Lipt. Mikuláš – Zvolen 2:5 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 2:5 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
HKM Zvolen
sk Úterý 11.01.2022, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 48. kolo

Druhý Zvolen bez väčších problémov víťazí nad posledným Liptovským Mikulášom 5:2. (19:20:55)

59:27
    Domáci sa oslobodili.

58:53
    Zuzin posielal strieľanú prihrávku na Stupku, puk skončil iba tesne vedľa pravej tyčky.

58:11
    Mikúš prihral na modrú Kotvanovi, jeho strela skončila v moci domáceho brankára.

57:49
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Salija – 2 min., hákovanie).

56:45
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Liptáci si vytvorili v závere presilovky obrovský tlak a ten končí gólom. Hovorka nastrelil brániaceho hráča, Varttinen v skrumáži posunul puk MARTINOVI KRIŠKOVI, ten zostal úplne sám, zamieril a rozvlnil sieť za Trenčanom.
    Asistencie: Lukáš Handlovský, Aleksi Varttinen

56:24
    Dlho Liptáci kombinovali v útočnom pásme a nestrieľali, napokon tak učinil Hovorka, ale zostrelil iba brániaceho hráča.

55:40
    Hosťom sa darí posielať puk cez všetky čiary, bránia sa bez väčších problémov.

55:02
    Salija výborne nabil Walegovi, ten z prvej tesne minul ľavú tyčku.

54:33
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Leskinen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

53:38
    Zvolen dal gól!
    Zvolen predsa len využíva presilovku a vyhráva 5:1. Kotvan vystrelil švihom od modrej, Ivannikov nič nevidel, puk si po teči MAROŠA JEDLIČKU našiel miesto v jeho bránke.
    Asistencie: Oldrich Kotvan, Peter Zuzin

53:31
    Zuzin zakončil príklepom z kruhu, ale trafil iba Ivannikova do ramena.

52:59
    Zvolenčania sa stiahli k súperovej bránke, strieľal Krieger, ale iba do Ivannikova.

52:04
    Handlovského dorážka skončila na bránkovej čiare! Domáci mohli udrieť v oslabení. Po prerušení hry sa však bude telefonovať.

51:53
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Murček – 2 min., podrazenie).

51:00
    Zvolenčania nehrajú presilovku ideálne, mrzieť ich to ale veľmi nemusí.

50:14
    Autorom ďalšej strely od modrej bol Kotvan, tentokrát domáci gólman skryl puk vo výstroji.

49:42
    Royova tvrdá rana od modrej, Ivannikov vyrážal, Viedenský na puk nedosiahol.

49:18
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Paločko – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

48:04
    Paločko strieľal vysoko nad a už opäť útočia hostia.

47:27
    Veľká chyba Walegu na útočnej modrej, VILLE LESKINEN sa rútil sám na bránu, zvolil bekhendový blafák a trafil pomedzi betóny Ivannikova. Zvolen vyhráva 4:1.

46:40
    Hain sa len ťažko zdvíha z ľadu, rozhodcovia sa radia. Vylučovať sa nebude.

46:25
    Handlovského strela spoza Haina minula bránu o hodný kus.

45:38
    Mezovského nahodenie bolo zrazené, na bránu neprešlo.

44:59
    Zuzin najprv strieľal, potom dorážal Viedenského strelu, ale hetrik nedosiahol.

44:00
    Krieger prenechal puk Hainovi, ten sa s ním dostal k mantinelu, kde ho odzbrojil Salija.

43:17
    Hrá sa však veľmi čisto, tímy mali iba po jednom vylúčenom hráčovi.

42:40
    V tretej tretine je to zatiaľ hokej zo strany na stranu, aj s viacerými nepresnosťami.

41:13
    Strela domácich z veľkého uhla, Trenčan si svoju bližšiu žŕdku postrážil.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Stav po druhej tretine je 3:1 pre Zvolen. Dvakrát skóroval Zuzin, raz Jedlička. Za domácich sa presadil Ventelä.
    Tretia tretina sa začne o 18:43.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:54
    V závere tretiny mohol ešte znížiť Hovorka, no Trenčan ho vo veľkej šanci vychytal.

39:42
    Osemnásť sekúnd pred koncom druhej tretiny Zvolenčania odskakujú na rozdiel dvoch gólov. Hain prihral na kruh PETROVI ZUZINOVI, ktorý mal dostatok času zamieriť a vymietol pravý horný roh Ivannikovovej brány!
    Asistencie: Samuel Hain, Maroš Jedlička

39:33
    Puk tancoval na bránkovej čiare, nik z hostí ho ale nedokázal poslať do brány.

37:51
    Leskinen hľadal Kriegera, ten sa k teču pred bránkou nedostal, puk skončil v rohu.

37:05
    Handlovského strela skončila v lapačke Trenčana. Buly po jeho ľavici.

36:31
    Pekná rýchla kombinácia Zvolena s koncovkou Kubku, ten už ale zakončoval úplne zblízka a nemal čas nič vymyslieť.

35:33
    Walega sa zmocnil puku v strednom pásme, už sa natláčal do koncovky, ale v poslednej chvíli mu puk vypichol Roy.

35:04
    Tlak hostí sa ale zvyšuje, domáci vyhadzujú na zakázané uvoľnenie.

33:55
    Liptáci sa bránia, Zvolen sa ale nedostal do väčšej šance.

32:10
    Juríkovi sa podarilo natlačiť do zakončenia, peknú individuálnu akciu mu ale zmaril výborný Trenčan, ktorý nechal svoj betón pri pravej žŕdke.

31:23
    Obdržálkovi nabíjal Walega. domáci útočník ale puk netrafil.

30:18
    L. Mikuláš znižuje na 1:2 po nenápadnej akcii. SAMELI VENTELÄ obišiel bránu a prihrával, trafil Kotvanovu korčuľu, od ktorej sa puk odrazil k pravej žŕdke do zvolenskej bránky.
    Asistencie: Michal Murček, Juraj Jurík

28:55
    Prvému útoku domácich sa zakončiť nepodarilo a už sa musia hráči ponáhľať brániť.

28:06
    Zvolenčania sa poriadne rozstrieľali, strela od modrej skončila v Ivannikovej lapačke. Nasleduje reklamná prestávka.

27:11
    Prvá formácia zavrela Liptákov, z prvej strieľal Roy, ale trafil iba brániaceho hráča.

26:19
    Hraško nastrelil puk na zadný mantinel, tam rozohráva Varttinen.

25:03
    Zvolen ide do dvojgólového vedenia. Od modrej vystrelil Kubka, puk ešte jemne tečoval Leskinen, Ivannikov vyrážal pred seba, NICHOLAS SARACINO sa hneď zorientoval a z dorážky poslal puk za bránkovú čiaru.
    Asistencie: Ville Leskinen, Branislav Kubka

24:01
    Meliško nepríjemne strieľal spoza Paločka, Ivannikov však bol pozorný.

22:30
    Leskinenovo zakončenie bolo brániacim hráčom zrazené na ochrannú sieť.

21:54
    Ivannikov si postrážil zakončenie z hokejky Gubančoka.

21:08
    Zuzin dával do jazdy Jedličkovi, ten si puk zasekol, no Viedenský mu už vošiel do útočného pásma. Ofsajd.

20:30
    Ventelä vystrelil od modrej, Hovorka mal veľkú šancu z dorážky, ale Trenčan sa nenechal prekonať.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine vyhráva Zvolen nad L. Mikulášom tesne 1:0. V 8. minúte sa po prihrávke Jedličku presadil Zuzin.
    Druhá tretina sa začne o 17:52.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:52
    Ešte jedna nebezpečná strela Juríka, ktorú Trenčan úplne nečakal, ale zasiahol s istotou.

18:51
    V závere tretiny sa hra kúskuje, oba tímy sa dopúšťajú nepresností.

18:08
    Po tom, čo sa Liptáci ubránili, nasťahovali sa do útočného pásma, no vhadzovať sa bude v strednom, pretože Varttinen sa previnil ofsajdom.

17:14
    Leskinen vypálil vysoko nad, Zvolen svoju prvú presilovku nevyužil.

16:34
    Royovo nahodenie Ivannikov videl, Viedenský mu veľmi nezacláňal a bez problémov puk chytil.

16:13
    Mikúšovi strela nesadla, Ivannikov mal zľahčenú prácu.

15:21
    Jurík zaútočil v oslabení a vyslal aj strelu spoza hráča, tá však nebola nebezpečná.

15:13
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Hovorka – 2 min., napadnutie).

15:13
    Handlovský prihral bekhendom Hovorkovi, ten spálil veľkú šancu, no následne neúmyselne poriadne zvalcoval brankára hostí Trenčana.

15:03
    Roy si nakorčuľoval na os klziska a strieľal z prvej, Ivannikov zasiahol.

13:48
    Murček číhal pred bránou, ale prihrávku dostal na korčule a zakončiť sa mu nepodarilo.

12:39
    Ventelä na Hovorku, ten páli z prvej tesne nad.

12:18
    Hovorka sa dlho chystal na strelu, potom trafil iba korčule brániaceho Kubku.

11:23
    Handlovský nespracoval prudkú prihrávku, Zvolen vyhodil puk cez všetky čiary.

10:58
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jedlička – 2 min., napadnutie).

10:55
    Viedenský sa k strele neodhodlal, puk posunul Jedličkovi, ktorého Paločko tvrdo, ale čisto odstavil od puku.

09:54
    Varttinenov pokus z veľkého uhla zrazil Trenčan mimo ihriska.

09:00
    Hovorka najprv naznačil strelu, potom aj vystrelil príklepom, ale Trenčan sa nenechal oklamať a vyráža.

08:47
    Hainova výborná rana z prvej, pred bránou clonil Csányi, ale Ivannikov chytá.

07:27
    Zvolen ide do vedenia! Jedlička krásne obohral Walegu, puk si hodil pomedzi jeho korčule, následne prihral PETROVI ZUZINOVI, ktorý z prvej nekompromisne prestrelil Ivannikova.
    Asistencia: Maroš Jedlička

06:49
    Obdržálek nahodil puk od modrej na bránu po ľade, Trenčan zasiahol.

06:15
    Hainovu ranu Ivannikov vyrazil do strany. Domáci dostali puk do stredného pásma.

05:31
    Po nastrelení Csányiho z uhla Ivannikov radšej prikryl puk a prerušil hru.

04:56
    Šanca aj pre Zvolen, no Hraško pálil vysoko nad.

03:55
    Po prihrávke spoza brány strieľal z bezprostrednej blízkosti Walega, no Trenčan ho fantasticky vychytal!

02:42
    Trenčan zakročil, potom sa stihol presunúť a zlikvidoval nebezpečnú dorážku Nemca! Výborná práca štvrtého domáceho útoku.

02:06
    Akcia Paločka, ktorý našiel Ventelä, tomu puk nesadol a po ľade ho poslal vedľa brány.

01:43
    Murček prihral Juríkovi, ten vyslal propagačný pokus do Trenčanovej lapačky.

00:50
    Zvolen sa nakrátko nasťahoval do útočného pásma, ale výborne zasiahol Walega, ktorý sa dostal s pukom až do útočnej tretiny.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Ivannikov (Kozel) – Ventelä, Varttinen, Salija, Mezovský, Krempaský, Pacalaj, Droppa – Hovorka, Kriška, Handlovský – Karpinnen, Walega, Obdržálek – Jurík, Murček, Paločko – Nemec, Haluška, Dunčko

HKM Zvolen: Trenčan (Sluka) – Hain, Kotvan, Roy, Meliško, Kubka, Hraško, Sládok – Jedlička, Viedenský, Zuzin – Saracino, Krieger, Leskinen – Osterberg, Mikúš, Stupka – Török, Gubančok, Csányi

Rozhodca: Novák, Orolín – Durmis, Ordzovenský.

Dnes od 17:00 je na programe zápas 48. kola Tipos Extraligy medzi HK 32 Liptovský Mikuláš a HKM Zvolen.

L. Mikuláš je v tabuľke posledný dvanásty, v tridsiatich zápasoch nazbieral 27 bodov. V minulom kole sa mu podarilo zvíťaziť, keď Banskú Bystricu zdolal 5:2. Všetky góly Liptáci strelili v úvodnej tretine a už po necelých piatich minútach vyhrávali 4:0.

Zvolenu patrí druhá priečka, na konte má 61 bodov, na prvý Slovan stráca osem, no má zápas k dobru. Zvolenčania z posledných piatich duelov vyhrali štyri, naposledy v minulom kole im na víťazstvo nad Banskou Bystricou stačil jediný gól, v 22. minúte sa oň postaral Puliš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 31. Ventelä (Murček, Jurík), 57. Kriška (Handlovský, Varttinen) – 8. Zuzin (Jedlička), 26. Saracino (Leskinen, Kubka), 40. Zuzin (Hain, Jedlička), 48. Leskinen, 54. Jedlička (Kotvan, Zuzin)

Rozhodčí: Novák, Orolín – Durmis, Ordzovenský