Kometa Brno – Zlín 6:1 (kon.) | Kladno – Sparta 1:5 (kon.) | Motor ČB – Salzburg 0:2 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 1:5 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 2:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 3:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 0:5 (kon.) | Havířov – Třinec 2:3 (kon.) | Jihlava – Slavia 7:2 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 2:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
HC Slavia Praha
Úterý 11.01.2022, 18:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 30. kolo

Zápas je u konce. Dukla dokázala přerušit dlouhou sérii sedmi zápasů bez bodu a především díky velké efektivitě v zakončení a samostatných únicích bere výhru 7:2 a důležité tři body do tabulky. Slavia si tak zapisuje už osmé utkání bez bodu v řadě. Přeji vám příjemný zbytek úterního večera, setkáme se u dalších zápasů Dukly. Na shledanou. (20:01:31)

59:37
    Kufa měl plné ruce práce s pokusem nevšímala z kruhu, nakonec ale dokázal odehrát kotouč za branku.

59:22
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Němeček – 2 min., vysoká hůl).

58:48
    Patrik Čermák se pokoušel zavézt puk do útočného pásma přes tři hráče Slavie, nakonec puk poslal až k brance a jel vystřídat.

58:29
    Zakázané uvolnění vrací hru k Maláčovi.

57:52
    Hrdličkovu prudkou ránu se nepovedlo Maláčovi zachytit do lapačky a puk zůstal před ním, kam včas přijeli na pomoc domácí obránci.

57:32
    Ofsajd přerušuje přechod Slavie do útočného pásma.

57:02
    Nevšímal se pokoušel tečovat puk před Kufou, puk byl ale příliš rychlý a zakončení tak končí neúspěchem.

55:59
    Němeček prověřil Maláčovu pozornost střelou od modré, domácí gólman zachytil jeho pokus do lapačky.

55:19
    Vyvialovi se nedaří přihrávka podél mantinelu a puk letí až k Maláčovi.

54:36
    Strnadovo zakončení z mezikruží končí po teči v ochranné síti.

53:50
    Strnad hledal z rohu hřiště někoho ze svých hráčů na přihrávku, jenže puk nakonec poslal přímo na hokejku domácích.

51:52
    Josef Vyvial sahal po hattricku, když dostal přesnou přihrávku ve středním pásmu a mohl jet sám na brankáře, jenže po kličce mu do zakončení strčil Kufa hokejku a poslal puk do bezpečí.

50:48
    Hostům je odpískán úmyslný ofsajd, vhazovat se bude u Kufy.

50:04
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla ale dokázala velmi rychle zareagovat na druhý gól hostů. JOSEF VYVIAL dostal přihrávku od Menšíka před brankáře Kufu a dokázal po zemi skórovat. Asistence: Matouš Menšík.

49:44
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavii přidává svůj druhý gól v utkání. PETR ŠÍMA dokázal s pukem prokličkovat z rohu hřiště až před Maláče a odsud zamířil přesně pod horní tyč. Asistence: Jan Matuška, Dominik Soukup.

48:53
    Serov z kruhu přestřelil Maláčovu branku.

48:04
    Pešův pokus od mantinelu přikryl Kufa svou lapačkou.

47:21
    Ani druhý gólman Slavie neodjede z Jihlavy s čistým kontem. Za domácí se z blízkosti prosadil JAN NEVŠÍMAL. Asistence: Šimon Zdarsa.

47:18
    Zdrarsa dostal přihrávku mezi kruhy a v pádu ještě stihl zakončit, jeho pokus chytil do lapačky připravený Kufa.

46:10
    Vovsík musí pro puk až za vlastního gólmana, odkud ho rychle posílá na druhou stranu hřiště svým spoluhráčům.

45:08
    Slavia se teď dlouho držela v útočném pásmu a dlouho nepustila domácí k puku, až nyní může Dukla do útoku.

44:23
    Stejskalův pokus z vrcholu kruhu končí po teči v ochranné síti a hra se přerušuje.

43:43
    Matějíček od modré trefil jednoho z hostů do nohy, k příhodně odraženému puku ještě přispěchal Rauš a zkusil střelu, jenže jeho zakončení míří mimo branku.

42:20
    Chvátal nahodil puk od modré až do vzdálenějšího rohu, kde už na něj čekali hosté, ti se ihned vydali s kotoučem do útoku, jenže místo přihrávky vyletěl puk po teči ven ze hřiště.

41:10
    Melenovský čekal až příliš dlouhou s přihrávkou na Rauše, u kterého byli po přihrávce už dva hosté a sebrali mu puk.

40:01
    Po úvodním buly se na puk dostala Slavia.

40:01

Týmy jsou zpátky na ledě, utkání bude za chvíli pokračovat.

Druhá třetina je za námi. V ní se opět vedlo lépe Dukle, která těžila hlavě z vydařených samostatných úniků, ve kterých se prosadili Rauš, Nevšímal a v závěru třetiny ještě jednou Rauš. Svůj první gól už přidali také hosté, kteří využili přesilovou hru a zásluhou Matušky snížili v 25. minutě na 3:1. Hosté celkově vyslali spoustu střel na Maláče v průběhu třetiny, většině z nich ale chyběla větší přesnost. Třetí třetina začne přibližně v 19:30.

40:00

39:55
    Menšík zavezl puk zpoza branky před Pittra a pokoušel se z blízkosti zakončit mezi jeho betony, tentokrát ale hostujícího gólmana nepřekvapil.

39:20
    Serov od modré trefuje pouze jednoho z obránců Dukly.

37:20
    Pátý gól Jihlavy znamená i konec účinkování gólmana Pittra v utkání. Do branky se místo něj postaví Kufa.

37:20
    Hostující Pittr si vybírá slabší chvilku a Dukla přidává už pátý gól. ADAM RAUŠ v souboji o puk ve středním pásmu udržel puk a těsně před brankou ujel obráncům Slavie. Tam se pokoušel o střelu, jenže puk mu sjel z hokejky. I přesto se ale radoval z gólu, protože Pittrovi prošel pomalý puk mezi nohama. Asistence: Matyáš Sapík, Filip Maláč.

36:26
    Šíma se dostal mezi třemi hráči Dukly k puku a zkusil vystřelit, jenže jeho pokus mířil opět příliš vysoko.

35:12
    Stejskal se hlásil na modré o přihrávku a dostal puk, jenže jeho pokus byl příliš prudký a skončil až na zadním plexiskle. Také jeho druhé zakončení z podobného místa letí nad branku.

34:41

34:32
    Vhazování se bude opakovat.

34:29
    Maláč místo rozehrávky přerušuje hru a dovoluje tak svým hráčům vystřídat.

33:43
    Hosté se už radovali z druhého gólu, jenže domácí ho stihli vyhodit ven dříve, než přešel brankovou čáru.

33:18
    Dukla se dostala k puku a vyhazuje ho až za branku Pittra.

33:00
    Hrdličkova prudká rána od modré letí až na zadní plexisklo.

32:41
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vovsík – 2 min., nedovolené bránění).

31:59
    Snášel se dostal na kruhu jako první k puku a vystřelil, jenže jeho střela mířila mimo branku.

30:52
    Jungwirth čekal u pravé tyčky na dorážku a po přihrávce na nic nečekal a vystřelil, jenže ve velké šanci trefil jen výstroj Pittra.

30:24
    Vhazuje se ve středním pásmu, protože puk po teči vyletěl ven ze hřiště.

30:19
    Zakázané uvolnění Slavie.

29:32
    Domácí si berou tříbrankový náskok zpět. Šabatka vysokou přihrávkou našel na modré JANA NEVŠÍMALA, který se dostal do samostatného úniku a trefil přesně horní roh branky. Asistence: Štěpán Šabatka.

28:15
    Slavisté jeli rychle s pukem až k Maláčovi, přihrávka od mantinelu byla ale příliš prudká a trefila po teči Soukupa do ramene.

27:27
    Matějíčkův pokus od modré letí těsně vedle tyčky až na zadní mantinel.

26:59
    Vyvialovi se nepodařila přihrávka v útočném pásmu a puk letí až k Maláčovi.

26:42
    Zakázané uvolnění Slavie vrací hru k Pittrovi.

25:42
    Slavia využívá přesilovou hru a ubírá z náskoku Dukly. Po kombinaci se trefuje z kruhu JAN MATUŠKA. Asistence: Dominik Soukup, Filip Štrombach.

24:56
    Tichý hned několikrát zkoušel dorazit puk bekhendem mezi betony Maláče, ten je ale stisk pevně k sobě a nenechal útočníkovi Slavie prostor pro zakončení. Dukla po následném vhazování vyhazuje puk do středního pásma.

24:22
    Hosté musí hned v úvodu přesilové hry s pukem až ke svému golmanovi.

24:08
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peš – 2 min., vysoká hůl).

24:02

23:40
    Vovsík dostal přihrávku před Pittra, jenže střela mu nesedla a k puku můžou hosté.

22:59
    Slavia vyhazuje puk až k Maláčovi.

22:02
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Smejkal – 2 min., podrážení).

22:00

21:42
    Dukla se prosazuje ve vlastním oslabení. ADAM RAUŠ se dostal ve středním pásmu k puku a ujel všem slávistům a v samostatném úniku po kličce uklidil puk bekhendem mezi betony Pittra do branky. Bez asistence.

20:50
    Domácím se vrací na led jeden hráč, pokračuje přesilovka Slavie 5 na 4.

20:37
    Slavia dlouho hledala vhodné místo pro střelu, až nakonec zakončující hráč zlomil na kruhu hůl a Dukla se mohla osvobodit.

20:01
    Úvodní vhazování se lépe daří hostům, kteří se okamžitě usadili v útočném pásmu.

20:01

Týmy už se vrací na ledovou plochu a utkání bude za malou chvíli pokračovat. Pouze připomenu, že hned v úvodu si Slavia zahraje přesilovou hru 5 na 3, která potrvá přibližně 50 sekund.

První třetina je u konce. Lépe se vydařila domácí Dukle, která už v šesté minutě díky Vyvialovi šla do vedení a v sedmnácté minutě po individuální akci Čermáka zvýšila na 2:0. Také hosté se dostali do několika zajímavých příležitostí, ani jednu ovšem nedokázali využít. Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

20:00

19:59
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Zdarsa – 2 min., sekání).

19:53
    Domácí ještě mohli v závěru přidat třetí gól, Sapíkovi se ale nepodařilo bekhendem dorazit puk do branky.

19:30
    Serov vypálil z kruhu na Maláče, ten puk vykopl až do rohu hřiště.

18:51
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Nevšímal – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk).

18:30
    Šíma to zkusil sám a vystřelil od modré, jenže před brankou nebyl nikdo ze Slavie, kdo by dorazil odražený puk až Maláče.

17:37
    Domácím se teď vůbec nepovedla rozehrávka a puk doklouzal mezi kruhy k volnému Štrombachovi, který okamžitě vystřelil. Maláč ale dokázal včas zareagovat a pokryl puk svou lapačkou.

16:27
    Dukla využívá přesilovou hru a vede už o dvě branky. PATRIK ČERMÁK na nic nečekal, vyjel z pukem přes celé hřiště až do útočného pásma a z mezikruží nikým nehlídaný přesně trefil pravý horní roh branky. Asistence: Filip Maláč.

15:47
    Matějíčkova střela od modré po teči letí vysoko nad branku, Slavia se následně osvobozuje z obranného pásma.

15:34
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Matuška – 2 min., hákování).

15:12

14:15
    Ani tentokrát se hostům nepodařilo usadit v útočném pásmu a po vyhození puku do středního pásma musí ven z útočného pásma.

13:27
    Tichý se pokoušel dorážet z bezprostřední blízkosti, to se mu ale nedaří a Dukla vyhazuje puk až k Pittrovi.

13:12
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vovsík – 2 min., podrážení).

12:20
    Zdarsa se nacházel v mezikruží sám, jenže přihrávka od mantinelu nebyla přesná, mířila pod nohy útočníka Dukly, který tak nemohl okamžitě vystřelit.

11:58
    Slavia chtěla až moc rychle do útočného pásma, hru přerušuje ofsajd.

10:45
    Vovsík zvládl souboj o puk u mantinelu a nahazuje puk do útočného pásma. Dukla ale místo založení útočné akce střídá.

10:09
    Maláč zachytil nahození od modré a přerušil hru. Vhazuje se v útočném pásmu Slavie.

09:13
    Peš čekal na modré na přihrávku z obranného pásma Dukly, kde ale inkasoval tvrdý hit od hostů, kteří se tak dostávají k puku.

08:20
    Vovsík prověřil Pittra od modré. Puk ho trefil do výstroje a hostující brankář chvíli hledal kotouč na ledě, obránci Slavie ale byli včas u puku a nedopustili tak ohrožení branky.

06:58
    Serov přihrával z rohu hřiště před branku, kde ale čekal jeden z domácích obránců a Dukla tak může hrát s pukem.

06:18
    Vovsíkova střela končí po teči v ochranné síti.

05:22
    Dukla otevírá skóre dnešního utkání. Menšík přihrál zpoza branky k tyčce na JOSEFA VYVIALA, který byl ve správný čas na správném místě a u pravé tyčky dorazil puk až za brankovou čáru. Asistence: Matouš Menšík, Patrik Čermák.

04:30
    Brotánek v dobré pozici zlomil při střele hůl a musí rychle vystřídat.

04:22
    Stejskalovu střelu od modré vyráží Maláč až do ochranné sítě, hra se přerušuje.

03:37
    Matějíček střílí od modré až moc vysoko, puk trefuje zadní plexisklo.

03:32
    Zakázané uvolnění vrací hru k Pittrovi.

02:31
    Hosté se dostali do útočného pásma v přečíslení 4 na 2, střela z kruhu ale vůbec nemíří na branku a končí na zadním mantinelu.

02:07

01:50
    Jihlava hledá cestu do útočného pásma a hledá si místo pro střelu, hosté zatím velmi dobře brání.

00:30
    Chvátal si připisuje první střelecký pokus zápasu, jeho střela trefuje pouze stínícího hráče.

00:01
    Po úvodním vhazování se k puku dostávají hosté.

00:01

Ještě jednou vás vítám u dnešního zápasu. Týmy už pomalu nastupují na led a utkání bude za chvíli zahájeno.

HC Dukla Jihlava: Maláč (Krejčí) – Chvátal, Šabatka, Matějíček, Kerber, Sapík (A), Vovsík, Zeman – Jungwirth, Melenovský, Rauš – Vyvial (C), Čermák, Menšík (A) – Peš, Nevšímal, Zdarsa – Straka
    Trenér: Michal Broš

HC Slavia Praha: Pittr (Kufa) – Serov, Hrdlička (A), Kluch, Němeček (C), Stejskal, Brotánek – Jokl, Šíma, Soukup – Matuška, Strnad, Snášel – Štrombach, Hofmann, Tichý – Míšek, Kvasnička
    Trenér: Petr Macek

Rozhodčí: Horák, Mejzlík – Polák, Rampír.

Krásný večer z CZ LOKO Arény. Extraliga juniorů dnes nabídne 30. kolo, ve kterém se utkají domácí Dukla Jihlava se Slavií Praha. Utkání začíná v 18:00.

Domácí by už nutně potřebovali v tomto utkání zvítězit, pokud ještě chtějí zabojovat o účast v části vítězů. Naposledy Dukla brala body na konci listopadu a poté už sedmkrát prohrála v základní hrací době. V posledním odehraném zápase Jihlava nečekaně vedla nad vedoucí Plzní na úvod druhé třetiny 1:4 a i když Plzeň vyrovnala, Dukla se opět na úvod třetí třetiny dokázala dostat do vedení. Poslední desetiminutovku ovšem zcela ovládl lídr soutěže a nakonec porazil Jihlavu vysoko 9:5.

Slavia se nachází v ještě složitější situaci než její úterní soupeř. Stejně jako Dukla už sedm zápasů nezískala ani bod a s pouhými dvaceti body je její šance na postup do části vítězů už spíše jen teoretická. I přesto ale mohou Pražané stále zabojovat o záchranu v Extralize. K tomu jim aktuálně chybí necelých dvacet bodů. Stejně jako Jihlava hrála Slavia se svým soupeřem dvě třetiny vyrovnaně, v poslední třetině ale Karlovy Vary dvakrát skórovaly a Slavia odjížděla ze západu Čech s prázdnou.

Poslední vzájemný zápas

Slavia vyzvala Duklu v září na svém ledě a tehdy mohli fanoušci na zimním stadionu sledovat poměrně jednoznačný průběh zápasu. Domácí sice šli v 7. minutě do vedení, Dukla ale dokázala ještě v průběhu první třetiny otočit vývoj utkání a poté rozjela velké gólové představení. Ve zbytku utkání Jihlava přidala ještě šest branek a odvezla si z Prahy všechny body za vysokou výhru 8:1. Dvěma góly se v zápasu blýskl Matouš Menšík.

Daniel Lhotský

Branky a nahrávky: 6. Vyvial (Menšík, Čermák), 17. Čermák (Maláč), 22. Rauš, 30. Nevšímal (Šabatka), 38. Rauš (Sapík, Maláč), 48. Nevšímal (Zdarsa), 51. Vyvial (Menšík) – 26. Matuška (Soukup, Štrombach), 50. Šíma (Matuška, Soukup)

HC Slavia Praha: Pittr (38. Kufa) – Serov, Hrdlička (A), Kluch, Němeček (C), Stejskal, Brotánek – Jokl, Šíma, Soukup – Matuška, Strnad, Snášel – Štrombach, Hofmann, Tichý – Míšek, Kvasnička

Rozhodčí: Horák, Mejzlík – Polák, Rampír