Karviná – Hostivař 9:4 (kon.) | Pardubice – Ústí n/L 5:3 (kon.)
HBC Pardubice
5:3 (3:1, 2:1, 0:1)
Elba DDM Ústí nad Labem
Sobota 27.11.2021, 16:00 • Pardubice - Polabiny • CROSSDOCK Extraliga • 14. kolo

Střely po třetí třetině:

Pardubice – 27
    Ústí – 19 (17:44:40)

Pardubice vítězí v chladném počasí 5:3. Ústí nad Labem se sice dostalo do velkého tlaku ve třetí třetině, jenže branku se hostím vstřelit podařilo pouze jednu, což na zdramatizování výsledku nestačilo.

44:28
    Jiří Tomáš jen těsně netrefil branku Třináctého.

43:41
    Josef Česák pláchl všem obráncům hostí a trefil tyč!

42:21
    Signalizovaný ofsajd zastavuje postupný útok Ústí. Poté od modré pálil Lukáš Vlasák.

41:00
    Zbývají dlouhé čtyři minuty pro Pardubice. Pro Ústí se naopak jedná o čtyři minuty plné naděje.

39:44
    Z levé strany nabíhal Nikolas Langr, jenže trefil brankáře Rechtarika do ramene.

38:30
    Tomáš Jiří se snažil rozhodit Novotného, se kterým sprintovali pro balonek za branku Třináctého. Novotný ale dokázal rozehrát a těží z toho Jan Strouhal.

37:30
    Půlíme třetí periodu a otáčíme strany. Bude Ústí nadále aktivní a vyrovná tento zápas?

35:52
    Roman Krejčí, který se na tento zápas vrátil do sestavy Pardubic, zabránil brejku hostí.

35:33
    A opět Jakub Třináctý, který musel podržet balonek po střele jednoho z útočníků hostí.

33:27
    Ústí nad Labem převzalo otěže hry. Pardubice jsou zavřené ve svém obranném pásmu a spoustu práce mají obránci a brankář domácích.

32:42
    Ústí znovu v tlaku. Pardubice se jen těžko brání. Ale už jsou v plném počtu.

32:02
    Pardubice vyhazují.

31:12
    Od červené čáry zkoušel překvapit Třináctého Grus, jeho střela však mířila těsně nad břevno.

30:58
    Vyloučení v týmu HBC Pardubice (Geisler – 2 min., vysoká hůl).

30:13
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Na střed mezi kruhy dostal ideální přihrávku VOJTĚCH ČERVINKA. Hráč jeho kvalit se z takové pozice nemýlí moc často. Tentokrát svou střelu umístil přesně tam, kam potřeboval. Asistence: Michal Smolík, David Magasanik.

Pardubice právě vstřelily branku!
    Josef Česák na červené čáře přehrál dva obránce, poté chtěl sice přihrát na svého kolegu v útoku, ale obránce Elby si jeho pas srazil do vlastní branky. Asistence: Jan Strouhal.

27:22
    Tentokrát se do velké šance dostali hosté. Vojtěch Červinka se však nedokázal prosadit.

26:39
    Jakub Kvapil trefil Martina Stupku, který skluzem zneškodnil střelu zápěstím.

26:16
    Jan Strouhal v obrovské šanci netrefil branku!

24:58
    Domácí jsou opět v tlaku a doráží na Rechtorika.

23:28
    Jenže Pardubice opět odskakují do dvoubrankového vedení! JAN STROUHAL našel skulinku mezi betony brankáře Rechtorika. Asistence: Jakub Kvapil, Ondřej Novotný.

22:53
    Ústí nakonec přesilovku využívá a to zásluhou JAKUBA VARGY. Asistence: David Magasanik, Jan Škurla.

21:45
    Domácí hrají ve čtyřech, ale stále jsou pod velkým tlakem.

21:21
    Vyloučení v týmu HBC Pardubice (Vlasák – 2 min., nedovolené bránění).

21:02
    Hosté uzavřeli domácí v jejich obranné třetině zejména kvůli špatné rozehrávce Třináctého.

20:27
    Jakub Třináctý vytáhl těžký zákrok proti střele Jiří Grus.

19:40
    Vyloučení v týmu HBC Pardubice (Novotný – 2 min., úmyslné vyhození míčku ze hřiště).

18:33
    Filip Förstl nahodil do rohu za branku hostí, míček sbírají obránci Ústí.

17:22
    Lukáš Belica tečoval střelu obránce sice velmi šikovně, ale lehce nepřesně.

15:39
    Josef Česák si pohrál s obranou hostí, předal přihrávku na volného Strouhala, který těsně netrefil branku hostí.

15:01

Střely na branku:

Pardubice: 9
    Ústí nad Labem: 5

15:00

14:07
    Václav Školoudík si vyměnil míček s LUKÁŠEM VLASÁKEM, který nahodil na brankáře hostí. Tomu míček propadl mezi rukou a tělem. Asistence: Václav Školoudík.

13:33
    Velkou šanci měl Martin Stupka, který však ztroskotal na výborném zákroku Jakuba Třináctého.

12:50
    Více ze hry mají stále Pardubice. I při hře 4 na 4.

11:32
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Michajličenko – 2 min., napadení).
    Vyloučení v týmu HBC Pardubice (Bílý – 2 min., hrubost).

11:25
    V obrovské šanci se ocitnul Pavel Kubeš, nedokáal však bekhend zasunout za beton.

10:08

08:56
    Ústí vyhazuje a Pardubice tak musí začínat ze své poloviny.

08:08
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Tomáš – 2 min., podražení).

07:37
    V útoku opět domácí, kteří už vedou jen o jednu branku.

04:43
    DAVID MAGASANIK se dostal do ideální příležitosti a v přesilovce střílí branku. Asistence: Vojtěch Červinka, Jiří Grus.

03:20
    Vyloučení v týmu HBC Pardubice (Novotný – 2 min., hrubost).

02:40
    Poprvé se do třetiny dostává také Ústí nad Labem, jenže to netrvalo dlouho, míček dostal z pásma Novotný.

01:12
    A Pardubice ihned skórují i podruhé! Jakub Geisler se dostal před brankáře, vystřelil a dorážkou se prosadil NIKOLAS LANGR! Asistence: Jakub Geisler.

00:41
    Ideální start pro Pardubice. JOSEF ČESÁK si naběhl do volného prostoru, převzal přihrávku od Ondřeje Novotného a střelou na lapačku otevírá skóre. Asistence: Ondřej Novotný.

00:01

Na pátem místě extraligové tabulky hokejbalu se nachází Elba DDM Ústí nad Labem. Ústečtí z dvanácti zápasů dokázali posbírat 22 bodů i přes záporné skóre 32:35. Výborně se daří Martinu Stupkovi, který dokázal posbírat už 14 bodů za 8 branek a 6 asistencí. Zároveň je tak Stupka i nejlepším střelcem Ústí. Výborně se prezentuje taky Vojtěch Červinka, který sice vstřelil pouze jednu branku, ale jako pravý playmaker dokázal na 13 branek přihrát. Ústečtí se určitě budou snažit překvapit lehkého favorita z Pardubic a před zimním spánkem se chtějí ještě více natlačit na čelo tabulky.

Pardubice jsou zatím druhé. Jen jeden bod odděluje první Kert právě od Pardubic. Východočeši si před dvěma týdny výrazně pomohli právě domácí výhrou s Kertem 2:1, o které minutu před koncem rozhodl Jan Bílý. Ještě jednou musíme zmínit Kert Park Praha v souvislosti s Pardubicemi. Oba týmy mají stejný počet vstřelených branek (58), Pardubice však inkasovaly o 9 branek méně (30). Tento rozdíl ve skóre je po 13 zápasech úctyhodný a pro soupeře Pardubic odstrašující. Pokud Pardubice jakýmkoli způsobem zvítězí, přezimují na prvním místě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Tomáš Jirsa

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 1. Česák (Novotný), 2. Langr (Geisler), 15. Vlasák (Školoudík), 24. Strouhal (Kvapil, Novotný), 30. Česák (Strouhal) – 5. Magasanik (Červinka, Grus), 23. Varga (Maganasik, Škurla), 31. Červinka (Magasanik, Smolík)

HBC Pardubice: Třináctý – Krejčí, Kvapil, Novotný, Zajíček, Školoudík, Vlasák – Bílý, Kubeš, Langr, Strouhal, Česák, Förstl, Janeček, Kohoutek, Licek, Šimek.
    Trenér: Mašík

Elba DDM Ústí nad Labem: Rechtorik – Grus, Michajličenko, Smolík, Procházka – Belica, Červinka, Haas, Magasanik, Stupka, Zeman, Tomáš, Varga, Belica, Škurla.
    Trenér: Fedák

Rozhodčí: Černý, Záhora