Olomouc – Zlín 1:1 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 0:0 (kon.) | Teplice – Mladá Boleslav 0:1 (kon.)
Ostrava – Slavia 3:3 (kon.)
FC Slovan Liberec
0:0 (0:0)
SK Dynamo Č. Budějovice
Neděle 19.12.2021, 15:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 19. kolo

V posledním zápase tohoto kalendářního roku pro Slovan Liberec a České Budějovice jsme se gólu nedočkali, i když ve třech případech k němu bylo opravdu blízko. To když ve 30. minutě hlavičkoval Fortune Bassey a domácí brankář Knobloch jeho pokus vytěsnil na tyč, aby následně na brankové čáře zachytil míč po dorážce Michala Škody. O deset minut později zvonilo za Knoblochem břevno po ráně Van Burena. Také domácí trefili břevno, a to po pokusu Imada Rondiće ve skluzu z 83. minuty. Vyrovnané utkání, ve kterém byly v první poločase lepší České Budějovice, a v tom druhém domácí Liberec, tak skončilo bezbrankovou remízou 0:0. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek poslední adventní neděle. (17:06:10)

90+4
    Ani Liberec z poslední akce nezakončil, a tak je tu konec zápasu.

90+3
    Ještě šance pro hosty. Centr letící do vápna ale nikoho v černém nenašel.

90+2
    Závěr utkání je hodně vypjatý a rozkouskovaný mnoha fauly.

90+1
    Žlutou kartu za loket v obličeji Chaluše dostává Fortune Bassey (SK Dynamo Č. Budějovice).

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Mario Purzitidis.

90
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Michal Fukala.

89
    Žlutou kartu za zdržování dostává brankář Vojtěch Vorel (SK Dynamo Č. Budějovice).

88
    Teď už se zdá, že partě kolem Davida Horejše bude bod z tohoto utkání stačit. Evidentně tahají čas.

88
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matěj Valenta, přichází Patrik Čavoš.

88
    Žlutou kartu dostává Imad Rondić (FC Slovan Liberec). Ten po odkopu zajel do hostujícího brankáře.
    87. Vorel skočil po Stochově přímáku

87
    Nebezpečný centr Stocha proskákal až na zadní tyč, kde musel brankář Vorel balon vyboxovat.

86
    Žlutou kartu dostává Patrik Brandner (SK Dynamo Č. Budějovice).

85
    Valenta s Basseym si nerozuměli ve finální fázi a míč ztratili.

83
    Teď už to domácím málem vyšlo! Stoch poslal středně vysoký centr do vápna, kde ve skluzu zakončoval Imad Rondić a trefil břevno! Tak také při Jihočeších teď stála štěstěna.

82
    Liberec se snaží v závěru dostat zápas na svou stranu. Je mírně aktivnější, ale zatím z toho nic není.

80
    Útočný faul Rabušice znamená konec domácího se snažení o zakončení.

Tomáš Honzejk

Branky:

Karty:   72. Rabušic (LIB), 88. Rondić (LIB) – 19. M. Valenta (CEB), 52. Mršić (CEB), 66. Hora (CEB), 79. Talovierov (CEB), 86. Brandner (CEB), 89. Vorel (CEB), 90+1. Bassey (CEB)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 8:10. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:15.
    FC Slovan Liberec: Knobloch – Gebre Selassie (71. Rondić), Chaluš, Plechatý, Mikula (C) – Tiéhi, Havelka (59. Stoch) – Jan Matoušek (71. Koscelník), Ch. Frýdek (90. Purzitidis), Tupta (90. Fukala) – Rabušic.
    Náhradníci: Vliegen – Purzitidis, Fukala, Faško, Koscelník, Stoch, Rondić.

Trenér: Luboš Kozel

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Talovierov, Králik (C), L. Havel – Čolić, Hora, M. Valenta (88. Čavoš), Mršić (71. Brandner) – Michal Škoda (76. Mihálik), Van Buren, Bassey.
    Náhradníci: Šípoš – Čavoš, Brandner, Vais, Mihálik, Hellebrand, Skovajsa.

Trenér: David Horejš

Rozhodčí: Franěk – Kubr, Arnošt; VAR: Kocourek, AVAR: Hurych