NY Rangers – Philadelphia 4:1 (kon.) | Toronto – Colorado 8:3 (kon.) | Ottawa – Vancouver 2:6 (kon.)
Detroit – Seattle 4:3 (2:1 po s.n.) | Anaheim – Vegas 6:5 (kon.) | Edmonton – Pittsburgh 5:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
Detroit Red Wings
4:3 (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Seattle Kraken
Čtvrtek 02.12.2021, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (04:24:19)

Dnešní utkání sledovalo 18 963 diváků.

Je konec. Detroit Red Wings vítězí nad Seattle Kraken 4:3 po nájezdech. V první třetině sice padla branka, ale ta nakonec domácím nebyla uznána. Ve 25. minutě se už ale Detroit dočkal, když se trefil Fabbri. Ve 31. minutě ale nejprve srovnal Dunn a v 37. minutě otočil vývoj zápasu Donato. O dvě minuty později bylo ale srovnáno na 2:2 po brance Naměstnikova. Ve 47. minutě si Detroit vzal vedení zpět po gólu Raymonda, ale v 55. minutě srovnal Donato. Prodloužení branku nepřineslo a šlo se do nájezdů, kde rozhodl Adam Erne.

Adam ERNE - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.

64:56
    Nakonec střela českého hráče Filipa Hronka pár vteřin před koncem prodloužení skončila na tyči!

64:32
    Domácí drží puk v útočném pásmu, ale bez nějaké střely.

63:36
    Nyní nastoupila na led první trojka Detroitu, která hru rozpohybovala.

62:56
    Adam Erne sice vybojoval puk za bránou soupeře, ale následně se s ním dostal až na svou polovinu.

62:25
    Thomas Greiss nyní skvělým zákrokem pravým betonem zachránil Detroitu pokračování v zápase!

62:15
    Zatím je ale prodloužení z obou stran velice opatrné.

61:58
    Pius Suter zkusil vystřelit, ale trefil pouze obránce soupeře.

61:28
    Nyní už jsou u puku ale opět domácí hráči, kteří se snaží něco vymyslet.

60:39
    Následně přišel boj o puk u mantinelu na polovině Krakenu, po kterém jej získali na své hole hosté.

60:07
    Úvodní buly vyhrálo domácí mužstvo, které rozjíždí akci zpoza své svatyně.

60:01

60:00

59:35
    Posléze skončil puk pouze v zámezí a následovat bude buly před Grubauerem.

59:28
    Red Wings jsou aktivnější ke konci utkání, ale vypadá to, že se půjde do prodloužení.

59:02
    Lucas Raymond sice pálil z pravé strany, ale trefil jen hostujícího obránce.

58:14
    Seattle Kraken se dopouští dalšího zakázaného uvolnění a následuje vhazování před Grubauerem.

57:26
    Lucas Raymond dostal nabito na pravou stranu, ale jeho tvrdou pumelici zlikvidoval Philipp Grubauer!

56:28
    Nick Leddy pohlídal kotouč před Morganem Geekiem a po chvíli si Detroit vytvořil zakončení, ovšem to skončilo jen vedle brány soupeře.

55:39
    Ryan Donato útočil na hattrick, ale po objetí branky uklouzl a nestačil tak zakončit.
    54:16 Ryan DONATO - 3:3

54:16
    Seattle právě vstřelil branku!
    A je opět srovnáno, tentokrát už na 3:3! Domácí si neporozuměli ve středním pásmu, čehož využil Jamie Oleksiak, ale při snaze vystřelit mu sjel kotouč, ke kterému se dostal RYAN DONATO a ten zakončil k levé tyči. Asistence: Jamie Oleksiak.

53:32
    Ke konci základní hrací doby se ovšem dost přiostřilo a bude to ještě velký boj a drama.

53:06
    Seattle Kraken ovšem začíná být ve velkém tlaku a následuje vhazování před domácí bránou.

52:41
    Mason Appleton rovněž pálil z mezikruží, ale ani on nedokázal srovnat stav utkání po úspěšném zákroku Greisse.

51:47
    Thomas Greiss byl znovu připraven a betonem vyrazil pokus soupeře z mezikruží.

50:17
    Seattle se dopustil pouze ofsajdu a následovat bude komerční přestávka a následně vhazování ve středním pásmu.

49:45
    Red Wings tentokrát vyhodili puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:03
    Znovu měli domácí velké štěstí, protože střela hostujícího hráče Vince Dunna trefila brankovou konstrukci!

48:28
    Hosté se natlačili do brankoviště domácích, kde skončil gólman Thomas Greiss na lopatkách, ale kotouč nepřešel brankovou čáru.

47:16
    Nyní se sice také Seattle dostal do zakončení, ale to minulo bránu Detroitu.
    46:30 Lucas RAYMOND - 3:2

46:30
    Detroit právě vstřelil branku!
    Po nudnějším začátku třetí třetiny je tady branka a Red Wings jdou do vedení 3:2! LUCAS RAYMOND se totiž dostal k puku v mezikruží a z otočky fantasticky prostřelil Grubauera. Asistence: Dylan Larkin a Moritz Seider.

45:45
    Hosté nyní drží puk za svou svatyní a rozmýšlejí co podniknou za útočnou akci.

45:11
    Nyní ale musel zasahovat domácí gólman Thomas Greiss proti bekhendovému zakončení soupeře.

44:56
    Red Wings sice jsou ve třetí třetině o něco aktivnějším celkem, ale zatím je to z obou stran hodně málo.

44:29
    Domácí celek se dopustil ofsajdu a hra se přesune do středního pásma.

42:48
    Seattle Kraken sice získal puk, ale následně jej jen nahodil do pásma soupeře.

41:28
    Jordan Oesterle se sice dostal ke střele, ale jeho pokus skončil v moci Philippa Grubauera.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:05
    Následně se Seattle dopustil pouze ofsajdu.

40:50
    Detroit se sice vydal dopředu po pravé straně, ale nebylo z toho nic nebezpečného.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:30.

40:00

39:15
    Red Wings po srovnání ožili a opět se dostali do útočné třetiny, kde ale po boji za bránou přišli o puk.
    38:18 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 2:2

38:18
    Domácí celek srovnává na 2:2! VLADISLAV NAMĚSTNIKOV se dostal ke skryté střele z levého kruhu, která byla zblokována, ovšem kotouč se mu dostal znovu na hůl a napodruhé už dokázal prostřelit gólmana Grubauera. Asistence: Jordan Oesterle a Moritz Seider.

37:43
    Detroit nyní nemůže nic vymyslet, ale málem mu k tomu pomohla chybka Philippa Grubauera, ovšem nakonec z toho nebylo nic velkého.

36:55
    Nyní je hra opět přerušená a následovat tak bude komerční přestávka.
    36:04 Ryan DONATO - 1:2

36:04
    Hosté otáčejí vývoj zápasu a vedou 2:1! Domácí hráč totiž uklouzl ve svém pásmu a k puku se dostal Joonas Donskoi, jenž jej posunul Yanni Gourdému a ten RYANU DONATOVI, který zakončoval do poloprázdné svatyně. Asistence: Yanni Gourde a Joonas Donskoi.

34:45
    Hosté ulovili puk v útočném pásmu a následně přišla střela od modré, ale ta si nenašla cestu na bránu.

33:54
    Hosté ovšem následně vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a následovat tak bude buly před bránou Philippa Grubauera.

33:45
    Nyní toho k vidění moc není, jelikož se hraje z jedné strany hrací plochy na druhou beze střel.

32:09
    A málem to bylo 2:1 pro hosty, ovšem střela Carsona Soucyho trefila levou tyč!

31:47
    Seattle se opět snaží něco vymyslet, ale zatím se nemohou dostat do útočného pásma.
    30:44 Vince DUNN - 1:1

30:44
    Také hosté využívají přesilovou hru a srovnávají na 1:1! Marcus Johansson zpoza brány posunul puk proti holi VINCE DUNNA a jeho přesná rána k pravé tyči nedala brankáři šanci zasáhnout. Asistence: Marcus Johansson a Alexander Wennberg.

30:24
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Michael Rasmussen – 2 min., nedovolené bránění).

30:00
    Máme za sebou polovinu základní hrací doby a Detroit Red Wings vede nad Seattle Kraken poměrem 1:0.

29:10
    Tentokrát se kotouč ocitl v ochranné síti za domácí bránou a Thomas Greiss tak bude muset být připraven.

28:36
    Střela domácího obránce od modré zamířila jen vedle hostující svatyně. Detroit ovšem má stále puk pod kontrolou.

27:58
    Po vstřelené brance se tempo hry trochu snížilo, ale nakonec přišla střela domácích od modré, se kterou si Philipp Grubauer poradil.

26:56
    Hosté se nyní nastěhovali do útočné třetiny, ale Kole Lind nedokázal zakončit z otočky.

25:58
    Opět se Red Wings snažili něco vymyslet po pravém křídle, ale tentokrát byla obrana Krakenu připravena.
    24:46 Robby FABBRI - 1:0

24:46
    Máme tady úvodní branku utkání a také proměněnou přesilovou hru! Dylan Larkin nejprve nebezpečně vystřelil, kdy puk prošel brankáři Grubauerovi a zastavil se o tyč. Po pár vteřinách se ovšem kotouč vrátil zpět před svatyni Seattlu a tam už úspěšně zakončil do poloprázdné brány ROBBY FABBRI. Asistence: Dylan Larkin a Pius Suter.

24:36
    Pius Suter u pravé tyče dával puk spoluhráči, ale ten jej minul.

23:59
    Domácí celek má k dispozici přesilovou hru, ovšem soupeři se podařilo vyhodit puk.

23:25
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Adam Larsson – 2 min., sekání).

23:15
    Vince Dunn zachyboval na modré čáře a Filip Zadina se dostal do úniku, ovšem jeho zakončení k levé tyči vyrazil betonem Philipp Grubauer!

22:06
    Seattle Kraken si tentokrát vytvořil minutový tlak v útočném pásmu, ale ani Ryan Donato nedokázal tečovat puk podle svých představ.

21:14
    Nyní se na druhé straně dostal Detroit do zakončení, ale to nepřineslo nic nebezpečného.

20:55

20:45
    Po chvíli se Red Wings podařilo vyhodit puk přes celé kluziště a tohle oslabení už zvládnou.

20:22
    Seattle Kraken pokračuje v přesilové hře z první třetiny, ale střela od modré nic nepřinesla.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:37.

20:00

19:47
    Thomas Greiss ramenem vyrazil střelu soupeře a následně hráči Detroitu vyhodili puk.

19:17
    Hostující celek ale má přesilovou hru, ovšem po chvíli je hra znovu pozastavena, neboť puk opustil hrací plochu.

19:00
    Nyní je hra velice rozkouskována a rozhodčí nyní nařídili buly ve středním pásmu.

18:55
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Vladislav Naměstnikov – 2 min., sekání).

18:51

18:38
    Alexander Wennberg po přihrávce z levé strany zakončoval do levé části branky, ale Thomas Greiss si připisuje další zákrok.

18:29

18:03
    Nyní tak pokračuje hra 4 na 4 a Seattle Kraken je u puku na pravé straně.
    17:15 Neuznaná branka Detroitu.

17:15
    Branka nakonec není uznána! Lucas Raymond totiž byl v útočném pásmu o něco dřív a rozhodčí po zkoumání u videa odpískali ofsajd!

16:51
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Riley Sheahan – 2 min., držení).

16:29
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Morgan Geekie – 2 min., sekání).

15:32
    Další velká šance Seattlu, ale Marcus Johansson nedokázal z předbrankoviště zdvihnout kotouč a Thomas Greiss předvedl důležitý zákrok!

15:18
    Jérémy Lauzon sice dává gól, ale ten nakonec neplatí, protože měl Mason Appleton atakovat brankáře, ovšem do něj byl natlačen domácím obráncem.

14:34
    Jared McCann se dostal k odraženému kotouči, ale jeho zakončení bylo zblokováno!

13:38
    Michael Rasmussen se tentokrát ocitl v zajímavé šanci, když z bezprostřední blízkosti zakončoval z otočky, ale jeho pokus trefil jen tyč poloprázdné svatyně!

13:08
    Poté přišel rychlý útok Detroitu, ale český obránce Filip Hronek toho moc vymyslet nedokázal a kotouč skončil v lapačce Philippa Grubauera.

12:56
    Yanni Gourde tentokrát zaměstnal domácího brankáře Thomase Greisse, který si dokázal poradit bez větších problémů.

12:49

12:15
    Druhá část početní převahy přinesla střelu z levé strany, kterou ale Philipp Grubauer viděl a vyrazil.

11:54
    Přesilová hra se ale zatím Detroitu moc nedaří, neboť hosté dokázali dvakrát po sobě vyhodit puk do bezpečí.

10:57
    Moritz Seider se po vhazování opřel do puku zpoza modré čáry, ale Philipp Grubauer byl připraven.

10:49
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Mason Appleton – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

10:35
    Nakonec ale přišla velká chyba a Pius Suter se dostal po pravém křídle do rychlého nájezdu, ovšem jeho zakončení nebylo zrovna precizní a Philipp Grubauer si poradil.

09:48
    Po kratší přestávce se Seattle znovu nastěhoval do třetiny Red Wings, kde se snaží vytvořit střeleckou příležitost.

07:51
    Dylanu Larkinovi se při pokusu o rychlý přesun odrazil puk od brusle. Následný protiútok hostů přinesl jen ofsajd a následuje komerční přestávka.

07:15
    Seattle se ale nyní nastěhoval do útočného pásma, kde si přihrává puk, ale bez nějaké střely na svatyni Thomase Greisse.

06:51
    Nyní nám nastavené tempo z úvodních minut trochu opadlo a oba týmy spíše vyčkávají co předvede soupeř.

06:06
    Detroit Red Wings si ale nyní snaží vytvořit tlak, ale hráči Krakenu se dostali ze svého pásma.

05:22
    Filip Zadina se po skvělé přihrávce z pravé strany opřel do puku, ale jeho pokus byl zblokován.

03:26
    V úvodu utkání je k vidění hra ve velkém tempu nahoru a dolů, ovšem zatím měli největší šanci hosté.

02:32
    Givani Smith to tentokrát zkoušel, ale Philipp Grubauer byl připraven.

02:01
    Yanni Gourde našel ve velmi dobré příležitosti Ryana Donata, ale ten v dobré šanci selhal a nezakončil přesně.

01:40
    Filip Zadina byl nyní velice aktivní s kotoučem směrem dopředu, ale jeho zakončení z pravé strany nepřineslo nic nebezpečného.

00:57
    Ofsajd Seattle Kraken zastavil útočnou akci a následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.

00:46
    Posléze musel ovšem být v pozoru na druhé straně Thomas Greiss, jenž vyrazil střelu Masona Appletona nad sebe a následně musel kotouč chytit do lapačky.

00:16
    O první střelu se postaralo domácí mužstvo, ovšem pokus od modré letěl jen vedle brány Philippa Grubauera.

00:01

Detroit Red Wings: Greiss (Nedeljkovic) – Seider, Oesterle, Hronek, Leddy, G. Lindström, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Fabbri – Givani Smith, P. Suter, Zadina – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Criscuolo, Rowney, Gagner.
    Trenér: Jeff Blashill

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – A. Larsson (A), Vince Dunn, Soucy, Oleksiak, H. Fleury, Lauzon – Donskoi, Gourde (A), B. Tanev – Appleton, Wennberg, Marcus Johansson – McCann, Geekie, Donato – Lind, Sheahan, Blackwell.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Skilliter, Lambert – O’Quinn, Daisy.

Seattle Kraken se momentálně nachází v Pacifické divizi na 7. pozici se 17 body a skóre 65:77. Start nováčka do této soutěže nebyl zrovna dobrý, ale nyní už je Kraken ve velmi dobré formě. Po výhře 4:1 na Floridě se Seattle představil v Buffalu. A tam už po 1. třetině vedl vysoce 3:0. Ve druhé periodě padly dvě branky na každé straně. Tak stejně to bylo i ve třetí části a Seattle vyhrál 7:4.

Detroit Red Wings je aktuálně v Atlantické divizi na 4. místě s 25 body a skóre 63:72. Po domácí výhře 3:2 po prodloužení nad Buffalem se Red Wings představili na ledě Bostonu. Ve 26. minutě otevřel brankový účet český útočník Filip Zadina. Ve 47. minutě ale srovnal z přesilovky další český útočník, kterým byl David Pastrňák. Nakonec ale vítězství slavili hosté, protože v 52. minutě rozhodnul Staal. Nejproduktivnějším hráčem je s 21 body Raymond.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Detroit Red Wings a Seattle Kraken. Tato mužstva se spolu ještě nikdy neutkala a hosty tak čeká první zápas v Little Caesars Aréně v Detroitu. Úvodní buly je naplánováno na 01:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 25. Fabbri (Dylan Larkin, P. Suter), 39. Naměstnikov (Oesterle, Seider), 47. L. Raymond (Dylan Larkin, Seider), rozh. náj. Erne – 31. Vince Dunn (Marcus Johansson, Wennberg), 37. Donato (Gourde, Donskoi), 55. Donato (Oleksiak)