Kazaň – Novosibirsk 0:2 (kon.) | Čerepovec – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Magnitogorsk 3:2 (kon.)
N.Novgorod – Minsk 4:0 (kon.) | Petrohrad – Spartak Moskva 1:2 (po pr.)
Lokomotiv Jaroslavl
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 04.11.2021, 15:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český, ani slovenský hokejista. (17:23:05)

Statistiky zápasu

Střely na branku 26-40
    Trestné minuty 8-4
    Hity 28-24
    Vhazování 21-36

Skončilo velmi dramatické utkání, ve kterém se nejprve domácí dostali do tříbrankového vedení, avšak hosté se nevzdali. Metallurg snížil na rozdíl jedné branky, ale Lokomotiv nakonec své vedení 3:2 udržel. Vítěznou branku zápasu si připsal Alexandr Polunin, který skóroval ve 26. minutě.

59:36
    Nahození Brendana Leipsica bylo tečováno, avšak kotouč zůstává mimo branku domácích. Tlak Metallurgu nepřestává.

59:04
    Po pasu Philippa Mailleta pálil od modré čáry Linus Hultström, jehož rána skončila v náručí domácího brankáře.

58:44
    Hosté to zkoušejí v šesti v útočném pásmu!

58:44
    Oddechový čas pro hosty.

58:44
    Obrovská šance hostí! Po střele Arťoma Minulina domácí brankář kotouč jen přibrzdil, když se kus černé gumy zastavil za ním. Poté se do brankoviště přiřítili v podstatě všichni hráči na ledě, ale domácí trochu zázračně zvládli utěsnit všechny cesty, kterými by se kotouč mohl do branky dostat!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Kotouč mají na holi domácí, kteří se už snaží jen tahat čas.

57:14
    Domácí byli nyní pod mírným tlakem, a tak se pomohli vyhozením puku na icing.

56:42
    Hosté jsou v posledních minutách opravdu bezzubí. Nyní si nepohlídali přechod útočné modré čáry, a tak se píská ofsajd.

55:47
    Druhá útočná formace Lokomotivu nyní předvádí výbornou práci, když drží kotouč daleko od brány Edwarda Pasquala.

54:53
    Rušan Rafikov získal puk a nic nevymýšlel. Odpálil jej až na icing.

53:53
    Hosté jsou sice častěji na kotouči, avšak i nyní platí, že domácí brankář nemusí řešit žádnou spletitou situaci.

53:05
    Kotouč se nyní došoural až k domácímu brankáři, který hru přerušil. Následuje komerční přestávka.

52:40
    Uběhla další minuta, ve které domácí nemuseli před vlastní bránou řešit žádnou složitou situaci.

51:45
    Domácí po zisku kotouče nic nevymýšleli a jen jej poslali do bezpečí tak, že se nepíská icing.

50:52
    Maxim Karpov už se na vrcholku levého kruhu odhodlával ke střele, ale puk mu v rozhodující chvíli ujel.

50:00
    Hosté se až paradoxně po skončení přesilovky usadili v útočném pásmu, ale ani nyní bránu domácích neohrozili.

49:19

48:46
    Lokomotiv tohle oslabení zvládá opravdu bravurně. Nikita Čerepanov odpálil kotouč do bezpečí.

48:16
    Domácí mají kotouč opět pod kontrolou a nyní dokonce i zvládají kombinovat ve střední třetině.

47:34
    Hostům se opět nepodařilo usadit v útočném pásmu. Už zbývají jen méně než dvě minuty z trestu Anisimova.

47:09
    Se zakončením Brendana Leipsica si domácí brankář poradil a následně jeden z domácích kotouč odpálil do bezpečí.

46:34
    Dobře zapracoval Pavel Kraskovskij, který získal puk a odpálil jej přes všechny čáry do bezpečí.

45:58
    Hosté pokazili svou souhru, a tak se sami vyhnali z útočného pásma.

45:19
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Arťom Anisimov – 2+2 min, vysoká hůl).

45:19
    Rozhodčí se ale jdou podívat na video. V KHL je možnost se podívat na zákrok, zda-li se jedná o potenciální faul, který může být potrestán pěti minutami.

45:19
    Před bránou domácích bylo opět rušno, avšak Edward Pasquale dokázal svou pravou tyč ustrážit. Na ledě však zůstává ležet Philippe Maillet, který podle všeho obdržel zásah vysokou holí, ale ten potrestán nebude.

44:50
    Hosté jsou nyní při chuti. Brendan Leipsic se dostal k zakončení zprava, ale vyrovnáno v tuto chvíli není.
    43:59 Denis ZERNOV - 3:2

43:59
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté dramatizují zápas! Nikita Korosteljov nahodil ze středního pásma puk na Edwarda Pasquala, kterému kotouč vypadl. Následně se k němu dostal DENIS ZERNOV, který jej z nevýhodného úhlu nahazoval před branku, kde se od brusle Alexandra Polunina odrazil za záda domácího brankáře. Bez asistence.

43:35
    Oba celky hrají v plném počtu.

43:12
    Zakončení Brendana Leipsica z levé strany mezi tři tyče nemířilo.

42:30
    Hra ve čtyřech zatím více vyhovuje hostům, kteří jsou usazeni v obranném pásmu soupeře.

41:35
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Jelesin – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Michail Pašnin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání).

41:27
    Z levého kruhu pálil Denis Zernov, ale jeho pokus jen přeletěl bránu domácího celku.

40:55
    Začátek třetí periody se nese ve znamení aktivity hostí, ale zatím se do lepší střelecké pozice nedostali.

40:01

Střely na branku 24-24

Skončila druhá perioda, která byla taktéž poměrně vyrovnaná. Domácí se však dvěma góly dostali do vedení 3:0 a už to vypadalo, že utkání vyzní jednoznačně v jejich prospěch. Hosté však svůj výkon zlepšili a dostali se díky brance Semjona Košeleva více na dostřel, a tak se za stavu 3:1 před třetí třetinou máme na co těšit.

40:00

39:52
    Arťom Anisimov se v mezikruží po přihrávce zleva dostal ke střele z první, avšak nyní domácí útočník nemířil tak přesně jako v 19. minutě zápasu.

39:23
    Alexandr Polunin poslal do samostatného úniku Jegora Korškova, na kterého hosté dotírali zezadu, a tak zakončení domácího útočníka nebylo ideální.

38:39
    S nahozením Jegora Jakovleva po ledě neměl Edward Pasquale žádné větší starosti.

38:05
    Michail Pašnin se dostal až na levý kruh, odkud vypálil příklepem, avšak mířil jen do hrudi domácího brankáře.

37:22
    V pokračujícím tlaku domácích ještě pálil Alexej Marčenko, avšak kotouč jen prosvištěl okolo pravé tyče.

36:31
    Po zpětném pasu Denise Alexejeva pálil Alexandr Jelesin jen nepřesně.

35:40
    Dobrou akci nyní předvedli domácí v situaci dva na dva, kterou po krásné stahovačce zakončil Arťom Iljenko, avšak Arťom Zagidulin zatím Metallurg drží ve hře.

34:43
    Nyní měli domácí namále, jelikož z předbrankového prostoru zakončoval Pavel Akolzin, ale ten z dobré pozice Edwarda Pasquala nepřekonal.

34:00
    Po dlouhém pasu se do zakončení zkoušel po pravé straně prodrat Josh Currie, ale to se mu nepovedlo.

33:08
    Avšak žádná další gólovka zatím nepřišla. Nyní jsou u kotouče domácí, ale hosté dobře napadají rozehrávku.

32:15
    Hosté pokračují v dobré aktivitě i nadále. Vypadá to, že v posledních minutách jsou právě hokejisté Metallurgu silnější.
    31:21 Semjon KOŠELEV - 3:1

31:21
    Hosté snižují vedení Jaroslavle! Edward Pasquale vyrazil pokus Alexeje Makljukova na hůl Arťoma Zemčonoka, který se rozhlédl a následně poslal puk do mezikruží, odkud jej do prázdné brány doklepl SEMJON KOŠELEV. Asistence: Arťom Zemčonok a Alexej Makljukov.

30:51
    Domácí si nevěděli rady s rozehrávkou, a tak Rušan Rafikov kotouč odehrál jen na icing.

30:27

29:56
    Hosté to sehráli dobře, když střílený pas Brendana Leipsica tečoval Nikita Korosteljov, avšak kotouč následně bránu domácích těsně minul.

29:20
    Denis Zernov z dobré pozice minul kotouč, následně se domácí osvobodili.

28:53
    Po křižném pasu Andreje Čibisova pálil Josh Currie, kterého domácí gólman vychytal.

28:27
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Georgij Ivanov – 2 min., nedovolené bránění).

27:54
    Rozehrávka se nyní Rušanu Rafikovovi vůbec nepovedla, a tak se píská zakázané uvolnění.

27:08
    Kotouč se po ztečované střele Arťoma Anisimova dostává mimo hrací plochu, a tak se muselo přerušit.

26:39
    Arťom Zagidulin už má první zákrok, když jej střelou z pravé strany otestoval Pavel Kudrjavcev, po jehož pokusu ještě dorážel Arťom Iljenko.

26:00
    Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Jussi Olkinuora, přichází Arťom Zagidulin.
    26:00 Alexandr POLUNIN - 3:0

26:00
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí přidávají třetí branku! Jegor Korškov dobře zabojoval za bránou soupeře, když se následně dostal do výhodné pozice, ze které poslal kotouč před bránu. Tam se kotouč příhodně odrazil na hůl ALEXANDRA POLUNINA, jenž kotouč doklepl do prázdné brány. Asistence: Jegor Korškov.

25:56
    Domácí nebezpečně nahodili kotouč od modré čáry, když kus černé gumy ještě zůstal chvilku volný před Alexandrem Poluninem, kterého však stačil včas Michail Pašnin zpacifikovat.

25:15
    Nahození Maxima Berjozkina bylo z kategorie propagačních, a tak neměl Jussi Olkinuora s tímto pokusem větší starosti.

24:19
    Linus Hultström jen nahodil ze středního pásma kotouč na Edwarda Pasquala, který následně bleskově rozehrál.
    23:26 Reid BOUCHER - 2:0

23:26
    Domácí střílí druhou branku! REID BOUCHER si převzal kotouč, dostal se na pravý kruh, odkud byla jeho střela ze zápěstí naprosto přesná. Asistence: Arťom Anisimov a Jegor Averin.

22:58
    Hosté opět předvedli zvýšenou aktivitu v útočném pásmu, ale zase se ke střele na bránu vůbec nedostali.

22:05
    Hosté si vytvořili tlak v útočném pásmu, ale nakonec z toho vzešla jen nepřesná střela od modré čáry.

21:19
    Jegor Korškov předával po stahovačce kotouč do předbrankového prostoru, kde byl však Arťom Anisimov dobře strážen.

20:45
    Po přihrávce Maxima Osipova pálil z první Nikita Čerepanov, jehož dělovka skončila jen na rameni Jussiho Olkinuory.

20:01

Střely na branku 12-12

Skončila první třetina, která byla vyrovnaná a také velmi skoupá na šance. K vidění byla také pouze jedna branka, o kterou se v přesilové hře postaral Arťom Anisimov, a tak Lokomotiv po dvaceti minutách vede o jednu branku.

20:00

19:36
    Nahození od modré čáry hostující bek odrazil jen před Pavla Kraskovského, který byl však dobře strážen, a tak domácí útočník nemohl pohodlně zakončovat do poloprázdné brány.

18:56
    Philippe Maillet hledal dlouhým pasem Anatolije Nikonceva, ale ten měl potíže se zpracováním, a tak o puk přišel.
    18:13 Arťom ANISIMOV - 1:0

18:13
    Domácí využívají přesilovku! ARŤOM ANISIMOV si vyměnil puk s Alexejem Marčenkem, když si následně domácí útočník rychle přehodil puk na forhend a následně zamířil přesně k zadní tyči. Asistence: Alexej Marčenko.

17:48
    Hosté se zatím brání velmi dobře, když už dvakrát odpálili kotouč daleko od své brány.

17:16
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Brendan Leipsic – 2 min., krosček).

16:19
    Po přiťuknutí Pavla Kudrjavceva pálil od modré čáry Daniil Misjul, avšak domácí bek mířil jen do připraveného Jussiho Olkinuory.

15:37
    Po dobré práci Denise Alexejeva se kotouč dostal na levou stranu útočného pásma, odkud pálil Georgij Ivanov, jehož ránu Jussi Olkinuora vyrazil do ochranné sítě.

14:58
    Rušan Rafikov rozehrával bekhendem, avšak kotouč nabral až příliš. Kus černé gumy skončil na střídačce Lokomotivu.

14:21
    Nahození Nikity Čerepanova skončilo jen na zadním mantinelu, když se následně kotouč zmocnili hostující obránci.

13:30
    V posledních minutách utkání mnoho vzrušujících momentů nepřináší. Oba celky velmi dobře brání, a tak je jasné, že se hráčům obou týmů dostává obtížně do střeleckých pozic.

12:39
    Hosté se nyní ubránili a chtěli se bleskově ve svou vydat na opačnou stranu hřiště, ale domácí se dokázali rychle zformovat, a tak se žádná nebezpečná akce nekonala.

11:50
    Na pravém kruhu se kotouč odrazil k Joshi Curriemu, který bleskově pálil zpoza obránce, avšak kotouč skončil jen v náručí domácího brankáře.

10:46
    Útočná akce domácích skončila jen na dobře zkonsolidované obraně hostí, avšak následně ani hokejisté Magnitogorsku nic nebezpečného pro domácího brankáře nevymysleli.

09:57
    Domácí se dostali do přečíslení tří na jednoho, které po pasu Artura Kajumova zakončil Denis Alexejev, jehož rána však bránu Metallurgu lehce minula.

09:30
    Artur Kajumov hledal Denise Alexejeva, od jehož brusle se kotouč odrazil do brankoviště, kde neměl Jussi Olkinuora problém kotouč přikrýt pod lapačku.

08:59
    Nahození domácích od modré čáry jen zablokovali hosté, ale jejich následná útočná akce také k ničemu nevedla.

08:07
    Zatím největší šanci hostí měl nyní Igor Ruděnkov, jehož rána z pravého kruhu skončila nakonec jen v lapačce Edwarda Pasquala.

07:16
    Domácí byli nyní dobře obsazení, a tak Maxim Osipov zkusil rozehrát na zadní mantinel s myšlenkou, že jeho spoluhráč dojede kotouč jako první, ale to se nestalo. Icing.

06:27
    Opět byl aktivní Arťom Anisimov, který zpoza brány dobře zadovkou hledal své spoluhráče, ale hostující obrana si prostor před brankovištěm dobře pohlídala.

05:38
    Arťom Anisimov se zpoza brány dostal do střelecké pozice, avšak Jussi Olkinuora se se střelou z ostrého úhlu poradil.

04:42
    Nikita Korosteljov zavezl kotouč do útočného pásma hostů, ale neměl zde dostatečnou podporu, a tak o kotouč záhy přišel.

03:56
    Aktivní Alexandr Polunin se dostal ke střele zpoza pravého kruhu, když jeho pokus ještě tečoval Jegor Korškov, ale kotouč se tečí zpomalil, a tak neměl Jussi Olkinuora problém zakročit.

03:22
    Pas na útočnou modrou čáru mířil na Jegora Averina, ale domácí útočník měl problém se zpracováním, a tak z této akce nakonec nic nebylo.

02:34
    Jussi Olkinuora nyní rozehrál jenom na hůl Arťoma Iljenka, ale domácí z toho těžit nedokázali.

01:44
    Hosté to nyní sehráli dobře, když se v prostoru mezi kruhy uvolnil Jegor Korobkin, na kterého také mířil pas, ale jeho pokus mezi tři tyče neletěl.

00:50
    Do situace jeden na jednoho se dostal domácí Alexandr Polunin, ale hostující bek si počínal znamenitě, když domácího útočníka nenechal v klidu zakončit.

00:01

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (D. Isajev) – A. Marčenko (C), Rafikov, Jelesin, Misjul, Čerepanov, M. Osipov – J. Averin (A), A. Anisimov (A), Boucher – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Kajumov, Georgij Ivanov, Denis Alexejev – P. Kudrjavcev, Arťom Iljenko, M. Beljajev – Berjozkin.

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Zagidulin) – J. Jakovlev (C), Zemčonok, Makljukov, Hultström, Pašnin (A), Minulin, I. Nikolajev – Čibisov, Currie (A), S. Košelev – Leipsic, Maillet, Nikoncev – Korosteljov, Zernov, M. Karpov – Ruděnkov, Korobkin, Akolzin – Potěchin.

Rozhodčí: Kulakov, Morozov – Lazarev, Šalagin.

Silný Magnitogorsk v letošním ročníku předvádí famózní výkony a po zásluze je v čele celé ligy. Metallurg prohrál v dosavadní části ročníku jen dvakrát proti Ufě. Současná výherní série čítá už sedm zápasů, i když je třeba dodat, že ve čtyřech z nich Magnitka zvítězila až v prodloužení nebo na nájezdy.

Jaroslavl zatím v letošním ročníku nepodává zrovna vyrovnané výkony. Lokomotivu patří v Západní konferenci až sedmá příčka, která sice play off zaručuje, ale náskok na nepostupový Novgorod činí v současné chvíli jen tři body. Nepovedená série přišla především v posledních dnech, když Lokomotiv zvládl jen jedno z posledních pěti utkání.

Do utkání nezasáhne žádný český, ani slovenský hokejista.

Vítám všechny fanynky a fanoušky ledního hokeje! V tomto textovém přenosu se budeme zabývat ruskou hokejovou ligou, a to konkrétně zápasem mezi týmy Lokomotiv Jaroslavl a Metallurg Magnitogorsk. Buďte s námi u toho!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 19. A. Anisimov (A. Marčenko), 24. Boucher (A. Anisimov, J. Averin), 26. Polunin (Korškov) – 32. S. Košelev (Currie, Zemčonok), 44. Zernov

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (26. Zagidulin) – J. Jakovlev (C), Zemčonok, Makljukov, Hultström, Pašnin (A), Minulin, I. Nikolajev – Čibisov, Currie (A), S. Košelev – Leipsic, Maillet, Nikoncev – Korosteljov, Zernov, M. Karpov – Ruděnkov, Korobkin, Akolzin – Potěchin.

Rozhodčí: Kulakov, Morozov – Lazarev, Šalagin

Diváci: 2 230