Polsko – Č. Hora 33:28 (kon.) | Portoriko – Kazachstán 30:27 (kon.) | Švédsko – Rumunsko 34:30 (kon.)
Srbsko – Slovinsko 31:25 (kon.) | Rusko – Francie 28:33 (kon.) | Nizozemsko – Norsko 34:37 (kon.)
Portoriko
30:27 (13:11)
Kazachstán
Pondělí 13.12.2021, 15:30 • Pabellón Ciutat de Castelló • Mistrovství světa žen • Skupina 2

Několik zvratů přineslo dramatické utkání dvou outsiderů skupiny, kteří si po snůšce těžkých debaklů konečně užili zápas se soupeřem své úrovně. Kazachstán držel čisté konto téměř pět minut, vedl o dvě branky, Portoriko však otočilo na 7:4 a náskok si udržovalo celý poločas.
    Nástup do druhé půle měly opět lepší Kazašky, které si postupně vypracovaly náskok 23:21, ale přestože jim stačila k lepšímu pořadí remíza, nakonec odcházejí se sklopenými hlavami. Závěr totiž ovládlo Portoriko jasně 9:3 a raduje se z konečného 20. místa. Poražené skončí na 24. příčce.
    Do puntíku se tak opakuje výsledek 30:27 pro Portoriko z MS 2015 v Dánsku. (17:04:27)

Portoriko – Kazachstán 30:27 (13:11)
    Nejvíce branek: Ceballosová 13/6, Fuentesová 5, Hiraldová 5 – Alexandrovová 8/2, Abildová 6/1, Serikbajevová 4. Rozhodčí: Ku Bon-ok, I Sok (KOR). Sedmimetrové hody: 6/6 – 4/3. Vyloučení: 3:2.

Konec zápasu. (30:27)
    60
    Osmý gól jasně nejlepší střelkyně Kazachstánu na turnaji Iriny Alexandrovové jen mírní porážku pár vteřin před koncem. (30:27)
    60
    Je hotovo, z levého křídla skóruje do šibenice Fuentesová. Čtyři branky už za necelou minutu Kazašky určitě nezvládnou vstřelit. (30:26)
    59
    Portoriko je velmi blízko pátému místu. Sheila Hiraldová z dálky vyslala dělovku pod břevno. (29:26)
    58
    Dana Abildová ještě proměněnou sedmičkou vykřesala naději pro Kazachstán. (28:26)
    56. Sheila HIRALDOVÁ - 28:25
    56
    Ranou pod břevno zakončila svůj průnik mezi statické protihráčky Hiraldová. (28:25)
    56
    Za devět vteřin snižuje sólovým průnikem zleva Abildová. (27:25)
    56
    Serikbajevová pálí jen do tyče, z protiútoku zvyšuje Ceballosová náskok Portorika. (27:24)
    55
    Lizabeth Rodriguezová napnula síť z levé spojky. (26:24)

54
    Oddechový čas pro Portoriko. Za 6 vteřin se vrací Fuentesová do hry. (25:24)

52
    V týmu Portorika je vyloučena Zuleika Fuentesová. (25:24)
    52
    Portoriko má znovu navrch. Jailene Maldonadová pálí pod břevno. (25:24)
    51. Zlata ZVJAGINOVÁ - 24:24
    51
    Brankářka Portorika úžasně vyráží dvě střely z opačných stran, z druhé dorážky ji však překonává devatenáctiletá Zlata Zvjaginová. (24:24)
    50
    Kazašky lacino ztratily míč a z brejku vrací Portoriku vedení neudržitelná Ceballosová. (24:23)