Slavia – Olomouc 24:24 (kon.) | Dunajská Streda – Poruba 28:20 (kon.) | Písek – DHC Plzeň 29:21 (kon.)
Sokol Písek
29:21 (13:11)
DHC Plzeň
Středa 17.11.2021, 19:00MOL liga žen • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Sokol Písek: Kržová, Preslová, Bezpalcová – K. Kubišová, N. Nosková, B. Velková, Brousilová, T. Pokorná, A. Velková, Merglová, E. Svobodová, Bicanová, Stellnerová, Chlupová, Součková, Pešková.

DHC Plzeň: Řezáčová, Mancellari, M. Malá – Kepková, Šmrhová, Bušauerová, Formanová, L. Drozdová, Franzová, L. Galušková, Lásková, Melicharová, D. Galušková, Tomanová, Vlachová, V. Galušková.

Rozhodčí: Brzósková, Sovová.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    2
    Skóre denšního utkání otevírá domácí kanonýrka Pokorná. (1:0)
    3
    Veronika Galušková bezpečně proměnila první sedmimetrový hod. (1:1)
    4
    Pokorná přihrála lépe postavené Kubišové, která vrátila Písku vedení. (2:1)
    5
    Stellnerová zvyšuje náskok Písku, když překonala Malou po individuální akci. (3:1)

6
    Nyní ovšem Malá zastavila stoprocentní příležitost Svobodové. (3:1)
    7
    Svobodová dostala šanci na reparát a tentokrát byla úspěšná. (4:1)

8
    Dobrý brankářský zákrok předvedla na druhé straně také Bezpalcová. (4:1)

9
    Opět výborná Bezpalcová zastavila útok Plzně. (4:1)
    10
    Tvrdá střela Pokorné končí v hostující bráně. (5:1)
    11
    Stellnerová stála na konci pohledné souhry Písku. (6:1)
    11
    Kubišová zamířila do protipohybu hostující brankářky. Stav 7:1 po jedenácti minutách už je na hostujícího trenéra příliš a bere si první oddechový čas. (7:1)
    13
    Také druhý gól Plzně padl ze sedmičky, který proměnila Veronika Galušková. (7:2)
    14
    Pokorná se postarala o rychlou odpověď z protiútoku. (8:2)
    16
    Plzeňské hráčky se až v 16. minutě poprvé prosazují ze hry. Veronika Galušková zamířila k levé tyči. (8:3)
    17
    Písek odpovídá gólem, o který se zasloužila Pokorná. (9:3)
    19
    Plzeňanky jsou zralé na ručník. Pokorná vystihla přihrávku soupeřky a po běhu přes celé hřiště navýšila náskok Písku. (10:3)
    20
    Dominika Galušková se prosadila střelou v pádu. (10:4)

21
    Plzeň si zahraje první přesilovou hru. Bicanová usedá k dvouminutovému trestu. (10:4)
    22
    Písek zkusil hru bez brankářky a gólmanka Malá skórovala přes celé hřiště. (10:5)
    23
    Další gól brankářky Malé do opuštěné brány Písku. (10:6)

23
    Písek hraje v plném počtu. (10:6)

24
    Veronika Galušková nechala na značce sedmimetrového hodu vyniknout gólmanku Bezpalcovou. (10:6)
    24
    Merglová zvyšuje vedení domácího celku. (11:6)
    25
    Linda Galušková se obtočila kolem soupeřky a následně přesně zamířila do spodní části brány. (11:7)
    27
    Tečovaná střela Veroniky Galuškové končí v domácí síti. (11:8)
    28
    Pokorná odpovídá z protiútoku. (12:8)
    28
    Vlachová snižuje na rozdíl tří branek. (12:9)
    29
    Stellnerová prokázala důraz na pivotu a dává gól. (13:9)
    29
    Tomanová je autorkou desáté branky Plzně. (13:10)
    30
    Západočešky v závěru zařadily na vyšší rychlostní stupeň a Vlachová střelou k tyči snižuje na rozdíl již pouze dvou branek. Písek si bere necelou minutu před koncem první půle oddechový čas. (13:11)

30
    Linda Galušková je první hráčka, která dostává žluté napomenutí. (13:11)

30
    První poločas skončil. (13:11)

Druhý poločas začne přibližně v 19:50.

31
    Začal druhý poločas. (13:11)

31
    Součková je vyloučena na dvě minuty. (13:11)
    31
    Veronika Galušková navíc proměnila sedmičku proti Preslové. (13:12)
    32
    Kubišová se prosadila v naznačované pasivitě. (14:12)
    32
    Veronika Galušková zaznamenala další úspěch na značce sedmimetrového hodu. (14:13)

33
    Sokol hraje v plném počtu. (14:13)
    33
    Svobodová zamířila přesně do vzdálenější šibenice. (15:13)
    33
    Franzová snižuje na rozdíl jediné branky. (15:14)
    34
    Svobodová zamířila přesně k tyči a je to opět o dvě branky. (16:14)
    35
    Vlachová zamířila z pravé strany přesně k bližší tyči. (16:15)
    36
    Pokorná naznačila střelu, zbavila se bránící hráčky a následně prostřelila gólmanku Plzně. (17:15)
    36
    Veronika Galušková proměnila další sedmičku. Nyní zamířila k levé tyči. (17:16)
    38
    Mířená střela Kubišové zapadla přesně do pravé šibenice. (18:16)

39
    Veronika Galušková nedovoleně zastavila unikající Kubišovou a je vyloučena na dvě minuty. (18:16)
    39
    Stellnerová rychle využila přesilovou hru. (19:16)
    41
    Pokorná se elegantně zbavila bránící protihráčky a následně zamířila přesně k tyči. Plzeň kompletní. (20:16)
    42
    Bušauerová vyslala nechytatelnou střelu do levého horního rohu. (20:17)
    42
    Stellnerová odpověděla střelou z pivota. (21:17)
    44
    Tečovaná střela Pokorné skončila v hostující bráně. (22:17)
    45
    Veronika Galušková skóruje ze sedmičky. (22:18)
    46
    Pešková z pravé strany zavěsila balón přesně pod horní tyč. (23:18)
    47
    Další tečovaná střela, tentokrát na druhé straně. Autorkou branky je Franzová. (23:19)
    48
    Pokorná proměnila první sedmičku Písku. Malá byla na její lob krátká. (24:19)

48
    Plzeň mění brankářky. Malá přenechá své místo Řezáčové. (24:19)

50
    Pešková nastřelila pravou tyč. (24:19)

51
    Vlachová se drží Pokorné jako klíště. Domácí kanonýrka to bude mít v závěru hodně těžké. (24:19)
    51
    Tvrdá střela Chlupové končí gólem. (25:19)
    52
    Plzeň zkouší hru bez brankářky a vyplatilo se. Veronika Galušková zamířila přesně pod břevno. (25:20)
    53
    Pokorná navyšuje vedení píseckého celku ze sedmimetrového hodu. (26:20)
    54
    Svobodová se štěstím prostřelila Řezáčovou. (27:20)

55
    Plzeň v důležitém závěru ztrácí míče. Čas hraje pro Písek... (27:20)
    56
    Pokorná si na sedmimetrovém hodu počkala na pohyb Řezáčové a poté zamířila k levé tyči. Plzeň si bere poslední možnost oddechového času. (28:20)
    57
    Pokorná přihrála do běhu Svobodové, která zvýšila náskok již rozhodnutého zápasu. (29:20)
    59
    Melicharová skórovala s pomocí pravé tyče. (29:21)

60
    Rozběhla se poslední minuta dnešního utkání. (29:21)

Konec zápasu. (29:21)

Sokol Písek – DHC Plzeň 29:21 (13:11)
    Nejvíce branek: T. Pokorná 12/3, E. Svobodová 5, Stellnerová 5 – V. Galušková 9/6, Vlachová 3, Franzová 2. Rozhodčí: Brzósková, Sovová. Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/6. Vyloučení: 2:1.

Dnešní utkání vítězí tým Sokol Písek, který měl jednoznačně lepší vstup do utkání a domácí hráčky si vytvořily sedmibrankové vedení. Západočešky ovšem dokázaly gólové manko stáhnout na skóre 13:11. Ve druhé půli Sokolky nepustily své soupeřky ke slovu a diktovaly tempo hry po většinu času. Oba dva body tak zůstávájí u řeky Otavy, za výhru 29:21. To je pro tuto chvíli vše, přeji hezký večer. (20:29:03)