Bordeaux – Lille 2:3 (kon.) | Lorient – PSG 1:1 (kon.) | Lyon – Méty 1:1 (kon.)
Marseille – Remeš 1:1 (kon.) | Monaco – Rennes 2:1 (kon.) | Montpellier – Angers 4:1 (kon.)
Nice – Lens 2:1 (kon.) | Saint-Étienne – Nantes 0:1 (kon.) | Troyes – Brest 1:1 (kon.)
OGC Nice
2:1 (0:1)
Racing Lens
Středa 22.12.2021, 21:00 • Allianz Riviera, Nice • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

OGC Nice (4) nastoupí proti soupeři se kterým bojuje o účast v pohárové Evropě Racing Club De Lens (6). Nice nahrálo o tři body více než soupeř. Navíc tomuto týmu byl odebrán bod za nedohrané utkání s Olympique Marseille.

Vzájemná utkání:

Racing Lens – OGC Nice 0:1 (0:0)

Branka: 49. Atal

OGC Nice – Racing Lens 2:1 (1:1)

Branky: 23. a 75. Gouiri – 11. Kakuta

Racing Club De Lens navzdory výborné pozici v tabulce neprožívá extra povedené období v lize, kde nezvítězil v pěti zápasech po sobě. Sérii bez výhry tento tým protrhl aspoň ve francouzském poháru po výhře 1:0 nad Stade Poutevin.

OGC Nice dokázal již v lize přerušit tři zápasy bez výhry úspěchem nad Stade Rennes 2:1. Toto vítězství potvrdil pohárovou výhrou nad týmem z nižší soutěže Cholet 1:0.

Said (svalové problémy)

OGC Nice: Benítez – Atál, Todibo, Dante (C), Bard – Búdawí, Rosario, Lemina, Kluivert – Dolberg, Gouiri.
    Náhradníci: Bulka – Daniliuc, Lotomba, Schneiderlin, Thuram, Da Cunha, Stengs, Delort, Guessand.

Racing Club De Lens: Leca – Wooh, Ch. Doucouré, Gradit – Fofana, Cahuzac (C), Haidara, Frankowski, Costa, Clauss – Kalimuendo.
    Náhradníci: Faríñez – Danso, Boli, Varane, Sotoca, Jean, Ganago, Baldé.

Rozhodčí: Brisard – Pages, Auger.

1

1
    Mario Lemina se skácel na trávník a drží se za stehno.

2
    Nicméně zdá se, že po ošetření za postranní čárou bude ve hře pokračovat.

3
    Gradit nedokázal zpracovat skákavý míč, nicméně ho zachránila po jeho chybě nepřesná přihrávka hráčů OGC Nice.

4
    Na pravé straně hřiště se u postranní čáry nedokázal v osobním souboji jeden na jednoho prosadit hráč v červenočerném dresu.

5
    Ve snaze o první útok byl odpískán ofsajd hráčům Racingu Club de Lens.

6
    Přihrávka za obranu na nabíhajícího spoluhráče na levé straně hřiště neprošla.

7
    Hráči Lens sice ztratili míč ve středu hřiště, jenže následně byl ihned odpískán faul na Doucorého.

8
    Hbitý Atál narazil na výborně připraveného a bránícího soupeře při svém ofenzivním výletě.

9
    Hlavička Kalimuenda postrádala důraz a navíc šla jen pouze do rukavic brankáře Beníteze.

10
    Dlouhý míč končí pouze v moci portugalského brankáře ve službách Racingu Lens.

11
    Hráči Lensu kombinují ve středu hrací plochy.

12
    Ani následný atak hráčů OGC Nice nebyl zrovna z těch nejpřesnějších a účinných.

13
    Centr Cahhuzaca končí pouze v připravených rukavících brankáře Beníteze.

15
    Centr Frankowského nedokázal doplachtit až na Kalimuenda jemuž byl určen.

16
    Nedovolený zásah hostujícího hráče v podobě faulu vrací balon na kopačky hráčů OGC Nice.

18
    Kličky hráčů OGC Nice obrana soupeře zatím čte velmi dobře.

19
    Hráči OGC Nice jsou na tom technicky velmi dobře, ale nic z toho.

20
    Centr se dostal až k zcela volnému Youcefovi Atálovi, jenže jeho volej v přesnosti velmi selhal.
    20. Atál zakončení vůbec nezvládl

22
    Nicméně hráči OGC Nice jsou velmi trpěliví a vědí, že je čeká soupeř s propracovanou defenzívou.

23
    Atál sice dostal naloženo v předcházejícím souboji, ale už je zpět na nohou.

23
    Žlutou kartu dostává Massadio Haidara (Racing Club De Lens) za faul.

24
    Dolberg se sice dostal k pohotovému zakončení po centru zleva, ale branku také minul.

25
    Ke střele celkem z velké vzdálenosti se propracoval Hišám Búdawí, ale byl stejně neúspěšný jako jeho spoluhráči před ním.

26
    Po střetu s Frankowskim zůstal jeden z domácích fotablistů na trávníku a jeho spoluhráči pohotově odehráli míč za postranní čáru.

27
    Lemina jednomu protihráči utekl, druhý jej dle sudího nefauloval.

28
    Rohový kop pro Racing Club De Lens.

29
    Po centru zleva měl tutovou šanci na hlavě hráč Racingu Lens, jenže brankář Benítez míč vyrazil a Budawí ho odehrál an rohový kop!
    29. Obrovská šance hostů gólem neskončila

30
    Lens právě vstřelilo branku!
    Jenže po dalším rohu už trest přišel! Špatně odvrácený centr, prohraný vzdušný souboj, uvolnění dle učebnice Woohem a pohotová střela ARNAUDA KALIMUENDA u které předvedl Benítez vskutku nejistý zásah a míč se doslova došoural za brankovou čáru – 0:1! Asistence: Christopher Wooh.
    30. Arnaud KALIMUENDO - 0:1

32
    Hráči OGC Nice jsou nečekaným průběhem doslova zmraženi.

33
    Amine Gouiri si opravdu v osobním souboji pomohl vůči protihráči nedovoleným úderem loktem.

35
    Hráči ve žlutočervených dresech naopak velmi ožili.

36
    Sražená přihrávka Costy na Kalimuenda končí pouze u brankáře Beníteze.

37
    Trojčlenná obranná řada hostí si pohodlně uspořádala ve středu hřiště bagový večírek.

38
    Bezradnost je vidět na hráčích OGC Nice.

39
    Nakonec aspoň zleva bude Kluivert rozehrávat rohový kop.

40
    Todibo byl sice uhlídánn Woohem, ale hráči Nice i nadále pokračují v obléhání pokutového území Lens.

41
    Protiakce hostí skončila pouze u brankáře Beníteze.

42
    Další nepřesný pas na pravou stranu hřiště v podání černočervených.

43
    Centr zleva končí pouze v rukavicích Beníteze.

44
    Przemyslaw Frankowski podstoupil velmi tvrdý, hlavičkový souboj s Atálem.

45
    Rozhodčí nastaví 1 minutu!

45
    Tutová šance domácích po skvělé střele Atála gólem nekončí, neboť brankář Leca předvedl opravdu výtečný zásah!

45+1

První poločas končí vedením Racingu Lens 1:0, ale skóre mohlo být úplně jiné. Domácí přes herní aktivitu stříleli slepými náboji. Hráče Lens to po půlhodině přestalo bavit, první gólovku ještě Benítez vyrazil o minutu později střelu Kalimuenda podcenil a bylo vymalováno – 0:1! V poslední minutě první půle mohlo být vyrovnáno když skvělou střelu Atála parádně do bezpečí vyrazil brankář Leca! Veškeré důležité momenty v gifech připravila Pavlína Kočová. Druhý poločas začne cca ve 22:03 hodin.

47
    Což o to akce na jeden dotek pěkná, jenže do ofsajdu, to si hráči Racingu Lens opravdu nepohlídali.

48
    Ačkoliv povětšinou je útočná síla Nice velmi vysoká, dens je zatím ve stavu hlubokého spánku. Proto se pilně rozcvičují náhradnící tohoto klubu.

49
    Fofana svou střelou pořádně vystrašil diváky za branku, ale jako ragbyový pokus by to bylo slušně ohodnoceno.

50
    Atál se nyní ve snaze o centr pořádne ukopl podobně jako ve známém rčení mistr tesař.

52
    Nebezpečně vyhlížející skluz na Melvina Barda.

53
    Dolberg kličkoval v pokutovém území soupeře po ukázkovém pasu spoluhráče a je z toho rohový kop pro OGC Nice.

54
    Snaha OGC Nice v útoku respektive o vyrovnání je zatím velmi bezzubá.

56
    Dolberga, který díky předchozímu souboji ztratil stabilitu dohrál obránce Wooh opravdu nedovoleně.

57
    Fofana nebzpečně uvolnil spoluhráče a kapitán Nice Dante musel odvracet balon na rohový kop.

58
    Hráči Racingu Lens i po rozehrání rohového kopu zůstávají na své útočné polovině hřiště.

60
    Hráči Lens přesně vědí co použijí za strategii jejich soupeři, mají je zkrátka učebnicově přečtené.

61
    Pískot se ozývá od náročných fanoušků OGC Nice u ochozů v momentě, kdy hráči Lens mají míč ve svém držení příliš dlouho.

62
    Jonathan Gradit předvedl své obranné kvality.

62
    Nebezpečný pas zprava před branku dokázali hráči Lens pozičně dobře postavení odehrát do bezpečí.

63
    Nice právě vstřelilo branku!
    Vše začal centr Búdawího, který nečekaně, ale zároveň parádně přizvedl Rosario a z voleje ho ukázkově napálil přesně mezi tři tyče MARIO LEMINA – 1:1! Asistence: Pablo Rosario.
    63. Mario LEMINA - 1:1

65
    Racing Lens už nemůže hrát pasivně což bude vyhovovat červenočerným.

65
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Morgan Schneiderlin.

66
    Další pas na poslední chvíli obránci Racingu Lens odvrátili na rohový kop pro OGC Nice.

67
    Nepřesný cnetr Nice otupí na chvíli jejich pomalu, ale jistě vzrůstající tlak za toužebným otočením výsledku dnešního mače.

68
    Rohový kop pro OGC Nice a pro změnu z levé strany hřiště.

69
    Po rohovém kopu nepřesně hlavičkoval mimo tři tyče nejvýše vyskočívší Todibo.

70
    Racing Lens se snaží dlouhou kombinací o zklidnění hry.

71
    Průnik Atála skončil pouze jeho zraněním lehkého charakteru.

72
    Nyní došlo k provedení úkonu zvaného míč rozhodčího.

73
    Velmi kostrbatá kombiance OGC Nice po ztrátě míče končí pouze útočným faulem.

74
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Andy Delort.

75
    Leca si je dobře vědom, že u místních fandl není trovna oblíben tak je pokaždé možnosti provokuje. Tu výtečným zásahem jindy dlouhým držením míče, více než by bylo zdrávo.

76
    Po dopískaném útočném faulu navíc zbytečně dohrál celou akci Andy Delort.

77
    Atál prvního soupeře obešel, druhý v cestě mu již čistě vystavil stopku.

78
    Centr Lens zleva byl hravě odehrán obránci Nice mimo pokutové území.

79
    To byla mazácká práce a frajeřina! Rosario předl míč na pravé straně hřiště JUSTINU KLUIVERTOVI ten si pohrál se čtyřmi soupeři a po individuální akci napálil míč do sítě – 2:1! Asistence: Pablo Rosario.
    79. Justin KLUIVERT - 2:1

80
    Kvalita hráčů OGC Nice se zase jednou ukázala, neradno tento tým předčasně odepisovat.

81
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází Igniatius Ganago.

83
    Fofana toho dnes strašně moc odřel a ukazuje se jak velmi chybí Lens tvůrce hry Kakuta (zranění).

84
    Fofana nejprve míč ztratil, vzápětí ho obětavě vybojoval zpět do držení svého týmu.

85
    Arnaud Kalimuendo při svém zakončneí trefuje poouze levou boční síť.

86
    Nepřesný pas názorně ukazuje, že akcie týmu Racing Lens neustále klesají níže a níže.

87
    Andy Delort posunul míč na perfektně hrajícího Kluiverta a ten svou dšlovkou orazítkoval břevno branky soupeře!

88
    Následný rohový kop Nice hosté dokázali ubránit.

89
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Corentin Jean.

90
    Rozhodčí nastaví 2 minuty!

90+1
    Tvrdé podkopnutí soupeře ve středu hrací plochy bude oceněno žlutým a napomenutím.

90+1
    Žlutou kartu dostává Jonathan Gradit (Racing Club De Lens) za faul.

90+2
    Poslední šanci v podobě rohového kopu k vyrovnání i přes nejistý zásah brankáře Beníteze hráči Racingu Lens nevyužili.

90+2

OGC Nice nezvládlo první půli a hosté od třicáté minuty vedli po trefě Kalimuendeho. Pořádný karttáč od trenéra v přestávce a pasivní přístup hráčů Racingu Lens však zapřičínili po hodině hry vyrovnání po ukázkovém voleji Leminy. A obrat byl dokonán jedenáct minut před koncem utkání po drzém průniku Kluiverta. Tento hráč mohl zaznamenat ještě jednu branku, jenže tři minuty před koncem orazítkoval pouze břevno. Tři body zůstávají tedy na jihu Francie. Mějte hezký zbytek večera. (22:58:00)