TTT Riga – ZVVZ USK Praha 52:103 (kon.)
TTT Riga
52:103 (12:30, 17:51, 36:78)
ZVVZ USK Praha
Středa 24.11.2021, 18:00 • Rimi Olympic Centre, Riga • Euroliga - ženy • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký večer všem basketbalovým příznivcům. Hráčky USK Praha se v dalším kole Euroligy střetnou s celkem TTT Riga. Oba týmy jsou sousedy v tabulce. Lotyšský tým má na svém kontě sedm bodů za dvě vítězství a tři porážky. USK má osm bodů za tři vítězství a dvě porážky. Český tým je na čtvrtém místě tabulky, které zajišťuje postup do play-off Euroligy. Dnešní utkání tedy nabídne důležitý souboj o body, které mohou hrát v konečném zúčtování rozhodující roli.

H2H
    Oba týmy se potkaly celkem dvakrát a to právě v Eurolize v roce 2019. Obě utkání vyhrál český celek a to výsledky 73:66 a 98:48.

Poslední utkání v Eurolize
    TTT Riga odehrála poslední utkání na palubovce Montpellieru, kde prohrála 63:54.
    USK Praha sehrálo svůj poslední duel doma proti Avenidě a vyhrálo 80:55.

Favoritem je dnes USK Praha. Doufejme, že hráčky USK potvrdí roli favoritek a přivezou z Rigy cenné vítězství.

Hráčky domácího celku nastoupí v bílých dresech, hostující celek v šedých.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:04
    Domácí vyhráli rozskok a z první útoku se prosazují. (2:0)

00:24
    Jonesová využila oba dva trestné hody a vyrovnává skóre. (2:2)

00:50
    Hráčky TTT však z dalšího útoku dávají další dvojku. (2:2)

00:59
    Condeová využívá další trestné hody. (4:4)

01:35
    Thomasová dává první dvojku ze hry USK v utkání. (4:6)

02:09
    Nepovedený hod za tři body domácích využily hráčky USK a dávají z protiútoku další koš. (4:6)

03:11
    Maria Condeová dává povedenou trojku a USK začíná získávat náskok. (4:11)

03:39
    Útok Hondyové byl zastaven a míč skončil v zámezí. Následný střelecký pokus v nouzi byl nepřesný, a tak se hráčky USK dostávají k míči. (4:13)

04:02
    Jonesová faulovala a domácí mají dva trestné hody. (4:13)

04:03
    Pulvereová oba proměnila. (6:13)

04:26
    Condeová doskočila odražený míč a následně ho umístila do koše. USK vede o devět bodů a domácí trenér si bere oddechový čas. (6:15)

04:46
    Condeová byla faulována při zakončení a USK má dva trestné hody. (6:15)

04:46
    Jeden pokus byl nepřesný, ale druhý už se povedl. USK vede o deset bodů. (6:16)

05:15
    Condeová dostala přihrávku do rohu hřiště a trefila se náramně. Bohužel přešlápla, a tak to byla střela pouze za dva body. (6:16)

05:52
    Domácí celek má už čtyři fauly. (8:18)

06:11
    Pulvereová byla pod časovým tlakem a její dvoubodový pokus nebyl přesný. (10:18)

06:56
    Následně to zkoušela hráčka Rigy střelbou za 3 body, ale opět o hodně minula koš. (10:18)

07:35
    Na druhé straně se ovšem prosazuje Thomasová, která z podkoše uklidila míč o desku. (10:20)

08:02
    Thomasová využívá oba trestné hody a USK má komfortní náskok. (10:22)

08:19
    Domácí hráčky už jsou vyfaulované a český celek tak hází za každý další faul trestné hody. Thomasová proměnila další dva, a tak je to již o 14 bodů. (10:22)

08:29
    Condeová pláchla obraně soupeře a sama si doběhla pro další koš. (10:24)

09:09
    Thomasová se po ztrátě domácích dostala k míči a o desku dává další koš. USK zatím válcuje svého soupeře. (12:26)

09:58
    Stankovičová se prosazuje dvě vteřiny před koncem a hráčky TTT už se do útoku nehrnou. (12:28)

10:00
    První čtvrtina skončila. (12:30)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (12:30)

10:28
    USK ubránilo útok soupeře a nyní hráčky českého celku kombinují na útočné polovině. (12:30)

10:45
    Jenže střelecký pokus Thomasové byl nepřesný. (12:30)

11:16
    Další dva střelecké pokusy domácích končí mimo koš, a tak se prosazuje na druhé straně Thomasová. (12:30)

12:03
    Nepřesnost v rozehrávce využila Pulvereová, ale svou rychlou střelou za tři body se vůbec netrefila. (12:32)

12:10
    Voráčková se prosazuje z pravé strany střelou za dva body. (12:34)

13:09
    Hráčky TTT nestihly včas zakončit svou útočnou akci, a tak z důvodu časového limitu přicházejí o míč. (12:34)

13:42
    Voráčková vystihla rozehrávku a sama vstříc koši se prosazuje. (12:36)

13:42
    Oddechový čas pro domácí. (12:38)

14:00
    Jasmine Thomasová to zkusila za tři body, ale netrefila koš. (12:38)

14:25
    Faul Jasaové zastavil útok USK. (12:38)

14:35
    Vyoralová dává dva body střelou o obroučku. (12:40)

15:11
    Domácí celek ve druhé čtvrtině nezaznamenal ještě ani jeden úspěšný střelecký pokus. (12:40)

15:50
    Hráčkám TTT se opět nepovedlo za povolený časový limit vystřelit. (12:42)

16:18
    Další faul na domácí straně. Lotyšský tým už má 4 chyby. (12:42)

16:27
    Thomasová se obtočila kolem protihráčky, ale míč se od desky odrazil vedle koše. (12:42)

16:42
    Sklenářová se provinila svou první osobní chybou v utkání. (12:42)

16:48
    Následně fauluje i Vyoralová. (12:42)

17:11
    Sklenářová se prosazuje ze středu palubovky. (12:44)

17:28
    Stankovičová získala faul na svou osobu a hráčky TTT mají velké problémy s bráněním hráček USK. (12:44)

17:59
    Nahrávku přes půlku hřiště srazila Thomasová do autu. TTT může nadále pokračovat v útoku. (12:46)

18:25
    Condeová se trefuje za tři body. (12:49)

18:48
    Korzaneová se prosazuje za tři body a otevírá bodový účet svého týmu ve druhé čtvrtině. (15:49)

19:13
    Další útok domácích hráček končí nepřesnou nahrávkou. (15:51)

19:39
    Sarauskaiteová dává dvojku a k tomu má i trestný hod. Ten ovšem neproměnila. (17:51)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (17:51)

První polovina utkání je za námi. Domácí tým ve druhé čtvrtině střelecky vyhořel a USK jde do šaten s vedením 51:17.

Nejvíce bodů z hráček TTT Riga má zatím Ieva Pulvereová, která má na svém kontě šest bodů za dvě dvojky a dva trestné hody. Z hráček USK má nejvíce bodů Maria Condeová, která má 15 bodů za tři dvojky, dvě trojky a 3 trestné hody.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (17:51)

20:28
    Handyová dává trojku a lotyšský celek vstupuje velmi dobře do druhé poloviny zápasu. (20:51)

21:19
    Jonesová proměnila dva trestné hody. (20:54)

21:54
    Domácí hráčky nyní trefily tři koše ze tří pokusů a mají více bodů za první dvě minuty třetí čtvrtiny než co měly za celou druhou čtvrtinu. (24:56)

22:20
    Pulvereová dává další koš a USK si bere oddechový čas. (26:56)

22:29
    Střelu Thomasové srazila hráčka domácího celku do autu. (26:56)

22:41
    Condeová o zkusila z levé strany za tři body, ale míč ani nedoletěl ke koši. (26:56)

23:08
    TTT začalo bránit velmi důkladně a to týmu USK Praha příliš nevoní. (26:56)

23:36
    Jasaová dává trojku z levého rohu. Trefila se přesně do koše. (29:59)

24:35
    Oba týmy nyní proměňují všechny své střelecké pokusy a po vlažné druhé čtvrtině tu máme bodové hody. (31:63)

24:52
    Sarauskaiteová raději střídá, protože udělala další osobní chybu. (31:63)

25:00
    Jonesová proměnila oba trestné hody. (31:65)

25:12
    Condeová faulovala v útoku, a tak mohou útočit domácí. (31:65)

25:34
    Pulvereová se trefuje z velké dálky, avšak pouze za dva body. (33:65)

25:52
    Thomasová se prosazuje doskokem a zavěsila míč do koše jednou rukou. (33:67)

26:06
    Silaová se provinila kroky. (33:67)

26:57
    Série nepřesností na obou stranách zastavila bodový přínos. (33:67)

27:12
    Pulvereová odhodila míč z velké dálky a o obroučku dává trojku. (36:67)

27:55
    Condeová zkusila střelu za tři body, ale jen těsně minula. (36:69)

28:22
    Thomasová opět utekla domácí obraně a sama se pod košem nemýlila. (36:73)

28:55
    Další únik USK opět trestá. Pražský tým vede už skoro čtyřicet bodů. (36:75)

29:08
    Stankovičová trefuje oba trestné hody. (36:77)

29:35
    Jasmine Thomasová zkoušela střelu za tři body a míč se odrazil od obroučky mimo. (36:77)

29:52
    Další faul domácích. Stankovičová bude mít dva trestné hody. (36:77)

29:52
    První byl neúspěšný a druhý se už povedl. (36:77)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (36:78)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (36:78)

30:16
    Stankovičová situaci tři na jednu překombinovala, ale vynutila si alespoň trestné hody. (36:78)

30:16
    Bohužel Stankovičová neproměňuje ani jeden. (36:78)

30:34
    Basková na své osobě získala faul a domácí útočí. (36:78)

30:50
    Pulvereová dává další trojku. (39:78)

32:09
    Basková poslala na zem Stankovičovou a zapisuje si tak další osobní chybu. (41:80)

32:29
    Condeová se provinila kroky a míč tak mají hráčky TTT. (41:80)

32:37
    Jasmine Thomasová byla při náběhu pod koš faulována a získala trestné hody. (41:80)

32:37
    Oba trestné hody Thomasová proměnila. (43:80)

33:11
    Rychlý útok Voráčkové byl zastaven faulem Baskové. (43:80)

33:11
    Sklenářová proměnila oba trestné hody. (43:82)

33:53
    Vyoralová trefuje trojku! (43:85)

33:54
    Ještě neuběhla ani polovina čtvrtiny a domácí mají čtyři osobní chyby. (43:85)

34:14
    Po faulu Thomasové mají čtyři osobní chyby i hráčky USK. (43:85)

34:51
    Jasaová byla faulována a následně proměnila oba trestné hody. (45:85)

35:01
    Na druhé straně se jednou z trestného hodu trefuje Jonesová. (45:86)

35:03
    Vzápětí fauluje Silaová a USK je opět u míče. (45:86)

35:48
    Jonesová a Stankovičová běhaly ze strany na stranu a obě daly dva body. Následně si tým domácích bere time. (45:92)

36:09
    Oba celky mají za každý další faul trestné hody. (47:92)

37:30
    Korzaneová dává trojku a domácí tým překonává hranici padesáti bodů. (52:94)

37:34
    Trestné hody po faulu Pavelsonové bude házet Oblaková, která trefuje obě možnosti. (52:94)

38:04
    Stankovičová předvedla obranný doskok a z následného útoku jsou další trestné hody pro hostující celek. (52:97)

38:08
    Jonesová proměnila oba hody a USK je blízko stovce bodů. (52:99)

38:29
    Stankovičová moc pěkně zablokovala střelu za tři body. (52:99)

38:33
    Domácím vypršel čas na útok. (52:99)

39:00
    Probíhá poslední minuta utkání. (52:101)

39:56
    Ještě jeden faul domácích. (52:101)

Konec zápasu. (52:103)

Je dobojováno. Hráčky USK potvrdily roli favoritek a smetly Rigu rozdílem třídy.

Nejvíce bodující hráčkou byla na domácí straně Ieva Pulvere, která zaznamenala 16 bodů.

Na druhé straně zaznamenala nejvíce bodů, konkrétně 25, Maria Condeová.

Tým ZVVZ USK Praha se díky této výhře posunul na druhé místo skupiny A a má dobře nakročeno k postupu do play-off. To je ode mě vše a u dalších přenosů na počtenou. (19:42:53)

Vojtěch Görög

TTT Riga: Basková, Handyová, Jasaová, Klakockaová, Pavelsoneová, Korzanová, Melderová, Pulvereová, Sarauskaiteová, Silaová, Thomasová, Tomasicka
    Trenér: Martins Gulbins

ZVVZ USK Praha: Condeová, Oblaková, Sklenářová, Stankovičová, Thomasová, Bálintová, Halátková, Jonesová, Voráčková, Vyoralová
    Trenér: Natália Hejková

Rozhodčí: Yalmanová (TUR), Teixeirová (POR), Tetiková (TUR)
    Čtvrtiny: 12:30, 17:51, 36:78, 52:103