Toronto – Vegas 4:0 (kon.) | Montreal – Detroit 3:0 (kon.) | Philadelphia – Arizona 3:0 (kon.)
Winnipeg – Dallas 4:3 (2:1 po s.n.) | Minnesota – Ottawa 5:4 (po pr.) | Calgary – Nashville 2:3 (po pr.)
Vancouver – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Anaheim – New Jersey 4:0 (kon.) | San Jose – Buffalo 5:3 (kon.)
Calgary Flames
2:3 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Nashville Predators
Středa 03.11.2021, 02:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám tu všechny hokejové fanynky a fanoušky! NHL pokračuje i v noci z úterka na středu. Já Vás provedu střetnutím mezi Calgary Flames a Nashvillem Predators. Zejména domácím vyšel vstup do sezóny výborně, ale také Preds vykazují v posledních zápasech velmi dobrou formu. Můžeme se tedy těšit na zajímavý souboj.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Nashville Predators:
    Celek Nashvillu prošel v uplynulých dvou sezónách určitou obměnou kádru, takže momentálně asi nemá úplně ty nejvyšší ambice. Nový ročník ale Predátoři zatím nemají rozehrán vyloženě špatně. Z 8 zápasů nasbírali stejný počet bodů a v tabulce Západní konference jsou osmí. Tým si v úvodních duelech ještě sedal, ale momentálně má za sebou sérii tří výher v řadě. Naposledy celek z města country hudby doma zdolal 3:2 po nájezdech NY Islanders. Kouč John Hynes má až na nemocného českého brankáře Davida Ritticha k dispozici kompletní kádr.

Nejproduktivnější hráči:
    Roman Josi – 9b (3+6)
    Ryan Johansen a Filip Forsberg – 6b (3+3)

Brankáři:
    Juuse Saros – 7 zápasů, průměr 2,45, úspěšnost 91,7 %, 0 nul
    Connor Ingram – 1 zápas, průměr 2,02, úspěšnost 94,3 %, 0 nul

Calgary Flames:
    Celek z Alberty si zatím v této sezóně vede velmi dobře. Z 8 zápasů získal 13 bodů a v tabulce Západní konference je lepší pouze Edmonton. Flames navíc dokázali vyhrát už pět zápasů v řadě. V posledních dvou duelech na letě Pittsburghu a doma s Philadelphií dokonce ani neinkasovali. V obou případech zvítězili 4:0, když si čistá konta připsal švédský gólman Jacob Markström.

Daniel Vladař (CGY) – 2 zápasy, průměr 2,94, úspěšnost 89,1 %, 0 nul

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – B. Ritchie, D. Dubé, Mangiapane – T. Pitlick, Backlund (A), Coleman – T. Lewis, Monahan (A), Lucic.

Nashville Predators: Saros (Ingram) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Borowiecki – Kunin, Johansen, Tolvanen – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, Novak, Cousins.

Rozhodčí: Brenk, Skilliter – Gawryletz, Toomey.

00:01

00:32
    První práce pro hostujícího brankáře Sarose! Brett Ritchie nahodil puk na branku od levého mantinelu. U brankoviště dobře pracoval Dillon Dubé, jenž kotouč tečoval a pak i dorážel. Finský brankář však svůj tým uchránil od rychlého gólu.

01:08
    Na druhé straně střílel z mezikruží mimo Luke Kunin.

01:21
    Do protiútoku se dral Johnny Gaudreau. Do střely z levé strany mu ale vložil hokejku obránce, jenž kotouč srazil vedle branky Nashvillu.

02:39
    Hosté dobře sehráli přečíslení 3 na 2. Zakončení vyšlo na Thomase Novaka, jenž mířil nad branku.

03:14
    Nahození Nikity Zadorova od modré čáry viděl Saros na poslední chvíli. Kotouč ale stačil srazit do rohu.

03:54
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Juuseho Sarose.

04:13
    Obrana Preds nechala na ose hodně prostoru Johnnymu Gaudreauovi. Ten udělal pár krůčků dopředu a vypálil vedle horního růžku nad lapačkou Sarose.

04:44
    Ránu Noaha Hanifina vyrazil Saros, bekhendová dorážka Gaudreaua pak skončila nad brankou! Brankář Predators už v té chvíli ležel na ledě a měl tedy štěstí!

06:27
    Utkání má vysoké tempo, hra se přelévá z jedné strany na druhou. Nyní si dobře vybruslil na střed Tomasino, který ale nevystřelil přesně.

07:04
    Matthew Tkachuk se z levé strany natlačil až před Sarose, který puk udržel před brankovou čarou. Nepovolil ani při dorážkách Andrewa Mangiapaneho a Dillona Dubého! Následuje reklamní přestávka.

07:09
    Bitka domácího Bretta Ritchieho s hostujícím Mattem Borowieckim. Vyhrál bek Nashvillu, který soupeře srazil na zem.

07:09
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Brett Ritchie – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mark Borowiecki – 5 min., bitka).

Borowiecki si zřejmě při závěrečném direktu, který Ritchiemu udělil, poranil zápěstí a byl rozhodčími puštěn z trestné lavice na ošetřovnu.

07:56
    Blake Coleman rozjížděl domácí akci ve středním pásmu. Nevěděl ale, že ho dobrusluje Matt Duchene, který ho zezadu obral o puk.

08:05
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

08:33
    Střely na branku – 7:1

08:38
    Roman Josi pálil od modré čáry po vyhraném vhazování. Domácí brankář Markström byl pozorný.

09:12
    Více práce má ale Saros. Hostující brankář si poradil s pokusem Matthewa Tkachuka z pravého kruhu a poté dokázal natáhnout pravý beton proti Johnnymu Gaudreauovi, jenž na zadní tyčce tečoval střílenou přihrávku spoluhráče Taneva!
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:07
    Puk byl sražen do ochranné sítě za domácí brankou. Následuje další reklamní přestávka.

10:11
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Ryan Johansen vyhrál buly v útočném pásmu. Puk se dostal na modrou čáru k Alexandremu Carrierovi, který ho nahodil na branku a LUKE KUNIN ho šikovně tečoval mimo dosah Markströma. Asistence: Alexandre Carrier a Ryan Johansen.
    10:11 Luke KUNIN - 0:1

10:51
    Saros odolal nájezdu Johnnyho Gaudreaua, který se dostal k bekhendovému zakončení. Následné snahy domácích dorážet utnul Dante Fabbro nedovoleným zákrokem. Flames si tak zahrají přesilovku.

11:49
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí nejprve přežili dobrou příležitost Mikaela Granlunda, který ujel ve vlastním oslabení, ovšem z pravého kruhu nepřekonal Markströma. Následně se s pukem přesunuli do útočného pásma a vyrovnali. Elias Lindholm ještě z pravého kruhu neprostřelil Sarose, ovšem kotouč se od Monahana odrazil k MATTHEWOVI TKACHUKOVI, který ho dorážel do odkryté klece – 1:1. Asistence: Sean Monahan a Elias Lindholm.
    11:49 Matthew TKACHUK - 1:1

12:20
    Domácí mohli rychle otočit skóre! Dillon Dubé najížděl sám na Sarose, ale svou střelu namířil jen do jeho výstroje!

12:23
    Další únik Dubého, který nepřelstil Sarose tentokrát bekhendovým blafákem!

12:38
    To je neskutečné! Obrana Nashvillu teď na ledě vůbec není. Tentokrát jel sám na Sarose Blake Coleman, který jehož střelu brankář Preds opět dokázal pokrýt!
    12:38 Úniky Dubého a Colemana.

14:18
    Málem další nájezd! Přihrávku za obranu dostal Matthew Tkachuk, který ale po převzetí kotouče zakopl a tak z toho nic nebezpečného nebylo.

14:39
    Hosté na kvantum šancí soupeře odpověděli střelu Lukea Kunina z vrcholu pravého kruhu. Tu pokryl Saros.

15:12
    Z osy kluziště to zkoušel Erik Gudbranson. Narazil však na zatím výtečného Sarose, který dokázal zastavit i dorážku Tkachuka!

18:37
    Hosté trestají Plameny za neproměňování šancí! Matt Duchene u mantinelu fotbalovým způsobem sklepl puk na FILIPA FORSBERGA, který se prosadil z levého kruhu střelou na vzdálenější tyčku – 1:2. Asistence: Matt Duchene a Mikael Granlund.
    18:37 Filip FORSBERG - 1:2

19:33
    Roman Josi nahrál do jízdy Tannerovi Jeannotovi, který se zprava řítil na Markströma, zakončil ale vedle bližší tyčky.

20:00

Máme za sebou hodně divokou první třetinu! Sled událostí odstartovala bitka domácího Ritchieho s Borowieckim, kterou vyhrál obránce Nashvillu. Hosté se pak ujali vedení v 11. minutě, kdy střelu Carriera tečoval Luke Kunin. Flames srovnali o chvíli později v přesilové hře, kterou zužitkoval dorážející Matthew Tkachuk. Poté měli domácí další velké příležitosti včetně několika samostatných nájezdů, ovšem výtečný Saros v brance Preds dokázal vše pochytat. V 19. minutě tak přišel trest v podobě trefy Filipa Forsberga, po které se jde do kabin za stavu 2:1 pro Nashville.

20:15
    Mattias Ekholm zaměstnal brankáře Markströma nahozením od levého mantinelu. Strážce domácí svatyně byl pozorný.

20:34
    Filip Forsberg si po buly v útočném pásmu vyjel s pukem mezi kruhy a ještě hledal Fabbra, který ale kotouč dostihl až v rohu kluziště. Poté se dostal ke střele z pravé strany právě Forsberg, puk skončil ve výstroji Markströma.

20:55
    Roman Josi podrazil Tkachuka a domácí si tak zahrají přesilovku.

21:18
    Hosté se osvobozují, Calgary rozjíždí přesilovku od vlastní branky.

21:44
    Po přihrávce Anderssona mohl střílet z pravého kruhu do odkryté branky Matthew Tkachuk, ale rána mu vůbec nesedla!

22:24
    Tkachuk to tentokrát zkoušel z pravého kruhu na bližší tyčku. Juuse Saros zakročil lapačkou.

22:32
    Hosté vyhráli buly a vyhodili.

22:45
    Od modré čáry střílel Noah Hanifin. Puk se od hroznu těl před brankou odrazil do rohu.

22:56
    Teď už jsou Predátoři v plném počtu.

23:27
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Markströma.

23:44
    Blake Coleman u mantinelu krosčekoval Danteho Fabbra. První přesilovku si tak zahrají hosté.

23:57
    Domácí hned vyhazují.

24:14
    Domácí v oslabení zaútočili. Na přihrávku Backlunda však před brankou nedosáhl najíždějící Lindholm.

25:00
    Domácí vyhazují. Nashville zatím v přesilovce nic nepředvedl.

25:29
    Hanifin posílá puk za branku soupeře. Hostům se jejich první početní výhoda vůbec nedaří.

25:45
    A Flames jsou už kompletní.

26:36
    Matthew Tkachuk našel v situaci 2 na 1 žabičkou hůl Johnnyho Gaudreaua, který se ale zahnal do záporného úhlu. Kotouč následně přikryl Saros. Reklamní přestávka.

27:25
    Střely na branku – 23:12

27:45
    Střelu domácího obránce Olivera Kylingtona z vrcholu levého kruhu vyrazil dnes opravdu výtečný Saros.

28:56
    Saros nyní svým spoluhráčům pomohl také s rozehrávkou zpoza branky.

29:20
    Domácí mají výborný pohyb, kterým dělají soupeři velké problémy. Nedokáží to ale potvrdit gólově.

30:42
    Takovou hlušší pasáž bez šancí přerušil icing hostujícího týmu. Vhazovat se tak bude před Sarosem.

31:54
    Domácí ztratili puk před vlastní brankou, což ale nedokázal potrestat Matt Duchene! Poté se ještě puk dostal k Forsbergovi, který se snažil zakombinovat se spoluhráčem, ovšem ani to hostům kýžený efekt nepřineslo.

32:53
    Bekhendový pokus Tannera Jeannota z pravé strany pokryl Markström. Následuje reklamní přestávka.

34:02
    Andrew Mangiapane vybojoval za brankou puk, který předložil Tylerovi Pitlickovi. Saros byl ale opět na svém místě!

34:58
    Johnny Gaudreau nabral na levém křídle rychlost a dostával se před Sarose. Přeci jen byl ale tísněn obráncem a ze strany zakončoval vedle bližší tyčky.

35:34
    Na druhé straně zaměstnal Markströma Filip Forsberg. Domácí brankář přerušil hru a zavdal důvod k reklamní pauze.

35:56
    ve druhé třetině je zápas na střely na branku mnohem chudší. Oba týmy v této části hry vyprodukovaly čtyři pokusy.

36:52
    Nick Cousins se dostal u levého mantinelu k puku po dobré práci Novaka. Prostor nahrávat neměl a tak se sám natlačil před branku. Zasahovat musel Jacob Markström.

37:12
    Po nahození Taneva raději podržel puk Saros. Už na něj totiž dotíral Milan Lucic.

37:36
    Dvě minuty za sekání pro Kylea Kunina. Příležitost pro Calgary na srovnání stavu.

37:45
    Dělovka Rasmuse Anderssona byla nepřesná a vyhnala domácí z pásma.

38:00
    Johnny Gaudreau v dobré pozici, na místě byl ale Saros.

38:32
    Elias Lindholm se zjevil před Sarosem, který se stačil přemístit! Dorážející Sean Monahan pak měl puk zády k brance na bekhend a musel se otáčet.

39:22
    Hanifinovu střelu od modré čáry vyrazil Saros, o chvíli později minul Dillon Dubé branku z pravého kruhu.

39:37
    Hosté jsou v plném počtu.

40:00

Ve druhé třetině se skóre neměnilo. Nutno podotknout, že jsme viděli méně šancí i střel než v úvodní části. Calgary tak stále prohrává s Nashvillem 1:2 a domácí hráči budou muset popřemýšlet, jak vyzrát na defenzivu soupeře, která se oproti první dvacetiminutovce rozhodně zpevnila.

41:08
    Domácí si zahrají přesilovku. Vyloučen je Roman Josi, který vyhodil puk bez teče do hlediště.

42:03
    Domácí zatím v přesilovce neohrozili branku soupeře. Nashville dobře brání.

42:40
    Carrier v oslabení vyvezl puk až do útočného pásma, kde pošetřil nějaký čas.

43:10
    Těsně po vypršení domácí přesilovky vypálil Dillon Dubé, který trefil tyčku!

43:20
    Teď už Plameny vyrovnávají! Christopher Tanev nahrál doleva kolegovi z obrany OLIVEROVI KYLINGTONOVI, který se dostal ke střele z levého kruhu a puk umístil k bližší tyčce Sarosovy branky. Gólman Preds na tuhle ránu vyrážečkou nedosáhl – 2:2. Asistence: Christopher Tanev a Andrew Mangiapane.
    43:20 Oliver KYLINGTON - 2:2

44:23
    Nyní střílel zleva na bližší tyčku Mikael Backlund. Tentokrát tam byla Sarosova vyrážečka.

44:23
    Za vysokou hůl je potrestán Luke Kunin. Další přesilovka pro Calgary!

44:46
    Síly na ledě se vyrovnají! Dillon Dubé dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

45:34
    Filip Forsberg si stahoval puk do mezikruží, ale obránce mu ho včas vypíchl.

46:25
    Hosté jsou v plném počtu. Probíhá jejich krátká přesilovka.

46:47
    Ta už je ale nyní u konce. Hraje se v pěti na obou stranách.

46:58
    Hosté mohli jít do vedení! Po střele Philipa Tomasina z pravého kruhu zvonila za Markströmem tyčka!

47:32
    Velká příležitost na druhé straně! Gaudreau předkládal kotouč před téměř odkrytou branku Matthewovi Tkachukovi, ovšem Juuse Saros hosty zachraňuje skvělým zákrokem!

48:53
    Z pravého kruhu střílel Tyler Pitlick, Saros si připisuje další zákrok.

49:31
    Od pravého mantinelu vypálil Christopher Tanev a Saros puk zachytil do výstroje. Následuje reklamní pauza.

49:37
    Po buly v domácím útočném pásmu to zkoušel bekhendem Johnny Gaudreau. Saros hru opět přerušuje.

49:49
    Hosté přečíslili obranu soupeře. Tannerovi Jeannotovi najížděl na levé straně Trenin. Prvně jmenovaný to ovšem zkusil sám a Markströma nepřekonal.

50:16
    Pískáno zakázané uvolnění Calgary.

50:24
    Do útrob arény odchází hostující útočník Filip Forsberg. Těžko říci, co se mu přihodilo. Nějak otřeseně nevypadal.

50:44
    Luke Kunin si našel na pravém kruhu odražený puk a zkoušel to z otočky. Markström ale předvedl jistý zákrok, kterým přerušil hru. Další reklamní přestávka.

50:55
    Zakázané uvolnění hostí.

51:15
    Luke Kunin na útočné modré zpracoval poměrně těžký pas a dokázal si připravit střeleckou pozici z levého kruhu. Odsud zamířil vedle vzdálenější tyčky branky Calgary.

51:42
    Na zakázané uvolnění tentokrát zahrály Plameny.

51:54
    Hostující Matt Duchene byl u mantinelu počastován ostrým hitem.

52:37
    Na přihrávku Backlunda si sjel Oliver Kylington. Jeho volej z levé strany minul vzdálenější tyčku.

53:54
    Hosté bojovali o místo na slunci v útočném pásmu. Do šance je však obrana Flames nepustila.

54:50
    Hosté vyhodili puk přesně na branku soupeře. Markström se tak musel zapojit do hry a rozehrát na své spoluhráče.

55:02
    Do konce třetí třetiny schází už jen pět minut. Zatím to vypadá na prodloužení.

55:20
    Blake Coleman trefil z ostrého úhlu bližší tyčku, ale Saros byl u ní natlačen, takže měl situaci asi pod kontrolou. Kotouč se následně odrazil mimo hřiště a tak tu máme poslední reklamní přestávku.

55:29
    Nešikovnost Tannera Jeannota, který při forčekinku podrazil Gudbransona a v této fázi zápasu daroval domácím přesilovku!

56:12
    Hosté posunuli puk alespoň do středního pásma.

56:33
    Polovinu oslabení mají Predátoři zdárně za sebou.

57:00
    Alexandre Carrier vyhazuje až do rohu za brankou Calgary.

57:30
    Domácí si v této přesilovce nevytvořili vůbec nic. Nashville kompletní.

57:55
    Do rány Danteho Fabbra obětavě skočil Blake Coleman, který si vysloužil aplaus publika!

58:25
    Nyní domácí zahráli na zakázané uvolnění.

58:32
    A znovu...

58:35
    Po vyhraném vhazování vystřelil Alexandre Carrier. Puk končí na hrudi Markströma.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

59:38
    Backlund vyvezl puk až do útočné třetiny, kde uvolnil Olivera Kylingtona. Ten v dobré příležitosti bekhendem nepřekonal Sarose!

59:57
    2,1 sekundy před koncem třetí třetiny ještě zakázané uvolnění Preds.

60:00

Ve třetí třetině se trefil pouze domácí Oliver Kylington, který vyrovnal na 2:2. Za tohoto stavu se tedy půjde do prodloužení.

60:01

60:42
    Matt Duchene se snažil dostat před branku přes Anderssona, ale ten ho do šance nepustil.

61:18
    Do Tkachukovy střely z pravého kruhu vložil hokejku bránící Ekholm.

61:37
    Hosté v prodloužení vítězí! Mattias Ekholm získal v obranném pásmu puk a založil tak přesilovou situaci 2 na 1. Tu výborně vyřešil z levého křídla Mikael Granlund, který si trpělivě počkal na ideální okamžik pro přihrávku na MATTA DUCHENA a ten z pravého kruhu zamířil do bližšího horního růžku. Markström se nestačil včas přemístit. Asistence: Mikael Granlund a Mattias Ekholm.
    61:37 Matt DUCHENE - 2:3

Hokejisté Calgary dnes přestříleli Nashville v poměru 40:22, přesto to ale stačilo pouze na bod. Po normální hrací době totiž utkání skončilo remízou a v prodloužení rozhodl z přečíslení 2 na 1 po Granlundově přihrávce Matt Duchene.

Hosté dali soupeři lekci z produktivity především v první třetině. V 11. minutě je poslal do vedení Luke Kunin a Flames pak ze spousty šancí a několika samostatných nájezdů vytěžili pouze přesilovkový zásah Matthewa Tkachuka. Predátorům však ještě do přestávky vrátil náskok Filip Forsberg. Domácím se pak podařilo překonat skvělého Sarose až ve 44. minutě, kdy na 2:2 srovnal obránce Oliver Kylington. A o prodloužení už tu řeč byla...

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 40:22 (20:9, 8:5, 11:7 – 1:1)

3. Matt Duchene (NSH) 1+1

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (04:52:55)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. M. Tkachuk (Monahan, E. Lindholm), 44. Kylington (Ch. Tanev, Mangiapane) – 11. Kunin (A. Carrier, Johansen), 19. F. Forsberg (Duchene, Mikael Granlund), 62. Duchene (Mikael Granlund, Ekholm)

Rozhodčí: Brenk, Skilliter – Gawryletz, Toomey

Diváci: 14324