Philadelphia – New Jersey 6:1 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 5:2 (kon.) | Boston – Vegas 1:4 (kon.)
Tampa – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Florida – Ottawa 2:8 (kon.) | Detroit – NY Islanders 2:1 (kon.)
Nashville – Calgary 0:0 (odl.) | Winnipeg – Buffalo 2:4 (kon.) | Dallas – St. Louis 1:4 (kon.)
Edmonton – Toronto 1:5 (kon.) | Colorado – NY Rangers 4:2 (kon.) | Vancouver – Columbus 4:3 (kon.)

Tristan Jarry (PIT) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 60:00
    Jake Allen (MTL) – 26 zákroků, 5 OG, úspěšnost 83,9%, odchytal 60:00 (03:47:24)

Zblokované střely – 16:11

Až na úvodních deset minut byl Pittsburgh jasně lepším týmem a připsal si páté vítězství za sebou. To Montreal prohrál pošesté v řadě. Domácí nemusí mrzet, že na startu druhé třetiny nevyužili 103 sekund dlouhou přesilovku pět na tři. Hostům nebylo nic platné, že snížili na 2:3 tři vteřiny před druhou sirénou, protože v první minutě poslední třetiny inkasovali Dumoulinem. Od gólu svátečního střelce Briana Boylea v 50. minutě se zápas dohrával. Tentokráte tak Pittsburgh na svém ledě porazil finalistu posledního ročníku National Hockey League. Ten ve svém 30. zápase v letošní sezoně padl již počtyřiadvacáté.

59:38
    Armia mířil z otočky na středu vedle levé tyče.

58:58
    Domácí postrčili puk po pravé straně do středního pásma, kde se nacházel Clague.

58:36

58:18
    Ofsajd Montrealu.

58:11
    Člověk by se ani nedivil, kdyby zjistil, že Montreal zatím strávil při přesilovce více času mimo svou útočnou třetinu.

57:45
    Více než minuta přesilovky je pryč a Montreal ještě nevystřelil, navíc Blueger dobře napadá rozehrávku.

57:13
    Hosté se zatím vůbec nemůžou usadit v útočném pásmu.

56:48
    Pittsburgh vyhodil kotouč, Montreal zatím nesáhl k powerplay, která by se možnná i nabízela.

56:36
    Carter dostane dvě minuty za podražení Caufielda na středu vlastního obranného pásma, domácí jdou do čtyř.

56:36
    Hosté zasypali Jarryho! Caufield zakončoval z pravého kruhu do přední tyče, následovala první dorážka a potom opětovný pokus hostujícího útočníka až přerušil domácí gólman hru.

56:10
    Drouin neprošel na útočné modré čáře přes posledního obránce Dumoulina.

55:30
    Komerční přestávka.

55:07
    Pittsburgh udělal fatální chybu v rozehrávce a Suzuki byl zničehonic na levé straně před Jarrym, jenže minul tři tyče.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 12. Kasperi Kapanen (Rodrigues), 27. Rodrigues (Letang, J. Carter), 32. Matheson (Crosby, Rodrigues), 41. Dumoulin (Crosby), 50. Boyle (D. Simon, Ruhwedel) – 27. Drouin (Dauphin), 40. J. Ylönen (Drouin)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Kasperi Kapanen, Crosby (C), Rodrigues – D. Heinen, J. Carter, Zucker – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Boyle, D. Simon.
    Trenér: Mike Sullivan

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – D. Savard, Chiarot (A), Petry (A), A. Romanov, Clague, Kulak – M. Hoffman, Suzuki (A), Lehkonen – Armia, Poehling, Drouin – Caufield, Dauphin, M. Perreault – J. Ylönen, C. Paquette, Pezzetta.
    Trenér: Dominique Ducharme

Rozhodčí: St. Pierre, Nicholson – Nansen, Murray

Diváci: 17 005