New Jersey – Philadelphia 3:0 (kon.) | NY Rangers – Colorado 3:7 (kon.) | Vancouver – Boston 2:1 (2:0 po s.n.)
Vegas – Dallas 5:4 (kon.)
po s.n. (2:0)
Vancouver Canucks
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Boston Bruins
Čtvrtek 09.12.2021, 03:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Vancouver Canucks a Boston Bruins. Naposled se spolu tato mužstva utkala před 2 týdny na ledě Bostonu. Vancouver sice dvakrát v zápase vedl, ale nakonec se z výhry radovali Bruins, když se o rozhodující branku postaral v 57. minutě Pastrňák. Boston zvítězil 3:2. Dnes se ale bude hrát v Rogers Aréně ve Vancouveru. Úvodní buly je naplánováno na 03:00.

Vancouver Canucks je aktuálně v Pacifické divizi na posledním 8. místě s 20 body a skóre 64:80. Poslední zápasy se ale Vancouveru celkem daří a naposled si doma poradil s LA Kings jednoznačně 4:0.
    Boston Bruins se momentálně nachází v Atlantické divizi na 5. pozici s 25 body a skóre 61:56. Bruins ale mají oproti ostatním odehráno nejméně zápasů a postavení v tabulce si tak mohou vylepšit. V posledním zápase ale Boston prohrál doma s Tampou Bay 2:3 po prodloužení.

Československá stopa:

Jaroslav Halák (VAN)
    Jakub Zbořil (BOS)
    Tomáš Nosek (BOS)
    David Pastrňák (BOS)
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – T. Myers (A), Burroughs, Hamonic, Q. Hughes, Poolman, L. Schenn – Höglander, Horvat (C), Pearson – Garland, Elias Pettersson, Podkolzin – Boeser, J. T. Miller (A), Dickinson – Chiasson, Lammikko, Motte.
    Trenér: Bruce Boudreau

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Forbort, Carlo, Grzelcyk, Clifton, M. Reilly – Pastrňák (A), Bergeron (C), B. Marchand – Craig Smith, Coyle, T. Hall – N. Foligno (A), Frederic, Haula – O. Steen, Lazar, DeBrusk.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Lambert, MacDougall – O’Quinn, Daisy.

00:01

00:36
    Brad Marchand se nedostal dopředu po levé straně, ale Boston udržel kotouč.

00:55
    Jeremy Swayman ovšem posléze musel zasahovat proti střele soupeře od modré čáry, se kterou si poradil.

01:21
    Vancouver Canucks ale okamžitě napadá rozehrávku svého soupeře a nedává mu ani trochu místa na začátku utkání.

02:09
    Connor Clifton to zkusil od modré, ale Thatcher Demko si připisuje svůj první zákrok v utkání.

02:36
    Tentokrát došlo pouze k zakázanému uvolnění Bruins a hra se tak přestěhuje zpět před svatyni Jeremyho Swaymana.

03:30
    Vancouver zatím je v úvodu zápasu o něco aktivnějším týmem a Tanner Pearson navedl puk dopředu po levé straně.

04:09
    Thatcher Demko skryl kotouč ve své lapačce po pokusu Erika Hauly, jenž tečoval puk po přihrávce z levé strany.

05:00
    Quinn Hughes se ocitl v útočné třetiny příliš brzo a rozhodčí odpískal jen ofsajd.

05:23
    Alex Chiasson se z mezikruží dostal do zakončení, ale Jeremy Swayman si poradil.

06:53
    Nyní se hraje z jedné strany na druhou a Trent Frederic pálil z první ze středu, ale puk trefil jen připravený beton.

07:46
    Bo Horvat se sice dostal dopředu po levé straně, ale obránce Bostonu jej zastavil.

09:34
    Erik Haula se sice snažil dojet kotouč, ale rozhodčí odpískali Bostonu pouze zakázané uvolnění a hra se tak přesune před svatyni Jeremyho Swaymana.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:05
    Znovu se Bruins zadarmo zbavili kotouče a Vancouver tak může podniknout další útok středem hrací plochy.

11:02
    Opět je hra pozastavená a následuje tak další komerční přestávka.

12:20
    Zatím toho v první dvacetiminutovce není moc k vidění. Boston má na kontě 5 střel, zatímco Vancouver 3.

12:30
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., držení).

12:55
    Jeremy Swayman měl práci se střelou Brocka Boesera, která ale letěla jen nad jeho svatyni.

13:47
    Boston dokázal vyhodit puk ze svého pásma a Canucks za celou přesilovku vystřelili na bránu pouze jednou.

14:30

15:15
    David Pastrňák to zkoušel z pravé strany, ale Thatcher Demko byl připraven.

15:42
    Boston Bruins vyhodil kotouč pouze na zakázané uvolnění.

16:21
    Nyní se hra hodně kouskuje a znovu je přerušená pro ofsajd Vancouveru.

17:20
    Kotouč vylétl z hrací plochy, když se jej snažil vyhodit Burroughs, ale škrtl o plexisklo.

17:55
    Tentokrát měl Jeremy Swayman velké štěstí, protože kotouč se mu odrazil za záda, ale nakonec skončil u brusle a nikoliv za čárou.

18:14
    Následně musel být také na druhé straně připravený Thatcher Demko, jenž si poradil s pokusem Bergerona.

19:07
    Jason Dickinson srovnal počet střel na 8:8, když to zkoušel z mezikruží, ale Jeremy Swayman jeho pokus chytil do lapačky.

19:45
    Nick Foligno srazil u mantinelu k ledu Conora Garlanda.

19:58
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Nick Foligno – 2 min., nesportovní chování).

20:00

První třetina je u svého konce a branky jsme se bohužel nedočkali. Zápas je zatím velice vyrovnaný a především otevřený do dalších dvou period pro oba celky.

Další třetina začne přibližně v 04:09.

20:01

20:57
    Vancouver se nemůže dostat do žádné šance v přesilové hře z první periody.

21:58

22:25
    Nick Foligno se z trestné lavice dostal do útoku po levé šance, ale tam jej dokázal odzbrojit domácí obránce.

22:50
    Obrovské štěstí měl Thatcher Demko, neboť střela hostujícího obránce Charlieho McAvoye orazítkovala horní tyč!

23:20
    Brad Marchand se nyní dostal ke střele z levé strany, ale tu Thatcher Demko vyrazil do ochranné sítě.

25:37
    Zatím tomuto utkání chybějí nějaké lepší hokejové akce, neboť je to zatím spíše statická hra ze strany na stranu s maximálně náznakem šance.

26:58
    Nyní je hra přerušená a následuje tak komerční přestávka.

27:45
    J. T. Miller to zkoušel po pravém křídle, ale Mike Reilly jej odzbrojil.

28:14
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., nedovolené bránění).

28:34
    Tyler Motte se v oslabení dostal do úniku, ale následně zakončil jen vedle hostující svatyně!

29:30
    Bruins se zatím nedaří přesilová hra, jelikož si nevypracovali žádnou příležitost ke střele na bránu.

30:02
    Následně přišla další katastrofická chyba na straně Bostonu, ale ani tentokrát ji Vancouver v oslabení nepotrestal!

30:14

30:43
    Branka Erika Haula po přezkoumání záznamu není uznána, jelikož se jednalo o těsný ofsajd! Zápas tak pokračuje v bezbrankovém stavu.
    30:43 Neuznaný gól Erika Haula.

30:45
    Krátce po buly ve třetině Bostonu přišla střela na svatyni Swaymana, který ale byl připraven a následuje komerční přestávka.

31:36
    Derek Forbort se sice dostal ke střele, ale ta minula bránu soupeře.

32:48
    Boston nyní zatlačil na soupeře a drží jej v útočném pásmu pod tlakem.

33:09
    Canucks se ale následně vysvobodili a odpálili puk do bezpečí.

33:28
    Brad Marchand se posléze dostal středem do zakončení, ale Thatcher Demko si připisuje úspěšný zákrok.

34:27
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., nedovolené bránění).

35:01
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Canucks využívají přesilovou hru a jdou do vedení 1:0! J. T. Miller z pravé strany poslal přízemní nabídku směrem na bránu, kterou skvěle tečoval BROCK BOESER a Jeremy Swayman nestihl zasáhnout. Asistence: J. T. Miller a Quinn Hughes.
    35:01 Brock BOESER - 1:0

35:58
    Boston Bruins se opět nedostal do útočného pásma a musí se bránit.

36:51
    Bruins už mají opět kotouč na svých holích, ale směrem dopředu je to momentálně bída.

37:40
    Následně pálil z pravého kruhu Tanner Pearson, ale jeho rána našla pouze připravenou lapačku Jeremyho Swaymana.

38:09
    Obrovské šance nyní měl Boston při zmatku v brankovišti, ale Brad Marchand nedokázal ani jednou zakončit za záda Thatchera Demka!

38:29
    Posléze se domácí vysvobodili vyhozením puku, ale pouze na zakázané uvolnění.

39:12
    Nyní skvěle zapracovala obrana domácího mužstva a nepustila soupeře do žádné střely.

39:30
    J. T. Miller fantastickou přihrávkou dostal Vasilije Podkolzina do obrovské příležitosti, ale Jeremy Swayman se roztáhl a chytil puk!

40:00

Druhá dvacetiminutovka je za námi a Vancouver vede nad Bostonem 1:0. Ve 31. minutě se sice radovali hráči Bruins, když se trefil Haula, ale jeho branka nakonec po výzvě nebyla uznána pro ofsajd. Ve 36. minutě měli Canucks přesilovou hru, kterou využil Boeser a poslal domácí do vedení.

Další třetina začne přibližně v 05:05.

40:01

40:10
    Patrice Bergeron se hned na začátku třetí periody ocitl v ofsajdu a následuje další buly ve středním pásmu.

40:52
    Taylor Hall sice byl připraven na přihrávku z levé strany od Foligna, ale následně puk nedokázal trefit v dobré šanci.

41:42
    Puk skončil v ochranné síti a následovat bude buly před Jeremym Swaymanem.

41:48
    Kyle Burroughs se následně sice dostal do zakončení od modré, ale gólman Bostonu byl opět připraven.

42:02
    Vasilij Podkolzin to zkusil bekhendem, ale Swayman byl připraven a vyrazil jeho pokus.

43:06
    Nyní se hraje ve velkém tempu nahoru dolů, kdy se mantinel co chvíli otřásá po tvrdých hitech.

43:26
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Juho Lammikko – 2 min., sekání).

44:09
    Boston drží kotouč v útočném pásmu a hledá vhodné místo na zakončení.

44:28
    Luke Schenn je hrdinou momentu, neboť byl Thatcher Demko už překonaný po zakončení Bergerona, ale domácí obránce odpálil puk těsně před brankovou čárou!

44:42
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (J. T. Miller – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

44:42
    Tohle je problém pro domácí, jelikož Boston bude hrát 45 vteřin přesilovku 5 na 3.

44:51
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston přesilovou hru 5 na 3 rychle využívá a srovnává na 1:1! David Pastrňák vypálil na bránu a PATRICE BERGERON jeho nabídku skvěle tečoval směrem pod horní tyč. Asistence: David Pastrňák a Charlie Coyle.
    44:51 Patrice BERGERON - 1:1

45:45
    David Pastrňák pálil nebezpečně z pravé strany, ale jeho pokus nakonec minul bránu.

46:09
    Thatcher Demko vyrazil pokus z mezikruží a následně Canucks vyhodili kotouč.

46:42

46:57
    Střela Tannera Pearsona z levého kruhu nadělala Jeremymu Swaymanovi menší problémy, ale nadvakrát kotouč nakonec zkrotil.

Dnešní utkání sleduje 18 403 diváků.

47:22
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tanner Pearson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

47:36
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., podrážení).

48:06
    Charlie McAvoy se sice dostal s pukem do útočné třetiny, ale tam jej nedokázal udržet.

49:03
    David Pastrňák pálil z pravé strany, ale Thatcher Demko jeho ránu viděl a také vyrazil.

49:22

49:36

49:45
    Patrice Bergeron se sice snažil dostat po opuštění trestné lavice do úniku, ale ocitl se jen v ofsajdu.

50:24
    Tyler Motte to zkoušel z levé strany, ale brankář Bostonu byl připraven.

50:48
    Nához ze strany hostů skončil v lapačce připraveného Thatchera Demka.

51:51
    Tanner Pearson pálil z úhlu, ale nenašel mezírku mezi tyčí a brankářem Dwaymanem.

53:06
    Bruins bojovali o puk na útočné polovině, ale posléze přišel brejk Vancouveru, ovšem zakončení Jasona Dickinsona chytil do lapačky Jeremy Swayman.

53:25
    Posléze se Boston dopustil zakázaného uvolnění a následuje vhazování před svatyní Swaymana.

54:00
    Pastrňákova přihrávka nebyla úplně přesná a nakonec vyhnala kotouč s Forbortem do středního pásma a jednalo se o ofsajd.

54:34
    Oskar Steen chtěl využít střídání soupeře, ale svůj pokus vyslal z pravé strany do připraveného Demka.

55:30
    Vancouver má nyní kotouč pod svou kontrolou a snaží se něco vymyslet za zabezpečené obrany.

57:20
    Nepřesná přihrávka vyhnala domácí z útočného pásma.

58:21
    Conor Garland zakončil bekhendem z levého křídla, ale Jeremy Swayman si opět poradil.

59:15
    Střela Connora Cliftona byla zblokována do ochranné sítě.

60:00

60:01

60:12
    Vancouver drží kotouč ve svém pásmu a snaží se něco vymyslet.

60:46
    Pastrňák se po chvíli také dostal k puku, ale dlouho jej neudržel.

61:19
    Bruins získali puk na své hole, ale Charlie Coyle počkal na vystřídání formace.

61:34
    Tyler Myers poslal kotouč jen na zakázané uvolnění, což znamená vhazování v pásmu Canucks.

62:35
    Kyle Burroughs a posléze také Tanner Pearson pálili z dobrých pozic, ale Jeremy Swayman byl připraven.

63:03
    Erik Haula sice nabral dobrou rychlost do pásma soupeře, ale následně poslal nepřesnou přihrávku.

63:26
    David Pastrňák dostal nabito do mezikruží, ale Thatcher Demko jeho ránu vyrazil.

63:51
    A znova český útočník David Pastrňák, ale ani nyní neprostřelil Demka.

64:01
    Tyler Myers mohl rozhodnout, ale jeho rána z pravé strany trefila tyč!

64:46
    Boston drží kotouč a rozjíždí poslední akci prodloužení.