Senica – Trenčín 1:0 (kon.) | Pohronie – L. Mikuláš 2:2 (kon.) | Zlaté Moravce – Michalovce 0:1 (kon.)
Sereď – Trnava 0:1 (kon.)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
2:2 (0:1)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Sobota 18.12.2021, 15:00Niké liga • 19. kolo

Hosté sice zaslouženě vyhráli první poločas, na který se příliš koukat nedalo. Druhá půle byla úplně jiného rázu. Fotbalový fanoušek se s chutí podíval, jak šance střídá šanci a nutno podotknout, že domácí byli ve druhé půli o hodně lepším týmem a minimálně vyrovnat si zasloužili. To se jim sice povedlo, na což ale domácí dalším vedoucím gólem dokázali rychle zareagovat. Přesto se domácí nevzdali a vytvářeli si střelecké pozice až nakonec dvě minuty před koncem dokázali vyrovnat na konečných 2:2.Ikdyž měli domácí ještě další jednu nebo dvě možnosti jak nakonec získat 3 body, branku vstřelit nedokázali. Po prvním poločase by sice asi domácí remízu brali, ale vyhrát si za výkon ve druhém poločase zasloužili. (16:53:09)

90+3

90+2
    Žlutou kartu dostává Robin Hranáč (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

90+1
    Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Tomáš Gerát, přichází Dávid Krčík.
    Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Richard Bartoš, přichází Jakub Švec.
    Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Kristián Flak, přichází Adrián Káčerík.

Pohronie právě vstřelily branku!
    Na Rafaelův centr od rohového praporku si v malém vápně naběhl MALLÉ LADJI a z blízka poslal míč hlavou do branky.

87
    Domácí vybojovali další rohový kop.

86
    Badolova střela byla sražena do zázemí.

85
    Neposedný míč ve vápně uklidňuje Matěj Luksch.

84
    Nyní si domácí yybojovali trestný kop u postranní čáry.

83
    Domácí stále dotírají na branku Tatranu, ale tentokráte končí míč za brankovou čárou.

82
    Hosté se ubránili, ale domácí byli stále u míče. Luksch ale včasným výběhem nakonec sklidil míč do svých rukavic.

81
    Odražený míč z vápna vypálil Timotej Záhumenský, jeho střela ale byla sražená na roh.

80
    Hraje se na půlce hostí, ale v dostatčné vzdálenosti od branky. Domácí kontrolují balon.

79
    Domácí drží míč na kopačkách.

78
    Další nebezpečná střela letěla kousek od branky domácího celku.
    77. Tomáš Staš (LMI) - 1:2

77
    Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku!
    Tak to bylo střídání! Centr do vápna tečoval stehnem padající obránce a míč se tak odrazil ke zcela volnému na penaltu dobíhajícímu TOMÁŠI STAŠOVI, který střelou pod břevno nedal Slančíkovi šanci.

77
    Domácí odklízejí míč pouze do autu.

75
    Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Peter Voško, přichází Tomáš Staš.

75
    Hosté vybojovali rohový kop.
    74. Raffael (POH), Matěj Luksch (LMI)

74
    Rafael nikým nehlídaný dostal míč na půlkruhu, navedl si jej do vápna, jeho střelu ale lapil Matěj Luksch.

73
    Na druhé straně dalekonosnou střelu sebral do košíku Adrián Slančík.

72
    Odražený míč uklidil do rukou Matěj Luksch.

71
    Po rozehrání přímého kopu míč končí za brankovou čárou.

70
    Domácí si vybojovali další trestný kop cca 30 metrů od branky.
    69. Andrej Štrba (POH) - 1:1

69
    Tečovaný centr do vápna vyrazil Matěj Luksch pouze k ANDREJOVI ŠTRBOVI, který zakončil do odkryté brány. Nutno říci, že vyrovnání přišlo zaslouženě.

68
    Přesto domácí vybojovali trestný kop u lajny na úrovni penalty.

67
    Vidíme spoustu nepřesností na obou stranách. Hra je místy chaotická.

66
    Tatran uklidnil hru a drží míč na kopačkách.

65
    Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Ľuboslav Laura, přichází Patrik Pinte.

64
    Domácí se připravili o další šanci nepřesnou přihrávkou.

63
    Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Marián Šmatlák, přichází Raffael.
    62. Matěj Luksch (LMI)

62
    Hosté se na chvilku vymanili z tlaku domácích a přenesli hru na polovinu Pohornie.

61
    Matěj Luksch chytá další střelu, která mířila k tyči. Autorem střely z vápna byl zřejmě Marián Šmatlák.

60
    Matěj Luksch vyběhl až za vápno a odkopl míč do zámezí, aby zamzil další šanci.

59
    Po faulu Richarda Lásika ale o míč přicházejí.

58
    Domácí jsou stále lepším týmem.

57
    Luksch likviduje další šanci z bezprostřední blízkosti.
    56. Mallé Ladji (POH), Matěj Luksch (LMI)

56
    Po centru Cédrica Badola a následné teči, upadl ve vápně Ivan Kotora a Mallé Ladji se tak na malém vápně ocitl osamocený. Vyběhnuvšího Matěje Luksche, ale nepřekonal.

55
    Místo vytvoření šance se ale naopak teď budou muset bránit rohu.

54
    Po centru do vápna zasáhl Marián Šmatlák vysokou nohou Michala Pintéra. Hosté se tak opět ujmou míče.

53
    Flak se ale nyní provinil útočným faulem.

52
    Hosté si opět ale vynutili tlak.

51
    Vidíme dlouhou pasáž ve středu hřiště.

50
    Přímý kop domácích byl zastaven pro ofsajd.

49
    Průnik Cédrica Badola podél čáry byl zastaven nedovoleným zákrokem Flaka.

48
    Odkop domácího celku končí až u Matěje Luksche.

47
    Tatran po přestávce nepolevil v útočení a vybojoval další rohový kop.

45
    První poločas skončil. Jak by se dalo předpokládat při souboji posledního s předposledním, nevidíme příliš pohledné utkání, kterému příliš nepřispívá ani mrazivé počasí a podmáčený terén. Za první poločas jsme viděli všehovšudy 2 vážnější akce, obě před brankou domácího celku. Tu první ještě Adrián Slančík vyrazil na roh, na akci kterou rozjel a zakončil Rastislav Václavik však už domácí brankář nedosáhl. Zaslouženě tak odchází týmy do šaten za stavu 0:1.

45+1
    Tentokráte už drží Luksch míč v rukavicích.

45+1
    Hlavičku Pajera vyrazil Matěj Luksch na další roh.

45
    Špatně kopnutý roh vylétl ze šestnáctky, přesto domácí vybojovali další.

45
    Leč plán se nepodařil a domácí dokonce vybojovali roh.

44
    Hosté se snaží dohrát poločas na půlce domácích.

43
    Adam Pajer poslal k zemi Bartoše nedovoleně.

42
    Nyní se ale hraje opět na polovině domácího celku.

41
    Domácí se ubránili a drží míč na kopačkách.

40
    Hosté domácím opět zatápí kolem jejich vápna.

39
    Rozhodčí odpískal nevybíravý zákrok na Lačného.
    38. Rastislav Václavik (LMI) - 0:1

38
    RASTISALV VÁCLAVIK byl na začátku i konce tohoto gólu. Nejprve ustál faul a při výhodě poslal míč k rohu vápna na Flaka, který míč ještě posunul k lajně na Tomáše Geráta, jehož centr do branky usměrnil právě Václavik. Kruh se uzavřel a hosté jdou do vedení 0:1.

37
    Na druhé straně dlouhý nákop odklidil do zámezí Richard Lásik.

36
    Dlouhý míč chytá do rukavic Matěj Luksch.

35
    Přihrávka jednoho z domácích borců z půlky nebyla na nikoho a končí až za brankovou čárou.

34
    Porušení pravidla č. 11 v podání hostujícího celku.

33
    Domácí nakonec faulují. Míče se opět ujímá MFK.

32
    Tatran odkopuje míč, domácí jsou ale stále v jeho držení.

31
    Mallé Ladji Předvedl ze strany vápna koloběžku a vybojoval roh.

30
    Centr do malého vápna hlavou odvrátil Timotej Záhumenský. Následný pokus nůžkami Petera Voška lapil s přehledem do rukavic Adrián Slančík.

29
    Hosté opět mají míč na kopačkách a okupují velké vápno soupeře.

28
    Nyní vidíme poměrně nezáživnou část utkání.

27
    Další centr do šestnáctky sbírá do rukavic Adrián Slančík.

26
    S rohem Kristiána Flaka si domácí s přehledem poradili.

25
    A uvidíme další rohový kop hostů.

24
    Tatran opět útočí.

23
    Tatran si nyní vynutil tlak a do vápna létal jeden míč za druhým. Toto snažení však šlapákem ukončil Rastislav Václavi.

22
    Centr hostí do vápna srazil na roh Peter Mazan.

21
    protiútok domácích končí útočným faulem.

20
    Hosté si nyní vytvořili platonický tlak. DOmácí se brání pouze odkopem do zámezí.

19
    Až nyní po nepřesné přihrávce míří míč do autu.

18
    Hosté vybojovali míč a drží jej na svých kopačkách.

17
    Po hlavičkovém souboji se ocitl na zemi Mallé Ladji, který po krátkém ošetření bude pokračovat ve hře.

16
    Rohový kop na penaltu byl domácími odvrácen pouze na šestnáctku, odkud těsně nad vypálil Ivan Kotora.

15
    U postranní lajny byl faulová hostující hráč. Z následného centru ze standardky vybojoval Bartoš roh.

14
    Také domácí už mají na kontě jeden ofsajd.

13
    Dlouhá přihrávka hostí za obranu končí až u domácího gólmana.

12
    Hosté si sice poradili s útokem domácího celku, Cédric Badolo ale svým napadáním donutil protihráče odevzdat míč do zámezí.

11
    Po zahraném rohu míč končí mimo branku.
    10. Ľuboslav Laura (LMI), Adrián Slančík (POH)

10
    Ľuboslav Laura dostal průnikvou přihrávku, díky které se dostal až do vápna. Jeho střelu mířící do pravého horního rohu však Adrián Slančík vyrazil na roh.

9
    Rohový centr do vápna domácí vyřešili odkopem míče na půlku.

8
    Hosté nyní vybojovali první rohový kop.

7
    Nepřesná přihrávka na Voška končí v autu.

6
    Richard Lásik nenechal vyjet s míčem z vlastní poloviny Kristiána Flaka, ale pouze za cenu faulu.

5
    Centr hostí před bránu zadržuje v rukavicích Adrián Slančík.

4
    Dlouhý nákop na Voška přerušuje rozhodčí pro ofsajd.

3
    Domácí sice nyní zahrozili protiútokem, ale obrana Mikuláše vše s přehledem odvrátila.

2
    Hosté dostávají míč pod kontrolu hned od samého úvodu.

1

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Slančík – Štrba, Mazan (C), Pajer – Blahút, Lásik, Ladji, Badolo – Záhumenský, Lačný, Šmatlák.
    Náhradníci: Hrdlička – Čmovš, M. Adamec, Paluszek, Špiriak, Horák, Bangala, Ściślak, Raffael.
    Trenér: Pablo Villar Ferreiro

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – A. Krčík, Hranáč, Pintér, Kotora – Gerát, Václavik – Laura, Bartoš (C), Flak – Voško.
    Náhradníci: Sváček – Janec, D. Krčík, Staš, Káčerík, Pinte, Švec, Andrić, Filinský.
    Trenér: Marek Petruš

Rozhodčí: Adam Somoláni – Branislav Hancko, František Ferenc.

Vzájemné zápasy vyznívají spíše Tatran, který navíc v září dokázal svého dnešního soupeře rozstřílet 5:1.

Předposledním týmem soutěže je MFK Tatran Liptovský Mikuláš, jehož nejlepším střelcem je Richard Bartoš, který vstřelil jen o jednu branku méně než Lačný a je tak zatím na 9. pozici mezi střelci. Samotný Tatran aktuálně drží rovněž nelichotivou pětizápasovou sérii, která je ale bez výhry, neboť dokázal překvapivě remizovat v Žilině a před týdnem doma se Seredí.

Domácí jsou nejhorším týmem celé soutěže a na předposlední místo, které zatím drží jeho dnešní soupeř, ztrácí šest bodů a zatím jako jediný má jistotu skupiny o udržení. Pohronie disponuje jak nejhorší obranou, která inkasovala v 18 kolech 37 branek, tak nejhorším útokem, který rozvlnil síť svého soka pouze 14 krát a jako jediný se drží v průměru pod jednu vstřelenou branku na zápas. Tento tým navíc drží šňůru pěti prohraných utkání v řadě. Jediným kladem tohoto týmu tak zůstává šestibrankový střelec Miloš Lačný, který tak zatím drží 8 místo mezi střelci.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z fotbalového utkání Slovenské Fortuna ligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa a MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.