Philadelphia – New Jersey 6:1 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 5:2 (kon.) | Boston – Vegas 1:4 (kon.)
Tampa – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Florida – Ottawa 2:8 (kon.) | Detroit – NY Islanders 2:1 (kon.)
Nashville – Calgary 0:0 (odl.) | Winnipeg – Buffalo 2:4 (kon.) | Dallas – St. Louis 1:4 (kon.)
Edmonton – Toronto 1:5 (kon.) | Colorado – NY Rangers 4:2 (kon.) | Vancouver – Columbus 4:3 (kon.)

Tristan Jarry (PIT) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 60:00
    Jake Allen (MTL) – 26 zákroků, 5 OG, úspěšnost 83,9%, odchytal 60:00 (03:47:24)

Zblokované střely – 16:11

Až na úvodních deset minut byl Pittsburgh jasně lepším týmem a připsal si páté vítězství za sebou. To Montreal prohrál pošesté v řadě. Domácí nemusí mrzet, že na startu druhé třetiny nevyužili 103 sekund dlouhou přesilovku pět na tři. Hostům nebylo nic platné, že snížili na 2:3 tři vteřiny před druhou sirénou, protože v první minutě poslední třetiny inkasovali Dumoulinem. Od gólu svátečního střelce Briana Boylea v 50. minutě se zápas dohrával. Tentokráte tak Pittsburgh na svém ledě porazil finalistu posledního ročníku National Hockey League. Ten ve svém 30. zápase v letošní sezoně padl již počtyřiadvacáté.

59:38
    Armia mířil z otočky na středu vedle levé tyče.

58:58
    Domácí postrčili puk po pravé straně do středního pásma, kde se nacházel Clague.

58:36

58:18
    Ofsajd Montrealu.

58:11
    Člověk by se ani nedivil, kdyby zjistil, že Montreal zatím strávil při přesilovce více času mimo svou útočnou třetinu.

57:45
    Více než minuta přesilovky je pryč a Montreal ještě nevystřelil, navíc Blueger dobře napadá rozehrávku.

57:13
    Hosté se zatím vůbec nemůžou usadit v útočném pásmu.

56:48
    Pittsburgh vyhodil kotouč, Montreal zatím nesáhl k powerplay, která by se možnná i nabízela.

56:36
    Carter dostane dvě minuty za podražení Caufielda na středu vlastního obranného pásma, domácí jdou do čtyř.

56:36
    Hosté zasypali Jarryho! Caufield zakončoval z pravého kruhu do přední tyče, následovala první dorážka a potom opětovný pokus hostujícího útočníka až přerušil domácí gólman hru.

56:10
    Drouin neprošel na útočné modré čáře přes posledního obránce Dumoulina.

55:30
    Komerční přestávka.

55:07
    Pittsburgh udělal fatální chybu v rozehrávce a Suzuki byl zničehonic na levé straně před Jarrym, jenže minul tři tyče.

54:13
    Hosté posunuli kotouč jen k Mathesonovi, Pittsburgh naprosto kontroluje hru a jen zázrakem by dnes nezvítězil.

53:31
    Už dlouho neprověřil Montreal Jarryho.

52:26
    Rodrigues střílel z úhlu a levé strany, pak ještě přihrával Crosby se zvednutou hlavou Letangovi.

51:45
    Závar před domácí brankou nekončí snížením.
    49:38 Brian BOYLE - 5:2

49:38
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Simon zabojoval u pravého mantinelu, nataženou hokejkou postrčil puk silou vůle, načež BRIAN BOYLE na pravém kruhu překonal Jarryho střelou na zadní tyč. Asistence: Dominik Simon, Chad Ruhwedel.

49:13
    Montreal zatím nedostal svého protivníka pod výraznější tlak v poslední dvacetiminutovce.

48:28
    Crosby roztáhl hru na pravou stranu a Rodriges nastřeloval puk do brankoviště, načež zakončení Crosbyho bruslí skončilo na pravém ramenu gólmana.

48:02
    Třetí část zápasu je zatím plná nepřesností a dost nezáživná.

47:22
    Ofsajd Suzukiho na pravé straně.

46:38
    Lehkonen chtěl poslat pas zprava za obranu, to mu nedovolil poslední obránce.

46:03
    Romanov střílel z levého obránce na vzdálenější tyč.

45:20
    Marino rozehrával na levou stranu na Bluegera, ten hned přišel o kotouč.

44:21
    Carter poslal kotouč na pravé straně na icing.

43:50
    Střela z pravé strany se odrazila od mantinelu k Chiarotovi, ten svým zakončením neuspěl.

43:01
    Dauphin se nedohodl s Ylönenem při přechodu do útočného pásma.

42:48
    Allen byl připraven na pokus bekhendem Boylea z pravé strany.

42:18
    Hoffman našel z levé strany jen ruku Dumoulina.

41:37
    Ofsajd Montrealu na levé straně.
    40:28 Brian DUMOULIN - 4:2

40:28
    Crosby nahrával po zisku kotouče zleva na střed a rána BRIANA DUMOULINA propadla při souboji Astona-Reeseho s Chiarotem před Allenem až do brány. Pro obránce Pens je to první gól od 6. května, kdy skóroval proti Buffalu. Asistence: Sidney Crosby.

40:01

Ve druhé třetině disponoval Pittsburgh přesilovkou pět na tři minutu a 43 sekund, ale nvyužil ji. Skóroval až při klasické početní výhodě Rodriguesem ve 27. minuty. Hosté snížili hned za 14 vteřin rychlým bekhendovým blafákem Drouina. Každopádně s přibývajícím časem začal Pittsburgh dominoval a často pořádně mačkal svého soupeře, ačkoliv se hrálo pět na pět. Na 3:1 zvýšil obránce Matheson díky dobré cloně Heinena. Nicméně poslední slovo měl tři sekundy před sirénou Ylönen svým prvním gólem v NHL a hosté musí brát aktuální stav všema deseti.

Montreal právě vstřelil branku!
    Po pasu zprava pod sebe vyslal JESSE YLÖNEN pokus na vzdálenější tyč a skóroval poprvé v kariéře v NHL. Asistence: Jonathan Drouin.

39:32
    Romanov odvrátil pas Mathesona z levé strany na zadní tyč.

39:07
    Pittsburgh kombinuje v útočném pásmu, ale zatím se nedostal k zakončení.

38:21
    Zach Aston-Reese vystřelil z levé strany jen do před sebou stojícího beka.

37:59
    Suzuki nahodil kotouč z levé strany, ten ale snadno sebral Pittsburgh.

37:30
    Střely na branku – 25:14.

36:34
    Rodiruges nastřeloval kotouč z levé strany před bránu, tam na něj nedosáhl Aston-Reese.

35:40
    Hosté toho ve druhé třetině směrem dopředu moc nepředvedli, Pittsburgh kontroluje dění na hrací ploše.

35:04
    McGinn sklepl zprava pod sebe, pak kryl Allen střelu na bližší tyč.

34:19
    Při nahrávce z pravé strany na přední tyč překážel Suzukimu spoluhráč.

33:38
    Pittsburghu se přesilovka moc nepovedla, Montreal je kompletní.

32:51
    Pittsburgh přišel o útočné pásmo.

32:22
    Carter posouval křížem ze středu k levé tyči, tam si nezpracoval kotouč Rodrigues před prázdnou bránou.

31:57
    Hosté poslali puk středem na hokejku Jarryho.

31:38
    Chiarot vyloučen za držení Cartera.
    31:27 Michael MATHESON - 3:1

31:27
    Domácí vyšachovaly hosty až MICHAEL MATHESON využil na levé straně toho, že Heinen dobře clonil a pravou ruku Allena propasíroval puk k přední tyči. Asistence: Sidney Crosby, Evan Rodrigues.

31:16
    Rodrigues vypálil z první na levé straně do levého betonu gólmana.

30:54
    Střelu Mathesona doráží Heinen mimo branku.

30:21
    Vysunutým forčekinkem donutil Montreal Pittsburgh k zakázanému uvolnění.

29:27
    Pittsburgh skoro zašlápl puk u mantinelu a tím dobře tahal čas.

28:57
    Domácí jsou pod pořádným pokusem, nyní je hosté vykombinovali, ale Caufield opět z levého kruhu minul krátkou tyč.

28:26
    Jarry se přemístil k přední tyči proti zakončení Caufielda z levého kruhu bez přípravy.

27:43
    Pettersson sekl do ruky soupeře, Montreal disponuje přesilovkou.
    26:59 Jonathan DROUIN - 2:1

26:59
    Pořádné rozpaky panovaly v rozehrávce Pens, až se kotouče chopil Dauphin, viděl na středu před bránou JONATHANA DROUINA a ten zvolil rychlý bekhendový blafák na lapačku. Asistence: Laurent Dauphin.
    26:45 Evan RODRIGUES - 2:0

26:45
    Crosby vyhrál buly na pravé straně na Letanga a ten od modré čáry vyzval EVANA RODRIGUESE k zakončení z jedničky na zadní tyč. Asistence: Kris Letang, Jeff Carter.

26:38
    Letang přihrával na pravý kruh, ránu Crosbyho z první srazil Romanov do pravého ramena Allena a potom šel kotouč do ochranné sítě.

26:10
    Suzuki měl proti sobě tři hráče, i tak vystřelil z dálky a ještě si dojel vyřazený kotouč.

25:55
    Crosby udělal kličku na levé straně a Clague jej zastavil podrážením další přesilovka Pens.

24:57
    Zucker se sápal po dorážce Carterova pokusu z parvého kruhu.

24:31
    Matheson sklepával hezky bekhendem zprava na střed na Simona, ten sám před Allenem přestřelil branku.

24:04
    McGinn si nedokázal zpracovat kotouč na dorážku, jinak by z levé strany zakončoval za ležícího Allena.

23:24
    Montreal je v pěti a tohle může ještě Pittsburgh hodně mrzet.

22:59
    Letang posunul na Rodriguese na pravou stranu, Allen měl zakrytý výhled, ale domácí útočník minul kratší tyč.

22:21
    Laciná ztráta Crosbyho na pravé straně, tomu vypíchl kotouč Chiarot.

21:49
    Letang si najel na levého obránce, aby mohl zakončovat z jedničky, jeho pokus zablokoval obránce.

21:30
    Montreal vyhodil po levé straně na hokejku Jarryho.

21:20
    Letang měl rychlost na pravé straně, zbavil se Paquettea a pak jej podrazil na kruhu Romanov, domácí hrají 1:43 pět na tři.

21:03
    Armia držel hůl Cartera na pravé straně, druhá přesilovka domácích.

20:42
    Suzuki nahazoval ze středního pásma, Jarry vyrážel kotouč do pravé strany.

20:01

Montreal vletěl na Pittsburgh a ten se v úvodních deseti minutách dostal ze svého obranného pásma jen sporadicky. V největší šanci dorážel Perreault do tyče. Domácí se chytili šťastným gólem ze 12. minuty, kdy po odrazu přehodil Kapanen ruku Allena a hodně zvláštní trefou otevřel skóre zápasu. Následně se obraz hry otočil o 180 stupňů a Pittsburgh začal diktovat tempo duelu. Nicméně ačkoliv převzal iniciativu, tak paradoxně mohl soupeř srovnat. Hoffman si sjel na levou stranu a zakončil z kruhu do bližší tyčky. V závěru mohl přidat branku do šatny Crosby, ale Allen si poradil se zakončením z levé strany v situaci dva na jednoho.

19:17
    Rozjetý Crosby mířil při brejku dva na jednoho z levé strany na lapačku.

18:51
    Allen se nenechal nachytat střelou McGinna z úhlu na pravé straně.

18:16
    Jarray zastavil kotouč hokejkou, následovala nepřesná rozehrávka na pravou stranu na Kapanena.

17:22
    Po křižném pasu na levý kruh střílel Blueger do připraveného Allena.

16:37
    Hra Pittsburghu šla nahoru po vstřeleném gólu.

16:05
    Silou vůle dostal Montreal puk po pravé straně do středního pásma.

15:29
    Carterův pokus z pravé strany tečoval Crosby u bližší tyče do betonu Allena.

15:02
    Montreal přečkal střelu Crosbyho z pravého kruhu na přední tyč.

14:35
    Domácí sevřeli soupeře, ale nevystřelili až se hosté osvobodili.

14:07
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brett Kulak – 2 min., hákování).

14:07

13:55
    Hoffman převzal kotouč na levé straně a namířil puk do bližší tyče.

13:15
    Zřejmě Aston-Reese mohl využít zaváhání v rozehrávce, ale bekhendem trefil ruku Allena.

12:43
    Chiarot se dopustil zakázaného uvolnění na levé straně.

11:45
    Boyle se vydal za svým nahozením po pravé straně, ale cestu mu zatarasil Clague.
    11:08 Kasperi KAPANEN - 1:0

11:08
    Allena si pohlídal střelu od modré čáry mezi betony, ale jen vyrazil kotouč a po závaru před bránou, nakonec KASPERI KAPANEN ze vzduchu přehodil levou ruku gólmana hodně zvláštním, ale regulérním gólem. Asistence: Evan Rodrigues.

10:40
    Rodrigues vystřelil z pravé strany vedle druhé tyče.

10:07
    V situaci dva na jednoho dostal Zucker pas zleva na pravou stranu a již překonaného Allena zachránila přední tyč.

09:38
    Po střele od modré čáry trefil Perreault ze středu tyč.

08:46
    Romanov si nepřišel na Jarryho z levého obránce a domácí brankář nadále drží Pens.

07:57
    Aston-Reese prováhal možnost nahrávky od pravého mantinelu do druhé vlny.

07:25
    Dauphin si sjel na levou stranu, ale Jarry sklepl betony při pokusu bekhendem v době, kdy byl hostující útočník sám proti domácímu brankáři. Pittsburgh si koleduje.

06:38
    Icing Pens.

06:20
    Crosby zastavil individuální akci Hoffmana po levé straně.

05:39
    Boyle upadl př souboji jeden na jednoho na pravé straně, o faul se nejednalo.

04:45
    Aston-Reese clonil, ale nástřel Letanga z pravé strany směřoval vedle protější tyče.

04:04
    Carter dostal nahrávku do jízdy na pravé straně, ale Allen vyrazil golfák z kruhu.

03:51
    Zakázané uvolnění zatím lepších Habs.

03:28
    Na poslední chvíli přistoupil Marino k soupeři při pasu zleva na vzdálenější tyč.

03:03
    Jarry poslal kotouč z levé strany mimo hřiště, ale bylo to bez teče, takže se vylučovat nebude.

02:36
    Pittsburgh se vymanil z tlaku, Montreal se potom snaží rychle vystřídat.

01:50
    Lehkonen postrčil křížem zprava na zadní tyč, ale Jarry vychytal Caufielda z bezprostřední blízkosti.

01:22
    Drouin hledal z pravého kruhu spoluhráče, ale puk skončil na brusli Zuckera.

00:47
    Chiarot rozehrál na polovinu hřiště, pak se prohnal Savard na pravou stranu a minul přední tyč.

00:01

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang, Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Kasperi Kapanen, Crosby (C), Rodrigues – D. Heinen, J. Carter, Zucker – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Boyle, D. Simon.

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – D. Savard, Chiarot, Petry, A. Romanov, Clague, Kulak – M. Hoffman, Suzuki, Lehkonen – Armia, Poehling, Drouin – Caufield, Dauphin, M. Perreault – J. Ylönen, C. Paquette, Pezzetta.

Rozhodčí: St. Pierre, Nicholson – Nansen, Murray.

Československá stopa na soupiskách
    Dominik Simon (PIT)

Vzájemné zápasy
    Oba celky se utkaly v letošní sezoně již dvakrát. Pokaždé v listopadu. Nejprve schytal Montreal doma kanára, pokud bychom měli použít tenisovou terminologii. I druhý duel skončil tenisovým výsledkem. Na hřišti Pittsburghu vyhrál Montreal poměrem 6:3. Tři kanadské body zaznamenali Dvorak a Anderson.

Vítěz Stanley Cupu z let 2009, 2016 a 2017 je momentálně v tabulce Východní konference na sedmé pozici, přičemž osmý Boston má tři zápasy k dobru. Domácí vyhráli poslední čtyři duely. Naposledy doma zdolali Anaheim, když jim ke dvěma bodům stačila jen trefa Brocka McGinna ze šesté minuty. Pittsburgh těží z toho, že se vrátil kapitán Sidney Crosby. Ten se v úvodu sezony potýkal s poraněným zápěstím a když už naskočil, tak byl pozitivně testovaný na koronavirus. Vedení kanadské reprezentace již oznámilo, že Crosby se zúčastní olympijských her v Pekingu, společně s Connorem McDavidem a Alexem Pietrangelem. Čtyřiatřicetiletý hokejista se objevil již ve Vancouveru 2010 a Soči 2014. Pokaždé slavil zlato. Jinak ve spjatosti s Pittsburghem se aktuálně hovoří o tom, že legenda klubu Mario Lemieux hodlá prodat svůj podíl v organizaci.

Zraněnými sužovaný Montreal se v letošní sezoně obrovsky trápí. Přitom na jaře si zahrál finále. Nicméně na první Stanley Cup po osmadvaceti letech nedosáhl. Hosté v tomto ročníku nejslavnější hokejové soutěže na světě zvítězili jen šestkrát z devětadvaceti duelů. Prohráli pětkrát za sebou. Přitom například doma s Tampou v repríze finále vedli ještě necelé dvě minuty před koncem 2:1, ale pak srovnal exmontrealský Corey Perry a vítěznou trefu vsítil Ondřej Palát. Montreal se doposud vůbec nedokázal vypořádat s tím, že absentuje Carey Price kvůli psychickým problémům a celou olympijskou sezonu vynechá výborný obránce Shea Weber. V případě kapitána Canadiens se dokonce spekuluje, že ukončí kariéru.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu NHL mezi Pittsburghem a Montrealem. Začínáme krátce po 1:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 12. Kasperi Kapanen (Rodrigues), 27. Rodrigues (Letang, J. Carter), 32. Matheson (Crosby, Rodrigues), 41. Dumoulin (Crosby), 50. Boyle (D. Simon, Ruhwedel) – 27. Drouin (Dauphin), 40. J. Ylönen (Drouin)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Kasperi Kapanen, Crosby (C), Rodrigues – D. Heinen, J. Carter, Zucker – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Boyle, D. Simon.
    Trenér: Mike Sullivan

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – D. Savard, Chiarot (A), Petry (A), A. Romanov, Clague, Kulak – M. Hoffman, Suzuki (A), Lehkonen – Armia, Poehling, Drouin – Caufield, Dauphin, M. Perreault – J. Ylönen, C. Paquette, Pezzetta.
    Trenér: Dominique Ducharme

Rozhodčí: St. Pierre, Nicholson – Nansen, Murray

Diváci: 17 005