Manchester City – Chelsea 1:0 (kon.) | Newcastle – Watford 1:1 (kon.) | Norwich – Everton 2:1 (kon.)
Wolverhampton – Southampton 3:1 (kon.) | Aston Villa – Manchester Utd. 2:2 (kon.)
Aston Villa FC
2:2 (0:1)
Manchester United
Sobota 15.01.2022, 18:30 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 22. kolo

Skončilo nám utkání 22. kola Premier League mezi celky Aston Villy a Manchesteru United. Dlouho to vypadalo, že si hosté odvezou cenné tři body, jenže závěr patřil Aston Ville, která tak zcela po zásluze dovedla duel k remíze 2:2. Jako první se už v 6. minutě trefil Bruno Fernandes, který se prosadil ještě jednou také ve druhém poločase. Dvoubrankovou ztrátu ale domácí smazali díky trefám Jacoba Ramseyho a střídajícího Philippeho Coutinha. United tedy i po 22. kole budou na sedmé příčce, Aston Villa je s třiadvaceti body na kontě třináctá.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (20:37:40)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:13.

90+6

90+6
    Donny van de Beek předvedl vynikající zasekávačku, po které měl dostatek prostoru ke střele. Trefil však jen před sebou stojícího obránce.

90+5
    Ollie Watkins se ocitl v ofsajdu, takže hra se musela přerušit. Pro Manchester je důležité, že se nyní ujímá balónu.

90+4
    Už tedy pokračujeme ve hře. Ramsey získal míč ve středu pole, jenže posléze nedokázal úplně nejlépe přihrát.

90+3
    Až nyní se domácí hráč z trávníku zvedl, takže také nastavený čas ve druhém poločase se ještě pořádně protáhne.

90+1
    Nemanja Matić šel do souboje opět velmi důrazně. Loktem zasáhl protihráče, ale nutno podotknout, že Emiliano Buendía měl hlavu poměrně nízko. Zde ale ve vzduchu visela druhá žlutá karta pro srbského záložníka.

90+1
    Coutinho po nástupu na trávník hosty pořádně zlobí, což potvrdil také nyní. Nastavovat se budou 4 minuty.

90
    Za chvíli se dozvíme, kolik budou rozhodčí v rámci dnešního utkání přidávat.

89
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Jesse Lingard.
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Donny van de Beek.

88
    Coutinho vystřelil z hranice pokutového území po zemi, ale šance na gól to tak úplně nebyla. Balón šel do středu brány přímo do rukavic brankáře.

87
    Aston Villa nyní tráví čas na útočné polovině s míčem na kopačkách. Na United jde vidět, že jsou psychicky dole.

86
    Emiliano Buendía nepředložil ideální pas Watkinsovi, jenž se ocitl v náběhu. Příkladně se však na defenzivní polovinu vrátil Dalot.

85
    Sancho se poprvé zapojil výrazněji do hry, jesličkami si obhodil Cashe, avšak následně ideální přihrávku kolegovi nepředložil.

84
    Fred nedovoleně zastavil pronikajícího Ramseyho, který každou minutou v tomto zápase roste. V tuto chvíli jednoznačně tahají za delší konec provazu domácí.

83
    Villa Park rázem pořádně ožil. Fanoušci teď velmi hlasitě ženou své hráče za otočením průběžného stavu.
    81. Philippe COUTINHO - 2:2

81
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    Aston Villa vyrovnává a na konci 81. minuty začínáme od nuly! Nemanja Matić nezachytil náběh Ramseyho, jehož přízemní pas si za skluzujícím Varanem našel u zadní tyče PHILIPPE COUTINHO, jenž už měl snadnou práci. 2:2. Asistence: Jacob Ramsey.

Daniel Fekets

Branky: 77. J. Ramsey, 81. Coutinho (J. Ramsey) – 6. B. Fernandes (Telles), 67. B. Fernandes (Fred)

Karty:   27. Digne (ASV) – 31. N. Matić (MAN), 46. B. Fernandes (MAN)

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa (46. Hause), Mings (C), Digne – Sanson (68. Coutinho), Luiz, Ramsey – Watkins, Ings (76. Chukwuemeka), Buendía.
    Náhradníci: Steer – Targett, Young, Iroegbunam, Archer, Hayden.

Trenér: Steven Gerrard

Manchester United: de Gea – Dalot, Lindelöf, Varane, Telles – Fred, Matić – Greenwood (89. Lingard), B. Fernandes (C) (89. van de Beek), Elanga (78. Sancho) – Cavani.
    Náhradníci: Heaton, Henderson – Jones, Maguire, Mata, van de Beek.

Trenér: Ralf Rangnick

Rozhodčí: Coote – Beswick, Hopton