Trenčín – Michalovce 3:1 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 2:6 (kon.) | HC Slovan – Košice 3:0 (kon.)
Spišská N. Ves – Prešov 5:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Zvolen – Nitra 2:1 (po pr.)
HC MIKRON Nové Zámky
4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Úterý 07.12.2021, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 24. kolo

Duel medzi poslednými dvomi celkami vyšiel lepšie pre jedenáste mužstvo tabuľky. Nové Zámky porážajú Liptovský Mikuláš 4:3, o rozhodujúci zásah sa postaral v 45. minúte Holenda. (20:17:28)

59:57
    V posledných sekundách tu bol obrovský tlak, ale aj množstvo zrazených pokusov! Bakala musel zakončiť proti Juríkovi spred bránkoviska.

59:06
    Až teraz hrajú hostia so šiestimi korčuliarmi na ľade!

58:45
    Langkow v brejku, avšak Vošvrda zostal v bráne.

58:37
    Domáci v plnom počte.

57:52
    Liptovský Mikuláš je usadený v útoku, je to však bez koncovky.

56:44
    Jackson rýchlo získal puk a šiel do útoku, odstavil ho až Varttinen.

56:37
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Patrik Ligas.

56:00
    Štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času skončil puk na striedačke Liptovského Mikuláša. Nasleduje posledná reklamná prestávka.

55:48
    Hovorka ako prvý pri puku, no iba nakrátko.

55:19
    Nemec si dal pozor pred Šiškom a zakladá nový atak.

54:46
    Petrášova koncovka vyletela Bakalovi z náručia, avšak žiaden z Liptákov nebol blízko, aby mohol dorážať.

54:12
    Zakázané uvoľnenie Nových Zámkov.

53:53
    Chuvilovovi ušiel puk, domáci tak posúvajú hru aspoň do stredného pásma.

53:34
    Teraz sa viac hralo pred Bakalom, ale elitný útok hostí nebol úspešný.

52:11
    Kurbatov nahodil puk do útočnej tretiny a pobral sa vystriedať.

51:31
    Vošvrda hrdinom tretej tretiny! Ani Langkow, ani Števuliak ho neprekonali! Opakujeme sa, ale český gólman drží Liptákov v hre o body!

50:53
    Varttinen ukryl svoj pokus za obrancu, dobrý zákrok kanadského brankára.

50:40
    Petrášova delovka po prechode do pásma skončila u Bakalu.

49:53
    Z ničoho nič sa k puku dostal pred bránkoviskom Fetkovič, ale ani teraz neprichádza gól, ktorý by znamenal dvojgólové vedenie!

48:35
    Ale aj Dan Bakala sa blysol solídnym zásahom proti Juríkovi a spol.

48:12
    Tomáš Vošvrda drží svoj tím nad vodou! Fantastický zákrok.

47:53
    Hra plynie pred Bakalom, ktorý v záverečnej časti hry toho nemusel toľko riešiť.

46:08
    Zakázané uvoľnenie Býkov.

46:01
    Na opačnej strane šanca pre Juríka po prihrávke Walegu, lenže krídelník druhej formácie netrafil puk podľa predstáv.
    44:42 Matúš HOLENDA - 4:3

44:42
    HC Nové Zámky dali gól!
    Strela od modrej, pred Vošvrdom bola hradba tiel a MATÚŠ HOLENDA dvíha ruky nad hlavu! Brankár Liptákov absolútne nič nevidel.

Asistencie: Peter Šišovský, Robert Lockwood Jackson.

42:37
    Liptáci sa naďalej bránia, hosťujúci gólman zase ukrýva puk v lapačke, hoci ten by inak šiel na zadný mantinel.

41:16
    Tomáš Vošvrda s krásnym semaforom po strele Klempu! Nové Zámky po prestávke na nič nečakajú.

41:09
    Kozák s nahodením, ale Vošvrda na puk dokonale videl.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Liptovský Mikuláš potrestal chyby Nových Zámkov, a preto je po 40 minútach stav nerozhodný 2:2.

Tretia tretina sa začne približne o 19:48.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:41
    Zablokovaná strela Krišku, puk skončil na ochrannej sieti. Vhadzuje sa po ľavici Bakalu.

39:18
    Veľmi rýchlo sme sa presunuli na druhú stranu, bolo to však bez ohrozenia priestoru brány.

39:01
    Bakala prerušil hru po strele Urbana, ktorý pálil cez Klempu.

38:03
    Paločkov samostatný nájazd neúspešný, útočníkovi hostí ušiel puk v rozhodujúcej chvíli!

37:42
    Nemcovo nahodenie dokorčuľoval ako prvý Ondrušek.

37:25
    Český brankár v službách HK 32 schoval v lapačke koncovku Mišiaka. Nové Zámky lepšie v ostatných minútach.

36:33
    Hostia v plnom počte.

36:29
    Jackson z osi ľavého kruhu pozdravil Vošvrdu, ktorý si spracoval puk na hrudi.

36:04
    A puk netriafa ani Tomáš Klempa. Prerušenie prichádza až po zrazenom puku na ochrannú sieť.

35:38
    Varga netrafil časovanú prihrávku na ľavom krídle, Novozámčania zostanú v útoku.

35:21
    Bullov pokus, Števuliak to ešte tečoval, ale Vošvrda drží svoj tím nad vodou!

34:33
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Filip Mezovský – 2 min., krosček).
    34:11 Michal UHRÍK - 3:3

34:11
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Bakala je dnes veľkým smoliarom! Po zakončení Krišku puk vyletel vysoko do vzduchu, domáci gólman nevedel kde je puk. Padajúce teleso upratal do siete MICHAL UHRÍK!

Asistencie: Martin Kriška, Kamil Walega.

33:32
    Hovorka napriahol z prvej, Roman koncovku zablokoval.

33:07
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Ľubomír Fetkovič – 2 min., nedovolené bránenie).

32:37
    Hatala tvrdo narazený na mantinel, arbitri prerušili hru. Domáci obranca by však mal byť v poriadku.
    32:23 Jakub NEMEC - 3:2

32:23
    Veľká trma-vrma pred Bakalom, ktorý nemal puk pod kontrolou. Od jeho hokejky sa odrazil späť do hry a hoci ešte Walega neupratal puk do bránky, zvládol to JAKUB NEMEC.

Asistencie: Kamil Walega, Juraj Jurík.
    31:05 Richard ONDRUŠEK - 3:1

31:05
    Tréner Liptovského Mikuláša sa oprávnene hnevá! RICHARD ONDRUŠEK zostal nikým pokrytý na osi ihriska, dostal prihrávku a zakončením k tyčke zvýšil na 3:1!

Asistencie: Nicolas Ferenyi, Michal Roman.

30:35
    Langkow prešiel celým klziskom, ešte hľadal spoluhráča v bránkovisku, ale český gólman HK 32 puk prikryl.

30:08
    Vošvrda musel ramenom vyraziť ranu Bulla, možno to bola aj žŕdka!

29:40
    Aj preto sa Liptáci oslobodili, striedať dokázala celá brániaca sa štvorica.

29:22
    Domáci sťahujú slučku okolo protivníka, ale zatiaľ sa im nechce strieľať.

28:11
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Arturs Salija – 2 min., nedovolené bránenie).

27:51
    Liptovský Mikuláš v problémoch aj vzhľadom na to, že ich striedačka je túto tretinu ďalej.

27:09
    Langkow dosledoval situáciu, vzal puk, lenže z vrcholu pravého kruhu minul!

26:14
    Kozák má šťastie, že sa nepíska príliš veľa hráčov na ľade, ale iba hra rukou. Chvíľka nepozornosti a boli by to domáci, ktorí by sa museli brániť.

25:48

25:28
    Jurík mohol v početnej nevýhode pohroziť, cez Kozáka však na Bakalu nevypálil.

25:01
    Hráči HK 32 signalizovali ofsajd, hrá sa však ďalej.

24:50
    Liptáci sa po minúte oslabenia dokázali oslobodiť.

24:21
    Zložená formácia Novozámčanov ešte neohrozila Vošvrdu. Snažia sa o to Klempa, Langkow, Varga či Bull.

23:48
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Michal Uhrík – 2 min., podrazenie).

23:40
    Vošvrda zasahoval azda na trikrát. Rýchly brejk sprava, Ondrušek hľadal Jacksona, ten však tretí bod dnes nepripíše. Minimálne pre túto chvíľu.

23:24

22:22
    Walega s Kriškom zahadzujú stopercentnú tutovku. Poľský útočník nevyužíva presilovku.

21:24
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Christopher Langkow – 2 min., hákovanie).

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Liptáci vyhrávali vďaka premenenému trestnému strieľaniu, avšak gól Fetkoviča z presilovky a Jacksona po chybe v rozohrávke posiela do vedení Nové Zámky.

Druhá tretina sa začne približne o 18:53.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.
    19:29 Robert Lockwood Jackson - 2:1

19:29
    Chyba v rozohrávke hostí, Šišovský ho odzbrojil a ešte prihrával na úplne voľného spoluhráča. ROBERT LOCKWOOD JACKSON mu už ďakuje za nezištný pas pred bránu!

Asistencia: Peter Šišovský.

17:36
    Vpredu neuspeli ani Liptáci.

15:59
    Nové Zámky dostávajú znovu pod tlak súpera, je to však len platonické zasiahnutie do útoku.

15:20
    Zakázané uvoľnenie hostí.

14:01
    Jurík mohol okamžite odpovedať, lenže Bakala nedovolil súperovi znovu odskočiť na rozdiel gólu.
    12:50 Ľubomír FETKOVIČ - 1:1

12:50
    Presilovka využitá, parádny bekhend ĽUBOMÍRA FETKOVIČA z ľavého kruhu skončil v sieti.

Asistencie: Robert Lockwood Jackson, Lukáš Kozák.

11:58
    Uhrík s Kriškom v brejku počas oslabenia, avšak prvý menovaný to nevyriešil ideálne!

11:23
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Simon Kalousek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

10:28
    Ani teraz to zakázané uvoľnenie od Liptovského Mikuláša nebude.

10:00
    Vošvrda poslal puk popri mantineli len k Holendovi, príležitosť pre Nové Zámky nasťahovať sa do pásma.

09:31
    Arbitri zrušili icing Liptákov, domáci musia hrať.

08:54
    Hovorka mohol strieľať, ale ešte zbytočne hľadal Uhríka. Veľká škoda.

08:21
    Aktivita Novozámčanov vyšla naprázdno. Stačil jeden únik, faul a presné trestné strieľanie od Chuvilova.
    07:10 Maksim CHUVILOV - 0:1

07:10
    MAKSIM CHUVILOV premieňa trestné strieľanie, keď pálil pomedzi betóny Bakalu!

07:10
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Branislav Ligas – trestné strieľanie, sekanie).

07:09
    Petráš sa natlačil pred Bakalu a hoci nevystrelil, tak tu bude trestné strieľanie!

06:41
    Mário Kurali sa obetavo hodil do strely z vrcholu kruhu a schytal to nepríjemne do tváre. Zakončenie od Hatalu síce zablokované, ale Kurali nebude v najbližších momentoch pokračovať.

05:46
    Ofsajdové postavenie Nových Zámkov.

05:24
    Hrá sa často pri mantineloch, zatiaľ je to viac o mikrosúbojoch, ako o pekných akciách.

04:57
    Nemec mieril na vyrážačku Bakalu, domáci gólman zakončenie bez problémov vytlačil puk.

04:28
    Avšak iba nakrátko, Holenda zachytil puk až v strednom pásme.

04:02
    Striel rýchlo pribúda, sú však málo nebezpečné. Býci sa usadili v útoku.

02:36
    Šišovského krížny pokus rovnako nepresný, skončil len na zadnom mantineli.

02:07
    Hovorkova koncovka neprešla cez viacerých hráčov súpera.

01:55

01:49
    Pozorný musel byť aj Dan Bakala, ktorý čelil prvej koncovke súpera.

00:41
    Vošvrda musel prvý zakročiť. Nové Zámky aktívnejšie v prvých sekundách.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Bull, Hatala, Holenda, Fereta, Roman, Kozák, Tóth, Ligas – Šišovský, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – Varga, Fetkovič, Mišiak – Ferenyi, Ondrušek, Kurbatov

HK 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda (Kozel) – Varttinen, Ventelä, Salija, Kurali, Mezovský, Krempaský, Dunčko, Feherpataky – Kriška, Hovorka, Uhrík – Petráš, Walega, Jurík – Paločko, Murček, Chuvilov – Kalousek, Urban, Nemec.

Dnes to bude aj o súboji dvoch posledných mužstiev tabuľky.

Nové Zámky sú na predposlednej jedenástej priečke s 22 bodmi a so skóre 55:75. Býci v nedeľu vyhrali v Michalovciach 4:2, predtým nestačili vonku na Slovan po prehre 0:2. V utorok tu máme návrat na domáci ľad, čo robí z Novozámčanov miernych favoritov – tými však boli v nedeľu aj tretie Michalovce...

Liptovský Mikuláš pokračuje v sérii dobrých výsledkov. Z posledných dvanástich možných bodov získal sedem, naďalej je však posledným mužstvom celej súťaže. Liptáci sa môžu pochváliť minulotýždňovými výhrami doma nad Prešovom 6:0 a Popradom 4:3 po samostatných nájazdoch.

Vážení diváci, vitajte pri online textovom prenose zo zápasu 24. kola TIPOS Extraligy medzi HC Nové Zámky a HK 32 Liptovský Mikuláš.

Stretnutie sa začne o 18:00.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 13. Fetkovič (Jackson, Kozák), 20. Jackson (Šišovský), 32. Ondrušek (Ferenyi, Roman), 45. Holenda (Šišovský, Jackson) – 8. Chuvilov (TS), 33. Nemec (Walega, Jurík), 35. Uhrík (Kriška, Walega)

HC MIKRON Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Bull, Hatala, Holenda, Fereta, Roman, Kozák, Tóth, Ligas – Šišovský, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – Varga, Fetkovič, Mišiak – Ferenyi, Ondrušek, Kurbatov