Ufa – Dynamo Moskva 0:4 (kon.) | Čeljabinsk – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Vladivostok 2:1 (kon.)
Čerepovec – Chabarovsk 1:2 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Riga 3:4 (2:3 po s.n.)

Československá stopa
    V zápase se žádný český či slovenský hokejista neobjevil.

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:43:48)

Hokejisté Dynama Moskva uspěli na ledě Ufy a domů si vezou tři body za vítězství 4:0. To se rodilo již v úvodní třetině, na jejímž konci se v krátkém sledu prosadili z individuálních akcí Andrej Sergejev a nahozením od modré čáry Anton Bělov. V prostřední třetině padly také dvě branky, obě měl na svědomí přesnými střelami Stanislav Galijev. V závěrečné periodě si hosté dokázali výsledek pohlídat, pro brankáře Bočarova udrželi i čisté konto.

59:50
    Po vhazování v útočném pásmu střílel ještě Volkov, jeho pokus mířil vedle. Víc se již nestane.

59:23
    A nejspíše se jim to nepovede, protože kupředu opět míří domácí.

58:59
    Hosté se drží v útočném pásmu, kde kombinují u pravého mantinelu. Ke vstřelení páté branky v utkání zatím blízko nejsou.

58:26
    Kadějkin dostal puk do útočné třetiny, ale zase to bylo jen na chvilku. Hosté kotouč odpálili do středního pásma.

57:46
    Další zákrok domácího brankáře. Z ochozů stadionu už míří diváci domů, je jim jasné, že jejich tým dnes bodově úspěšný nebude.

57:07
    Galijev a Šipačov ujeli do přečíslení dvou na jednoho, prvně jmenovaný vycítil šanci na hattrick, navíc mu byla šance přihrát zmařena, proto vystřelil, ale Šaryčenkov betonem puk vyrazil.

56:31
    Šikovná žabička od hostů nekončí zakázaným uvolněním, domácí tak začínají další útočnou akci z vlastní třetiny.

55:49
    Zajímavý průnik Kartajeva, který si to v rychlosti namířil do útočného pásma, objel obránce soupeře a poté zakončoval z levé strany, bohužel pro domácí mířil mimo.

55:07
    Další zákrok Šaryčenkova. Po střele od modré čáry vykopl puk betonem do rohu kluziště, kde k němu mají blíže domácí.

54:40
    Teď už musel domácí brankář zasahovat. Nepříjemnou střelou ho z levého kruhu prověřil Raševskij.

54:15
    Nahození od modré čáry Šaryčenkov pouze zkontroloval.

53:42
    Šipačov se dostal do útočné třetiny, chtěl trochu ambiciózně překonat dvojici obránců soupeře, jenže proti přesile neměl šanci.

53:01
    A tohle je zakázané uvolnění domácích. To přichází z přemíry snahy.

52:30
    Hosté nyní dostali puk z obranného pásma do střední třetiny, vypadá to, že se s postupujícím časem budou uchylovat i k takovýmto řešením před rychlými brejky. Pravda, náskok mají.

51:47
    Petunin přihrával křížem v útočném pásmu, ale Kadějkin jeho pas vystihl. Domácí jsou znovu po delší době na puku.

51:04
    Bočarov zapisuje jednoduchý zákrok po střele od modré čáry. Puk se dostal mimo kluziště, po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Dynama.

50:38
    Domácí drží kotouč na svých hokejkách, ale vůbec se jim nedaří dostat do útočného pásma, hosté skvěle brání modrou čáru.

50:09
    Tichonov vjel do útočného pásma příliš rychle, domácím je odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

49:13
    Šipačov posunul puk ze středního pásma za branku soupeře a následně se spoluhráči pádil střídat. Domácí mají něco málo přes deset minut, aby s výsledkem něco udělali.

48:50

48:20
    Baškirov střílel z pravého kruhu, šlo ale o propagační pokus, který byl navíc sražen mimo.

47:42
    Granlundova špatná přihrávka skončila mimo útočné pásmo Ufy. Domácí diváci hlasitě pískají, protože se jim hra jejich oblíbenců vůbec nelíbí.

47:07
    Po zblokované střele od modré čáry se puk dostal do středního pásma.

46:50
    Další vyloučení. Domácí budou pokračovat v přesilovce, Šipačov (DMS) se provinil vysokou holí.

46:35

45:42
    A kotouč je znovu v pásmu domácích, hostům se v oslabení daří skvěle bránit, zatím soupeře do ničeho nepustili.

45:01
    Hosté dostali puk až za branku Ufy. Domácí musí zakládat akci od vlastního brankáře.

44:35
    Domácí budou mít příležitost ke snížení, za podrážení míří na trestnou lavici Volkov (DMS).

43:47
    Kadějkin vybojoval za brankou puk a poté se dostal před ní, odkud zakončoval. Bočarov byl pozorný, neinkasoval.

43:04
    Kartajev nahazoval puk do útočného pásma, kde o něj domácí rychle přišli.

42:04
    Domácí od začátku třetího dějství tlačí svého soupeře, zatím se ale nedostali do dobré střelecké pozice.

41:16
    Znovu se dostali domácí do útočného pásma, Granlundova zadovka na spoluhráče neprošla, u puku jsou hosté.

40:43
    Kuljomin se dral do útočného pásma, jenže jeho klička proti dvěma soupeřům neměla příliš šancí na úspěch.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:07.

Střely: 15 – 26
    Střely ve druhé třetině: 9 – 16

Po dvou třetinách je stav pro hosty ještě více příznivější. I ve druhé části dokázali hokejisté Dynama dvakrát skórovat, takže nyní mají čtyřbrankový náskok před závěrečnou periodou. O obě trefy se postaral Stanislav Galijev, který nejprve zakončoval kombinaci střelou do polo odkryté branky a následně proměnil krásnou přihrávku z pravého kruhu ranou z první pod břevno.

40:00

39:27
    Po vyhození míří puk až na Bočarova, který vypomáhá hostům s rozehrávkou zřejmě poslední akce této třetiny.

39:00
    Opět se domácím povedlo osvobodit, v této přesilovce se hostům vůbec nedaří usadit v pásmu.

38:36
    Kotouč je v pásmu Dynama, čtyřka domácích si může na chvilku odpočinout.

38:09
    Máme tu třetí vyloučení domácích v této třetině. Naumenkov (UFA) přidržel u mantinelu O'Della, za což míří na trestnou lavici.

37:36
    Na druhé straně musel vytáhnout dobrý zákrok Bočarov proti střele Granlunda. Následně se to před brankou začalo strkat, ale rozhodčí případnou rozmíšku rychle vyřešili.

37:22
    Velkou kreativitu předvedl Galijev, který to zkusil z úhlu. Šaryčenkov si prostor u přední tyče pohlídal.

36:29
    Domácí nyní uzamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale na nic víc než nahození od modré to nebylo. Bočarov ani nemusel zasahovat.

35:41
    Kadějkin oslovil navrátilce z trestné lavice, Manninen najel do útočného pásma a z prostoru mezi kruhy prověřil Bočarova. Ten bez problémů kryje.

35:27

35:00
    Domácí se dokázali osvobodit z tlaku soupeře, puk je za brankou Dynama.

34:16
    Z pravého kruhu střílel do odkryté branky Šipačov, důležitý blok předvedl Naumenkov, ten nyní zabránil jistému gólu.

34:06
    Galijev se pokusil střelou z levého kruhu o hattrick. Jeho ránu dokázal Šaryčenkov ukrýt do lapačky.

33:45
    Domácí dostali puk do pásma soupeře, čímž se na úvod oslabení dokázali osvobodit ze sevření.

33:27
    Za podrážení míří na trestnou lavici Manninen (UFA).

33:17
    Hosté kombinují nadále v útočném pásmu a vybojovali faul. Dynamo si zahraje další přesilovou hru.

32:30
    Domácí se pokusili o rychlý kontr, Kuljomin přihrával doprava na Kadějkina, jehož ránu Bočarov snadno vyrazil do rohu.

31:49
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Tak tohle už je pro domácí kruté, hosté se prosazují počtvrté v utkání. Hokejisté Ufy propadli v obranném pásmu, STANISLAV GALIJEV obdržel na levý kruh skvělou přihrávku a jeho pohotovou střelu Šaryčenkov vyrazit nemohl – 0:4! Asistence: Vadim Šipačov, Andrej Mironov.

29:22
    Mohlo být sníženo. Kuljomin dostal pěknou přihrávku mezi kruhy, odkud nebezpečně vystřelil. Rána domácího útočníka skončila vedle.

28:55

28:42
    Další vyhození Ufy.

28:23
    Po kombinaci se ke střele z pravého kruhu dostal Šipačov, jeho projektil mířil vedle branky.

27:51
    Domácí se osvobozují dlouhým vyhozením kotouče až za branku Dynama.

27:26
    Galijev byl blízko dalšímu zásahu. Po jeho střele z levé strany puk letěl do břevna.

26:55
    Máme tu první vyloučení v utkání. Na dvě minuty za podrážení míří na trestnou lavici Antipin (UFA).

26:26
    Domácí se pokoušeli o rychlou odpověď, jenže překonat se jim připraveného Bočarova nepovedlo. Brankář Dynama stále drží čisté konto.

25:46
    Střídání v týmu Salavat Julajev Ufa: ze hřiště odchází Juha Metsola, přichází Alexandr Šaryčenkov.
    25:46 Stanislav GALIJEV - 0:3

25:46
    Výborně to sehráli hosté, Wedin obdržel puk před brankou, posunul ho doleva, odkud padající STANISLAV GALIJEV mířil přesně – 0:3! Asistence: Anton Wedin, Vadim Šipačov.

25:30
    Domácí dostali puk do útočného pásma, kde k němu měli blíže hosté. Ti míří vstříc další útočné akci.

24:39
    Útočné snažení Ufy končí dalším ofsajdem. Antipin zavezl puk do pásma, kde už ovšem byl jeho spoluhráč. Vhazuje se ve středním pásmu.

24:13
    Po další rychlé akci dostal pěknou přihrávku Volkov. Měl před sebou dostatek prostoru, takže si sjel mezi kruhy a následně pálil do připraveného brankáře Ufy.

23:40
    Hosté se jedním dlouhým pasem dostali do útočného pásma. Lindberg se rozhodl z levého kruhu vystřelit, Metsola jeho pokus ukryl do výstroje.

22:56
    S rozehrávkou svému týmu vypomohl i Metsola. Domácí ale kotouč ve střední třetině ztratili a hra se otáčí.

22:31
    Hokejisté Ufy byli nyní při rozehrávce pod tlakem, ale zvládli to dobře. Kotouč mají na hokejkách ve svém pásmu.

22:02
    Rychlá rozehrávka se domácím nepovedla, puk mířil přes všechny čáry a je pískáno zakázané uvolnění.

21:18
    Nyní byl Raševskij až příliš aktivní při přechodu útočného pásma, takže je domácím odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

21:06
    A Bočarov si připisuje další zákrok, tentokrát ho od modré čáry prověřil Naumenkov.

20:39
    Druhá třetina začala obrovskou šancí domácích, ti mohli snížit na rozdíl jediné branky. Bočarov vytáhl skvělý zákrok proti brejku dvou na jednoho, Granlund z levé strany oslovil před brankou Hartikainena, jehož ale vychytal právě brankář hostů.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:15.

Střely: 6 – 10

Je za námi úvodní třetina, po které míří do kabin spokojenější hosté. Zápas se hraje ve velkém tempu, obě obrany působí velmi dobře, neviděli jsme příliš mnoho příležitostí. Největší šanci měli domácí, jenže Kuljomin v nadějné pozici do prázdné branky střílel vedle. Hostům se poté povedlo dvakrát skórovat, nejprve se trefil po pěkné individuální akci Andrej Sergejev, na kterého následně nahozením od modré čáry navázal Anton Bělov.

20:00

19:40
    Domácí se ještě pokouší do konce první třetiny o odpověď, ale již nemají příliš mnoho času.
    18:30 Anton BĚLOV - 0:2

18:30
    Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení. ANTON BĚLOV poslal od modré čáry zajímavé nahození, které si do vlastní branky srazil Kartajev – 0:2! Asistence: Vladislav Jefremov, Alexandr Petunin.

17:42
    Hosté se znovu dokázali ubránit, domácím se totiž povedlo dostat puk do pásma, jenže tam jej dlouho neudrželi. To je dnes největší problém Ufy.

17:02
    Domácí se ihned pokusili o odpověď. Bočarov nemusel po střele od modré čáry zasahovat.
    16:30 Andrej SERGEJEV - 0:1

16:30
    Hosté dlouho drželi kotouč v útočném pásmu. ANDREJ SERGEJEV to udělal naprosto fantasticky, když si s pukem sjel od modré čáry až na levý kruh, mezitím obehrál obránce, poté nádherně zamířil do rohu branky, Metsola nemohl reagovat – 0:1! Asistence: Dmitrij Raševskij, Oscar Lindberg.

15:47
    První formace domácích opět úřadovala, Hartikainen nakonec z levé strany neposlal dobrou přihrávku. Kotouč přebral soupeř, který míří kupředu.

15:05
    Po delší době registrujeme i střelu na straně hostů. Od modré čáry střílel Mironov, přestože jeho rána nebyla nikterak tvrdá, měla zajímavé parametry. Navíc měl Metsola vše ztížené, jelikož měl zakrytý výhled. Nakonec si Fin v brance domácích poradil.

14:38
    Domácí zvýšili obrátky, do další příležitosti se dostal tentokrát Šmeljov. Jeho střelu z levého kruhu musel Bočarov krýt, protože Chochrjakov hledal před brankou volný puk na dorážku.

14:06
    Domácí se mohli dostat do vedení. Kadějkin obdržel na pravé straně kotouč křížem od modré čáry, jeho střela do zpola odkryté klece mu ovšem nevyšla. Bočarov by rozhodně nestihl reagovat, pokud by puk mířil do branky.

13:40
    Zadákovi hostů se povedlo dostat kotouč dlouhou přihrávkou do útočného pásma, zde se do šance dostal O'Dell, který plácl do puku na levém kruhu a Metsola musel zakročit.

13:17
    Volkov drží puk za vlastní brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů a následně bude zakládat útočnou akci hostů.

12:34
    První útočná formace domácích držela puk v útočném pásmu. Nádhernou přihrávku mezi kruhy obdržel Manninen, jeho dělovka směřovala na branku, jenže Bojkov zabránil inkasované brance skvělým blokem bruslí.

11:42
    Další komerční pauza, po ní nás čeká vhazování v pásmu Dynama.

11:13
    Kde se vzal, tu se vzal Zajcev, který z levého kruhu v útočné třetině pořádně prověřil domácího brankáře. Metsola si s jeho střelou dokázal poradit. Finský brankář neinkasoval ani z následných dorážek.

10:42
    Kadějkin vjel s pukem do útočné třetiny, poté se naslepo snažil oslovit spoluhráče na levém kruhu, jenže kotouč pouze odevzdal soupeři.

10:21
    Mironov poslal puk přes všechny čáry, což znamená zakázané uvolnění Dynama. Vhazovat se bude po pravé ruce Bočareva.

10:03
    Polovina první třetiny za námi, zatím jsme branku neviděli. Domácí míří s pukem kupředu, na ledě je druhá formace.

09:21
    Čtvrtá formace Ufy dlouho držela kotouč v útočném pásmu. Aktivní byl zejména Kartajev, jenže ani on nedokázal vystřelit na Bočarova. Stav se tedy nemění.

08:19
    První přerušení tohoto zápasu. Kotouč se dostal mimo ledovou plochu. Po komerční přestávce budeme pokračovat. Zatím největší příležitost měli domácí, nicméně oba celky prozatím ukazují, jak pevnou obranu mají.

07:40
    Antipin musel před napadajícím hráčem Dynama rychle rozehrát, takže ani nyní se přerušovat nebude, rozhodčí viděl, že kotouč se za čáru nedostal.

06:45
    Naumenkov nahodil puk do pásma Dynama, kde o něj domácí svedli těžký boj. Následně bek Ufy přihrával doprava na Tichonova, který ihned z první před brankou oslovil Kuljomina, jehož střela do prázdné branky míří vedle!

06:06
    Zatím sledujeme rychlé dění, nicméně bez vyložených šancí. Je to přes šest minut, co se nepřerušovalo.

05:34
    Domácí nahodili puk do útočného pásma, kde k němu ale v následném souboji měli daleko, hrát tak mohou hosté.

04:53
    Hokejisté Dynama se dostali do útočného pásma, od modré čáry to zkoušel Bělov. Střela zkušenému zadákovi nesedla, jeho nahození mířilo vedle.

04:10
    Od začátku utkání se ani jednou nepřerušovalo, nyní mají kotouč na svých hokejkách domácí, Naumenkov čeká na dostřídání a bude rozehrávat novou útočnou akci.

03:21
    Šance i na druhé straně. Bočarov nakonec nemusel zasahovat, protože Mironov předvedl skvělý defenzivní zákrok, když soupeři odebral puk.

02:40
    Igumnov vjel do útočného pásma, obehrál soupeře a pokusil se švihem z prostoru mezi kruhy vystřelit, jenže bránící hráč domácích jej vyvedl z míry a nakonec o puk připravil.

01:59
    Hokejisté z hlavního města opět dostali puk do útočného pásma, jenže proti přesile bránících hráčů neměli šanci.

01:20
    Po úvodní šanci Ufy, kterou ovšem nemusel Bočarov hasit těžkým zákrokem, se do příležitosti dral Raševskij. Bohužel pro hosty na dlouhou přihrávku před brankou nedosáhl.

00:01

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – P. Larsen, Panin, Koledov, Naumenkov, Viktor Antipin, Chafizullin, J. Birjukov, Zubarev – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – N. Kuljomin, Kadějkin, V. Tichonov – Baškirov, Chochrjakov, Šmeljov – Sannikov, Kartajev, Platt.
    Trenér: Tomi Lamsa

Dynamo Moskva: I. Bočarov (G. Kuzněcov) – Andrej Sergejev, A. Bělov, Vojnov, A. Mironov, J. Zajcev, Volkov, S. Bojkov – Wedin, Šipačov, Galijev – O'Dell, O. Lindberg, Raševskij – Klinkhammer, Jakimov, A. Fjodorov – Igumnov, V. Jefremov, Petunin – V. Michajlov.
    Trenér: Alexej Kudašov.

SALAVAT JULAJEV UFA
    Domácí jsou momentálně ve výsledkovém úpadku, přesto se drží po 35 odehraných zápasech na čtvrtém místě ve Východní konferenci. Ufa získala 45 bodů, čili jen o tři méně než její soupeř. Hokejisté Salavatu inkasovali pouze 68 branek, což je nejméně v celé soutěži. Tato statistika definuje, jakou přednost domácí hokejisté mají – výbornou defenzívu.

Kanadské bodování týmu
    1. Markus Granlund | 31 zápasů, 28 bodů (6+22)
    2. Sakari Manninen | 32 zápasů, 25 bodů (15+10)
    3. Sergej Šmeljov | 34 zápasů, 22 bodů (9+13)
    4. Alexander Kadějkin | 32 zápasů, 21 bodů (7+14)
    5. Teemu Hartikainen | 33 zápasů, 19 bodů (10+9)

DYNAMO MOSKVA
    Hosté patří k tomu nejlepšímu, co soutěž nabízí. Hokejisté z hlavního města jsou momentálně na třetím místě Západní konference, v 35 zápasech posbírali 48 bodů. Hlavním faktorem je bezpochyby ofenzíva, Dynamo dokázalo nasázet již 121 gólů, což je druhý nejlepší výsledek ze všech týmů.

22. listopadu | Dynamo – Kunlun 4:1
    24. listopadu | Dynamo – Čeljabinsk 7:6p
    28. listopadu | Spartak – Dynamo 4:1
    30. listopadu | Dynamo – Kazaň 4:1
    2. prosince | Barys – Dynamo 2:4

1. Vadim Šipačov | 35 zápasů, 53 bodů (20+33)
    2. Stanislav Galijev | 35 zápasů, 34 bodů (18+16)
    3. Dmitrij Raševskij | 35 zápasů, 29 bodů (16+13)
    4. Eric O'Dell | 34 zápasů, 24 bodů (11+13)
    5. Vjačeslav Vojnov | 27 zápasů, 23 bodů (5+18)

Přeji krásné dopoledne. Vítám vás u online přenosu z KHL. Zaměříme se na duel začínající ve 12:30, Salavat Julajev Ufa si to na domácím ledě rozdá s Dynamo Moskva.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 17. Andrej Sergejev (Raševskij, O. Lindberg), 19. A. Bělov (V. Jefremov, Petunin), 26. Galijev (Wedin, Šipačov), 32. Galijev (Šipačov, A. Mironov)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (26. Šaryčenkov) – P. Larsen, Panin, Koledov, Naumenkov, Viktor Antipin, Chafizullin, J. Birjukov, Zubarev – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – N. Kuljomin, Kadějkin, V. Tichonov – Baškirov, Chochrjakov, Šmeljov – Sannikov, Kartajev, Platt.

Trenér: Alexej Kudašov