Slavia – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
konec
HC Slavia Praha
2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 02.12.2021, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • DHL extraliga juniorů • 22. kolo
Partner:
   
  Konec zápasu. (00:47:13)
   
  To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a těším se zase někdy u hokeje napočtenou.
   
  Slávisté odehrají příští utkání v sobotu, když na vlastním ledě přivítají hráče Liberce. Bruslaře čeká v sobotu venkovní zápas s jihlavskou Duklou.
   
  Domácí navázali na zlepšený výkon ve druhé třetině a v závěrečné periodě stáhli dvoubrankovou ztrátu. Hosté ale pár vteřin před koncem vstřelili třetí gól a berou tak z dnešního zápasu všechny body.
   
  Konec zápasu.
   
  60:00
  Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Křepelka – 2 min., krosček).
   
  Oddechový čas pro hosty.
   
  59:37
  Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
  Autorem branky je VOJTĚCH POLÁK, který z mezikruží propálil clonu domácích. Asistence: Šimon Němec, Marek Vlasák.
   
  58:12
  Na hostujícího brankáře navíc lítá čím dál tím víc střel. Teď naposledy to byl svižný pokus Štrombacha směřující k bližší tyči.
   
  57:19
  Slávisté právě vstřelili branku a jsou odměněni za velikou píli v závěru třetiny!
  Autorem branky je Jiří STEJSKAL, který z mezikruží propálil Krinwalda. Asistence: Šimon Slavíček, Petr Šíma.
   
  56:56
  Po několika přihrávkách ve vlastním pásmu ale jen vyhazují na zakázané uvolnění. Hra se tak vrátí před boleslavskou branku.
   
  56:10
  Strnad hledal přihrávkou najíždějícího Hofmanna, přihrávku ale hosté zachytili.
   
  55:19
  Branka hostů musí být znovu připevněna na led. Po předchozí akci se posunula levá tyč.
   
  54:12
  Stejskal provětral další svižnou střelou Krinwaldovu lapačku. Hostující brankář byl ale pozorný a prostor na bližší tyči si pohlídal.
   
  53:39
  Domácí viditelně přidali. Prohrávají jen o gól a mají ještě přes šest minut času.
   
  52:22
  Slavia právě vstřelila branku!
  Autorem branky je KIRILL USTINOV, který se nejlépe zorientoval po Stejskalově střele a puk pohodlně dorazil do branky. Asistence: Jiří Stejskal, Jan Matuška.
   
  51:25
  Němečkova rána byla sražená a puk jen těsně prolétl kolem Krinwaldovy branky.
   
  50:48
  Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Broš – 2 min., držení).
   
  49:48
  Hosté v plném počtu.
   
  48:42
  Štrombach zpracoval těžký puk na holi a už se vytáčel do střely. Na poslední chvíli mu ale jeden z boleslavských beků znemožnil vystřelit.
   
  47:48
  Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hrouda – 2 min., podrážení).
   
  46:11
  Polák zavezl puk do útočného pásma. Po třech rychlých přihrávkách hostující formace ale přichází nepřesná střela mimo tři tyče.
   
  44:30
  Hra nyní plyne bez přerušení, hraje se ale převážně ve středním pásmu. Žádný z týmu nechce udělat chybu, a proto se nikam netlačí.
   
  42:39
  Hosté se po delší době dostali ke kotouči, nepohlídali si ale přechod do útočného pásma. Rozhodčí tak píská ofsajd.
   
  41:04
  Icing i v podání domácích. Hra se neustále přerušuje.
   
  40:06
  Hosté začali třetinu nepřesnou rozehrávkou a zakázaným uvolněním.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Dvě třetiny hry jsou za námi a šťastnější z dosavadního průběhu zápasu jsou jednoznačně hosté. Během čtyř minut se dostali do vedení díky trefám Josefa Broše a Vojtěcha Poláka. I domácí měli velké šance ke skórování, zatím však ani jednou nedokázali rozvlnit síť za zády skvěle chytajícího golmana Krinwalda. Podaří se domácím prosadit a získat body, nebo si hosté vypracované vedení pohlídají? Řešení nám přinese třetí třetina, která začne přibližně v 19:26.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  39:35
  Hned trojitá příležitost pro domácí! Nehlídaný Labuzík dostal puk přímo před branku, ani tentokrát se ale neprosadil. Ani následné dorážky Matušky a Strnada vytouženou branku nepřinesly.
   
  38:45
  Domácí v plném počtu.
   
  38:09
  Štrombach jako jediný hráč spěchal za vyhozeným pukem. Hosté špatně střídali a byla z toho velká šance pro domácí. Krinwald si ale s těžkou situací poradil a dál tak chytá bezchybně.
   
  37:20
  Domácí vyhazují. Hosté se ale do pásma velmi rychle zase vrátili.
   
  36:45
  Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Němeček – 2 min., vysoká hůl).
   
  35:58
  Jokl čistým způsobem odstavil od puku soupeřova kapitána Simona. Slávisté ale nedokázali využít zaváhání v obraně hostů a skóre zápasu se tak prozatím nemění.
   
  34:40
  Bruslaři hrají dlouho v útočném pásmu. Stále si ale nedokáží předat puk tak, aby mohli vystřelit a ohrozit branku Slavie.
   
  32:49
  Boleslavští se znovu dostali do svého útočného pásma. Jejich kombinace sice kvůli nepřesnosti nevyšla, domácí ale chybují v rozehře a hosté tak kombinují dál.
   
  30:20
  Dominik Brouček dostal perfektní přihrávku do jízdy mezi dva sešívané beky. Boleslavský útočník mezi nimi projel, překonat domácího brankáře bylo ale nad jeho síly.
   
  29:23
  Tomáš Václavík si počínal velmi šikovně v zabrankovém prostoru v obranné třetině domácích. Přihrávkou našel svého spoluhráče na modré, následná střela ale byla velmi pomalá a sešívaní se tak dostávají zpátky k puku.
   
  26:17
  O puk se bojuje u levého mantinelu ve slávistické třetině. Puk se z několika současně probíhajících soubojů odrazil příhodně pro mladoboleslavské. Pittr se ale včas přesunul k protější tyči a puk vykopl svým betonem.
   
  24:13
  Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
  Autorem branky je VOJTĚCH POLÁK, který s pukem projel do útočné třetiny a ze středu hřiště vypálil puk do sešívané branky. Střela byla ještě schovaná za přejíždějícím hráčem, Pittr tak neměl nárok. Asistence: Tomáš Rajgl, Marek Vlasák.
   
  23:28
  Hosté v plném počtu.
   
  23:22
  Slávistům dlouho trvalo, než se ve vlastní přesilové hře dostali na dostřel Krinwaldovy branky. Nakonec z celé akce vzešla málo nebezpečná střela jednoho z červenobílých beků.
   
  21:28
  Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Plíšek – 2 min., vysoká hůl).
   
  20:55
  Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
  Vojtěch Polák vyslal do úniku Michala Simona, který se snažil rozpohybovat Pittra. Sešívaný brankář střelu pokryl, na dorážku JOSEFA BROŠE už ale nedosáhl. Asistence: Michal Simon a Vojtěch Polák.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  Hráči i rozhodčí už jsou na ledě, utkání bude za malou chvíli pokračovat.
   
  Druhá třetina začne přibližně v 18:42.
   
  Po prvních dvaceti minutách jsme svědky až překvapivě vyrovnané podívané. Rozdíl deseti míst v tabulce jakoby zatím nebyl znát. Skóre zápasu je bezbrankové, ani moc vyložených gólových šancí jsme zatím neviděli. Uvidíme, s čím přijdou oba týmy po první přestávce.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  19:32
  Domácí vysunuli forčeking až k brance hostů. Ti mají problém rozehrát a neztratit puk.
   
  17:50
  Pittr ukryl v lapačce nahození ze středního pásma. Vhazovat se tak bude v jeho blízkosti.
   
  15:40
  Slávista Míšek po dobrém defenzivním zákroku vyšel vstříc dvěma boleslavským bekům. Dokázal si s početní přesilou poradit a vypracoval si prostor ke střele. Jeho rána ale nebyla nic, co by hostující golman nezvládl.
   
  15:00
  Polákova bomba od modré se odráží od mantinelu za brankou. Střela byla velmi razantní, dostatečně přesná už ale nebyla.
   
  14:06
  Domácí v plném počtu. Hosté z této přesilové hry nevytěžili vůbec nic. Ani se nedokázali na delší časový interval udržet ve své útočné třetině.
   
  12:20
  Boleslavský bek Moravec si dobře sjel pro puk až do mezikruží. I on na nic nečekal a zvolil střelu. Pittr ale pohotovým zákrokem vyráží a drží bezbrankové skóre zápasu.
   
  12:06
  Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Stejskal – 2 min., vražení na mantinel).
   
  11:38
  Hrdlička poslal puk po modré čáře na Stejskala, který z první vypálil. Jeho pokus jen těsně minul klec hostů.
   
  10:01
  Strnad unikl po pravé straně a puk předložil na střed dojíždějícímu Labuzíkovi. Druhý jmenovaný ale nedokázal puk z bezprostřední blízkosti poslat za záda Krinwalda.
   
  09:00
  Jokl nahodil puk na hostujícího brankáře. Ten nechtěl rychlou rozehrou riskovat ztrátu puku, a proto bude následovat vhazování v obranném pásmu Bruslařů.
   
  07:33
  Stejskal výborně zapracoval do defenzivy u vlastní branky a obral o puk hostujícího útočníka Plíška.
   
  07:04
  Hosté v plném počtu.
   
  05:57
  Domácí kombinují s kotoučem v blízkost boleslavské branky. Po Němečkově střele z modré sbírá kotouč Strnad. Ani on ale nedokázal zaskočit Krinwalda.
   
  05:04
  Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Polák – 2 min., podrážení).
   
  03:54
  Šimon Slavíček obral o puk jednoho z hostujících beků a ujížděl k Krinwaldově brance. Slavíček přihrál Štrombachovi, který mu puk ještě vrátil. Střela domácích ale nakonec zamířila mimo.
   
  03:40
  Z vrcholu přesilovkové formace pálil Moravec. Pittr ale jeho pokus viděl a puk vyrazil do bezpečí.
   
  02:54
  Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hrdlička – 2 min., podrážení).
   
  01:30
  Slávisté také zavezli puk do svého útočného pásma. Hosté ale aktivně přistupují a o puk se tak bojuje po pravici golmana Krinwalda.
   
  00:10
  A zápas nám začal. Po úvodním buly se puk zdržuje na hokejkách hostů. Ti s pukem hned zajíždí do obranného pásma domácích.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Úvodní sestavy:

  HC Slavia Praha: Pittr (Hodic) – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Kluch, Brotánek – Štrombach, Strnad, Ustinov, Matuška, Míšek, Slavíček, Hofmann, Labuzík, Skoupý, Kvasnička, Šíma, Jokl
  Trenér: Ladislav Slížek

  BK Mladá Boleslav: Krinwald (Stuchlík) – Moravec, Němec, Křepelka, Hrouda, Rajgl, Vochvest – Simon, Polák, Brouček, Půček, Broš, Sulík, Vlasák, Hruška, Václavík, Hašlar, Plíšek
  Trenér: Petr Haken

  Rozhodčí: Jaroš, Kosnar – Hynek, Svobodová.
   
  BK MLADÁ BOLESLAV


  Bruslaři se nachází na 5. místě, když za 21 zápasů získali 45 bodů. Dnešní hosté jsou zároveň na 3. místě v statistické tabulce střel proti svojí brance. Pouze Plzeň a Vítkovice pustili na svého brankáře méně střel. Slávisté tak v dnešním zápase budou muset doslova bojovat o každou střelu.

  Nejproduktivnější hráči: Jan Závora (14+13), Vojtěch Polák (10+11), Dominik Brouček (5+16)

  Nejproduktivnější obránci: Karel Křepelka (6+11), Dominik Vacík (5+12)

  Posledních 5 zápasů:
  Boleslav – Plzeň 6:3
  Boleslav – Karlovy Vary 1:3
  Zlín – Boleslav 5:3
  Kometa – Boleslav 6:5sn
  Boleslav – Vítkovice 4:3

   
  HC SLAVIA PRAHA


  Slávistická juniorka se momentálně nachází na 15. místě, když za 22 zápasů získala 20 bodů. Domácí tým je vysoko v tabulce trestů, vršovický klub je po Pardubicích druhým nejtrestanějším týmem juniorské extraligy. Z posledních zápasů ale červenobílí dokáží získávat důležité body.

  Nejproduktivnější hráči: Jan Matuška (6+7), Tomáš Labuzík (6+6), Lukáš Strnad (8+3)

  Nejproduktivnější obránci: Dominik Němeček (2+3), Jiří Stejskal (1+4)

  Posledních 5 zápasů:
  Sparta – Slavia 5:2
  Slavia – Chomutov 3:2
  Slavia – Litvínov 3:1
  Slavia – Zlín 4:3 sn
  Slavia – Kometa 1:6

   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Michael Schuster

  Branky a nahrávky: 53. Ustinov (Stejskal, Matuška), 58. Stejskal (Slavíček, Šíma) – 21. Broš (Simon, Polák), 25. Polák (Rajdl, Vlasák), 60. Polák (Němec, Vlasák)


  HC Slavia Praha: Pittr (Hodic) – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Kluch, Brotánek – Štrombach, Strnad, Ustinov, Matuška, Míšek, Slavíček, Hofmann, Labuzík, Skoupý, Kvasnička, Šíma, Jokl
  Trenér: Ladislav Slížek

  BK Mladá Boleslav: Krinwald (Stuchlík) – Moravec, Němec, Křepelka, Hrouda, Rajgl, Vochvest – Simon, Polák, Brouček, Půček, Broš, Sulík, Vlasák, Hruška, Václavík, Hašlar, Plíšek
  Trenér: Petr Haken

  Rozhodčí: Jaroš, Kosnar – Hynek, Svobodová