Columbus – San Jose 6:4 (kon.) | Philadelphia – Tampa 1:7 (kon.) | NY Islanders – Chicago 2:3 (0:1 po s.n.)
Edmonton – Los Angeles 1:5 (kon.) | Winnipeg – Toronto 6:3 (kon.) | Vegas – Calgary 3:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
New York Islanders
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Chicago Blackhawks
Pondělí 06.12.2021, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (04:28:17)

1. Alex DeBrincat (CHI) 0+1
    2. Brandon Hagel (CHI) 1+0
    3. Noah Dobson (NYI) 1+0

Československá stopa:
    Zdeno Chára (NYI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 16:01
    Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:13

Kdo se postavil do brankoviště?
    Semjon Varlamov (NYI) – 24 zák., 2 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 63:42
    Marc-Andre Fleury (NYI) – 22 zák., 2 OG, úspěšnost 91,7 %, odchytal 65:00

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 24:26 (8:10, 7:4, 9:10 – 0:2)
    Zblokované střely – 13:12
    Vyhraná vhazování – 30:18
    Trestné minuty – 4:8
    Hity – 24:18

Islanders znovu padli ve své nové aréně a celkově prohráli už jedenáctý zápas v řadě! Jejich velké trápení tak pokračuje. Chicagu svěřenci Barryho Trotze podlehli 2:3 po nájezdech.

Hosté vedli od 7. minuty, kdy v přesilovce tečoval DeBrincatovu střelu Brandon Hagel. Domácí srovnali ve druhé třetině rovněž v početní výhodě, kterou využil tečí Ahova nahození Jean-Gabriel Pageau. Ve třetí dvacetiminutovce pak poslal Blackhawks podruhé do vedení střelou z pravého kruhu Dylan Strome, ovšem Ostrovanům se podařilo srovnat pouhých 3,6 sekundy před koncem ranou Noaha Dobsona. V prodloužení branka nepadla a rozhodnout tak musely až nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem rutinér Patrick Kane.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
    Autorem vítězné branky je PATRICK KANE.
    Anthony BEAUVILLIER

3. série
    0:1
    Fleuryho nepřekonal ani Beauvillier. Hostující gólman vytěsnil jeho střelu levou rukou nad branku. Chicago vítězí!
    Patrick KANE

2. série
    0:1
    Patrick Kane zamíchal před Varlamovem s pukem a pak ho poslal nad jeho lapačku!
    Mathew BARZAL

2. série
    0:0
    Také Barzal zvolil bekhendový blafák, který pokryl Fleury.
    Jonathan TOEWS

1. série
    0:0
    Jonathan Toews jel pomalu z pravé strany. Pak zkusil kličku do bekhendu, kterou Varlamov pokryl levým betonem.
    Oliver WAHLSTROM

1. série
    0:0
    Oliver Wahlstrom se rozjel jako první. Fleuryho neprostřelil.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení 3 na 3 rozhodnutí nepřineslo. Hrálo se spíše opatrněji. Vítěze utkání určí až nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:48
    Jonathan Toews předal do tandemu Sethovi Jonesovi. Jeho nepříjemnou střelu vyrazil betony Varlamov!

64:01
    Jonathan Toews z voleje z pravého kruhu netrefil branku. Běží už poslední minuta prodloužení.

63:45
    Střelu Patricka Kanea srazil do ochranné sítě Barzal.

63:11
    Tu měl Jean-Gabriel Pageau. Branku ale netrefil.

62:59
    Domácí opět rozvážně kombinují a čekají na svou šanci.

61:47
    Toews obkroužil domácí branku. Také jeho přihrávka však zůstala nevyslyšela. Kirby Dach na vzdálenější tyčce nedosáhl.

61:15
    Přihrávku Dobsona v situaci 2 na 1 nezpracoval Barzal! To mohla být velká šance domácích...

60:41
    Domácí drží puk a zatím si počínají rozvážně. Přihrávají si ve středním pásmu.

60:01

Už to vypadalo na výhru Blackhawks, ale v posledních sekundách srovnal při power-play Noah Dobson. Za stavu 2:2 se tedy bude prodlužovat!

Střely na branku – 24:24 (8:10, 7:4, 9:10)

60:00
    59:57 Noah DOBSON - 2:2

59:57
    Islanders právě vstřelili branku!
    Obrovská radost v hledišti UBS Areny! Domácí srovnávají 3,6 sekundy před koncem! Mathew Barzal míchal s kotoučem na pravém kruhu. Nakonec ho předal NOAHOVI DOBSONOVI, který se švihem trefil k pravé tyčce z pohledu Fleuryho – 2:2. Asistence: Mathew Barzal a Josh Bailey.

59:29
    Marc-Andre Fleury udržel puk před brankovou čarou po ráně Noaha Dobsona a dorážce Pageaua!

59:17
    Seth Jones se vrhl po puku rybičkou. Vyhodit nedokázal, na modré kotouč zachránil Wahlstrom!

59:02
    Domácí si vyžádali oddechový čas!

59:02
    Poslední minuta! Oliver Wahlstrom střílel z jedničky z levého kruhu. Fleury se ale přemístil a zakročil hrudí.

58:40
    Domácí branka je prázdná!

58:15
    Alex DeBrincat jel sám na Varlamova. Nerozhodl, domácí gólman jeho bekhendovou kličku přečetl!

57:30
    Teď to domácí dobře vykombinovali. Mathew Barzal ještě nahrál mezi kruhy Adamovi Pelechovi, jehož střela však byla před Fleurym zablokována.

56:54
    Od modré čáry minul domácí branku Ian Mitchell. Pro hosty je každopádně pozitivní, že šetří čas v útočném pásmu.

56:09
    Patrick Kane zamířil dopředu na pravém křídle. Z otočky pak poslal před branku bekhendový pas, který neusměrnil mezi tyče Kirby Dach.

55:22
    Po zákroku Varlamova tu máme poslední dnešní komerční přestávku.

55:01
    Pro domácí škoda, že pas Anderse Lee netrefil na pravém kruhu Kyle Palmieri. Fleury se teprve přesouval proti ose případné střely.

54:36
    Hosté rozehrávají zpoza své branky. S pukem dopředu moc nepospíchají.

53:19
    Ránu Joshe Baileyho z pravého kruhu pokryl Fleury svou vyrážečkou. Hosté jsou již kompletní!

52:42
    Z levé strany to teď zkoušel Anthony Beauvillier. Fleury vyráží puk do rohu.

52:20
    Teď už se jim to povedlo. Důležitý zákrok Fleuryho, který drží puk ve výstroji po Wahlstromově ráně zleva.

52:06
    Domácí zatím v početní výhodě v podstatě nevstoupili do útočného pásma.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:18
    Caleb Jones dostal dvě minuty za nedovolené bránění. To znamená přesilovku pro Newyorčany.

50:58
    Hosté měli k dispozici docela nebezpečný brejk. Josiah Slavin předal puk na osu Carpenterovi, který posunul na levý kruh Jujharovi Khairovi. Jeho střela končí na betonech Varlamova.

50:15
    Probudili se fanoušci, kteří ženou Ostrovany dopředu.

49:22
    Domácí se budou snažit odvrátit další porážku v nové hale. UBS Arena je pro ně zatím prokletá.

48:00
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

46:14
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Následuje reklamní přestávka.
    45:59 Dylan STROME - 1:2

45:59
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté dnes podruhé vedou! Vše začal Erik Gustafsson, který vstoupil z levé strany do útočného pásma. Následně hledal do mezikruží najíždějícího Alexe DeBrincata. Toho sice dokázal ubránit Aho, jenž však kotouč posunul pouze na pravý kruh, kde byl protihráč DYLAN STROME a ten překonal přesouvajícího se Varlamova střelou nad lapačku na bližší tyčku – 1:2. Asistence: Alex DeBrincat a Erik Gustafsson.

44:58
    Anders Lee střílel z mezikruží vedle. Stejný hráč pak posílal zpoza branky puk do brankoviště, kde ho před Joshem Baileyem zalehl Fleury.

44:35
    Další zákrok Varlamova, který drží kotouč v lapačce. Brankář Islanders usiluje o své první vítězství v sezóně.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

44:20
    Ryan Carpenter nahrál z rohu kluziště Calebovi Jonesovi, který hned střílel. Puk ale přikryl Varlamov.

43:58
    Jeden z domácích hráčů odehrál puk až do hlediště. Byla tam ale teč a vylučovat za zdržování hry se tak nebude.

43:31
    Čtvrtá lajna Islanders hraje dobrý zápas. Parise vybojoval kotouč pro Rosse Johnstona. Ten našel Scotta Mayfielda, jehož ránu musel vyrazit Fleury.

42:46
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

42:19
    Střelu Brandona Hagela od levého mantinelu pokryl Varlamov. Ten přerušil hru.

41:27
    Josiah Slavin si to namířil drze dopředu. Domácí obrana ho ale nepustila až před Varlamova.

40:09
    Domácí po buly nahodili puk za branku soupeře. Tam ho pro své spoluhráče zastavil zkušený Fleury.

Hity – 13:10

Druhá třetina se rozhodně více vydařila domácím Ostrovanům. Ti byli aktivnější, snažili se tlačit do branky a obrana Chicaga tak měla hodně práce. Ze své převahy Isles vytěžili alespoň vyrovnávací gól. O ten se postaral v přesilovce Jean-Gabriel Pageau, který před brankou pohotově tečoval střelu Aha. Až na tuto situaci si pochvalu zaslouží defenziva Blackhawks, která řadu pokusů soupeře zablokovala a vydatně tak pomáhá brankáři Fleurymu.

40:00

39:16
    Adam Pelech schytal Toewsovu ránu do rukavice a nyní odchází do útrob arény. Zřejmě míří na ošetřovnu.

38:51
    Hráči hostující první formace si v útočném pásmu dobře předávali puk. Střela vyšla na pravém kruhu na Jonathana Toewse, kterému ale do ni zaklekl bránící Pelech.

38:09
    Noah Dobson si obhodil Carpentera a vydal se až před Fleuryho. Z ostrého úhlu však netrefil branku.

37:26
    Po reklamní pauze jsme zatím nic velkého neviděli. Oba celky se několikrát vystřídaly v držení puku.

36:27
    Puk skončil v prostoru střídaček. Je tu poslední reklamní přestávka v této třetině.

35:52
    Domácí ve druhé třetině podle oficiálních statistik zatím vypálili na branku jen šestkrát. To ale o jejich aktivitě mnoho nevypovídá. Spoustu ran totiž zablokovali bránící hráči Chicaga.

35:00
    Nápor domácích v závěru přesilovky byl velký, ale Blackhawks to nakonec přestáli. Už jsou kompletní!

34:26
    Oliver Wahlstrom se hned dvakrát dostal ke střele z levého kruhu. První pokus vyrazil Fleury, dorážka pak skončila na plexiskle!

33:26
    Domácí jsou kompletní. Odstartovala tak jejich zkrácená přesilovka.

32:59
    Za podrážení je vyloučen hostující Brandon Hagel. Nějakou chvíli se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

32:55
    Pěkná souhra hostí. Po finální přihrávce Dylana Stromea střílel z mezikruží Kirby Dach. Puk směřoval mezi betony Varlamova, který je na poslední chvíli zaklapl!

32:42
    Nyní už přišla střela Erika Gustafssona od modré čáry, kterou vyrazil Varlamov.

32:25
    V první polovině přesilovky hosté zatím neohrozili Varlamova.

31:25
    Přesilovou hru si po reklamní přestávce zahrají také hosté. Dnes podruhé míří na trestnou lavici Scott Mayfield. Ten trefil vysokou holí Dominika Kubalíka.

30:35
    Hosté jsou v plném počtu.

29:59
    Anthony Beauvillier dostal přihrávku na pravý kruh, odkud vypálil. Fleury byl na místě.

29:04
    Kyle Palmieri si s pukem vyjel na pravý kruh, ovšem jeho střelu dokázali hosté zblokovat.

28:34
    Riley Stillman se pustil do Cala Clutterbucka, kterého strhl na led a i pak byl aktivnější. Obránce hostí dostává trest za hrubost a Ostrovany čeká další přesilovka!
    28:03 Jean-Gabriel PAGEAU - 1:1

28:03
    Domácí vyrovnávají! Přesilovou hru využívají v jejím závěru. Sebastian Aho nahodil zápěstím od modré puk na branku. Před Fleurym se po kotouči natahovali Zach Parise s JEANEM-GABRIELEM PAGEAUEM a po teči druhého jmenovaného zapadl hrací předmět do brankové síťky. Asistence: Sebastian Aho a Mathew Barzal.

26:55
    Rozhodčí přerušili hru v momentě, kdy Oliver Wahlstrom střílel na hostující branku. Hráči Isles se diví, co rozhodčí odpískali. Upřímně, ani já to netuším. Každopádně se vhazuje ve středním pásmu.

26:28
    Hosté vyhodili a Islanders tak musejí rozehrávat z obranného pásma.

26:18
    Hosté si nepohlídali střídání. Na ledě jich bylo šest. Po reklamní přestávce si Islanders zahrají první přesilovku v zápase.

25:55
    Ostrované mají ve druhé třetině rozhodně více ze hry. Je na nich vidět touha srovnat stav.

24:51
    Další zákrok si Fleury připsal po ráně Noaha Dobsona od modré čáry.

24:45
    Mathew Barzal nepřekvapil z ostrého úhlu Fleuryho. Po následném závaru hostující gólman přikryl kotouč.

24:15

23:55
    Alex DeBrincat připravil pozici pro Dylana Stromea. Varlamov si připsal první zákrok ve druhé třetině.

22:38
    Hosté se konečně vymanili a vyvezli puk dopředu.

22:14
    Velký tlak Islanders pokračuje! Adam Pelech od modré minul branku. Od mantinelu odražený kotouč pak nikdo z domácích nedokázal dorazit za Fleuryho.

21:52
    Nápor domácích. Obrana Chicaga však výborně pracuje, zablokovala už asi čtyři střely soupeře!

21:20
    Rána domácího obránce Adama Pelecha na branku neprošla, byla zablokována.

Hity – 7:6

První třetina je za námi. Chicago odchází do šaten s vedením 1:0. Hostům pomohla přesilovka, kterou v 7. minutě využil tečí DeBrincatovy rány Brandon Hagel. Poté se několik příležitostí vytvořili i Ostrované, ovšem buď branku míjeli, nebo si s jejich střelami poradil brankář Fleury.

20:00

19:16
    Od modré čáry vystřelil Zdeno Chára. Fleury svým zákrokem přerušil hru.

18:57
    Anthony Beauvillier připravil šanci pro Mathewa Barzala. Ten z první těsně minul pravou tyčku z pohledu Fleuryho!

18:05
    Pageau zajel za hostující branku, odkud kotouč posílal před brankoviště. Jak ale říkají zámořští komentátoři, nikdo ze spoluhráčů nebyl doma.

17:49
    Patrick Kane donutil Varlamova přerušit hru. Hosté tak získali buly v útočné třetině.

17:27
    Dobré střídání čtvrté domácí formace. Ta ho strávila v útočném pásmu, Černí jestřábi ale odolali.

16:40
    Po chybě v hostující rozehrávce se dostal k puku Zach Parise. Ten pálil, trefil však jen Caleba Jonese.

16:18
    Anders Lee ve středním pásmu posunul kotouč na rozjetého Kieffera Bellowse. Jeho rána končí na hrudi Marca-Andreho Fleuryho. Reklamní přestávka.

15:00
    Dominik Kubalík převzal puk na levém křídle a střelou z kruhu prověřil Varlamova. Ten ji vyrazil.

13:57
    Hosté se nyní prezentují poklidnou rozehrávkou. Dopředu pospíchají pomalu.

13:19
    Scott Mayfield našel diagonální přihrávkou Anthonyho Beauvilliera, který střílel z levého kruhu. Fleury se stačil přemístit a puk zalepil do výstroje.

12:27
    Tentokrát byla přerušena ofenzivní snaha Chicaga. Rozhodčí si totiž všimli posunuté branky za zády Semjona Varlamova.

12:02
    Domácí snahu přerušil odpískaný ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

11:21
    Dobré střídání domácích! Noah Dobson minul branku, kotouč se však odráží opět k Ostrovanům.

10:14
    Proti zakončujícímu Kyleovi Palmierimu si dobře povyjel Fleury a domácí útočník tak mířil pouze do jeho betonů.

10:03
    Reese Johnson z pravého kruhu nepřekvapil Semjona Varlamova. Je tu čas na další reklamní pauzu.

09:41
    Vzápětí si najížděl za hostující obranu Anders Lee. Situaci však výtečně přečetl Fleury, který vybruslil až někam na osu kruhů a kotouč odpálil do bezpečí!

09:30
    Varlamov vyjel za branku pro puk, ale trošku ho poškádlil nečekaný odraz od mantinelu. Naštěstí pro domácího gólmana kotouč zamířil do boční konstrukce jeho klece a od ní se odrazil zpátky k jeho hokejce.

08:42
    Do střely Alexe DeBrincata vložil hokejku domácí obránce Mayfield. Následuje reklamní přestávka.

07:56
    Hosté tedy začali duel lépe. Islanders budou muset hodně bojovat, aby se konečně dočkali první výhry v nové aréně.
    06:49 Brandon HAGEL - 0:1

06:49
    Hosté v přesilovce dobře kombinovali a nakonec ji využili! Seth Jones nahrál na vrchol levého kruhu Alexovi DeBrincatovi, který z první prostřelil Varlamova. Za autora gólu je nakonec označen BRANDON HAGEL, jenž kotouč před gólmanem Islanders ještě tečoval. Asistence: Alex DeBrincat a Seth Jones.

06:39
    Seth Jones nabil na pravou tranu Dominikovi Kubalíkovi. Jeho ránu vykopl pravým betonem Varlamov.

06:00
    Nahození Erika Gustafssona zkusil tečovat Brandon Hagel. Puk ale nedokázal usměrnit mezi tyče.

05:23
    Cal Clutterbuck vyvezl puk až do útočného pásma, kde pošetřil pro domácí nějaké cenné sekundy.

05:03
    Scott Mayfield mimo hru zahákoval Brandona Hagela. Za tohle vyloučení ho kouč Trotz asi nepochválí. Přesilovka pro Blackhawks.

04:52
    Od modré čáry střílel Caleb Jones. Varlamov si puk našel a schoval ho ve výstroji.

03:40
    Alex DeBrincat nahrál před branku Kirbymu Dachovi. Ten si přehodil kotouč na bekhend a těsně minul pravou tyčku z pohledu brankáře Varlamova! To byla tedy první příležitost Chicaga.

03:00
    Teď už se tempo hry uklidnilo. Kotouč si více osahali také hostující hráči.

01:50
    Isles hrají v úvodu hodně útočně. Blackhawks se zatím hlavně brání.

01:07
    Z vrcholu pravého kruhu střílel opět Noah Dobson. Fleury vyráží.

00:17
    Domácí začali aktivně. Dobrou práci při forčekinku za brankou odvedl Kyle Palmieri. Nejprve zkoušel zakončovat sám, ale po objetí klece si nepřišel na Fleuryho. Poté hru vytáhl na modrou, odkud střílel Noah Dobson a kotouč byl sražen obranou Chicaga do ochranné sítě.

00:01

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Mayfield, Pelech, Dobson, Greene, Aho, Chára – Bailey (A), Barzal, A. Lee (C) – Palmieri, Pageau, Bellows – Wahlstrom, Czarnik, Beauvillier – Clutterbuck (A), Parise, M. Martin.
    Trenér: Trotz

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – S. Jones, C. Jones, E. Gustafsson, de Haan, I. Mitchell, Kalynuk – P. Kane (A), J. Toews (C), Hagel – D. Strome, Dach, DeBrincat (A) – Reese Johnson, Borgström, D. Kubalík – R. Carpenter, Jo. Slavin, Hardman.
    Trenér: King

Rozhodčí: Kelly, Rody – Lambert, Syvret.

Zdeno Chára (NYI) – 16 zápasů, 2 body (0+2)
    Richard Pánik (NYI) – 4 zápasy, 1 bod (0+1)

Dominik Kubalík (CHI) – 23 zápasů, 8 bodů (4+4)

New York Islanders:
    Ostrované jsou asi největším zklamáním této sezóny. Z 19 utkání nasbírali jen 14 bodů a v tabulce Východní konference se nacházejí na předposledním patnáctém místě. Z Isles se přitom pod vedením kouče Barryho Trotze stal v posledních letech tým, proti kterému se velmi špatně hraje a mají ty nejvyšší ambice. Nedaří se zkušenému brankáři Varlamovovi, který prohrál všechny čtyři duely, do kterých od začátku nastoupil. Za očekáváním pak zůstávají předpokládané opory jako Anthony Beauvillier, Anders Lee, Josh Bailey či Jean-Gabriel Pageau. Především aktuální forma mužstva je opravdu žalostná. Islanders prohráli už deset zápasů v řadě, přičemž až v posledních dvou případech dokázali alespoň bodovat po normální hrací době. Naposledy padli 3:4 v prodloužení v Detroitu.