Chabarovsk – Kazaň 1:2 (1:2 po s.n.) | Čeljabinsk – Jaroslavl 4:3 (po pr.) | Novosibirsk – Spartak Moskva 1:2 (2:3 po s.n.)
Ufa – Riga 6:4 (kon.) | CSKA Moskva – Nižněkamsk 2:1 (po pr.) | Barys – Magnitogorsk 3:2 (kon.)
Omsk – Jekatěrinburg 0:0 (odl.) | Soči – N.Novgorod 1:2 (kon.) | Viťaz – Minsk 3:4 (1:2 po s.n.)
Jokerit – Dynamo Moskva 5:1 (kon.)
CSKA Moskva
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Středa 05.01.2022, 12:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

CSKA MOSKVA

Týmu z hlavního města Ruska se v této sezóně poměrně daří. Drží krok se špičkou tabulky, ač za úplným lídrem z Petrohradu zaostává o čtyři body. Těch ve 45 zápasech nasbíralo CSKA šedesát. V posledních pěti zápasech se mu ale zrovna moc nedařilo, z pěti zápasů tři prohrál. Naposledy tým poměřil síly s Omskem, kdy nejprve prohrával, ale ve druhé části zápas pohodlně otočil a vyhrál 3:2.

Forma: V – P – P – V – P(pp)

Poslední zápasy:
    CSKA – Omsk 3:2
    CSKA – Jokerit 2:3
    CSKA – Dynamo Moskva 3:4

NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Nižněkamsk hraje střed tabulky východní konference. Přesněji je nyní na sedmé pozici, se čtyřiceti sedmi body, takže zatím drží postupové pozice do play-off. Na osmý Barys má náskok tří bodů a na devátý Chabarovsk, tedy prvního nepostupujícího dokonce pět bodů O pět bodů ale také zaostává za šestým Novosibirskem. V posledním zápase Nižněkamsk zvítězil 2:1 nad Nižnim Novgorodem. Z posledních pěti zápasů bral dokonce osm bodů z deseti možných.

Ronald Knot (NIZ)

CSKA Moskva: Ivan Fedotov (Gamzin) – N. Nestěrov, Dahlbeck, D. Dietz, Kiselevič, Arťom Sergejev, Provolněv, M. Ibragimov – Grigorenko, Wallmark, Nordström – S. Plotnikov, Světlakov, Okulov – V. Abramov, P. Karnauchov, Slepyšev – Mingačov, Andronov (C), M. Guskov.
    Trenér: S. Fedorov

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Tuohimaa) – M. Sidorov, K. Vorobjov (A), Petriščev, Knot, Sevosťjanov, Berezin (A) – Chajrullin (C), Miťakin, Porjadin – Šafigullin, Vicharev, Bikmullin – D. Sexton, Ansel Galimov, V. Leščenko – Gimatov, Čiviljov, Arťuchin – Vladislav Šutov.
    Trenér: O. Leontjev

Rozhodčí: Aasons, Odins – Zacharov, Strelcov.

00:01

00:01
    Úvodní buly první třetiny vyhrálo CSKA Moskva.

00:25
    Neftěchimik se vydal do akce dva proti jednomu. Jenže Porjadin nedokázal kotouč přenést na volného spoluhráče před brankou.

01:10
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., krosček).

01:20
    Nižněkamsk vyhrál buly v útočném pásmu. Po krátké kombinaci zakončoval Leščenko, který ale jednoduchou ránou jen trefil Ivana Fedotova.

01:46
    CSKA se dostalo k puku a okamžitě ho nasměrovalo pryč z útočné třetiny soupeře. Nižněkamsk je ale rychle zpět.

02:18
    Nyní Moskevští už kotouč jednoduše vyvezli, a ještě soupeře s rozehrávkou zdrželi v jeho obranném pásmu. Zatím toto oslabení brání skvěle.

02:53
    Nižněkamsk je v přesilovce úplně bezzubý. Hráčům se nedaří ani si nahrát a zatím za celé dvě minutky v početní výhodě přišla jen jedna chabá rána.

03:10

03:43
    Slepyšev se protáhl kolem mantinelu a chtěl naservírovat kotouč spoluhráči před branku, ale ten se mu zadrhnul a Rus jen naprázdno promáchnul.

04:15
    Hráči CSKA si nyní nerozuměli a dostali se pod tlak. Nakonec vše řešili pomalým vyhozením ,ze kterého ani nebyl icing, takže mohli vystřídat.

04:46
    Čiviljov byl soupeřem namáčknut na mantinel, ale rychle se oklepal a dokonce to po chvíli svému soupeři také vrátil.

05:35
    Grigorenko prověřil gólmana Sudnicina slabou střelou, která se nakonec odrazila do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Neftěchimiku.

05:52
    Nordstrom dohnal v útočném pásmu vypíchnutý kotouč, ale následně se snažil o otočku a při ní o něj přišel.

06:25
    Plotnikov vypálil tvrdě od modré čáry. Kotouč ale jen s ohlušující ránou udeřil o zadní mantinel.

07:16
    Domácí hokejisté dohonili kotouč, který soupeř vyslal z obranného pásma a uchránili ho tak od zakázaného uvolnění.

07:50
    Okulov se pustil do tvrdého souboje o kotouč, ale vůbec si neuvědomil, že neopustil pásmo, které kotouč předtím naopak opustil. Jedná se tak o ofsajd.

08:26
    velmi hezkou kombinaci Nižněkamsku, do které se zapojili až čtyři hráči, nakonec zakončoval Petriščev, jemuž ale do trajektorie střely sjel domácí hráč.

09:18
    Ospalou první třetinu nyní čeká další přerušení. Domácí se totiž dopustili zakázaného uvolnění.

09:32
    Moskevští hokejisté ale vyhráli ve vlastním pásmu buly a následně rychle přejeli do útoku, který zakončili střelou mimo.

10:53
    Oba týmy si v posledních minutách pouze vyměňují kotouč a nemají zájem moc hrát. Je to poněkud neatraktivní hokej.

11:27
    Guskov trochu překvapil soupeřova gólmana, který ho ale nakonec vychytal. Aspoň nějaké pozdvižení pro fanoušky v hale i u obrazovek.

11:48
    Miťakin se dostal ke kotouči na pravém kruhu, napřáhl a tvrdě vypálil. Pro Fedotova ale tato rána nebyla oříškem.

12:32
    Ivan Fedotov nyní musel z branky dopředu, protože k němu rychle dojížděli dva soupeřovi hráči. Nakonec ale stihl rozehrát.

13:25
    Okulov si zpoza branky sjel do mezikruží a už chtěl pálit, ale někdo z hostů mu na poslední chvíli vypíchl kotouč.

13:50
    Neftěchimiku vůbec nevyšel přechod modré čáry a hosté kotouč v podstatě jen odevzdali svému soupeři.

14:52
    CSKA tlačilo soupeře v pásmu, ten nakonec vyhodil, ale domácí chytli kotouč na hranici střední třetiny a už jsou zpět.

15:19
    Nordstrom u modré čáry zachytil kotouč a okamžitě ho střílel na branku. Jeho pokus byl ale hostujícím hráčem zablokován.

15:40
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Čiviljov – 2 min., hákování).

15:58
    Přesilovka by nyní mohla rozproudit hodně ospalý hokej. Nižněkamsku se ale podařilo vyhodit.

16:20
    Nodrstrom zpoza branky nasměroval kotouč před ní, ale jeho spoluhráč ho nezpracoval dobře a nepodařilo se mu tak vystřelit.

16:54
    Nižněkamsk obloučkem přes domácího hráče vyhodil kotouč až k brankáři Ivanu Fedotovovi.

17:14
    Po srážce za brankou se hostům opět podařilo touš odpálit až k zadnímu mantinelu na druhé straně kluziště.

17:36
    A ještě jedno vyhození, které už bude definitivně znamenat to, že Neftěchimik oslabení ustojí bez úhony.

17:40

18:23
    CSKA tráví posledních několik minut opravdu hodně času v útočném pásmu, ale kombinace hráčů z hlavního města Ruska jsou tragické a bez zakončení.

18:55
    Další vyhození Nižněkamsku, které bylo pomalé a nejednalo se tak o icing, protože ho domácí stihli dobruslit.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:25
    Nižněkamsk se dostal do útočné třetiny po opravdu dlouhé době, ale vůbec nic zde nevymyslel a rychle ji zase musel vyklidit.

19:49
    Domácí se snaží už poslední sekundy dohrát v poklidu. Přihrávají si za brankou a kontrolují černou pryž.

20:00

První třetina nám tedy nenabídla jak gól, tak ani žádnou větší šanci. Nebyl to vůbec líbivý a atraktivní hokej. CSKA sice trávilo o dost více času v útočné třetině, ale nedařil ose mu tam vymyslet vůbec nic. Dokonce zaznamenalo o polovinu střel méně, než soupeř. Ten jich měl deset, a tak jsme celkově viděli jen slabých patnáct pokusů. Hru nerozproudily ani přesilovky. Tu měl každý tým k dispozici jednu, ale sehrál ji katastrofálně.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Neftěchimik Nižněkamsk.

21:20
    Vicharev vypálil nečekanou ránu od levého mantinelu, se kterou si ale Fedotov snadně poradil.

21:55
    Další parádní průnik Nižněkamsku do útočné třetiny, opět ale nekončí ani střelou na branku.

22:12
    V rohu kluziště u branky Sudnicina se utvořila skrumáž, v které tři hráči CSKA a tři hráči soupeře dolovali kotouč.

22:52
    Sudnicin musel rozehrát za brankou, protože se k němu rychle stahovali tři hokejisté soupeře.

23:26
    Čiviljov obehrál dva soupeře a následně velmi dobře zakončil. Jeho ránu Fedotov vyrazil do ochranné sítě, takže se před ním bude vhazovat.

23:46
    Domácí stáhli kotouč za branku a následně rychle založili útok, ze kterého ale nakonec nic nebylo.

24:08
    Okulov naservíroval kotouč z předbrankového prostoru na druhou stranu do kruhu volnému Plotnikovovi, kterému ale střelu vůbec nesedla.

24:49
    Neftěchimik drží kotouč bojovně v útočné třetině, ale pod kontrolou ho nemá, takže nemůže kombinovat ani střílet.

25:25
    Hosté nahodili touš do pásma a ihned jeli vystřídat. CSKA mohlo vyjet do velké šance, ale kotouč týmu propadl.

26:10
    Nejzkušenější muž domácích, Andronov, zachytil puk před brankou, stáhl si ho na bekhend a zakončil, ovšem pro Sudnicina střela nebyla problémem.

26:46
    Na druhou stranu velmi rychle zamířil Arťuchin, který prověřil strážce domácí svatyně tvrdou ránou. Fedotov kotouč raději podržel na hrudi.

27:10
    Teď si hráči CSKA vůbec nerozuměli a špatnou přihrávkou poslali kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

27:21
    Další špatná rozehrávka CSKA mohla posla do šance Miťakina, kterému ale puk odskočil od brusle.

28:19
    fedotov si připsal další zákrok. Tentokrát proti ráně z blízky od Galimova.

28:36
    Velice nebezpečně nyní pálil Slepyšev poté, co se v kruhu z ničeho nic dostal ke kotouči. Hra se přerušuje a bude se vhazovat v útočném pásmu Moskvy.

29:17
    Dlouhé vyhození hostů musel nakonec řešit brankář domácího celku, ke kterému si to kotouč zamířil.

29:56
    nebezpečná střela Nordstroma! Ten je v dnešním utkání asi zatím nejaktivnějším hráčem CSKA. Nyní pálil do vinglu z mezikruží.

30:05
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jevgenij Arťuchin – 2 min., sekání).

30:12
    Hned po buly získal touš Nižněkamsk a okamžitě ho co nejrychleji nasměroval za branku Ivana Fedotova.

30:47
    U velké šance zase Nordstrom! Ten se nadvakrát snažil dorážet odražený kotouč a málem se mu podařilo přelobovat Sudnicina.
    30:47 Šance Nordströma

31:21
    Sergejev si sjel ke kruhu a zkoušel to tvrdě, tak, jak pálí od modré. Jeho kotouč odrazil ramenem hostující brankář.

32:05
    Hosté jsou v plném počtu. Tato přesilovka CSKA už ale konečně nějak vypadala. Hru nám nyní přeruší komerční brejk.

33:49
    Hra se opět zpomalila a vidíme kvantum nepřesností na obou stranách. Jako by to týmy zase už vzdaly.

34:36
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Nestěrov – 2 min., krosček).

34:42
    Domácí hokejisté se rychle zmocnili kotouče a vyvezli ho do útočné třetiny, čímž výrazně zkrátili soupeři přesilovku.

35:15
    Nyní dokonce domácí zamířili s pukem do útočného pásma ve třech. Nakonec o něj ale přišli bez jakékoliv střely.

36:32
    Nižněkamsk vyslal dvě střely, ale ani jedna z nich nějak zásadně neohrozila branku Fedotova. Opět tak přesilovka nepřinesla zvýšení tempa a atraktivitu.

36:36

37:25
    Po střele jednoho z hostů se kotouč odrazil až do obranného pásma Neftěchimiku.

37:58
    CSKA se dostalo do pásma, ale opět nedošlo k žádné střele a ani kombinaci.

38:29
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení! hezká kombinace a střela, kterou Fedotov trochu podcenil. Sexton poslal kotouč na střed, kde se nacházel VJAČESLAV LEŠČENKO, který vypálil kotouč, jenž Fedotovovi propadl. Asistence: Dan Sexton a Alexandr Sevosťjanov.
    38:29 Vjačeslav LEŠČENKO - 0:1

40:00

Druhá třetina byla ze začátku o dost aktivnější. Do hry se více dostal hlavně Nižněkamsk. Pak se ale opět začalo hrát stejně, jako na konci první třetiny. Hra byla bez nápadu, bez střelby. Až minutu a půl před koncem se konečně jeden z týmů prosadil. A byl to právě Nižněkamsk. Zásluhou Leščenka, který pálil z mezikruží tak má k výhře zatím blíže.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrálo CSKA.

40:56
    Obrovská šance domácího týmu! Ten se dostal do šance dva na jednoho, ale zakončující hráč nedokázal Sudnicina překonat!

41:48
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Maxim Berezin – 2 min., sekání).

42:27
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Máme srovnáno! CSKA poprvé v zápase využívá početní výhodu. Něstěrov ze prostředku skvěle naservíroval kotouč na pravý kruh, kde byl MICHAIL GRIGORENKO. Ten okamžitě vypálil a vmetl kotouč přímo do středu pod víko. Asistence: Nikita Nestěrov.
    42:27 Michail GRIGORENKO - 1:1

44:15
    Chajrullin to tentokrát vzal na sebe, zbavil se obránce a ujížděl na Fedotova sám. Zvolil ale kličku do forhendu a Fedotov měl zákrok jednoduchý.

44:46
    Leščenko byl blízko druhého gólu! Od Sextona dostal skvělý pas na pravý kruh a okamžitě pálil. Soupeřova gólmana ale zasáhl do ramena.

45:53
    CSKA už skoro tři čtvrtě minuty drží kotouč u své branky, dokonce už i vystřídalo. Soupeř se vůbec nesnaží napadat a jen vyčkává.

46:39
    Andronov to nyní zkusil dokonce zpoza modré čáry. Mířil jen mírně mimo, kotouč tak skončil na zadním mantinelu.

47:31
    Andronov projel s kotoučem snad celé pásmo, obkličkoval několik hráčů, ale nakonec se stejně dostal do rohu kluziště.

47:58
    Nižněkamsk je poněkud pasivní, znovu vysílá dlouhý kotouč po mantinelu a jen vyhazuje.

48:28
    Slepyšev pálil z úhlu, jeho střela po teči ale skončila v ochranné síti.

49:37
    Miťakin si sjel do mezikruží, kde dostal kotouč a okamžitě z první nebezpečně pálil. Fedotov kotouč vyrazil maskou.

49:58
    Nižněkamsk toho ale opět v pásmu už více nevymyslel, a tak odevzdal kotouč a stáhl se.

50:59
    Fedotov přikryl jednoduché nahození Sidorova. Přiblížili se k němu totiž další dva hráči soupeře.

51:58
    V poslední minutě se na ledě vůbec nic nestalo. Oba týmy akorát jezdily sem a tam, a ani si skoro nepřihrávaly. Opravdu moc atraktivity dnešní zápas nepobral.

52:35
    Vrchol zmaru. Jeden z hráčů CSKA nabídl Čiviljovovi kotouč na modré čáře, ten mohl jet sám ale kotouč mu z hokejky sjel. Jiný hráč CSKA ho sebral, a odpálil na hokejku dalšího hokejisty soupeře.

53:55
    Po delší době větší ohrožení branky. Jeden z domácích tečoval před brankou dalekonosnou ránu ke vzdálenější tyči. Sudnicin se ale natáhl.

54:26
    Na druhé straně nyní přišly v nepřehledné situaci dvě rychlé dorážky. Fedotov si ale prostor před svou brankou dobře pohlídal.

55:09
    Grigorenko se protáhl přes dva hráče do pásma, ale neobdržel do volného prostoru před branku přihrávku.

55:52
    Guskov se po mantinelu dostal do pásma, ale nedokázal vystřelit. Hokejku mu blokoval protihráč.

56:18
    na druhé straně vzniklo přečíslení dva na jednoho. Ránu z velké blízky ale vyřešil zákrokem hrudníkem Ivan Fedotov.

57:50
    Hráči obou celků už jen nahazují kotouče do pásma. Dokonce to snad vypadá, že si už chtějí jen dojít pro jistý bod a rozhodnout až po základní hrací době.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty této třetiny.

58:42
    Další půl minutka hry byla ztracena ve skrumáži u mantinelu ve středním pásmu.

59:16
    Andronov zdržuje hru a jde na něm vidět, že už se nebude snažit útočit. Jen kontroluje kotouč.

59:36
    Do konce zápasů zbývá necelá půlminutka a oba týmy už hrají absolutně defenzivně. Nic nezkoušejí, jen vyčkávají.

60:00

V poslední třetině jsme viděli brzký gól CSKA, které tak srovnalo krok. Postaral se o něj v přesilové hře Leščenko. Následných několik minut ještě bylo v dobrém tempu, ale pak zápas opět zapadl do starých kolejí. Absolutní nezájem hrát, velmi málo šancí. A tak se bude rozhodovat buď v prodloužení, nebo v samostatných nájezdech.

60:01

60:01
    Úvodní buly v prodloužení vyhrává CSKA Moskva.

60:38
    Velká šance k rozhodnutí zůstává nevyužita! Domácí si najeli do přečíslení dva na jednoho, jako už jsme to dnes viděli několikrát, ale po střele kotouč zamířil do ochranné sítě.

61:15
    Sudnicin si nyní musel připsat další dva zákroky. CSKA se totiž po dvou nahozeních dostalo do nebezpečných dorážek.

61:43
    Domácí hrají přesilovou hru a jsou v obrovském tlaku. Hráči Nižněkamsku jsou vyčerpaní a v podstatě jen stojí na místě.

63:02
    Něstěrov dostal dlouhý pas z obranného pásma až na modrou, unikl po mantinelu, ale na kruhu ho atakoval soupeř a obral ho.

63:38
    Grigorenko byl úplně sám v mezikruží, kam také obdržel kotouč, ale jeho střela mířila asi metr nad branku.

64:15
    CSKA hraje v prodloužení s odkrytou klecí. Riskuje, ale zatím drží skoro celou dobu pásmo.

64:52
    Risk s odkrytou klecí se domácím vyplatil! Co ale předvedl LUCAS WALLMARK byla naprostá paráda. Grigorenko nejdříve naznačil ránu, ale nakonec poslal kotouč na levou stranu k tyči. Wallmark si sjel, mířil k brankáři, ale nakonec místo pasu zvolil samostatné zakončení a provedl to parádně. Asistence: Michail Grigorenko a Nikita Nestěrov.
    64:52 Lucas WALLMARK - 2:1

Zápas je u konce. Oba týmy si ze zápasu odnesou body, CSKA ale díky prodloužení, ve kterém riskovalo bez brankáře, získává bod navíc. Osm sekund před koncem se totiž dokázal prosadit Wallmark. A byl to výstavní gól. Domácí tak jdou v tabulce aspoň dočasně na třetí místo západní konference před Jokerit. Hosté zůstávají sedmí.

Lukáš Klok (NIZ) – do utkání nenastoupil
    Ronald Knot (NIZ) – 0+0, 1 střela, 23:15 čas na ledě (14:51:58)

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 43. Grigorenko (N. Nestěrov), 65. Wallmark (Grigorenko, N. Nestěrov) – 39. V. Leščenko (D. Sexton, Sevosťjanov)

Rozhodčí: Aasons, Odins – Zacharov, Strelcov