Lipt. Mikuláš – Trenčín 3:1 (kon.) | Košice – Michalovce 5:3 (kon.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 3:2 (kon.)
Nitra – Spišská N. Ves 5:2 (kon.) | Prešov – Poprad 2:4 (kon.) | HC Slovan – Zvolen 5:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 10.12.2021, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 25. kolo

33 striel vyslali hráči Trenčína na Vošvrdu, český brankár nechytil iba jednu. Liptovský Mikuláš skóroval trikrát, v každej tretine raz a dnes tak berie tri body v domácom dueli. (19:25:28)

59:48
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Trenčania nedokázali získať ani buly pred Vošvrdom, prišiel trest. MARTIN KRIŠKA sa dostal k puku a z polovice hracej plochy zavŕšil triumf svojho tímu.

Asistencie: Marek Hovorka, Lukáš Handlovský.

59:29
    Až polminútu pred koncom odchádza na striedačku Valent, Trenčania v šestici.

59:17
    Murček v tandeme na Hovorku, útočník prvej formácie nedokázal ideálne zakončiť!

58:54
    Hrá sa však ďaleko od Vošvrdu, Valent nemôže odkorčuľovať na striedačku.

58:30
    Osamotený Kudla ľahko odzbrojený od puku.

58:17
    Lemcke čaká na to, ako sa mu rozbehnú spoluhráči.

58:00
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:44
    Valent musel vytriasť puk z výstroja, aby nevzniklo buly pred jeho bránou.

57:26
    Bezúchova zrazená strela, domáci s obetavým výkonom.

56:56
    Takto to ale nepôjde. Ak sa aj hostia dostanú do útoku, pohybujú sa len pri mantineloch.

56:07
    Aspoň do stredného pásma to posúvajú Liptáci. V ostatných minútach nesledujeme oku lahodiaci hokej...

55:41
    Prihrávka rukou. Vhadzuje sa pred modrou čiarou trenčianskych hokejistov.

54:35
    Zakončenie do lapačky a Tomáš Vošvrda spokojný odchádza smerom k striedačke počas reklamnej prestávky.

54:20
    Jozef Švec s Honzekom pred Vošvrdom, ani z tohto nie je gól.

54:02
    Rýchly atak Liptákov zakončil Paločko, Valent bez problémov zasiahol.

53:22
    Murček na dvakrát vyhadzuje puk aspoň do strednej tretiny.

53:08
    Starostove nahodenia dva razy zablokované, Liptáci sa spod tlaku oslobodili len icingom.

52:46
    Akcia na jeden dotyk, Bezúch nespracoval finálnu prihrávku.

52:29
    Lapačka Vošvrdu si zgustla na strele Berishu, ktorý bol blízko druhému gólu. Predtým ešte sám prihrával na Lemckeho, ten nemieril presne.

51:47
    Ofsajd Rehuša, hostia aspoň môžu prestriedať.

51:41
    Dočkali sme sa súvislejšieho tempa, len aby Beták a spol. si na konto pripísali zakázané uvoľnenie... Neuveriteľné.

50:18
    V tretej dvadsaťminútovke pokračujeme v trende icingov. Niečo takéto som dávno nevidel.

49:46
    Hovorkov pokus zrazený na ochrannú sieť.

49:21
    Toľkokrát prerušená hra je vodou na mlyn pre Liptovský Mikuláš. Trenčania majú problém vytvoriť si dlhodobejší tlak.

48:17
    Valach chcel hrať buly dopredu, čo sa mu príliš nepodarilo. Napriek tomu Dukla prešla útočnou modrou.

47:49
    A ďalšie prerušenie hry, Jozef Švec natlačený do ofsajdového postavenia.

47:36
    Dlho sme tu nemali zakázané uvoľnenie Trenčína.

47:23
    Jurík predsa len v ofsajde. Liptáci v tretej tretine v ofenzívne takmer bezzubí.

46:13
    Tomáš Vošvrda hrdinom svojho tímu! Český gólman tentokrát vychytal Tybora.

45:42
    Bezúch vybojoval puk za bránou súpera, nenašiel ale ideálny uhol na prihrávku.

45:19
    Tvrdý súboj Juríka so Starostom, tentokrát kapitán Dukly na trestnú lavicu nepôjde.

44:52
    Úmyselný ofsajd zo strany Walegu, presúvame sa pred Vošvrdu.

44:36
    Jozef Švec vyhodil puk cez všetky čiary. To je už štvrté zakázané uvoľnenie v tretej tretine.

43:59
    Ventelä zaváhal po nahodení Starostu, Vošvrda musel bleskovo zaklapnúť betóny.

43:44
    Tomáš Vošvrda sa hnevá na svojich spoluhráčov, ktorí nechávajú Duklu prechádzať do útoku až príliš ľahko.

42:56
    Icing tu máme aj od Liptákov.

42:11
    Po strele Chovana a zákroku Vošvrdu zostal puk pred bránkoviskom. Nikto z Trenčanov nemohol dorážať.

41:21
    Zakázané uvoľnenie Trenčanov.

41:15
    Walega sa v rýchlosti nepreštrikoval cez obrancov, aj preto prihral späť Varttinenovi, ktorý to poslal do Valenta.

40:09
    Okamžitý icing od hostí.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Aj po štyridsiatich minútach vedie Liptovský Mikuláš nad Trenčínom o gól. Na zásah Handlovského dokázal odpovedať Berisha, obe trefy prišli v početných výhodách.

Tretia tretina sa začne približne o 18:50.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:36
    Chovanov pokus schovaný do korčúľ Betáka.
    39:03 Aaron BERISHA - 2:1

39:03
    Trenčín dal gól!
    Aktívny AARON BERISHA si gól dnes pýtal! Síce už v hre 5 na 4, ale predsa to tam padlo. Krížne zakončenie z ľavého kruhu nad nad lapačku, Vošvrda ňou mával už márne.

Asistencia: Patrick Anthony Kudla.

38:40
    Walega je na ľade, Liptáci so štyrmi hráčmi.

38:29
    Hrá sa prakticky iba na polovici útočnej tretiny, Vošvrdovi pomohla aj žŕdka!

38:01
    Vošvrdu nahradil Ventelä, obrovský tlak Dukly!

37:40
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Lukáš Handlovský – 2 min., hákovanie).

37:11
    Veľmi rýchlo je ale Dukla späť v útočnom pásme.

36:50
    Kriška vyhadzuje puk ďaleko preč.

36:39
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Kamil Walega – 2 min., hákovanie).

35:52
    Icing Liptákov.
    35:06 Lukáš HANDLOVSKÝ - 2:0

35:06
    Zaváňalo to gólom, až sa tak nakoniec stalo! LUKÁŠ HANDLOVSKÝ dostal puk na ľavý kruh, z prvej vypálil a aj vďaka teču od Chovana prekonal Valenta!

Asistencie: Martin Kriška, Sameli Ventelä.

33:45
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Tomáš Starosta – 2 min., podrazenie).

33:26
    Honzek sa snažil nakorčuľovať si podľa predstáv spoluhráča, dnes to je ale veľké trápenie hokejistov spod hradu Matúša Čáka.

32:15
    Valent po dlhšom čase v pohotovosti. Bola to jednoduchšia strela.

31:42
    Domáci v plnom počte.

31:36
    Mezovský vyhadzuje puk cez všetky čiary.

31:21
    Valach netriafa prázdnu bránu! Hosťom akoby nie je dopriate skórovať!

31:14
    Dukla drží súpera v útočnom pásme.

30:59
    Krajčova zadovka na Bezúcha, nebolo to ale na zakončenie.

30:35
    Paukovček nedosiahol na dorážku po zrazenom pokuse Berishu, ktorý je mimoriadne aktívny! Vošvrda stopercentný aj pri veľkom tlaku súpera!

30:08
    Berishova rana nepresná, Kriška Liptákov neoslobodil.

29:42
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Marek Hovorka – 2 min., nedovolené bránenie).

29:31
    Handlovského nepresný pas na Hovorku, zakázané uvoľnenie.

28:53
    Starostova delovka od ľavého mantinelu, puk skončil v lapačke Vošvrdu.

28:34
    Puk sa odráža do stredného pásma. Trenčania aktívnejší, dokážu sa nasťahovať do útoku, lenže to je málo.

27:59
    Jurík mohol prekonať Valenta, ten však drží svoj tím nad vodou!

26:45
    Viacero prerušení hry i reklamná prestávka. Hra sa kúskuje.

26:09
    Jurík sa dostal k zakončeniu aj k dorážke, Valent si postrážil obe koncovky.

26:04
    Hostia v plnom počte.

25:59
    Walegova rana z prvej z vrcholu ľavého kruhu nepresná.

25:36
    Walega si nerozumel pri prechode do útoku s Urbanom, píska sa ofsajd.

25:01
    Kriškove pokusy odrazené Valentovým betónom.

24:14
    Dukla sa okamžite oslobodila vyhodením puku cez všetky čiary.

24:04
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Martin Nemčík – 2 min., podrazenie).

23:55
    Nepresnosť pri rozohrávke z vlastného pásma, Berisha puk netečoval a tak tu máme icing.

23:01
    Chovan na chvíľu bez hokejky, Liptáci to nevyužili.

22:33
    Dukla tlačí a tlačí na vyrovnanie. Jozef Švec narobil nepríjemnosti, skóre sa však nemení.

22:12
    Evidentný ofsajd Nemčíka.

21:38
    Honzek sa snažil o teč po nahodení Berishu, český gólman HK 32 si pripísal úspešný zákrok.

21:14
    Valach s Tyborom preverili pozornosť Vošvrdu, ktorý musel dva raz za päť sekúnd vážnejšie zasahovať!

20:49
    Dvakrát sa domáci dostali počas prvej minúty do útoku, dvakrát sme videli nepresné prihrávky.

20:20
    Handlovský zachránil puk v tretine, avšak jeho strela bola zrazená vysoko do vzduchu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Lepší štart do zápasu znamenal predsa len otvárací zásah pre domáci tím. Liptovský Mikuláš sa presadil po dorážke Juríka, Trenčín nevie nájsť recept na Vošvrdu.

Druhá tretina sa začne približne o 17:54.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:47
    Dukla mala šťastie, že sa jej podarilo odraziť náznak úniku Paločka.

19:36
    Vošvrda úspešnejší v mikrosúboji s Valachom. Strela z otočky, puk skončil v lapačke českého gólmana.

19:18
    Bezúch to skúšal z ľavého krídla, dostal sa za bránu, no nevymyslel nič.

18:39
    Pripomenul sa aj tretí útočník z prvej formácie, Mikyskov pokus zrazený na ochrannú sieť.

18:10
    Dokonca v závere oslabenia mohli Trenčania skórovať, Berisha a Honzek však nemierili presne.

18:02

17:46
    Teraz sa puk ocitol na striedačke, vhadzuje sa po ľavici Valenta.

17:25
    Trenčania posielajú puk cez všetky čiary.

16:57
    Hovorka zlomil hokejku pri pokuse o dorážku. Valent trafený do masky pri trme-vrme v bránkovisku.

16:18
    Kriškova delovka zrazená Valentom na ochrannú sieť.

16:02
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Tomáš Starosta – 2 min., držanie).

16:02
    Vynikajúci zákrok Michala Valenta na bránkovej čiare pravým betónom proti Chuvilovi, predtým bolo avizované vylúčenie!

15:54
    Mezovský čisto narazil Lemckeho na mantinel.

15:36
    Teraz sú to domáci, ktorí sa nevedia predrať do útoku.

15:01
    Liptáci potrebovali vystriedať a tak iba posunuli puk pozdĺž mantinelu na hokejky súpera.

14:33
    Vošvrda aj Valent musel teraz zasahovať. Hra sa nám vyrovnala.

13:06
    Po teči Paukovčeka musel zasiahnuť Tomáš Vošvrda. V akcii bol pravý betón domáceho gólmana!

12:44
    Berisha sa šikovne obtočil okolo súpera, lenže jeho koncovka už taká ideálna nebola.

12:09
    Oba celky hrajú v plnom počte.

11:40
    Veľa sa toho pri zníženom počte hráčov na ľade nedeje. Sledujeme akurát množstvo nepresností.

10:33
    Aj napriek tomu, že ide o súčasné vylúčenie, sledujeme hru štyroch na štyroch.

10:09
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Kamil Walega – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Denis Hudec – 2 min., hrubosť).

09:53
    Až s koncom úvodnej desaťminútovky sa Trenčania chytili. Bolo veru načase.

09:32
    Betákova koncovka skončila na zadnom mantineli, dlho sa hrá bez prerušenia.

09:05
    Bezúch si nevšimol voľného Tybora medzi kruhmi.

07:54
    Paukovček zdvojený v rohu ihriska, domáci zvládajú ataky súpera.

07:30
    Stále čakáme na vážnejšie ohrozenie domácej brány. Neuvidíme ho ani teraz, Dukla nemôže hrať pre avizovaný ofsajd.

06:26

06:16
    Veľké boje pri mantineli, Trenčín sa ubráni.

05:52
    Walega z výhodnej pozície len do Valenta. Liptáci sa však osmeľujú, potrebujú viac strieľať.
    05:31 Kudla (TRE), Hovorka (LMI)

05:31
    Marek Hovorka sa chytá za hlavu. Po minúte presilovky, ktorá veľmi nezaujala, prišla dorážka z ľavej strany. Pred skúseným centrom už bola prázdna brána, druhý gól domácim skazil Kudla!

04:26
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Tomáš Starosta – 2 min., sekanie).

04:11
    Mikyska posunul na Berishu za bránou súpera, je to však bez zakončenia.

03:44
    Dukla sa veľmi, veľmi trápi. Niečo takéto sme neočakávali.
    03:06 Kamil WALEGA - 1:0

03:06
    Aktivita sa vypláca! Rýchly prechod do útočnej tretiny od druhej formácie HK 32. Walega z ľavého kruhu vystrelil, Valent iba vyrazil a po niekoľkých dorážkach dostal puk do siete Juraj Jurík! Tak napokon nie, oficiálny zápis priznáva otvárací zásah KAMILOVI WALEGOVI.

Asistencia: Michal Uhrík.

02:46
    Oba celky striedajú počas hry, naďalej čakáme na prvé ohrozenie Vošvrdu.

02:13
    Hovorka znepríjemnil život Lemckemu, napokon to ale hostia zvládli.

01:36
    Trenčania majú problémy s rozohrávkou, nevedia sa dostať do útočného pásma.

00:53
    Okamžite po buly koncovka Mezovského, domáci na dorážku nedosiahli.
    00:45 Chuvilov (LMI), Valent (TRE)

00:45
    Chuvilov skúsil kľučku do forhendu, ale Valent ho prečítal ako knihu!

00:45
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Michal Valent – trestné strieľanie, podrazenie).

00:45
    Veľká diera v defenzíve Dukly, Walega sa dostal cez obrancov, avšak bol faulovaný! Máme tu trestné strieľanie.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Vošvrda) – Droppa, Ventelä, Varttinen, Ilenčík, Mezovský, Krempaský, Dunčko, Feherpataky – Kriška, Hovorka, Handlovský – Jurík, Walega, Uhrík – Paločko, Murček, Chuvilov – Nemec, Urban, Kalousek
    Trenér: Milan Jančuška

HK Dukla Trenčín: Valent (Bowns) – Kudla, Chovan, Crinon, Starosta, Nemčík, Lemcke, Stránský, E. Švec – Berisha, Mikyska, Honzek – Tybor, Valach, Bezúch – Krajč, Paukovček, Rehuš – Hudec, J. Švec, Beták
    Trenér: Viliam Čacho

Rozhodca: Goga, Korba – Crman, Šoltés – Kontšek.

Posledný Liptovský Mikuláš hostí v piatok podvečer siedmy Trenčín.

Na Liptove boli veľmi blízko bodom v utorok, keď len o gól podľahli Novým Zámkom vonku 3:4. HK 32 tak zostalo na poslednej priečke s 21 bodmi pri negatívnom skóre 60:76. Predtým Liptáci vyhrali doma po samostatných nájazdoch nad Popradom a asi až príliš hladko 6:0 nad Prešovom.

Trenčania cestujú na ľad súpera v dobrej nálade. Na začiatku týždňa porazili doma tretie Michalovce 3:1 vďaka čomu poskočili z ôsmeho miesta o jedno vyššie. Dukla predtým nestačila na vlastnom štadióne proti Slovanu (1:4), pred týždňom ale porazila Nitru 2:1. Aj preto má na konte 29 bodov, hoci ani jej skóre nie je dvakrát oslnivé – 57:70.

Vážení diváci, vitajte pri online textovom prenose zo zápasu 25. kola TIPOS Slovenskej hokejovej ligy medzi HK 32 Liptovský Mikuláš a HK Dukla Trenčín.

Stretnutie sa začne o 17:00

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 4. Walega (Uhrík), 36. Handlovský (Kriška, Ventelä), 60. Kriška (Hovorka, Handlovský) – 40. Berisha (Kudla)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda (Kozel) – Droppa, Ventelä, Varttinen, Ilenčík, Mezovský, Krempaský, Dunčko, Feherpataky – Kriška, Hovorka, Handlovský – Jurík, Walega, Uhrík – Paločko, Murček, Chuvilov – Nemec, Urban, Kalousek

HK DUKLA Trenčín: Valent (Bowns) – Kudla, Chovan, Crinon, Starosta, Nemčík, Lemcke, Stránský, E. Švec – Berisha, Mikyska, Honzek – Tybor, Valach, Bezúch – Krajč, Paukovček, Rehuš – Hudec, J. Švec, Beták

Rozhodčí: Goga, Korba – Crman, Šoltés – Kontšek