UFC
Justin Gaethje - Michael Chandler Vítěz: Gaethje (kon.) | Shane Burgos - Billy Quarantillo Vítěz: Burgos (kon.)
Frankie Edgar - Marlon Vera Vítěz: Vera (kon.) | Rose Namajunasová - Čang Wej-liová Vítěz: Namajunasová (kon.)
Kamaru Usman - Colby Covington Vítěz: Usman (kon.)
Kamaru Usman - Colby Covington

Vítěz: Usman

Neděle 07.11.2021, 06:01 • Madison Square Garden, New York • UFC

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (06:41:45)

Svůj patnáctý zápas v UFC zvládl Kamaru Usman. Snažil se najít cestu k finiši a na konci druhého kola se mu to málem podařilo. Ale Colby Covington ukázal ohromnou vůli nepolevit, v duelu zůstat a o vítězství usilovat do posledního kola. Právě to zřejmě rozhodlo o konečném skalpu Usmana, který sesbíral bodové lístky v poměru 48:47, 48:47 a 49:46. Jak řekl sám šampion, mezi těmito bijci přetrvá zlá krev, ale když sdílíte oktagon s někým tolik zarputilým, je třeba mu dát uznání.

Vítěz: Kamaru Usman (na body – jednomyslně)

05:00
    Konec zápasu

04:50
    Poslední velká rána patřila Usmanovi, který trefil tělo Covingtona kopem. Oba borci si po závěrečném gongu vyjadřují alespoň částečný respekt podáním rukou.

04:29
    Zápas už se zase rozbíhá.

04:29
    K americkému bojovníkovi spěchá doktor. Doufejme, že tento zápas neskončí takto nezápasnickým způsobem.

04:29
    Při ústupu vytáhl Usman prsty a zasáhl Covingtona do oka. Půl minuty před koncem zápasu se přerušuje, Usman ale o bod určitě nepřijde.

03:54
    Na obou borcích už je znát únava, údery nejsou tak technické jako dřív. Můžeme očekávat otevřenou bitku v poslední minutě.

03:26
    Zbývá asi minuta a půl. Colby tlačí Usmana na pletivo, nechce mu dát ani centimetr klece.

02:58
    Tenhle zápas visí ve vzduchu. Usman se highkicku raději vyhnul úmyslným pádem na zem, Covington si takedown neuhlídal.

02:13
    Usman sice málem trefil highkick, jenže do přestřelek chodí extrémně lehkovážně. Znovu nakoupil z pravé Covingtonovy ruky.

01:52
    Colby si svým sympatickým výkonem získává publikum, ještě před zápasem na něj bučelo.

01:15
    Tohle je hospodská bitka s úrovní elitních borců! Nejprve zavrávoral Covington, pak ale snad poprvé v zápase roztancoval Usmana. Ten si musel vzít chvíli na oddech na zemi.

00:46
    Covingtonův zvedák prolétl vzduchem, pak se ujaly dva jaby Usmana. A jeho soupeř už úsměvy nerozdává.

00:25
    Americký bijec už je pokrytý krví, ale stále se snaží aktivně postupovat vpřed.

00:01
    Začátek 5. kola

O výsledku samozřejmě rozhodnou bodoví rozhodčí, pokud k tomuto způsobu ukončení vůbec zápas dojde. Ale zatím se zdá, že Covington mohl získat poslední dvě kola a tedy srovnal. Nicméně pokaždé, když inkasuje, je to na rozdíl od Usmana znát.