Villarreal – Levante 5:0 (kon.) | Osasuna – Ath. Bilbao 1:3 (kon.) | Cádiz – Sevilla 0:1 (kon.)
CA Osasuna
1:3 (1:2)
Athletic Bilbao
Pondělí 03.01.2022, 21:00 • Estadio El Sadar (Pamplona) • Španělská LaLiga • 19. kolo

Z tohoto pohledného klání je to vše. Děkujeme za pozornost a u fotbalu zase brzy na viděnou. (23:08:19)

V dalším kole přivítá Osasuna 9. ledna předposlední Cádiz. Athletic si střihne ve stejný den druhé venkovní klání v řadě – tentokrát na stadionu osmnáctého Alavésu.

Osasuna tak nevyhrála v La Lize už podesáté v řadě a po slibném vstupu do sezony zůstává nadále na čtrnáctém místě. Bilbao si výhrou polepšilo na desátou pozici.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:7.

Fotbalisté Bilbaa otočili střetnutí v Pamploně a porazili tápající Osasunu 3:1. Hrdinou zápasu se stal autor hattricku Ohian Sancet, jenž měl před dnešním duelem na kontě jediný letošní zásah.

Do vedení šli po deseti minutách domácí. Moncayola odcentroval z pravé strany na zadní tyč a Kike García se hlavou nemýlil. Podobná akce se o šest minut později zrodila i na druhé straně. V roli centrujícího hráče byl Iñaki Williams a hlavou k levé tyči zakončoval Ohian Sancet. Stejný hráč se za necelých deset minut radoval podruhé, když přízemní ranou ze střední části vápna zužitkoval pro změnu centr de Marcose.

Definitivní úder zasadil jednadvacetiletý záložník Bilbaa domácímu souboru po změně stran. V 68. minutě využil Berenguer prostoru na pravém křídle a adresoval přihrávku na malé vápno, kde Sancet se štěstím prostřelil Herreru potřetí.

90+5

90+4
    Žlutou kartu dostal za vzájemnou potyčku rovněž hostující obránce Iñigo Martínez.

90+4
    Ezequiel Ávila si v krátkém sledu vysloužil druhé žluté napomenutí a může jít do šaten seřídit teplou vodu. Domácí útočník při odchodu ze hřiště vehementně gestikuloval a závěr zápasu absolutně neunesl.

90+4
    Nico Williams chtěl přihrávat z levého okraje velkého vápna. Balon poslal jen na domácího Lucase Torra.

90+3
    Ezequiel Ávila skolil zbytečným skluzem Nica Serrana a inkasoval žlutou kartu. Odstartoval tím zároveň další strkanici. V závěru se na hřišti jiskří.

90+2
    Domácí drží balon, ale jen na své půlce. Kike García se drobně pošťuchoval s Iñakim Williamsem.

90+1
    Utkání bude nastaveno o čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Balenziaga, přichází Peru Nolaskoain.

90
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Alex Petxa.

90
    K Balenziagaovi zamířila nosítka, nakonec ale odchází ze hřiště po svých. Duel pro něj skončil.

89
    A teď už skutečné křeče, které postihly na trávníku ležícího Mikela Balenziagu. Momentálně se tak nehraje.

88
    Osasuna zabrala a znovu již kombinuje s míčem na polovině Athleticu. Jenže kombinaci místy připomínají křeč.

86
    Ezequiel Ávila mohl zdramatizovat stav! Střídající útočník Osasuny vyslal dělovku z hranice šestnáctky, kterou přizvedl Unai Simón konečky prstů na břevno!

85
    Vysoký centr z pravé strany si stáhl do rukavic Unai Simón. S balonem šel na zem, a uspořil tak zkušeně cenné vteřinky.

Filip Lefenda

Branky: 10. Kike García (Moncayola) – 16. Sancet (I. Williams), 25. Sancet (de Marcos), 68. Sancet (Berenguer)

Karty:   77. Torró (OSS), 78. Herrera (OSS), 90+3. E. Ávila (OSS) – 66. Yeray (ATB), 90+4. I. Martínez (ATB)   90+4. E. Ávila (OSS)

CA Osasuna: Herrera – U. García (74. J. Martínez), D. García (C), Cruz – N. Vidal (64. R. Torres), Moncayola, Torró, R. García (74. E. Ávila), Cote (82. M. Sánchez) – Kike García, Budimir (64. Barja).
    Náhradníci: J. Pérez – E. Ávila, Barja, Dufur, Grau, J. Martínez, Oier, Ontiveros, I. Pérez, Ramalho, M. Sánchez, R. Torres.

Trenér: Bittor Alkiza

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Balenziaga (90. Nolaskoain) – Berenguer (75. N. Williams), Vencedor, Dani García (75. Vesga), Muniain (C) (90. Petxa) – Sancet (84. Serrano), I. Williams.
    Náhradníci: Agirrezabala – Artola, Capa, Nolaskoain, Petxa, Serrano, Vesga, N. Williams, Bilbao.

Trenér: Marcelino García Toral

Rozhodčí: M. Ortiz – D. Medié, G. Porras