Kovo Praha – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Hostivař – Most 2:3 (kon.) | Hr. Králové – Dobřany 0:2 (kon.)
Letohrad – Kladno 5:2 (kon.) | Karviná – Kert Park Praha 4:5 (kon.) | Pardubice – Plzeň 6:3 (kon.)
TJ Kovo Praha
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Elba DDM Ústí nad Labem
Sobota 13.11.2021, 11:00CROSSDOCK Extraliga • 12. kolo

Hokejbalisté Ústí nad Labem otočili zásluhou druhé třetiny zápas na hřišti posledního Kova a zapsali do extraligové tabulky tři body, které je posunuly na pátou pozici. Pražané šli v 6. minuty do vedení, když Bandovi propadl za záda dalekonosný pokus Kyclta, Elba ale po změně stran výsledek otočila. V přesilové hře nejprve srovnával tečí Grus a obrat dokonal po Stupkově přihrávce zpoza branky Haas. Kovo mělo v poslední části k dispozici tři přesilovky a soupeře přestřílelo, přesto to opět na body nestačilo.

Střely na branku – 27:19 (12:52:10)

44:58
    Zakázané uvolnění Ústí nad Labem. Vhazovat se bude před Bandou, ale až po oddechovém času, který si Elba vyžádala. Na časomíře zbývají poslední dvě vteřiny.

44:34
    Z pravé strany vypálil zápěstím Petr Adam. Zdeněk Banda zajímavý pokus lapil a přerušil hru. Důležitý zákrok.

44:24
    Vhazování před Bandou. Tomáš Humlíček opouští svou branku. Kovo to zkouší v šesti.

44:10
    Pražané jsou sice častěji na balónku, operují s ním ale jen podél mantinelů, kde to mají těžké.

43:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Uvidíme, zda i zápasu. Kovo je na dostřel hostující klece a snaží se kombinovat.

42:33
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Ivan Kučera – 2 min., úmyslné vyhození míčku ze hřiště).

42:20
    Vyloučení v týmu TJ Kovo Praha (Jaroslav Pátek – 2 min., hrubost).

42:18
    Zdeněk Banda vyběhl pro míček daleko ze své branky. Po přerušení hry Jaroslav Pátek zápasnickým chvatem povalil na zem Škurlu a půjde si chladit hlavu na trestnou lavici.

41:26
    Ústí je v závěru aktivnější. Hosté drží míček a z domácí střídačky zní výzvy k většímu pohybu. Elba dohrává duel zkušeně.

40:21
    Domácí lavička si vyžádala oddechový čas. Kovo zřejmě bude pomalu pomýšlet na hru bez brankáře. Teď to ještě nehrozí, vhazovat se bude po levé ruce Humlíčka.

40:10
    Michajličenko opouští trestnou lavici. Hosté hrají v plném počtu.

39:44
    Ústí se znovu daří nabourávat domácí kombinaci. David Haas teď dokonce nebyl daleko od branky. Míček se snažil před brankovištěm propasírovat za ležícího Humlíčka. Ten svou klec ustřežil.

38:10
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Petr Michajličenko – 2 min., sekání).

37:58
    Jeden z hostů po výběhu zpoza branky střílel do brankáře a poté ze vzduchu z voleje za vzdálenější tyčku.

37:32
    Na programu je komerční přestávka. Oba muži v maskách si, jak je v hokejbale zvykem, mění v polovině poslední třetiny branky.

36:16
    Teď už je Elba v plném počtu a může pomýšlet na útočení.

36:00
    Domácímu celku se nedaří trvaleji usadit na polovině Ústí. Sledujeme znovu přesilovku z kategorie nepovedených.

Filip Lefenda

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 6. Kyclt (Bureš, Poljak) – 23. Grus (Červinka, Zdvořáček), 27. Haas (Stupka, Tomáš)

TJ Kovo Praha: Humlíček (Šach) – Bureš, Kabát, Kriegler, Kyclt, Ruda (A), Vršecký – Adam (C), Fluxa, Kupf, Pátek, Poljak, Taufer, Votýpka, Winter, Wurdák
    Elba DDM Ústí nad Labem: Banda (Rechtorik) – Grus, Kučera, Maule, Michajličenko, Procházka, J. Sedláček (A), M. Sedláček, Smolík – Belica, Červinka (C), Giesel, Haas, Kapusta, Škurla, Stupka (A), Tomáš, Varga, Zdvořáček, Zeman

Rozhodčí: Lukáš Hrubý, Michal Pečený