Helas Brno – Interobal Plzeň 0:3 (kon.) | Svarog Teplice – Slavia 3:2 (kon.) | Sparta – Česká Lípa 3:1 (kon.)
Olympik Mělník – FTZS Liberec 4:2 (kon.)
konec
Helas Brno
0:3 (0:1)
SK Interobal Plzeň
Pátek 19.11.2021, 19:301. Futsal liga • 12. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Ode mne je to z brněnské haly Vodova vše. Přeji pěkný večer a dobrou noc. (21:10:15)
   
  Zápas končí. Plzeň nakonec potvrdila roli favorita, přidala ve druhém poločase další dva góly a nakonec tak celkově zvítězila poměrem 3:0.
   
  Konec zápasu.
   
  39:40
  Havrdův pokus z pravého křídla byl tečován obráncem a míč tak mířil do protipohybu Vahaly, ten ale i tak udržel čisté konto.
   
  39:14
  Už to ovšem vypadá, že o vítězi utkání je rozhodnuto. Plzeň totiž vede o tři góly a do konce zápasu už nezbývá ani jedna minuta.
   
  38:15
  Blízko ke snížení byl Filip Havrda, ke kterému se do prostoru před bránu odrazil míč. Domácí futsalista ale nevystřelil dostatečně razantně a Ondřej Vahala tak dokázal zasáhnout.
   
  37:16
  Oddechový čas pro domácí.
   
  37:16
  Interobal Plzeň právě vstřelil branku!
  Kombinace Brňanů bez gólmana trvala jen pár desítek sekund. Posléze se totiž TOMÁŠ VNUK vydal rychle dopředu a trefil se přes bránícího hráče k levé tyči brány.
   
  36:22
  Žádný velký tlak Helasu však zatím ovšem nepřichází. Už by se k tomu však mělo schylovat, jestli se domácí ještě budou chtít poprat o vyrovnání.
   
  34:34
  V brance domácího celku už vypomáhá gólman Klímek, který se v případě potřeby bude vysouvat dopředu. Nyní však i on přenechal místo jednomu z hráčů do pole.
   
  33:49
  Plzeň zatím v klidu kontroluje průběh posledních minut a nedává svému soupeři prostor, aby se mohl pokusit závěr utkání nějakým způsobem zdramatizovat.
   
  33:11
  Michal Seidler sice už stál, i přesto však ukázal parádní lob. Míč se snášel z výšky a nechybělo moc, aby skončil v síti. Trefil však pouze pravou tyč domácí brány.
   
  32:49
  Skvělý Lukáš Rešetár se prokličkoval až k brance a prověřil Herka, ten byl ovšem připraven a nastavil míči svoji hruď.
   
  32:28
  Ani nadále se hráčům Helasu nedaří se na další dobu dostat k míči a ti tak nemají šance ke snížení náskoku soupeře.
   
  31:39
  O další blok proti Zdráhalovi se postaral Filip Havrda. Tohle však hostům stačí, soupeře totiž drží daleko od své brány.
   
  30:32
  David Cupák bez problémů zablokoval Zdráhalovu střelu z levého křídla do autu, právě to však možná bylo střelcovým záměrem.
   
  30:00
  Na hřišti se nám pochopitelně začíná trochu přiostřovat, do konce přitom zbývá ještě deset minut.
   
  28:55
  Žlutou kartu dostává Presl (Helas Brno).
   
  28:55
  Interobal Plzeň právě vstřelil branku!
  Po sporné situaci padá druhý plzeňský gól. Vypadalo to, že byl jeden z brněnských hráčů blízko branky stažen soupeřem k zemi. Hosté ovšem rozehráli rychlé vhazování, po kterém se ke střele z pravé strany dostal volný MICHAL SEIDLER. Zkušený fotbalista přízemním pokusem k levé tyči nezaváhal.

  Filip Krůza

  Branky: 9. Zdráhal (Künstner), 29. Seidler, 38. Vnuk

  Karty:   29. Presl (HEL)


  Helas Brno: Herko (Klímek, Daněk) – Cupák, Svoboda, Šarközy, Sznapka, Presl, Poul, Havrda, Matejov, Kamenský, Gajdács, Jašek
  SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Luhový) – Zdráhal, Havel, Štrajt, Künstner, Rešetár (C), Kozár, Holý, Vnuk, Seidler.