Kometa Brno – Zlín 6:1 (kon.) | Kladno – Sparta 1:5 (kon.) | Motor ČB – Salzburg 0:2 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 1:5 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 2:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 3:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 0:5 (kon.) | Havířov – Třinec 2:3 (kon.) | Jihlava – Slavia 7:2 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 2:4 (kon.)
AZ Havířov
2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
HC Oceláři Třinec
Úterý 11.01.2022, 18:00 • GASCONTROL Aréna Havířov • DHL Extraliga juniorů • 30. kolo

AZ se dotáhl na jeden gól rozdílu, ale vyrovnání bylo už dnes nad jeho síly. Třinec v závěru byl pod velikým tlakem, ale mohl se spolehnou na, dnes výborně chytajícího Švancaru. Havířov v GASCONTROL Aréně prohrál s Třincem 2:3. To je dnes z mé strany vše, budu se těšit u dalších textových přenosů. (20:00:03)

59:55
    Oddechový čas pro hosty.

59:55
    Kočí to zkoušel od modré čáry, ale Švancara zasáhl.

59:40
    AZ je v tlaku ale zatím nevystřelil na branku.

59:20
    AZ ztratil pásmo, Kočí musí nahazovat po mantinelu.

58:46
    Havířov hraje bez brankáře.

57:59
    Nowak se dívá na střídačku, ale prozatím zůstavá v brankovišti.

57:31
    Oddechový čas pro domácí.

57:31
    Becher byl po minutě spolujhráči doveden na lavičku.

57:31
    Becher byl sražen na hrazení a nemůže vstát z ledu. Rozhodčí ale nevylučují.

57:18
    Kyselý to zkusil metr od modré, ale Švancara jeho pokus vyrazil.

56:52
    AZ má výhodu přesilové hry, ale Nowak zůstal v brance.

56:52
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Chovaniak – 2 min., hrubost).

56:08
    Makovec to zkusil okolo branky, ale Švancara stihl rychle přemístit svoji nohu.

55:18
    Ramik zachytil rozehrávku domácích a z mezikruží vystřelil, jenže netrefil zařízení.

54:52
    Oceláři, vědomi si náskoku, nikam nespěchají, aby je to nemrzelo.

54:31
    Pastor dostal puk do pásma, ale AZ o něj ihned přišel.

53:40
    Nowak skvěle zakročil proti dvojité třinecké dorážce.

53:12
    Oceláři ztratili pásmo, ale havířovský Kyselý šel raději střídat.

52:49
    Hrůzek trefil příklepem nohu beka AZetu.

52:31
    AZ hraje ve čtyřech hráčích na ledě.

52:15
    Chovaniak z mezikruží minul zařízení.

51:45
    Ofsajd Třince vhazuje se před Švancarou.

51:25
    Domácí hrají v dvojnásobném oslabení, ale AZetu se podařilo vyhodit.

51:01
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Kyselý – 2 min., podrážení).

50:19
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Kočí – 2 min.).

50:09
    Oceláři zahráli na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Švancarou.

49:49
    Kubíček poslal puk po hrazení, ale Třinec se rychle osvobodil.

48:29
    Třinec ztratil puk a Havířov začal od vlastní branky, do úniku se dostal Pastor, který projel obranou Třince jako nůž máslem, ale Švancara skvěle zasáhl betonem.

47:54
    V rohu vlastního obranného pásma se střetli dva Azeťáci.

47:08
    Pětník to zkoušel jedovatou střelou od modré, ta po zásahu Nowaka skončila v rohu kluziště.

45:39
    Pastro zatáhl puk do třetiny, kde AZ pobyl dvacet vteřin, jenře to opět bylo bez střely na branku.

45:19
    Plevka byl opět na zemi, ale rozhodčí ukazuje, hrajte dál.

44:26
    Moškoř šel podél pravého hrazení, ale AZ mu zablokoval včas cestu a dostal puk do středního pásma.

43:57
    Pavlačkova hůl byla ve slotu zablokována. Az drží pásmo, ale bez střely na branku.

43:32
    Po srocení AZeťáků okolo branky Třince, Švancara raději puk podržel.

43:09
    Becherova přihrávka do slotu neprošla, obrana poslala puk do rohu.

42:29
    AZ se dostal do pásma, Plevka upadl na pravém kruhu, ale sudí zůstal v klidu.

41:28
    Horváth se dostal do pásma hostů, nastřelil puk za branku, jenže Třinec ho rychle získal.

40:39
    AZ vstoupil do třetího dějství s vervou a dvacet vteřin dřžel puk v pásmu Ocelářů. Střela z toho ale nebyla.

40:01

40:00

39:27
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři využili přesilovku. MICHAL RAMÍK překrásně překonal Nowaka, který neměl šanci zasáhnout. Asistence: Chovaniak, Matěj.

38:34
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Kalčík – 2 min., sekání).

38:09
    Ročákova střela byla sražena obráncem AZetu, Oceláři přišli o pásmo.

37:27
    AZ se vlastním přičiněním dostal do pásma, jenže Oceláři rychle přišli o pásmo.

36:27
    Havířov právě vstřelil branku!
    Denis Kyselý od modré čáry příklepem propálil všechno, co mu stálo v cestě. Asistence: Bárta, Špaček.

35:46
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Wardas – 2 min.).

34:56
    AZ se bránil ve vlastní třetině, Oceláři ztratili puk, ale Moškoř se rychle dostal zpět do pásma AZetu, jenže Nowak nebyl v pernamenci. .

34:49
    Šutý skončil za brankou AZetu na ledě, ale rozhodčí nevylučuje.

34:11
    Domácí hrají v plném počtu.

33:09
    Třinec se dostal do pásma AZetu, kde pobyl dvacet vteřin, ale bez střely na Nowaka.

32:43
    Oceláři rychle ztratili pásmo, za pukem upaloval Horváth, toho ale obránci Třince zastavilo ještě před vlastní třetinou.

32:09
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Kubíček – 2 min., sekání).

32:04
    Andrle to zkoušel zápěstím do modré čáry, jenže minul branku AZetu.

31:05
    Marcinkova střela byla zablokována.

30:24
    Denis Bárta se dostal ke střele z levého kruhu, Švancara raději podržel puk ve své lapačce.

29:31
    AZ je obdrženým gólem zaskočen a nemůže se vyhrabat z vlastního pásma.

29:17
    Haas našel Hrůzka, který ale z pravého kruhu minul zařízení.

28:21
    Oceláři hrají v plném počtu.

27:49
    Jan Moškoř upaloval po levé strené a našel přihrávkou TOMMY WARDAS, který střílel do odkryté branky. Nowak byl bez šance. Asistence: Moškoř.

Havířov má další přesilovou hru, teď Špaček těsně minul branku Ocelářů.

26:11
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Švancara – 2 min., podrážení).

25:22
    Kevin Horváth propálil Švancaru. Asistence: Kočí, Becher.

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Matěj – 2 min., hákování).

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Kozlík – 2 min., hákování).

21:59
    Oceláři využili přesilou hru. Matěj vystřelil na Nowaka, který vyrazil puk a MICHAL RAMIK dával do odkryté klece. Asistence: Ramik, Matěj.

21:42
    Ramík ztratil pásmo a Oceláři pak zahráli na ofsajd.

21:09
    AZ se dostal z vlastního pásma, poté co puk z hole Matěje šel mimo zařízení.

20:10
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Makovec – 2 min., podrážení).

20:01

Viděli jsme rychlou a svižnou hru z obou stran. Oceláři měli na ledě optickou převahu, jenže, výborného Nowaka, nepřekonali. Druhá perioda začíná v 18:40 a oba celky mají k vítězství stejně daleko.

20:00

19:36
    Třinec ztratil pásmo, ale AZ se už k zakončení nedostal.

18:43
    Oceláři vyhodili za branku AZetu, za pukem bruslil Moškoř, ten ale za brankou domácích upadl.

17:40
    AZ se svobodil z tlaku Třince. Becher se prezentoval jedovatou střelou z levého kruhu, jenže minul zařízení.

17:09
    Oceláři se drží přes půlminuty v pásmu AZetu a jsou nebezpeční.

16:24
    AZ přišel o puk ve středním pásmu, do akce šla Haasova pětka, která získala puk na krátkém mantinelu. Puk se dostal na Nowaka, který musel zasahovat betonem.

15:46
    Oceláři to zkoušeli po pravé straně ale stopku jim vystavil Kremnický, který dostal touš do střední třetiny.

14:41
    Fědor nahodil puk do pásma Třince, ale ten se hned dostal do pásma AZetu, kde pobyl skoro půlminutu. Ke střele se ale hráči v červených dresech nedostali.

14:28
    Horváth jel sám na Švancaru, ale při zakončení netrefil zařízení.

13:45
    Matěj zatáhl puk do třetina a nahrál Haasovi, který střelou z levého kruhu nechal vyniknout Nowaka.

13:07
    AZ ve vlastní přesilovce vystřelil na Švancaru pouze jednou.

11:59
    Hledík vysoko napadá v obranném pásmu Třince.

11:32
    Ofsajd AZetu, vhazuje se na modré Třince.

11:08
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hrůzek – 2 min., nedovolené bránění).

10:56
    Oceláři zahráli na zakázané uvolnění.

10:35
    Oceláři se dostali lehce do pásma domácích, kde pobyli před dvacet vteřin, na branku Nowaka ale nevystřelili.

09:41
    Becher s Bárou kombinovali před modrou čárou Ocelářů, jenže o puk přišli.

08:39
    Kočí sundal bodyčekem jednoho z útočníků Třince, který spadl na mantinel.

08:15
    AZ měl vhazování na pravém kruhu Ocelářů, ale Moškoř puk hned vyvezl před Nowaka.

07:59
    Pastro projel až před Švancaru, ten ale jistě zasáhl.

06:59
    Plevka se dostal do třetiny po pravé straně, AZ v ní pobyl dvacet vteřin, ale strřela z toho nebyla.

06:30
    Hraje se v prostřední třetině, oba tým hrají dnes hodně útočně.

05:25
    Haas prošel obranou AZetu jako nůž máslem, vystřelil na Nowaka, který puk vyrazil před sebe, ale žádný z forvardů Ocelářů se na puk už nedostal.

04:57
    Kareš se dostal k puku na modré, jeho střelu ale Nowak měl jako na dlani.

04:08
    Moškoř byl osamocen v mezikruží, ale puk se k němu nedostal.

03:20
    Horváth zatáhl puk po pravé straně do třetiny Třince, ale AZ rychle ztratil puk.

03:04
    Bílek vyzkoušel pozornost švancary střelou švihem od modré, góman Třince raději podržel puk.

02:22
    Makovec zatáhl puk do třetiny Ocelářů, ale ke střele se nedostal.

01:36
    Třinec je na začátku zápasu aktivnějšíl, ale Nowaka ještě neohrozil.

00:01

AZ Heimstaden Havířov: Nowak (Maňásek) – Kremnický, Bílek, Kubíček, Kyselý, Fědor, Kočí – Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Pavlačka, Kalčík, Špaček, Hledík, Bárta.
    Trenér: Tomáš Urbánek

HC Oceláři Třinec: Švančara (Klimek) – Anderle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramík, Kozlík, Jobánek.
    Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Koziol, Rapák – Hlavatý, Hranoš.

AZ HEIMSTADEN Havířov, 15. místo 29z. (6 – 2 – 2 – 19), skóre 64:96, 24 bodů.
    Mladíkům z nejmladšího města se oproti loňsku příliš nedaří. V posledních pěti zápasech získali jenom 4 body. Nad jejich síly zůstal Motor (1:2sn), Vítkovice (2:3), Liberec (0:5) a Mladá Boleslav (2:7). Jediné vítězství přišlo ještě před vánočními svátky s rakouským Salcburkem.