Třebíč – Šumperk 4:3 (2:0 po s.n.) | Litoměřice – Jihlava 5:1 (kon.) | Prostějov – Benátky n/J 3:1 (kon.)
Sokolov – Kolín 5:1 (kon.) | Slavia – Kadaň 5:0 (kont.) | Přerov – Poruba 2011 2:0 (kon.)
HC Baník Sokolov
5:1 (1:1, 4:0, 0:0)
SC Marimex Kolín
Středa 24.11.2021, 18:00 • ZS Sokolov • Chance liga • 23. kolo

Utkání se povedlo taky Danielu Přibylovi, který se po dlouhém zranění dostal k jedné brance a mohl tak okusit brankovou radost. (20:09:37)

Ve třetí třetině si Sokolov kontroloval své nabité vedení. Kolín se sice snažil, ale k nějakým šancím se skoro nedostával. Sokolov o osudu zápasu rozhodl zejména ve druhé třetině, kdy dal celkem čtyři branky. Nicméně domácí hráli výborně po celý zápas a dnes byl jasně lepší, než jejich soupeř z Kolína.

59:31
    Až nyní Přibylova střela, která protáhla Tichého a puk skončil vedle jeho pravé tyčky.

59:15
    Sokolov kombinuje v pásmu Kolína, ke střele se zatím nedostává.

58:33
    Dvořák sekl Jiskru a Baník dohraje zápas v přesilové hře, za předpokladu, že Kolín už jej nepustí ke gólové radosti.

58:01
    Hlasatel na zimním stadionu ohlásil poslední dvě minuty a vzápětí se do šance dostal Tomi, který nedokázal přehodit betony zasahujícího Tichého.

56:47
    Šmerha nyní neprohodil puk na střed kluziště. Kolín se ubránil a dostal hru do středního pásma.

56:06
    Blíží se závěr zápasu a nic nenasvědčuje tomu, že by domácí měli přijít o dnešní tři body.

54:59
    Cichoň musel být nyní pozorný po útoku Kolína, kterému se podařilo nyní uspět a dostat puk do jeho brankoviště.

53:37
    Kuťák se dostal se Šmerhou do přečíslení dvou na jednoho. Šmerha po přihrávce ještě chtěl oslovit zpět Kuťáka, ale Tichý zasáhl do puku.

52:25
    Čáp nyní propadl a Jiskra vyslal spoluhráče do úniku, ovšem přihrávka byla o něco delší!

51:50
    Kolín ani tuto přesilovou hru nezačal nejlépe a daří se jim ihned od začátku hrát mimo své obranné pásmo.

51:22
    Tomi nakonec dostal 2+2 minuty a Kachyňa dvě minuty. Kolín bude hrát přesilovou hru.

51:22
    Tomi a Kachyně se dostali do menší šarvátky, která rychle skončila. Ovšem oba si půjdou spočinout na trestnou lavici.

50:37
    Kuťák se dostal ke střele, poté co si obkroužil pásmo svého soka. Nakonec minul klec.

50:15
    Zápas se dostal do poslední desetiminutovky a dá se předpokládat, že Sokolov bude pokračovat ve své vítězné sérii.

48:52
    Rohan vyhodil puk do středního pásma, kde jej ještě podržel Pořízek.

48:30
    Kolínu se ani v přesilové hře nedaří nikterak vytvořit nějaký tlak v pásmu Sokolova.

47:37
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Šmerha – 2 min., podrážení).

47:00
    Strejček vyslal tvrdý pokus na branku Tichého. Puk minul jeho svatyni.

46:16
    Kolínu se zatím nedaří nic zajímavého vymyslet. Sokolov si stále drží svou hru a prakticky má svou hru pod kontrolou.

45:59
    Cichoň zatím nemá moc práce a nyní alespoň přikryl puk u své tyčky a nechává soupeř vhazovat před svou brankou.

43:57
    Dlouhý pas, ovšem Tomi si nyní nepohlídal modrou čáru a dostal se do ofsajdu. Vhazování ve středním pásmu.

42:30
    Filip Kuťák se zničehonic dostal do samostatného úniku, ale proti Tichému neuspěl a ten si připsal důležitý zákrok.

41:53
    Kolín už je v plném počtu a uvidíme, zda dokáže ještě nějakým způsobem dramatizovat duel zápasu.

41:29
    Sokolov pokračuje ve svém přesilovém snažení, ovšem jejich další střela šla mimo branku.

40:42
    Kružík vyslal tvrdou ránu, ale puk skončil na zadním hrazení.

40:01

Další třetina započne v 19:35!

I druhá třetina patřila domácímu celku. Ten postupně dal celkem čtyři branky a výrazně nasměřoval své kroky k dnešnímu vítězství. Kolínskou hru sráží taky množství faulů a Cichoně v prostřední části moc neprověřili, skoro vůbec.

40:00

39:58
    Kverka v těsném závěru zkoušel střelu na vzdálenější tyč, kterou minul.

39:39
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Jan Klodner – 2 min., držení).

39:38
    Šmerha se proháčkoval před branku a byl faulován. Na Šmerhu jde o třetí faul na jeho osobu a je dnes hodně vidět.

38:42
    Sokolov se nyní snaží zodpovědně dohrát tuto třetinu. Kolínští stále marně hledají cestu před Cichoně.

37:17
    Přihrávka před branku, kterou dokázala obrana Kolína hbitě eliminovat a dostává puk na druhou stranu ledové plochy.

36:15
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Jaroslav Dvořák – 2 min., podrážení).

36:10
    Strejček tak dlouho míchal s pukem, až mu ujel puk za modrou čáru a jeho celek musí vyklidit útočné pásmo. Ovšem následně si vykoledoval faul ve středním pásmu a hra je přerušena.

35:29
    Tvrdá rána od hráče Kolína, která šla mimo branku a Cichoň jen provizorně máchl svou lapačkou.
    34:18 Daniel PŘIBYL - 5:1

34:18
    Baník právě vstřelil branku!
    Rychlá útočná akce, kterou započal DANIEL PŘIBYL a taky byl na konci celé akce, kdy se k němu šťastně odrazil puk a umístil míč do sítě. Pro Přibyla jde o první soutěžní branku po delší době. Asistence: Jaromír Kverka a Daniel Kružík.

33:40
    Po velmi dlouhé době je nyní v akci Cichoň, který u své tyčky přikryl puk.

33:11
    Kolín má nyní velké problémy se vůbec dostat z vlastní třetiny přes střední pásmo.

32:35
    Baníkovci si tedy v dosavadním průběhu druhé třetiny vystříleli slibné vedení a aktuálně mají hru pod svou kontrolou.
    31:11 Tomáš ROHAN - 4:1

31:11
    A nakonec se vylučovat nebude! Po střele Tichý nedokázal uklidit puk a TOMÁŠ ROHAN byl dostatečně důrazný a dorazil puk do sítě. Asistence: Adam Rulík a Otakar Šik.

31:07
    Šmerha byl při zakončení faulován a je tu další odložené vyoučení.
    29:55 Daniel KRUŽÍK - 3:1

29:55
    Sokolov se nakonec prosazuje v závěru své druhé přesilovky. Kverka našel osamoceného DANIELA KRUŽÍKA, kterému už jen stačilo správně zamířit do poloodkryté branky. Asistence: Jaromír Kverka a Ondřej Jurčík.

29:34
    Dobrá rána, která však trefila dalšího hráče Sokolova před brankou do brusle.

28:50
    Hráči Sokolova nyní utekl puk za modrou čáru a Kolín se opět osvobozuje.

28:22
    Hosté začali svou přesilovku velmi dobře a vyvezli puk až do pásma Sokolova.

27:59
    Vyloučení v týmu SC Kolín (David Šafránek – 2 min., hákování).

27:59
    Dlouho trvalo odložené vyloučení, nakonec se Sokolov nedokázal prokombinovat do nějakého zakončení.

27:07
    Sokolov nyní hraje v šesti hráčích a snaží se využít odložené vyloučení.

25:55
    Kolín přežil své první oslabení bez újmy a v závěru oslabení dokázal vyhodit puk.

25:37
    Martin Weinhold a jeho střela, která byla zblokovaná hodně nad branku.

24:44
    Dobrán rána, kdy puk zůstal na ose kluziště. Hráči Sokolova se nepodařilo trefit černou pryž a Kolín se následně osvobodil.

23:48
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Zdeněk Čáp – 2 min., napadení).

23:48
    Pohl v předklonu odjíždí na střídačku a rozhodně tento nevybíravý zákrok nebylo nic pěkného. Čáp může být rád jen za dvě minuty!

23:48
    Zdeněk Čáp nyní na modré čáře trochu zbytečně skolil Pohla a za toto půjde určitě pykat.
    23:20 Vít JISKRA - 2:1

23:20
    Sokolov podruhé v zápase dává vedoucí branku. VÍT JISKRA byl dobře postavený před brankou a po přihrávce od Jurčíka trefil prostor u pravé tyčky. Asistence: Ondřej Jurčík a František Klejna.

22:20
    Ihned po střele po vhazování střílel Jakub Petržilka a Cichoň zastavil puk pod svým betonem!

22:11
    Rychlý protiútok Kolína. Ovšem přihrávka skončila v rohu kluziště.

21:21
    Z levé strany nyní střílel další hráč Sokolova a Tichý vyrazil svým betonem.

20:59
    Kverka se ocitl v tváří tvář Tichému, který vyrážečkou dokázal nakonec odrazit puk!

20:34
    Tichý musel čelit nahození, nakonec z něj puk vypadl a jeho celek se pokoušel o protiútok.

20:01

Další třetina započne v 18:45!

V první třetině byl aktivnější Sokolov, který se taky dostal jako první do vedení. Kolín se do šancí moc nedostával a když ano, tak je vyřešil spolehlivý Cichoň. Nicméně jedno zaváhání obrany nakonec přineslo branku Kolína a ten díky tomu dokázal vyrovnat na 1:1!

20:00

19:01
    Nyní Baník kombinuje v pásmu Kolína a jejich hra je o poznání nebezpečnější. Tichý musel vyrážet jednu nebezpečnou ránu.

18:22
    Na druhé straně pěkná individuální akce od Přibyla, které scházelo jen gólové zakončení.

17:54
    Kolín operoval v pásmu soupeře, ale jejich hra byla taková krkolomná a nedostal se do zakončení.

17:18
    Nahození od modré čáry schoval Cichoň bezpečně do své výstroje. Ani Sklenář nedokázal lépe tečovat.

16:32
    Ovšem ani nyní kombinace Kolína nic nepřinesla a dobrá hra Sokolova na druhé straně za brankou Tichého. Domácí nyní ušetřili mnohé vteřin ze svého oslabení.

16:13
    Sokolovu se podařilo vyhodit puk, ale Kolín se rychle vrátil zpět do jeho pásma.

15:40
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Petr Hašek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

15:38
    Hra je přerušena, neboť branka Tichého není ve správné poloze.

14:46
    Sokolov byl nyní blízko k tomu, aby si vrátil vedení zpět. Ovšem tyčka nyní zachránila Tichého. Šmerha byl tím střelcem, který zklamaně zvedl zrak ke stropu haly.
    13:20 Jan VESELÝ - 1:1

13:20
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Ovšem nyní přišla velká hrubka od obránce Sokolova a rázem se k puku dostal JAN VESELÝ, který byl sám před Cichoněm a potrestal tuto chybu sokolovské obrany. Asistence: Jakub Sklenář.

13:13
    Strejček se nyní nenechal přebruslit a nepustil soupeře dál k brance.

12:32
    Klejna dostal pukem někam do ruky a s bolestivou grimasou opustil hrací plochu na střídačku.

11:39
    Dvořák nyní naservíroval puk před branku, ale vracející se obrana Sokolova nedovolila již žádnou akci soupeře a Cichoň následně pro jistotu přikryl svou lapačkou.

10:29
    Už to vypadalo na solidní zámek z pohledu domácího celku. Nakonec se Kolínu podařilo dostat hru do středního pásma.

10:05
    Sokolov je od začátku duelu hodně aktivní a má převahu nad svým soupeřem.

08:44
    Cichoň si připsal až nyní první tvrdší zákrok, kdy za pomocí rameno a rukou likvidoval tvrdou střelu od Piegla.

08:14
    Hezká stahovačka od Šmerhy, který se vůbec nebál jít přímo do zakončení. Obrana s Tichým tuto situaci ustála.

07:06
    Rohan před brankou tečoval nahození od Šika a puk šel jen těsně mimo branku!

06:24
    Střelecký pokus Pořízka se nevešel mezi tři tyče a jen rozezvučel mantinel za brankou Kozlů.

05:57
    Úvodní minuty utkání se nesou v rychlém tempu. Rozhodčí do hry zasahují jen sporadicky.

05:07
    Tichý nyní šel do rozkleku na prázdno, neboť puk zamířil mimo jeho svatyni.

04:30
    Kverka oslovil najíždějícího Pohla, ten se snažil najít prostor na přední tyčce, tam však byl správně postaven Tichý.

03:59
    Kolín se napadáním pokouší dostat do tempa, ovšem Sokolov se brání úspěšně a vše řeší na své modré čáře.
    02:48 Jan STREJČEK - 1:0

02:48
    Hašek vybojoval puk u mantinelu a poslal jej na střed, kde si jej do parády sebral JAN STREJČEK. Ten se neunáhlil, potáhl si puk, čímž vyšachoval ležícího bránícího obránce a přesnou ranou otevřel skóre utkání. Asistence: Petr Hašek.

01:50
    Šikovo nahození před brankou tečoval Rohan a puk skončil jen těsně mimo branku Kolína.

01:06
    Takový odražený puk nyní hokejkou vyrážel brankář Sokolova a ten si poprvé v tomto zápase připsal zákrok.

00:33
    Kolín se ihned snažil napadat soupeře, ale ke své první střele se nedostal.

00:01

HC Baník Sokolov: Cichoň (A. Beran) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Weinhold, Mrowiec – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – D. Přibyl, Kverka (A), Kružík – Šik, T. Rohan (C), Šmerha – Kuťák, Hašek, Pořízek.
    Trenér: Martin Štrba

SC Kolín: Tichý (Sejpal) – Piegl, Čáp, Kachyňa, V. Čížek (A), Zorko, Váchal, Klodner – L. Krejčík (C), David Šafránek, Poppel – Síla, J. Sklenář, Jan Veselý – Jankovský, Matějček, Matyáš Svoboda – Jaroslav Dvořák, Zumr, Petržilka.
    Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: M. Grech, M. Sýkora – M. Tvrdík, P. Sedláček.

Baníkovci nyní prožívají dobrou formu! Již pět utkání dokázali vyhrát, z toho dva zápasy po prodloužení. V každém zápase dokázal Sokolov vstřelit minimálně tři branky a jednou se jim povedlo uhrát zápas bez obdržené branky. Zkrátka forma Sokolova je nyní jedna z nejlepších v rámci celé ligy.
    Sokolovu v tabulce patří pátá pozice s celkovými 44 body. Stejný počet bodů má i Vsetín a právě na něj se Sokolov mocně dotahuje. Sokolovští si svými výkony rozhodně říkají o první šestku v tabulce, která by pro ně znamenala čtvrtfinále play off.

SC Kolín

Kolín slavil nedávno vysokou výhru 6:1 nad Litoměřicemi. Nicméně jejich sestava byla posílena hráči z Mountfieldu HK. Po reprezentační pauze se rozjela i nejvyšší tuzemská soutěž a posily již musely na další zápasy do svého klubu. Rozdíl byl znát ihned v dalším zápase se Slavií, ve kterém Kolín nedal ani branku a padl 4:0. Jejich další prohra přišla i v dalším zápase s Třebíčí (2:1).
    Kolínu aktuálně patří čtrnáctá příčka s 30 body a jen pouhý bod je dělí od sestupové patnácté pozice, na které jsou nyní Benátky nad Jizerou. Je již jasné, že Kolín v této sezóně bude bojovat o to, aby nesestoupil a nejlépe se umístil na jedenácté či dvanácté pozici, které znamenají setrvání v druhé nejvyšší soutěži.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 3. Strejček (Hašek), 24. Jiskra (Jurčík, Klejna), 30. Kružík (Kverka, Jurčík), 32. T. Rohan (A. Rulík, Šik), 35. D. Přibyl (Kverka, Kružík) – 14. Jan Veselý (J. Sklenář)

SC Marimex Kolín: Tichý (Sejpal) – Piegl, Čáp, Kachyňa, V. Čížek (A), Zorko, Váchal, Klodner – L. Krejčík (C), David Šafránek, Poppel – Síla, J. Sklenář, Jan Veselý – Jankovský, Matějček, Matyáš Svoboda – Jaroslav Dvořák, Zumr, Petržilka.

Rozhodčí: M. Grech, M. Sýkora – M. Tvrdík, P. Sedláček