Kazaň – Novosibirsk 0:2 (kon.) | Čerepovec – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Magnitogorsk 3:2 (kon.)
N.Novgorod – Minsk 4:0 (kon.) | Petrohrad – Spartak Moskva 1:2 (po pr.)
Lokomotiv Jaroslavl
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 04.11.2021, 15:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český, ani slovenský hokejista. (17:23:05)

Statistiky zápasu

Střely na branku 26-40
    Trestné minuty 8-4
    Hity 28-24
    Vhazování 21-36

Skončilo velmi dramatické utkání, ve kterém se nejprve domácí dostali do tříbrankového vedení, avšak hosté se nevzdali. Metallurg snížil na rozdíl jedné branky, ale Lokomotiv nakonec své vedení 3:2 udržel. Vítěznou branku zápasu si připsal Alexandr Polunin, který skóroval ve 26. minutě.

59:36
    Nahození Brendana Leipsica bylo tečováno, avšak kotouč zůstává mimo branku domácích. Tlak Metallurgu nepřestává.

59:04
    Po pasu Philippa Mailleta pálil od modré čáry Linus Hultström, jehož rána skončila v náručí domácího brankáře.

58:44
    Hosté to zkoušejí v šesti v útočném pásmu!

58:44
    Oddechový čas pro hosty.

58:44
    Obrovská šance hostí! Po střele Arťoma Minulina domácí brankář kotouč jen přibrzdil, když se kus černé gumy zastavil za ním. Poté se do brankoviště přiřítili v podstatě všichni hráči na ledě, ale domácí trochu zázračně zvládli utěsnit všechny cesty, kterými by se kotouč mohl do branky dostat!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Kotouč mají na holi domácí, kteří se už snaží jen tahat čas.

57:14
    Domácí byli nyní pod mírným tlakem, a tak se pomohli vyhozením puku na icing.

56:42
    Hosté jsou v posledních minutách opravdu bezzubí. Nyní si nepohlídali přechod útočné modré čáry, a tak se píská ofsajd.

55:47
    Druhá útočná formace Lokomotivu nyní předvádí výbornou práci, když drží kotouč daleko od brány Edwarda Pasquala.

54:53
    Rušan Rafikov získal puk a nic nevymýšlel. Odpálil jej až na icing.

53:53
    Hosté jsou sice častěji na kotouči, avšak i nyní platí, že domácí brankář nemusí řešit žádnou spletitou situaci.

53:05
    Kotouč se nyní došoural až k domácímu brankáři, který hru přerušil. Následuje komerční přestávka.

52:40
    Uběhla další minuta, ve které domácí nemuseli před vlastní bránou řešit žádnou složitou situaci.

51:45
    Domácí po zisku kotouče nic nevymýšleli a jen jej poslali do bezpečí tak, že se nepíská icing.

50:52
    Maxim Karpov už se na vrcholku levého kruhu odhodlával ke střele, ale puk mu v rozhodující chvíli ujel.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 19. A. Anisimov (A. Marčenko), 24. Boucher (A. Anisimov, J. Averin), 26. Polunin (Korškov) – 32. S. Košelev (Currie, Zemčonok), 44. Zernov

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (D. Isajev) – A. Marčenko (C), Rafikov, Jelesin, Misjul, Čerepanov, M. Osipov – J. Averin (A), A. Anisimov (A), Boucher – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Kajumov, Georgij Ivanov, Denis Alexejev – P. Kudrjavcev, Arťom Iljenko, M. Beljajev – Berjozkin.
    Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (26. Zagidulin) – J. Jakovlev (C), Zemčonok, Makljukov, Hultström, Pašnin (A), Minulin, I. Nikolajev – Čibisov, Currie (A), S. Košelev – Leipsic, Maillet, Nikoncev – Korosteljov, Zernov, M. Karpov – Ruděnkov, Korobkin, Akolzin – Potěchin.

Rozhodčí: Kulakov, Morozov – Lazarev, Šalagin

Diváci: 2 230