Sjezd žen, Zauchensee Vítěz: L. Gutová-Behramiová (SUI) (kon.) | Sjezd mužů, Wengen V. Kriechmayer (AUT) (kon.)
konec
SP - Sjezd žen, Zauchensee

Vítěz: L. Gutová-Behramiová (SUI)

Sobota 15.01.2022, 10:45Sjezdové lyžování
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:45.
   
  Vítejte v rakouských Alpách u jezera Zauchensee, toto místo bude totiž dějištěm čtvrtého sjezdu žen v rámci Světového poháru. Není to však poslední předolympijský sjezd, na ženy čeká ještě v lednu Cortina a Ga-Pa. Máme se tedy před Pekingem ještě na co těšit.
   
  Pořadí disciplíny neohroženě vede Sofia Goggiaová, která ovládla všechny tři přechozí závody v nejrychlejší disciplíně a je stejně jako loni k neporažení. Celkově už vyhrála neuvěřitelných sedm sjezdů v řadě, do kterých nastoupila. Pro ni obrovská životní tragédie, že v nejlepší formě se loni smolně zranila před domácím MS. Vše si ale může vynahradit za měsíc v Číně, kde nebude cílit níž než na olympijské zlato.

  Její největší vyzývatelkou je Američanka Breezy Johnsonová, která skončila třikrát druhá právě za Italkou. Jenomže v Zauchensee startovat nebude, protože ošklivě upadla v tréninku a je v rekonvalescenci. Nepojede ani její krajanka a vedoucí žena celkového pořadí Mikaela Shiffrinová, která při posledním slalomu pokořila rekord v počtu výher v rámci jedné disciplíny. Zřejmě už vrhá veškerou energii do přípravy na Olympiádu a chce ušetřit nějaké síly. Petra Vlhová na ní ztrácí 55 bodů a pokud ji chce už dnes sesadit z čela, musí zajet pódium. A to se pro specialistku na točivé disciplíny nejeví příliš reálně, i když je sympatické, že dnes Slovenka pojede a bere souboj o velký glóbus nesmírně prestižně a vážně.

  Zlobit dnes budou domácí závodnice, zejména Mirjam Puchnerová, která obě zmíněné sjezdařky dvakrát doplnila na pódiu a dojela třetí. Poslední pódiové umístění získala úřadující mistryně světa a držitelka malého glóbu Corinne Suterová, kterou nezastihl start ročníku v optimální fazóně, je ale natolik zkušená, že dokáže načasovat nejlepší formu právě na vrchol sezóny, který se nezadržitelně blíží. Závodu se zúčastní i Ester Ledecká, jež ve včerejším druhém tréninku zaostala za Goggiaovou o pouhé 3 setiny a i ona si brousí zuby na nejlepší umístění sezóny.
   
  Startovní listina:

  1. Ramona Siebenhoferová (AUT)
  2. Priska Nuferová (SUI)
  3. Kira Weidleová (GER)
  4. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
  5. Sofia Goggiaová (ITA)
  6. Petra Vlhová (SVK)
  7. Corinne Suterová (SUI)
  8. Nicol Delagová (ITA)
  9. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
  10. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
  11. Mirjam Puchnerová (AUT)
  12. Jasmine Fluryová (SUI)
  13. Elena Curtoniová (ITA)
  14. Christine Scheyerová (AUT)
  15. Tamara Tipplerová (AUT)
  16. Federica Brignoneová (ITA)
  17. Ester Ledecká (CZE)
  18. Ilka Štuhecová (SLO)
  19. Nadia Delagová (ITA)
  20. Stephanie Venierová (AUT)
  21. Elisabeth Reisingerová (AUT)
  22. Sabrina Maierová (AUT)
  23. Laura Gaucheová (FRA)
  24. Nadine Festová (AUT)
  25. Joana Hählenová (SUI)
  26. Jacqueline Wilesová (USA)
  27. Francesca Marsagliaová (ITA)
  28. Romane Miradoliová (FRA)
  29. Ariane Rädlerová (AUT)
  30. Jasmina Suterová (SUI)
  31. Wendy Holdenerová (SUI)
  32. Lisa Hörnbladová (SWE)
  33. Keely Cashmanová (USA)
  34. Tiffany Gauthierová (FRA)
  35. Michaela Heiderová (AUT)
  36. Vanessa Nussbaumerová (AUT)
  37. Julija Pleškovová (RUS)
  38. Noemie Kollyová (SUI)
  39. Maruša Ferková (SLO)
  40. Stephanie Jenalová (SUI)
  41. Greta Smallová (AUS)
  42. Camille Ceruttiová (FRA)
  43. Roberta Melesiová (ITA)
  44. Elvedina Muzaferijaová (BIH)
  45. Ania Monica Caillová (ROU)
  46. Alix Wilkinsonová (USA)
  47. Stefanie Fleckensteinová (CAN)
  48. Maureen Lebelová (USA)
   
  Na místním svahu se hned na začátku dostanou sjezdařky z nuly na 100 km/h za nějakých pět vteřin a překonají celkem 800 výškových metrů, dnešní sjezd rozhodně nebude procházka růžovým sadem.
   
  Tikají poslední vteřinky do startu první závodnice, jdeme na čtvrtý sjezd této sezóny!
   
  Závod právě začal.
   
  1
  Ramona Siebenhoferová sjela úvodní hank a do dalších technických bran volí čistou stopu, příliš sněhu jí od lyží neodlétává. Rakušanka se snaží balit do co nejnižšího sjezdového postoje a zatím její jízda vypadá opticky slušně.
   
  1
  V technické pasáži se do dvou oblouků nedostala včas a lehce branky podjela, ale rychlost 126 km/h se vřítila do cílového prostoru, pásku protnula v čase 1:46,22. Uvidíme, na co to bude Siebenhoferové stačit.
   
  2
  Priska Nuferová po úvodním sešupu nenabrala takovou rychlost jako její předchůdkyně a i proto hned na prvním měřeném mezičase ztrácí 4 desetiny. Před prvním skokem se dostala níž pod branku a i proto na skoku neletěla tak daleko a čistě.
   
  2
  Švýcarka nedokázala nabrat potřebnou rychlost a proto, že dnešní trať nenabízí prostor pro chyby a taky pro odpočinek, desetinky nabíhaly velmi rychle. Párkrát se Nuferová dostala na paty lyží, v technické pasáži ve stínu si navíc nevšimla některých nerovností, které ji rozhodily. +1,45 ztráty, to nebude dobrý výsledek.
   
  3
  Kira Weidleová překvapivě vybojovala stříbro na posledním MS v italských Dolomitech a i dnes ukazuje, že to rozhodně nebyla náhoda. Před prvním skokem projela brankami hodně vysokou stopou a stále se drží v zelených číslech.
   
  3
  Krásně vykroužila okolo nejvíce zatočených bran ve druhé polovině trati, ale v závěru jakoby jí docházely síly, branky začala podjíždět a jela trochu na jistotu. Nabrala ale rychlost přes 129 km/h, což se promítlo do závěrečného času. 10 metrů a 0,34 sekundy náskoku znamená průběžné vedení pro Kiru Weidleovou.
   
  4
  Ragnhild Mowinckelová využívá agresivního sněhu a řítí se svahem v Zauchensee čistým způsobem, ale ne tak rychlým. Norka nevolí tak přímou stopu a je poměrně daleko od branek.
   
  4
  Ve druhé polovině trati se vůbec nedokázala vypořádat s nerovnostmi na trati, které nedokázala absorbovat a hodně kvůli tomu ztratila. Před poslední zatáčkou se hodně přetočila, což ji také zpomalilo a Mowinckelová je až třetí s odstupem +1,56.
   
  5
  Sofia Goggiaová nabrala dle očekávání hned na úvodním šusu o 1 km/h vyšší rychlost a do prvních bran to pustila znovu bez bázně a hany, nechává lyže jet, co to dá a nebojí se jet na absolutní hraně rizika. Takhle jezdí šampionka.
   
  5
  Pozor! Jízda na hraně vypadnutí se tentokrát Italce nevyplatila! Zhruba v polovině trati najela v obrovské rychlosti do komprese, ale neodhadla terénní vlnu, lyže se jí scvakly k době a poslaly ji k zemi. Goggiaová v rychlosti vletěla do ochranných sítí, nepříjemný pád.
   
  5
  Vázání naštěstí vypnulo včas, airbag se nafouknul a náraz do sítě byl sice nepříjemný, ale nebyl přímý. Sofia vypadá otřeseně, ale bude v pohodě, což dokládá její zdvižený palec.
   
  6
  Petra Vlhová si musela na svůj start počkat, ale na první sjezd sezóny si nevybrala zrovna jednoduchý závod. Od začátku je vidět, že sjezd není její dominantní disciplínou, rychlost zkrátka nemá tolik v krvi.
   
  6
  Vlhová ztrácela v každé brance, které projížděla spíše stylem obřího slalomu, než jako sjezdařka. Po skoku navíc přenesla váhu na vnitřní lyži a málem upadla, ale ustála to a i když je v cíli až poslední s více jak dvěma vteřinami ztráty, měly by z toho být nějaké body.
   
  7
  Corinne Suterová je poslední ženou, která dokázala porazit Sofii Goggiaovou a málem touto možností pohrdla, protože na první skok najela trošku ze strany, vyrotovala tělem do strany a málem upadla!
   
  7
  Hned se to projevilo na mezičase a jakoby i na jízdě, zdálo se, že Švýcarka má najednou ze zdejšího svahu přílišný respekt. Bylo vidět, že Suterová chce závod po velké chybě a téměř pádu hlavně dokončit, což se stalo. Odstup +0,89 zatím stačí jen na třetí místo, které ale zřejmě neudrží.
   
  8
  Italky i zásluhou Goggiaové mají v týmu velkou pohodu hlavně co se týče rychlostních disciplín, ale Nicol Delagová na pvních třech technických brankách nezainvestovala do vysoké stopy, což se projevilo na rychlosti.
   
  8
  V dalších pasážích dokázala Italka jet na hranici času Weidleové a někde i téměř rychleji, ale v rovinaté pasáží jakoby jí tak neklouzaly lyže a právě tam ztratila nejvíc času. Pak při výjezdu ze stínu lesa skoro zastavila, aby se vešla di jedné z bran a v cíli je z toho až čtvrté místo pro Delagovou.
   
  9
  Lara Gutová-Behramiová dokázala být v obou trénincích na třetím místě a i dnes jede neskutečně přímočaře, agresivně a čistě. Při nájezdu do technické střední části má náskok tří desetin!
   
  9
  Neskutečně projeté branky připomínající super obří slalom, který je nejúspěšnější disciplínou pro Gutovou. Lara sice ztratila proti Němce na měřeném úseku rychlost, ale její předešlý náskok jí stačit a i přes nepříliš dobře zvládnutou cílovou pasáž Gutová vede o desetinu!
   
  10
  Marie-Michéle Gagnonová měla problémy ustát úvodní skok, protože letěla dost do strany a při dopadu musela hodně zahranit. Jinak se ale brankami proplétá slušně.
   
  10
  Bohužel, Kanaďance chybí větší agresivita, čisté zahájení oblouku a zřejmě se projevuje respekt z místní složité trati. Avou ztrátu ale i tak udržela na slušných necelých sedmi desetinách a Gagnonová je třetí!
   
  11
  Mirjam Puchnerová se na letošní olympijskou sezónu připravila parádně, o čemž svědčí dvě letošní třetí místa. V dnešním sjezdu jí ale nesvědčí zatočené branky, protože její oblouk není tak čistý, Rakušanka má raději rychlejší a méně zatočené závody.
   
  11
  Puchnerové zkrátka místní trať nesedí, což se ukázalo i v trénincích a dnes se to jen potvrdilo. Výjezd z oblouků byl pro Rakušanku hodně široký a tam ztrácela desetiny v každé z branek, nakonec se odstup nasčítal až na +1,83 a znamená osmé místo.
   
  12
  Jasmine Fluryová so po druhém skoku na trati málem neprojela branku hned po dopadu, protože dolila hodně přímou stopu a dostala se mimo trať, což označují modré linie. Těsně to zvládla a pokračuje dál.
   
  12
  Bohužel, zmíněná chyba a podjeté branky v technické pasáží a nižší rychlost o víc jak 3 km/h oproti Gutové znamená až šesté místo pro Fluryovou.
   
  13
  Elena Curtoniová je kromě toho, že je parádní lyžařkou, také ucházející malířkou. Den u Zauchensee je sice jak namalovaný a podmínky jsou ideální, stopa Italky ale už tak veselá není. Je příliš daleko od branek.
   
  13
  Curtoniová na své jediné vítězství v kariéře rozhodně nenaváže, asi potřebovala, aby přijeli její rodiče, kteří jí ve zmíněném závodě přinesly štěstí. Střední technickou pasáž projela dobře, protože její nejlepší disciplínou je SuperG, ale v rovinatých a rychlostních sekcích lehce strádala a obsazuje osmé místo.
   
  14
  V roce 2017 tady Christine Scheyerová vyhrála a je poslední domácí vítězkou na této trati, tehdy velmi překvapivé. Ostatně pokud by vyhrála dnes, bylo by to úplně stejně překvapivé. Zřejmě se to ale nestane, protože už v prvních branách nevolila příliš čistou stopu.
   
  14
  Scheyerová jela hodně širokou stopu a nedokázala se dostat blíže brankám, navíc nebyla ve sjezdovém postojí tak pevná a tak často, jak by mohla. Postupně nabrala ztrátu, která se zastavila na hodnotě +1,26 a znamená sedmou pozici.
   
  15
  Tamara Tipplerová sice dokázala stát na sjezdu na stupních vítězek, ale ona má ráda především super obří slalomy. A to se ukazuje i dnes, protože hned před prvním skokem nezvolila ideální nájezd a málem se nevešla do branky na skoku a musela skoro zabrzdit. To nebyl ideální průjezd.
   
  15
  Ne, dnes to není den Tamary Tipplerové. Rozsah má slušný a kolem branek dokáže jet čistě a poměrně přímo, ale jako by jí chyběla potřebná rychlost. Tipplerová je v cíli nejpomalejší.
   
  16
  Federica Brignoneová je skvělá technička, ale je jednou z nejvšestrannějších lyžařek Světového poháru a dokáže velmi slušně bodovat i v rychlostních disciplínách. Vypadá to ale, že dnešní sjezd je nad její schopnosti a ztrácí od prvních metrů.
   
  16
  Těžké zatočené oblouky ale projela velmi čistě a stáhla tři desetiny, tam se jí vyplatil její precizní obřákový oblouk. Navíc si přenesla rychlost i do posledních dvou zatáček, ze kterých opravdu vystřelila až do cíle a znamená slušné páté místo! Ztráta +0,87 pro Brignoneovou.
   
  17
  Ester Ledecká byla včera druhá v tréninku jen o tři setiny za Goggiaovou a navíc hned na úvodním hanku to tam pustila a byla rychlejší o 1,24 km/h než Gutová. Bojuje jak je jí vlastní, na hraně rizika, ale při nájezdu do prvních bran lehce zaváhala a přetočila se a musela korigovat.
   
  17
  S technickou pasáží se Ledecká dost prala a párkrát jí koply terénní nerovnosti trati, ale nechala jet lyže a bojuje příkladně. Na výjezdu z lesa měla ale najednou příliš nízkou rychlost a jakoby přesně tam v kompresi nejvíc ztratila. Nebyla to špatná jízda, i když lehce rozevlátá. +1,06 ztráty a sedmé místo. Ledecká může být spokojená, na to, že víc jak měsíc nejela závod na lyžích.
   
  18
  Lara Gutová si v cíli hodně oddechla, věděla, že Ledecká je možná poslední ženou, která jí mohla reálně ohrozit. Ilka Štuhecová zatím nevypadá, že by se Švýcarce mohla přiblížit, protože hned na měřeném místě pod úvodním šusem byla o 2,5 km/h pomalejší a desetiny naskakují.
   
  18
  Ilka Štuhecová dojela do cíle, ale s tratí se dost trápila a bylo znatelné, že jí postupně dochází síly a těší se, až to bude mít za sebou. Ztráta +1,64, jedna z nejnižších naměřených rychlostí a dvanácté místo průběžného pořadí.
   
  19
  Druhá ze sester Delagových Nadia byla ve sjezdu nejlépe šestá, včera se jí ale povedl trénink a mohla by před sebou mít slušnou budoucnost. Na prvních brankách po úvodním prudkém sjezdu byla posazená hodně dozadu.
   
  19
  Italka se ale s technickými pasážemi a brankami poprala více než obstojně a na Gutovou setinky skoro nenabírala! Nadia Delagová volila přímou stopu, nedělala výraznější chyby a i když měla až 13. nejvyšší rychlost, cílem proletěla na čtvrtém místě a možná to bude nejlepší kariérní výsledek! A Italka z toho má neskrývanou radost. Zajela přesně tak, jak chtěla, o moc lépe už to nešlo.
   
  20
  Specialistka na rychlostní disciplíny Stephanie Venierová má občas problémy s tím, že závody nedokončuje, což plyne z riskantního stylu jízdy. Jako by dnes zvolila opatrnější taktiku a možná ani nevybrala správné lyže a mázu, na rovinaté pasáži hodně času ztratila.
   
  20
  Skoro nejnižší rychlost v závěru ze všech, o 5,5 km/h pomalejší než nejrychlejší průjezd. To opravdu nahrává špatně připraveným lyžím, protože výraznější chyby Venierová nevyrobila, i tak je ale úplně nejpomalejší ze všech, které dorazily do cíle. Ztráta +2,76 a 19. příčka.
   
  Průběžné pořadí:

  1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1:45,78
  2. Kira Weidleová (GER) +0,10
  3. Ramona Siebenhoferová (AUT) +0,44
  4. Nadia Delagová (ITA) +0,52
  5. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +0,68
  6. Federica Brignoneová (ITA) +0,87
  7. Corinne Suterová (SUI) +0,99
  8. Ester Ledecká (CZE) +1,06
  9. Jasmine Fluryová (SUI) +1,24
  10. Christine Scheyerová (AUT) +1,26
   
  21
  Elisabeth Reisingerová úvodní skok zvládla obstojně, ale hned ve druhém sektoru se jí nepovedl nájezd do některých bran a okamžitě ztratila spoustu času proti Gutové. Nenapravila to ani v nejtechničtěší pasáží trati, která je stále v perfektní kondici. Reisingerové chyběla vyšší rychlost a ztráta narostla přes 2 sekundy.
   
  22
  Její krajanka a další z domácích závodnic Sabrina Maierová se do cíle nepodívá, protože před kompresí vyrobila jezdeckou chybu, před nájezdem do prudší pasáží nastoupila na vnitřní lyži a přímo na hraně kopce se nedokázala narovnat a vejít do další brány. Naštěstí to ale nekončí pádem.
   
  23
  Laura Gaucheová měla z úvodního hanku až přílišný respekt, byla o 6 km/h pomalejší než Ledecká, která tam nabrala nejvyšší rychlost. Francouzky nemají kvalitní závodnici do rychlostních disciplín a Gaucheová k nim rozhodně nepatří. Dvě sekundy ztráty na Gutovou-Behramiovou a 17. pozice.
   
  24
  Nadine Festová nenašla ideální stopu a projížděla až příliš daleko od většiny branek. Navíc na obou velkých skocích zaváhala a zahranila na dopadu, to všechno ji stálo cenné desetiny. +2,09 ztráty a sedmnácté místo, nadále se ale propadá Vlhová, která je dvacátá.
   
  25
  Joana Hählenová se v Bansku 2020 postavila na pódium ve sjezdu za Elenu Curtoniovou. Obě tam využily lepší viditelnosti v závěru závodu a vyšších čísel, to se ale zde v Zauchensee čekat nedá. Švýcarka neměla tak kompaktní sjezdařský postoj, v některých pasážích se rozbalila moc brzo a možná se ukázal respekt po návratu po zranění. Dvacátá příčka a odstup +2,12. Její silové pojetí sjezdu ji v technických pasážích nepomohlo.
   
  26
  Jacqueline Wilesové se několikrát nepříjemně kousla hrana, což znamenalo zbrzdění a ztrátu rychlosti. A na tak složité trati se nabírá zpátky velmi těžko. Zatočené oblouky také nejsou doménou Američanky, které technicky náročná trať moc neseděla. V cíli je až třiadvacátá.
   
  27
  Francesca Marsagliaová byla ve sjezdu na pódium jen jednou, v prosinci 2019 v Lake Loius. V Zauchensee je tomuto výsledku velmi daleko, je vidět, že Italka má raději točivější disciplíny. A právě ve střední pasáži v zatočených brankách dokázala držet krok s nejlepšími a neztratila tolik. Konstantní jízda jí vynáší sedmnáctou pozici.
   
  28
  Romane Miradoliová se prezentovala sympatickým výkonem, který stačí na první dvacítku a konkrétně na 18. místo. Francouzka jela poměrně čistě, i když ne tak agresivně jako ty nejlepší.
   
  29
  Ariane Rädlerová začala slušně a předvedla devátý nejrychlejší průjezd prvním mezičasem, na kterém na Gutovou ztratila jen tři desetiny. Zatočená technická pasáž ve středu trati jí nevyšla tak dobře, bylo vidět, že jí víc sedí přímější a rychlostní sekce trati. A právě v závěru dokázala svou rychlost i ideální stopu udržet a mladé Rakušance chyběla setina sekundy, aby pronikla do top ten! Skvělé 11. místo.
   
  30
  Elitní třicítku uzavřela Jasmina Suterová, která poztrácela po celé délce trati celkem dvě a půl sekundy, Neklouzala tak čistě a v ideálním stopě a v cíli je až dvacátá šestá. To bude ještě velký boj o body.
   
  Průběžné pořadí:

  1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1:45,78
  2. Kira Weidleová (GER) +0,10
  3. Ramona Siebenhoferová (AUT) +0,44
  4. Nadia Delagová (ITA) +0,52
  5. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +0,68
  6. Federica Brignoneová (ITA) +0,87
  7. Corinne Suterová (SUI) +0,99
  8. Ester Ledecká (CZE) +1,06
  9. Jasmine Fluryová (SUI) +1,24
  10. Christine Scheyerová (AUT) +1,26
   
  Vypadá to vypadá, že Lara Gutová-Behramiová si připíše své čtyřiatřicáté vítězství ve Světovém poháru, teď už se do závodu budou spouštět spíše závodnice druhého sledu.
   
  31
  Univerzálka Wendy Holdenerová si užila svůj závod a i když je specialistkou na točivé disciplíny, i dnes ukázala, že dokáže bodovat ve všech typech závodu. V cíli překonala Petru Vlhovou a je čtyřiadvacátá.
   
  32
  Do cíle dorazila i první Švédka Lisa Hörnbladová, která má většinu kariéry ještě před sebou, ale její země hledá kvalitní nástupkyni Anji Pärssonové. Hörnbladová je až osmadvacátá.
   
  33
  Keely Cashmanová bodovat nebude a z tohoto závodu si vzdor svému jménu žádné prize money neodveze. Je momentálně nejpomalejší ze všech se ztrátou +3,48 na Gutovou.
   
  34
  Tiffany Gauthierová do závodu neodstartovala.
   
  35
  Michaela Heiderová se do cíle nepodívá a může být ráda, že po vážném pádu skončila celá a v jednom kuse. V jedné z prudkých zatáček na hraně zaváhala, vyletěla z trati a přímo čelně vletěla do ochranných sítí. Nepříjemné momenty v Zauchensee.
   
  35
  Michaela Heiderová stojí na svých a vypadá to, že normálně komunikuje, to je dobrá zpráva. Nicméně i za těchto podmínek se okamžitě zmobilizoval zdravotnický tým a helikoptéra, která Rakušanku transportuje do nejbližší nemocnice.
   
  36
  Startovní intervaly jsou krátké, i proto už na trať mezi tím vyjela Vanessa Nussbaumerová, kterou pracovníci na trati zastavili žlutými vlajkami.
   
  35
  Vypadá to, že helikoptéra nakonec nebude potřeba, i když zdravotníci se spustili z lana pod ní a už jsou u Heiderové. Ta ale pomoc odmítla a jede do cíle po svých. Mezitím už lanovka vyváží zpět na start Vanessu Nussbaumerovou, která si svou jízdu zopakuje.
   
  36
  Nussbaumerová už stoupá zubačkou vzhůru do startovního prostoru, závod bude co nevidět restartován.
   
  37
  Nakonec se jako další spustila na trať Ruska Julija Pleškovová, v některých branách už jsou přeci jen patrné rýhy. Pleškovová si s nimi ale poradila obstojně, nebo alespoň tak, že dorazila do cíle. Její druhý skok byl hodně dlouhý a na něm se lehce zpomalila, ale poměrně konzistentní jízdou si dojela pro průběžné osmadvacáté místo a bude doufat v pár bodíčků.
   
  38
  Noemie Kollyová na jízdu své krajanky Gutové-Behramiové příliš nenavázala a jasně se ukazuje rozdíl mezi světovou špičkou a zbytkem pole. +1,62 ztráty ale znamená velmi slušné čtrnácté místo a pořádnou porci bodů pro Kollyovou. Parádní výsledek a nejlepší umístění kariéry!
   
  39
  Maruša Ferková Saïoniová si vzala francouzského obřího slalomáře a používá nově i jeho příjmení, žádné body jí to dnes ale nevynese, protože Slovinka končí jednatřicátá.
   
  40
  Ani Stephanie Jenalová dnes body do celkového pořadí nezapíše, protože momentálně zajela až čtyřiatřicátá čas.
   
  41
  Greta Smallová z Austrálie ztratila už na prvním mezičase +1,46 a nadále svůj odstup prohlubovala. Nakonec narostl až na téměř 4 sekundy a znamená poslední pozici.
   
  42
  Francouzka Camille Ceruttiová si vedla o chlup lépe, některé z branek ji ale přeci jen hodně vynesly mimo stopu a pak to musela hraněním lyží dohánět. Ztráta dvou a půl sekundy znamená momentálně třicátou příčku.
   
  36
  Opětovný start pro Vanessu Nussbaumerovou začal slušně, technické pasáže a zatočené branky ale nebyly jejím šálkem kávy. Možná i ztratila polovinou své předešlé jízdy a trmácením zpátky na start nějaké síly. +2,82 ztráty znamená pozici mimo elitní třicítku.
   
  43
  Melesi do bodovaných příček také nepromluví, na skocích a ve sjezdových pasážích byla velmi nejistá a roztěkaná. I když se snažila balit do sjezdového postoje co nejčastěji, nestačilo to na lepší než devětatřicáté místo.
   
  44
  Elvedina Muzaferijaová reprezentující Bosnu a Herzegovinu do cíle dojela, což je pro ni zřejmě úspěchem v takto složitém závodě. Na skocích létala hodně daleko a dala tomu všechno, ztráta +3,27 ale nevětší nic dobrého.
   
  45
  Rumunka Ania Monica Caillová v úvodní sekci nevypadala zle, ale ve druhé polovině trati jí úplně došly síly, několikrát v brankách zaváhala a je ráda, že protnula cílovou pásku. Nakonec to je ale až poslední klasifikovaná pozice.
   
  46
  Alix Wilkinsonová je předposlední Američankou ve startovním poli, ale hned po prvním šusu a na prvním mezičase výrazně ztrácí. V jedné z nejzatočenějších sekcí málem vyjela úplně mimo trať, ale ustála to, i když musela skoro zastavit. Poté už byla ale koncentrace ta tam, na jedné z terénních vln jí navíc v rychlosti úplně vypnula lyže a Wilkinsonová končí v sítích. Ještě před tím ale stihla skoro zabrzdit a nebyl to ta tvrdý náraz.
   
  47
  Účes Stefanie Fleckensteinové zdobí žlutá mašle a vypadá to, že jí přinesla alespoň trochu štěstí. Na vysoké startovní číslo předvedla poměrně čistou jízdu, alespoň v první polovině trati. Pro nezkušené závodnice je ale Zauchensee přeci jen až příliš velké sousto. 11,5 km/h ztráta na druhém měřeném místě a celkové ztráta přes tři sekundy nakonec na body Kanaďance nestačí.
   
  48
  Poslední sjezdařkou v závodě je Maureen Lebelová, která právě svou neznalost zdejšího svahu a nezkušenost prokázala v praxi. Některé branky jí vynesly až mimo ideální stopu, na skocích zase létala až moc do strany. V cíli je z toho odstup téměř čtyř sekund a čtyřicáté místo.
   
  Závod právě skončil!
   
  Čtvrtý závod ve sjezdu v této sezóně ovládla v rakouském Zauchensee Lara Gutová-Behramiová, která potvrdila skvělé výsledky z tréninků a také vzrůstající formu směrem k Olympijským hrám. Připsala si tak své vítězství číslo 34 v rámci závodů Světového poháru.

  To jí mohla bez problémů uzmout absolutní vládkyně sjezdu posledních měsíců, jenomže Sofia Goggiaová přeci jen doplatila na jízdu na hraně rizika a vypadnutí. Kvůli agresivnímu pojetí totiž na jedné z terénních vln zaváhala a vletěla do ochranných sítí. Odešla ale po svých a snad bude do dalších závodů připravena v plné síle.

  Gutová tak měla lehčí cestu k vítězství, kterou jí ale maximální možnou měrou zkomplikovala Kira Weidleová z Německa, která za ní zaostala jen o desetina a ukázala, že její stříbro z posledního MS rozhodně nebylo náhodné. Před pekingským vrcholem sezóny tak má parádní formu. S číslem 1 si pak pro první pódium sezóny dojela domácí hvězda Ramona Siebenhoferová, která je po zranění zpět v obvyklé fazóně a bude nadále trápit ostatní favoritky.

  Úřadující mistryně světa Corinne Suterová končí až sedmá a ta letos strádá, naopak pro nejlepší kariérní výsledek si čtvrtým místem dojela Nadia Delagová, mladičká Italka a jedna ze sesterské dvojice má před sebou zářnou budoucnost. Šestým místem doplnila pohodu v italském týmu univerzálka Federica Brignoneová. Česé fanoušky potěšila Ester Ledecká více než slušným osmým místem po svém návratu do Světového poháru lyžařek.

  Parádní výsledky si zajely i Švýcarky "druhého sledu", Jasmine Fluryová končí devátá a Noemie Kollyová s číslem 38 předvedla čtrnáctý čas a zajela si kariérní maximum. Petra Vlhová sympaticky chce startovat v každém závodě, ale takto náročným sjezdem si ukousla možná až příliš velké a tuhé sousto. Za 26. místo si specialistka na točivé disciplíny přeci jen proti Shiffrinové, která zde nestartovala, připsala pár bodíků.
   
  S těmito slovy se s vámi z rakouských Nízkých Tauer loučím, ale srdečně vás zvu ke sledování dalších našich textových přenosů z alpského lyžování.
   
  Konečné pořadí:

  1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1:45,78
  2. Kira Weidleová (GER) +0,10
  3. Ramona Siebenhoferová (AUT) +0,44
  4. Nadia Delagová (ITA) +0,52
  5. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +0,68
  6. Federica Brignoneová (ITA) +0,87
  7. Corinne Suterová (SUI) +0,99
  8. Ester Ledecká (CZE) +1,06
  9. Jasmine Fluryová (SUI) +1,24
  10. Christine Scheyerová (AUT) +1,26
  11. Ariane Rädlerová (AUT) +1,27
  12. Nicol Delagová (ITA) +1,30
  13. Elena Curtoniová (ITA) +1,35
  14. Noemie Kollyová (SUI) +1,62
  15. Ilka Štuhecová (SLO) +1,64
  16. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1,66
  17. Mirjam Puchnerová (AUT) +1,83
  18. Priska Nuferová (SUI) +1,89
  19. Francesca Marsagliaová (ITA) +1,90
  20. Romane Miradoliová (FRA) +1,91
  21. Nadine Festová (AUT) +2,09
  22. Laura Gaucheová (FRA) +2,10
  22. Elisabeth Reisingerová (AUT) +2,10
  24. Joana Hählenová (SUI) +2,12
  25. Wendy Holdenerová (SUI) +2,19
  26. Petra Vlhová (SVK) +2,27
  27. Tamara Tipplerová (AUT) +2,34
  28. Jasmina Suterová (SUI) +2,48
  29. Julija Pleškovová (RUS) +2,51
  30. Camille Ceruttiová (FRA) +2,58 (13:11:29)

  Adam Kodet

  Konečné pořadí
  1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1:45,78
  2. Kira Weidleová (GER) +0,10
  3. Ramona Siebenhoferová (AUT) +0,44
  4. Nadia Delagová (ITA) +0,52
  5. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +0,68
  6. Federica Brignoneová (ITA) +0,87
  7. Corinne Suterová (SUI) +0,99
  8. Ester Ledecká (CZE) +1,06
  9. Jasmine Fluryová (SUI) +1,24
  10. Christine Scheyerová (AUT) +1,26
  11. Ariane Rädlerová (AUT) +1,27
  12. Nicol Delagová (ITA) +1,30
  13. Elena Curtoniová (ITA) +1,35
  14. Noemie Kollyová (SUI) +1,62
  15. Ilka Štuhecová (SLO) +1,64
  16. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1,66
  17. Mirjam Puchnerová (AUT) +1,83
  18. Priska Nuferová (SUI) +1,89
  19. Francesca Marsagliaová (ITA) +1,90
  20. Romane Miradoliová (FRA) +1,91
  21. Nadine Festová (AUT) +2,09
  22. Laura Gaucheová (FRA) +2,10
  22. Elisabeth Reisingerová (AUT) +2,10
  24. Joana Hählenová (SUI) +2,12
  25. Wendy Holdenerová (SUI) +2,19
  26. Petra Vlhová (SVK) +2,27
  27. Tamara Tipplerová (AUT) +2,34
  28. Jasmina Suterová (SUI) +2,48
  29. Julija Pleškovová (RUS) +2,51
  30. Camille Ceruttiová (FRA) +2,58

  Startovní listina
  1. Ramona Siebenhoferová (AUT)
  2. Priska Nuferová (SUI)
  3. Kira Weidleová (GER)
  4. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
  5. Sofia Goggiaová (ITA)
  6. Petra Vlhová (SVK)
  7. Corinne Suterová (SUI)
  8. Nicol Delagová (ITA)
  9. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
  10. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
  11. Mirjam Puchnerová (AUT)
  12. Jasmine Fluryová (SUI)
  13. Elena Curtoniová (ITA)
  14. Christine Scheyerová (AUT)
  15. Tamara Tipplerová (AUT)
  16. Federica Brignoneová (ITA)
  17. Ester Ledecká (CZE)
  18. Ilka Štuhecová (SLO)
  19. Nadia Delagová (ITA)
  20. Stephanie Venierová (AUT)
  21. Elisabeth Reisingerová (AUT)
  22. Sabrina Maierová (AUT)
  23. Laura Gaucheová (FRA)
  24. Nadine Festová (AUT)
  25. Joana Hählenová (SUI)
  26. Jacqueline Wilesová (USA)
  27. Francesca Marsagliaová (ITA)
  28. Romane Miradoliová (FRA)
  29. Ariane Rädlerová (AUT)
  30. Jasmina Suterová (SUI)
  31. Wendy Holdenerová (SUI)
  32. Lisa Hörnbladová (SWE)
  33. Keely Cashmanová (USA)
  34. Tiffany Gauthierová (FRA)
  35. Michaela Heiderová (AUT)
  36. Vanessa Nussbaumerová (AUT)
  37. Julija Pleškovová (RUS)
  38. Noemie Kollyová (SUI)
  39. Maruša Ferková (SLO)
  40. Stephanie Jenalová (SUI)
  41. Greta Smallová (AUS)
  42. Camille Ceruttiová (FRA)
  43. Roberta Melesiová (ITA)
  44. Elvedina Muzaferijaová (BIH)
  45. Ania Monica Caillová (ROU)
  46. Alix Wilkinsonová (USA)
  47. Stefanie Fleckensteinová (CAN)
  48. Maureen Lebelová (USA)

  Průběžné pořadí SP ve sjezdu (3/9)
  1. Sofia Goggiaová (ITA) 300 bodů
  2. Breezy Johnsonová (USA) 340
  3. Mirjam Puchnerová (AUT) 152
  4. Corinne Suterová (SUI) 145
  5. Ramona Siebenhoferová (AUT) 124
  6. Nadia Delagová (ITA) 112
  7. Cornelia Hütterová (AUT) 101
  8. Christine Scheyerová (AUT) 73
  9. Ilka Štuhecová (SLO) 71
  10. Federica Brignoneová (ITA) 70
  11. Kira Weidleová (GER) 62
  11. Ragnhild Mowinckelová (NOR) 62
  13. Elena Curtoniová (ITA) 56
  14. Tamara Tipplerová (AUT) 46
  15. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) 44
  -----------------------------------------------
  21. Ester Ledecká (CZE) 31

  Průběžné celkové pořadí SP (20/37)
  1. Mikaela Shiffrinová (USA) 966 bodů
  2. Petra Vlhová (SVK) 911
  3. Sofia Goggiaová (ITA) 657
  4. Sara Hectorová (SWE) 582
  5. Wendy Holdenerová (SUI) 408
  6. Federica Brignoneová (ITA) 407
  7. Michelle Gisinová (SUI) 385
  8. Ramona Siebenhoferová (AUT) 353
  9. Lena Dürrová (GER) 348
  10. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 343
  10. Katharina Liensbergerová (AUT) 343
  12. Ragnhild Mowinckelová (NOR) 336
  13. Breezy Johnsonová (USA) 322
  14. Tessa Worleyová (FRA) 312
  15. Marta Bassinová (ITA) 298
  --------------------------------------------
  39. Martina Dubovská (CZE) 108
  67. Ester Ledecká (CZE) 51