Kometa Brno – Zlín 6:1 (kon.) | Kladno – Sparta 1:5 (kon.) | Motor ČB – Salzburg 0:2 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 1:5 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 2:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 3:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 0:5 (kon.) | Havířov – Třinec 2:3 (kon.) | Jihlava – Slavia 7:2 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 2:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Mountfield HK
Úterý 11.01.2022, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • 30. kolo

Hosté byli v poslední třetině lepší a zaslouženě otočili dnešní východočeské derby na 2:4 a oplatili Dynamu tak domácí prohru na začátku soutěže. Hned po sedmnácti vteřinách třetí třetiny ujel po chybě ve středním pásmu Pavel Šimek, který zakončil přesně pod beton Borovičky. Čtvrtou brankou stanovil skóre z dorážky Tomáš Perička. (20:08:59)

59:42
    Po zákroku za bránou Pardubic zůstává na ledě ležet jeden z hostujících hráčů, naštěstí to nevypadá na nic vážného a může se pokračovat.

58:35
    Hosté už se do žádného risku zbytečně neženou a kontrolují hru na kotouči.

57:40
    Po dobré Šťastného práci udrželo Dynamo několik vteřin hosty mimo útočné pásmo.

56:33
    Mountfield je v početní výhodě neustále na puku, Budinova přízemní střela trefil z boku tyč.

55:12
    Po zbytečném zákroku Michala Rouhy čeká Dynamo dlouhé oslabení.

54:57
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rouha – osobní trest do konce utkání, napadení). Trest odpyká Kloz.

54:16
    Borovičkovi vyskočil puk za lapačky, před dorážkou ho už tentokrát stačil přikrýt.

53:15
    Hosté drží puk pod kontrolou v pardubickém pásmu.

51:56
    Budinova střela proletěla nad bránou.

50:00
    Hradec právě vstřelil branku!
    Mountfield HK se ujímá dvoubrankového náskoku! Střelu Idžana neměl brankář Borovička pod kontrolou a nakonec po dorážce dojíždějícího TOMÁŠE PERIČKY skončil puk za jeho zády – 2:4! Asistence. Vito Idžan

49:23
    Lichtag se u modré čáry opřel do puku, napálil jen protihráče před sebou.

47:31
    Pavel Šimek útočil na druhý gól, trefil ale jen boční síť!

46:49
    Chabada projel s pukem do pásma a ke střele se dostal Urban. Sajdl byl včas na zemi a puk vyrazil.

45:29
    Pajerovu střelu pardubický brankáře kryje.

45:03
    Hráči Dynama drží útočné pásmo, ke střele se ale zatím nedostávají.

43:31
    Střela Adama Palečka z mezikruží orazítkovala horní tyčku!

42:30
    Opět to byl Pavel Šimek, který dělal obraně Dynama velké problémy. Jeho střelu z otočky vytěsnil koncem brusle brankáře vedle tyče!

41:59
    Chabada neposlal vůbec přesnou přihrávku z vlastní třetiny do útočného pásma a píská se tak zakázané uvolnění.

40:17
    Rychlý úder pro Dynamo! Po chybné rozehrávce ve středním pásmu poslal Šedivý do protiútoku PAVLA ŠIMKA, který ve velké rychlosti dostal puk pod betonem brankáře do brány – 2:3! Asistence: Daniel Šedivý

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:36.

I po druhé třetině máme v enteria areně vyrovnaný stav. Poprvé do vedení se sice propracovalo domácí Dynamo, když dorážka z brankoviště od Michala Rouhy skončila za zády Sajdla, dvaadvacet vteřin do konce třetiny průběh utkání srovnal střelou od mantinelu Matyáš Budina. Do třetí třetiny se tak půjde opět za vyrovnaného stavu.

40:00

39:38
    Necelých třicet sekund před koncem druhé třetiny máme opět srovnáno! Střelu od modré sice dva pardubičtí útočníci zblokovali, ale tím uvolnili prostor MATYÁŠI BUDINOVI, který z druhého mantinelu přesně zakončil – 2:2! Asistence: Jakub Naar

39:18
    Před Borovičkou nebezpečně puk tečoval kapitán Kašpar, v bráně ale neskončil!

38:40
    S nahozením Nedelky neměl Sajdl žádné komplikace.

36:42
    Hosté velmi dobře brání střední pásmo a nedovolí Dynamo se dostat vůbec nadostřel.

35:48
    Tomáš Urban střílel z podobné pozice jako při prvním gólu, tentokrát si brankář Hradce Králové jeho střelu pohlídal.

35:17
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Šimek – 2 min., nedovolené bránění).

34:52
    Daniel Herčík se ze středního pásma prokličkoval volnou cestičkou k dobré šanci a jeho střelu vyrazil Sajdl se štěstím ramenem!

33:21
    Domácí tým hraje v plném počtu.

33:19
    Urbanovi se při vlastním oslabení podařilo najít na modré Kaštánka, jehož střelu Sajdl vyrazil.

32:30
    Kaštánkovi a Tvrdíkovi se podařilo vyhodit puk do bezpečí.

31:39
    Dynamo se bude muset po dalším trestu opět bránit hradeckým střelám.

31:21
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Šťastný – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

30:47
    Hradec Králové se sám vyhání z útočné třetiny, domácí mužstvo se už ubránit zvládne.

29:47
    Čtveřice Dynama ještě nestihla vystřídat a musela ubránit ještě dorážky z hole Langa.

29:03
    Pajer dostal nabito na střelu z voleje, Borovička jeho střelu kryl mezi betony.

28:51
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kaštánek – 2 min., podrážení).

27:17
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo se daří otočit zápas a jde do vedení! V nepřehledné situaci na brankovišti se podařilo protlačit puk do brány MICHALU ROUHOVI – 2:1! Asistence: Jakub Lichtag

27:01
    Dobrou myšlenku měl Michal Rouha, Urbanovi ale k dorážce trochu chybělo.

25:51
    Dynamo mohlo už třikrát během chvíle dostat puk ze vlastního pásma, pokaždé tomu ale předcházela individuální chyba.

24:44
    Nenápadná střela Michala Beneše zamířila jen těsně vedle tyč, při střele se stačila ještě zlomit jeho hůl.

22:40
    Daniel Šedivý ujížděl podél mantinelu, Borovička si ale na mezeru mezi tyčí a tělem, kam střela směřovala, dal pozor.

21:35
    Herčíkova střela byla o brusle bránícího hráče tečována do ochranné sítě nad bránou.

21:07
    Pardubice jsou od prvních vteřin v držení kotouče a kombinují v útočném pásmu.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:49.

Vyrovnaná první třetina, ve které jsme mohli vidět dva góly, je u konce. Nejprve se do vedení dostali hosté, kteří díky dorážce Kryštofa Langa vedli, dvě minuty před koncem třetiny vzal akci na sebe Tomáš Urban a krásnou střelou do šibenice vyrovnal.

20:00

19:51
    Vyhrocený závěr první třetiny se už dohraje bez dalších branek.

19:21
    Hra byla přerušena, na ledě po tvrdých zákrocích zůstávali ležet dva domácí hráči, kteří za doprovodu zdravotníků zamířili do kabin.

18:02
    Dynamo po tlaku zaslouženě srovnává! Puk si u mantinelu vybojoval TOMÁŠ URBAN, který si vyjel na střed, odkud i přes dobrou obranu soupeře vyslal nechytatelnou střelu do šibenice – 1:1! Bez asistence

16:38
    Zacloněná Costova střela přeletěla horní tyč brankáře Sajdla.

16:04
    Kličky Adama Palečka do útočného pásma byly přerušeny a u puku znovu Mountfield HK.

14:51
    Hosté se v přesilové hře dokáží udržet na puku, Budinovu slabou střelu ale Borovička chytá.

14:15
    Kaplan po chybě na modré vyvezl puk.

13:07
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kubíček – 2 min., sekání).

12:47
    Další zákrok předvedl Borovička po střele Peldy.

12:39
    Naarovo nahození Borovička viděl a do rohu jej vyrazil.

10:08
    Po vstřeleném gólu přebrali hradečtí hokejisté inciativu.

08:38
    KRYŠTOF LANG s pukem na holi nejprve obkroužil pásmo, aby nahodil puk na brankáře, od kterého se puk odrazil opět před Langa, který se zakončením do odkryté brány neměl problém – 0:1! Asistence: Pavel Šimek a Jakub Naar

07:58
    Střela Pajera z kruhu byla zastavena až betonem Borovičky.

07:28
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Nedelka – 2 min., nedovolené bránění).

07:13
    Do první větší šance se dostali i domácí. Za modrou čárou byl dobře postavený Daniel Herčík, jehož sólo ale Sajdl chytil!

06:47
    Chabadovo nahození bylo zblokováno prvním hráčem, do protiútoku se ale hosté nedostali.

05:53
    Budina přihrávkou hledal před bránou Pajera, přihrávka byla ale příliš dlouhá na zpracování.

05:02
    Dynamo se na puku drží více, často mu v dobrých možnostech ale přeskakuje hole.

04:07
    Po ztrátě puku ve střední třetině nabral dobrou rychlost Lukáš Pajer, jehož střela těsně minula horní tyč!

03:24
    Urban vyzkoušel pozornost Sajdla střelou na lapačku.

02:11
    Mountfield se vyhozením z vlastního pásma osvobozuje.

01:08
    Ani Herčíkovi střela z levého kruhu vůbec nesedla.

00:57
    Tvrdík se chystal ke střele z první, puk mu ale mezitím utekl.

00:34
    Hned v úvodu utkání budou mít domácí šanci v přesilové hře.

00:27
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Perička – 2 min., podrážení).

00:01

Hráči obou týmů nastupují na ledovou plochu, utkání za malou chvíli začne.

Vítám Vás u přenosu 30. kola hokejové Extraligy juniorů, ve kterém se střetnou domácí Dynamo Pardubice a Mountfield HK. O derby se říká, že utkání nemá favorita a jinak tomu nebude ani v úterý. V tabulce je zatím na tom lépe Mountfield HK, který se ziskem 54 bodů drží šesté místo, Pardubice jsou na tom o deset bodů hůř a patří jim jedenácté místo. Oba týmy se tedy nachází na příčkách zajišťujících účast ve vyřazovacích bojích. V pátečním kole podlehli domácí Spartě 5:7 a přišli tak o desetizápasovou sérii neporazitelnosti, hosté po dvou porážkách zabrali a poradili si 4:2 s Kladnem. V prvním derby sezony na hradeckém ledě bylo úspěšnější Dynamo, které zvítězilo 3:2 po nájezdech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 19. Urban, 28. Rouha (Lichtag) – 9. Lang (Šimek, Naar), 40. Budina (Naar), 41. Šimek (Šedivý), 50. Perička (Idžan)

HC Dynamo Pardubice: Borovička (Kadlc) – Hebek, Kubíček (C), Nedelka, Tvrdík, Chabada (A), Koudelka, Kaštánek – Štetka, Lichtag, Rouha, Herčík, Costa, Urban, Paleček, Kloz, Šťastný (A), Kaplan.
    Trenér: Jiří Malinský

Mountfield HK: Sajdl (Kasal) – Červenka, Boukal, Pinkas, Havlíček, Naar (A), Perička, Pelda – Ma. Beneš, Budina, Kašpar (C), Lang, Pajer, Šimek, Idžan, Šedivý (A), Pilný, Mi. Beneš.
    Trenér: Jiří Janoušek

Rozhodčí: Bejček, Pilný – Lhotský, Svoboda