Saryarka – Poprad 4:0 (kon.)
HC Saryarka Karaganda
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
HK Poprad
sk Neděle 21.11.2021, 14:00 • Adama Rocha Kowalskiego, Krakov (Poľsko) • Kontinentální pohár IIHF

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Vítame vás pri sledovaní dnešného online textového prenposu zo zápasu tretieho kola Kontinentálneho pohára. Dnes sa proti sebe postavia hokejisti domácej Karagandy, ktorí privítajú na svojom ľade Poprad.

Dnešný zápas bude aj duelom o prvé miesto. Domáci hokejisti porazili Krakow 2:0 a o dva góly zvíťazili aj s Asiagom, ktoré porazili 4:2. Taliansky tím porazili aj Poprad, a to 3:1, no na našich severných susedov už nestačili a prehrali 4:3 po samostatných nájazdoch. Poprad má preto 4 body a prví Kazachovia plný počet bodov, teda 6.

Úvodné zostavy:

HC Saryarka Karaganda: Selivertov (Karatajev) – Siksna, Korošev, Nurgalijev, Voronkov, Polokov, Anokin, Žarenov, Jakovlev – Grymzin, Anokovskij, Rakmanov – Kuliev, Danijar, Zelenkov – Bezrukov, Borisevič, Beljajev – Koževnikov, Fjodorovs, Larionovs

HK Poprad: Tomek (Čiliak) – Brejčák, Drgoň, Dalhuisen, Rymša, Ulrych, Mešár, Nahalka, Demo – Livingston, Skokan, Svitana – Paločko, Mešár, Handlovský – Kundrík, Bjalončík, Šišovský – Valigura, Jevos, Dzivjak

Rozhodca: Jakub Sindel, Mats Wikstrand – Mateusz Kucharewicz, Andrzej Nenko.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:43
    Aktívnejšie začali hokejisti zo Slovenska, ktorí sa v krátkom časovom slede dostali do dvoch zakončení.

01:43
    Po vyhratom vhadzovaní v pásme súpera mali Popradčania zaujímavé náznaky šancí, ale aktívny vstup do zápasu zatiaľ do gólu nepretavili.

02:07
    Poprad začne po vystriedaní ďalšiu akciu za svojou bránku.

02:17
    Po zlej rozohrávke sa píska zakázané uvoľnenie a hra sa presunie pred bránku hosťujúceho tímu.

02:47
    Zakázané uvoľnenie sa píska aj na opačnej strane klziska.

03:59
    Puk teraz často mení svojho majiteľa. Môžu za to drobné nepresnosti na oboch stranách.

04:45
    Ofsajd Popradu, po ktorom sa hra presunie do stredného pásma, bližšie k časomeračom.

05:23
    Pri puku je opäť Poprad, ktorý sa javí v úvodných minútach lepšie. Dôležité však bude pretaviť to do presných zásahov.

06:23
    Vylúčenie v tíme HC Saryarka Karaganda (Kirill Beljajev – 2 min., hákovanie).

07:20
    Prvá polovičke presilovej hry Popradu je za nami.

08:23
    Kirill Beljajev je už naspäť na ľadovej ploche.

08:33
    HC Saryarka Karaganda dáva gól! Gól strelil ALEXANDR BORISEVIČ, ktorý využil fatálne zaváhanie popradskej rozohrávky a zoči voči brankárovi Tomekovi bez problémov otvára skóre zápasu. Asistencia: Kirill Beljajev.
    08:33 Alexandr BORISEVIČ - 1:0

10:01
    Prvá polovička úvodnej tretiny je už minulosťou.

11:08
    Po vsietenom góle sú Kazachovia na koni.

12:03
    Vhadzovanie vo vlastnom pásme vyhrali Popradčania, ktorí môžu ísť dopredu.

13:27
    Väčšina zápasu sa momentálne odohráva v pásme slovenského tímu.

15:00
    Do konca prvej tretiny zostáva už len päť minút.

16:25
    Jeden z Kazachov teraz stratil hokejku, ale Popradčania to nedokázali využiť.

17:56
    Poprad sa teraz usadili v pásme súpera a miestami to vyzerá, ako keby mal presilovú hru.

18:29
    Obrovská trma vrma pred bránkou Karagandy gólom nekončí!

18:51
    Zrazená strela končí na ochrannej sieti. Vhadzovať sa bude po ľavici brankára Selivertova.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je úspešne za nami. Poprad začal aktívnejšie, ale po fatálnej chybe v rozohrávke skórovali práve hráči Karagandy, ktorí boli následne na koni. Viac gólov sme však už nevideli, a preto sa do prostrednej tretiny pôjde za najtesnejšieho rozdielu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:21
    Prvé zakončenie prostrednej tretiny zaobstarali domáci.

20:24
    HC Saryarka Karaganda dáva gól! Gól strelil IVAN BEZRUKOV. Ten po vyhratom vhadzovaní príliš dlho neváhal a perfektne umiestnenou strelou zvyšuje náskok svojho tímu! Asistencia: Kirill Beljajev.
    20:24 Ivan BEZRUKOV - 2:0

21:59
    Takýto vstup do tretiny si Poprad asi nepredstavoval. Stále má však dostatok času na to, aby urobil niečo s výsledkom.

23:18
    Nastrelený puk Selivertov pokryl a okamžite rozohral.

24:40
    Teraz sledujeme skôr bojovný ako krásny hokej.

25:20
    Peter Bjalončík napriahol z ľavej strany, no Viktor Selivertov jeho pokus vyrazil na ochrannú sieť.

25:46
    Z identickej pozície pálil aj Peter Šišovský, ktorý triafa zadný mantinel.

26:53
    Sayan Danijar mal na hokejke ďalší gól, ale zoči voči Tomášovi Tomekovi nedáva!

27:22
    Na ľadovej ploche teraz zostal ležať Matej Paločko, ktorý sa dostal na striedačku až cez prerušenú hru, a to za pomoci spoluhráčov.

28:05
    V týchto fázach zápasu sú aktívnejší hokejisti v modrobielom.

28:13
    Vylúčenie v tíme HC Saryarka Karaganda (Team penalty – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Stepan Grymzin.

29:15
    Karaganda sa oslobodila po zakončení a získala tak cenné sekundy.

30:00
    Polovička dnešného zápasu je úspešne za nami. Zatiaľ sú bližšie k zisku troch dôležitých bodov Kazachovia.

30:13
    Zároveň sú už domáci hráči aj v plnom počte.

30:37
    Vylúčenie v tíme HC Saryarka Karaganda (Mikail Rakmanov – 2 min., hákovanie).
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Team penalty – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Adrián Valigura.

31:26
    Na ľadovej ploche je razom oveľa viac priestoru. Uvidíme, či sa ti jednému z tímov podarí využiť.

32:24
    Vylúčenie v tíme HC Saryarka Karaganda (Kirill Beljajev – 2 min., podrazenie).

33:24
    Polovička presilovej hry 5 na 4 je úspešne za nami. Poprad je aktívny, ale zatiaľ to na presný zásah nestačí.

33:42
    Z ničoho nič nakorčuľoval do zaujímavej šance Filip Mešár, ale páli len tesne vedľa!

34:16
    Gól mal na hokejke aj Lukáš Handlovský, ktorý brankára prekonal, ale puk dokázal tesne pred bránkovou čiarou odvrátiť ešte jeden z obrancov.

35:18
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Matej Paločko – 2 min., podrazenie).

36:11
    Poprad poslal puk cez všetky čiary a početná nevýhoda je takmer na konci.

37:10
    Karaganda so zakázaným uvoľnením. Záver oslabenia odohrá Poprad v pásme súpera.

38:16
    Veľká trma vrma pred bránku Karagandy nekončí gólom ani tentokrát!

39:01
    Prebieha záverečná minúta prostrednej tretiny.

39:33
    Vylúčenie v tíme HC Saryarka Karaganda (Deniss Fjodorovs – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Prostredná tretina je úspešne za nami. Kazachovia do nej nakorčuľovali na výbornú a hneď po niekoľkých sekundách viedli vďaka ďalšiemu gólu. Viac presných zásahov sme zatiaľ nevideli, a preto je pred záverečnou tretinou stav 2:0 pre Karagandu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:41
    Poprad začal aktívne, pretože hrá presilovú hru.

40:53
    Z brejku však hráči Karagandy trafili popradskú konštrukciu bránky!

41:33
    Deniss Fjodorovs je už naspäť na ľadovej ploche.

42:41
    Po zakázanom uvoľnení sa presunie hra pred bránku Karagandy.

43:12
    HC Saryarka Karaganda dáva gól! Gól strelil NIKITA ANOKOVSKIJ. Poprad s ďalšou chybou. Karaganda išla do brejku 2 na 1, ktorý Kazachovia bez problémov využili. Asistencia: Vadim Zelenkov.
    43:12 ANOKOVSKIJ - 3:0

44:42
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Adrián Valigura – 2 min., hákovanie).

45:17
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mike Dalhuisen – 5 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + osobný trest do konca zápasu, napadnutie oblasti hlavy a krku).

46:47
    Poprad má najhoršie za sebou. Ešte sa však bude musieť ďalej brániť.

47:55
    Karaganda začne ďalšiu akciu po vystriedaní a spoza svojej bránky.

48:32
    Po peknej akcii na ľavej strane prišlo zakončenie Ivana Bezrukova, ktoré Tomáš Tomek pokryl.

49:41
    HC Saryarka Karaganda dáva gól! Gól strelil MIKAIL RAKMANOV. Práve on bol na konci ukážkovej presilovkovej akcie. Asistencie: Nikita Anokovskij, Sayan Danijar.
    49:41 Mikail RAKMANOV - 4:0

50:53
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (River Alexander Rymša – 2 min., podrazenie).

51:11
    V záverečnej tretine sú Popradčania viac než nedisciplinovaní, na čo patrične doplatili.

52:25
    Teraz modrobieli vyhodili puk cez všetky čiary a získali cenné sekundy.

52:53
    Poprad je už opäť v plnom počte.

53:47
    Po dlhšom čase rozruch aj pred bránkou Selivertova. Gól z toho však stále nie je.

54:29
    Daniel Demo napriahol z pravej strany, ale páli len vedľa.

55:22
    Hra sa začala v posledných desiatkach sekúnd pomerne kúskovať.

56:39
    Poprad je teraz pomerne aktívny. Slovenský celok chce s určitosťou streliť aspoň čestný presný zásah.

57:03
    Tomek zneškodnil súperovo zakončenie z bezprostrednej blízkosti.

58:01
    Do konca dnešného zápasu zostávajú už len dve minúty. Aby Karangada nezvíťazila, musel by sa stať zázrak.

59:18
    Zápas sa už len dohráva.

Dnešné stretnutie je úspešne za nami. Karaganda bola dnes maximálne efektívne a popradské chyby dokonalo trestala. Kazachovia tak postupujú ďalej. To, či pôjdu ďalej aj hráči Popradu uvidíme až po večernom zápase medzi Krakowom a Asiagom. Poliaci nemôžu získať zo zápasu s Talianmi viac ako bod. V inom prípade by Poprad o skóre, respektíve o bod preskočili. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (16:09:02)

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 9. Borisevič (Beljajev), 21. Bezrukov (Beljajev), 44. Anokovskij (Zelenkov), 50. Rakmanov (Anokovskij, Danijar)

Rozhodčí: Jakub Sindel, Mats Wikstrand – Mateusz Kucharewicz, Andrzej Nenko