Buffalo – Detroit 2:3 (po pr.) | Colorado – Minnesota 4:3 (1:0 po s.n.) | San Jose – Los Angeles 6:2 (kon.)
Arizona – Montreal 5:2 (kon.) | Seattle – Chicago 3:2 (2:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Colorado Avalanche
4:3 (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Minnesota Wild
Pondělí 17.01.2022, 21:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji dobrou noc! (00:21:01)

Je tomu tak, Pavel Francouz je první hvězdou zápasu! Čekal jsem, že se do trojky vejde i Kaapo Kähkönen, který chytal skvěle, ale trojice je zcela zasloužená.

1. Pavel Francouz (COL) – 25 zákroků
    2. Kirill Kaprizov (MNS) – 2+0
    3. Nathan MacKinnon (COL) – 1+1

Ač to nebylo v plánu, česká stopa byla nakonec velmi výrazná, protože Pavel Francouz naskočil do zápasu v jeho polovině za zraněného Darcyho Kuempera, ale své role se zhostil skvěle!

Ačkoliv ho Kirill Kaprizov dvakrát překonal, český brankář si připsal 25 zákroků, z nichž některé byly opravdu důležité. V nájezdech už naprosto dominoval a řekl si o místo mezi třemi hvězdami zápasu.

Hity: 24 – 28

Utkání končí, Colorado slaví druhý bod, za který vděčí Mikku Rantanenovi a zejména Pavlu Francouzovi, který si doslova ukradl nájezdy, jelikož pochytal všechny tři pokusy soupeře. Tak či tak, oba týmy si zaslouží poklonu, protože tohle byl zápas jako hrom!

Obě mužstva jasně ukázala, že se s nimi musí počítat a jejich umístění není rozhodně žádná náhoda.

Mikko RANTANEN - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
    V samostatných nájezdech se trefil jediný hráč, a to MIKKO RANTANEN, který rozhoduje o zisku bonusového bodu.

3. série
    1:0
    Kirill Kaprizov dal Pavlu Francouzovi dva góly, přesto se nakonec raduje český brankář, který skvěle zasahuje lapačkou!

2. série
    1:0
    Mikko Rantanen propálil Kaapa Kähkönena, čímž dává svému týmu výhodu!

2. série
    0:0
    Kevin Fiala na Pavla Francouze nevyzrál, další skvělý zákrok českého brankáře!

1. série
    0:0
    Nathan MacKinnon se svou střelou neuspěl, Kaapo Kähkönen je pozorný.

1. série
    0:0
    Na úvod je Mats Zuccarello, který Pavla Francouze dobře vymíchal, ale český brankář se dobře natáhl a fantasticky zastavil puk na čáře pravým betonem!

Samostatné nájezdy začínají.

Bitvu o Stanley Cup nesledujeme, ale dnešní utkání parametry vyřazovací části rozhodně má! Body už se dělí, prodloužení o vítězství nerozhodlo, proto dneska vyhraje ten šikovnější a šťastnější.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Na druhé straně musel proti střele z levé strany zasáhnout Kaapo Kähkönen – úspěšně. Uvidíme samostatné nájezdy!

64:35
    Minnesota úplně rozložila obranu Colorada, načež Kevin Fiala pálil z pravého kruhu do téměř prázdné branky, ale trefil jen boční síť!

64:15
    Minnesota dostává kotouč na polovinu Colorada. Pavel Francouz se musí mít se svými parťáky na pozoru.

63:42
    Ofsajd přerušil útok Colorada, po němž zahrozila Minnesota, ale Fialův pokus z hranice kruhu Pavel Francouz vyráží.

63:16
    Colorado nedostalo puk ze svého pásma, ale hráči Minnesoty odjíždí raději střídat – domácí mají druhý pokus.

62:41
    Rychlé přečíslení domácího mužstva zakončil znovu Nazem Kadri, který trefuje pravou spojnici branky!

62:25
    Karty se obrátily, protože na kotouči hrají Wild. Colorado je však vytlačilo do středního pásma.

62:01
    Colorado je nadále lepším týmem, hraje převážně na útočné polovině, ale jasné gólové šance zatím nepřibývají.

61:42
    Nazem Kadri pálí pro změnu z mezikruží nad branku, načež Minnesota dostává puk až k Pavlu Francouzovi.

61:16
    Jeden z domácích si přece jen zatáhl puk do středu, načež tahem zkoušel překvapit Kaapa Kähkönena – neúspěšně.

61:00
    Colorado drží útočné pásmo a roztáčí kolotoč před brankou finského brankáře – zatím bez střely.

60:45
    Colorado předvedlo pro změnu pěkný brejk, který zakončil z pravého kruhu Nazem Kadri, ale Kaapo Kähkönen zasahuje!

60:09
    Okamžitě po vhazování se Minnesota vydala do útoku, když se z pravého vypálil Kirill Kaprizov – jistý Pavel Francouz.

60:01

Neskutečný zápas nekončí! Když se zdálo, že Kaapo Kähkönen vytasil kandidáta na zákrok sezony, bylo vše jinak, protože video potvrdilo, že Nathan MacKinnon poslal svůj tým tři a půl minuty před koncem základní hrací doby do vedení.

Minnesota se ale nevzdala, zabrala a ještě dokázala druhou trefou Kirilla Kaprizova vyrovnat. Utkání tak rozhodne nastavení, ale nutno říct, že zaslouženě, protože oba týmy hrají parádně.

60:00

59:45
    Wild se v závěru třetího dějství tlačí za rozhodujícím gólem. Pokud Matta Dumby ze středního pásma Pavel Francouz sráží.

59:23
    Nepříjemný závar před Pavlem Francouzem málem zakončil Alex Goligoski, který v nepřehledné situaci minul.

59:09
    Na druhé straně přiletěla nepříjemná střela z pravé strany, která však orazítkovala jen plexisklo za brankou.

58:31
    Z pravé strany se protlačil k brance Nathan MacKinnon, ale nadvakrát proti Kaapu Kähkönenovi neuspěl. Finský brankář si svou levou tyčku ustrážil.

58:15
    Avs pokračují ve své převaze a drží soupeře pod zámkem. Minnesota už bojuje, co jí síly stačí.

57:31
    Colorado chce dva body hned! Nátlak domácího tomu završil střelou od modré čáry Devon Toews, jenže Kaapo Kähkönen skvěle zasahuje.
    57:09 Kirill KAPRIZOV - 3:3

57:09
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Vyrovnáno! Neskutečné drama pokračuje, protože Wild udrželi pásmo, kde se u branky zorientoval nejlépe KIRILL KAPRIZOV a podruhé v utkání překonal Pavla Francouze. Asistence: Mats Zuccarello.

57:03
    Pavel Francouz kryje pokus z hole Alexe Goligoskiho! V bouřlivé atmosféře následuje komerční přestávka, po které nás čeká ještě pořádné drama.

56:43
    Minnesota zatlačila svého soupeře do pásma, čímž rozhodila i Pavla Francouze, ale ten se nakonec proti střele Ryana Hartmana z levého kruhu stihl přesunout včas!
    56:28 Nathan MACKINNON - 3:2

56:28
    Colorado právě vstřelilo branku!
    To je zvrat jako hrom! Rozhodčí nakonec po debatě u videa gól uznávají, takže krásná akce domácího týmu, kterou zakončil NATHAN MACKINNON končí vedoucím gólem. Asistence: Gabriel Landeskog, Mikko Rantanen.

56:28
    Rozhodčí nejprve branku neuznali, ale pak se přece jen vydali podívat na video. Už několik minut probíhá podrobný rozbor. Zajímavá situace!

56:28
    Neskutečné! Colorado ujelo do přečíslení, na jehož konci byl na zadní tyčce Nathan MacKinnon, kterému po krásné akci se spoluhráči ukradl gól Kaapo Kähkönen, jenž špičkou levého betonu zastavil puk na čáře!

56:15
    Colorado trošku přiložilo pod kotel a tlačí se do útoku. Uvidíme, zda dokáže zápas zlomit.

55:22
    Kirill Kaprizov vypálil z pravéh kruhu, ale nedostal kotouč mezi tři tyčky!

54:34
    Oba týmy už jsou trošku opatrnější, nikam se neženou a nechtějí udělat zbytečnou chybu.

53:46
    Rozhodčí přerušuje hru kvůli ofsajdovému postavení domácího mužstva. Závěr zápasu se pomalu a jistě blíží!

53:19
    Na druhé straně dostal nabito Mikko Rantanen, ale jeho krajan v brance Wild nezůstává oproti českému brankáři pozadu – jistý zákrok.

52:57
    Kirill Kaprizov je při chuti, pálí ze všech pozic, ale tentokrát se svou střelou od mantinelu na Pavla Francouze nevyzrál – jistý zákrok na pravé tyčce.

52:35
    Z hranice kruhu se opřel do kotouč Nicolas Aube-Kubel, jehož povedenou střelu dokázal finský brankář pokrýt.

51:45
    Alex Goligoski byl na pravém kruhu v zajímavé pozici, jenže jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

51:23
    Skvělý výkon Kaapa Kähkönena pokračuje i nadále, protože tentokrát přerušil hru po střele Nathana MacKinnona z pravé strany – komerční přestávka.

50:26
    Nazem Kadri se natlačil mezi kruhy, odkud tentokrát zakončil, ale neuspěl, protože Kaapo Kähkönen dobře zasahuje!

50:20
    Atraktivní hra na obou stranách pokračuje i ve vyrovnaném počtu hráčů. Ačkoliv mají domácí mírně navrch, hosté dobře blokují jejich pokusy.

49:18
    Hluchou minutu, kdy se hra přelévala ze strany na stranu bez výraznější šance narušuje vyloučení Mikka Rantanena (COL) s Alexem Goligoskim (MNS).

48:18
    A znovu malý souboj mezi Calenem Addisonem a Pavlem Francouzem. I tentokrát uspěl po střele od modré čáry brankář Avs.

48:02
    Od modré čáry vypálil pro změnu Calen Addison, jehož povedenou a nebezpečnou střelu Pavel Francouz dobře našel. Důležité uklidnění v podání českého brankáře.

47:50
    Minnesota je po vyrovnání při chuti, ale prudká střela Jona Merilla od modré čáry končí jen ve výstroji Pavla Francouze.
    46:46 Kirill KAPRIZOV - 2:2

46:46
    Minnesota dobře zakombinovala v útočném pásmu, při čemž dostal na pravém kruhu kotouč volný KIRILL KAPRÏZOV, který prudkým volejem nedal Pavlu Francouzovi šanci. Asistence: Mats Zuccarello, Matt Dumba.

46:15
    Devon Toews vypálil od levého mantinelu, čímž donutil finského brankáře zasáhnout. Úspěch slavil Evropan.

45:56
    Matt Boldy se tlačil ke střele z prostoru před brankou, ale přestřelil i Pavla Francouze v domácí konstrukci.

45:21
    Colorado se úspěšně brání, ale nutno říct, že tahá za kratší konec provazu. Minnesota je v úvodu třetí třetiny velmi aktivní – icing Avs.

44:36
    Zakázané uvolnění domácího týmu vyhovuje Minnesoty, která drží soupeře pod nepříjemným tlakem.

43:53
    Zablokovaná střela domácího borce je vrcholem domácího nátlaku, který další zakončení zatím nepřináší.

43:31
    Nathan MacKinnon se z levé strany krásně natlačil před brankáře Kaapa Kähkönena, který ho však úspěšně vychytal!

43:20
    Hra byla na krátko přerušena po neplánované cestě kotouče na tribuny.

42:40
    Ke střele se dostal pro změnu Mats Zuccarello, přestože neuspěl, Minnesota pokračuje v ofenzivní aktivitě.

41:49
    Minnesota drží kotouč ve své moci, ale nedaří se jí vytvořit ideální střeleckou pozici a ohrozit Pavla Francouze.

41:18
    Nathan MacKinnon (COL) podržel v rohu obranného pásma soupeře, což sudí nepřehlédl a dává mu dvě minuty. Zároveň však míří na trestnou také Marcus Foligno (MNS) za hru vysokou holí.

41:18
    Minnesota se však rychle vrací, načež si musel Pavel Francouz poradit se střelou zprava i s dorážkou.

40:57
    Colorado se dokázalo ve svém pásmu zmocnit kotouče a přenést hru převážně do středního pásma.

40:42
    Minnesota dokončila svou přesilovku v úvodu třetího dějství, kdy z levé strany prověřila Pavla Francouze – snadný zákrok.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 24 – 20

To je lavina parádního hokeje! Wild na začátku druhého dějství po pěkné akci snížili gólem Kevina Fialy, načež se většinu třetiny bránili nájezdům Colorada, jenže Kaapo Kähkönen předvádí za obětavou obranou Minnesoty solidní výkon.

Fanoušci si dokonce užili povedenou bitku Jordana Greenwaye s Kurtisem MacDermidem, když první jmenovaný v brankovišti podrazil Darcyho Kuempera. Brankář Avs musel nakonec vystřídat, čímž pustil do branky Pavla Francouze, který si zejména v závěru druhého dějství připsal několik důležitých zákroků.

40:00

39:59
    Důležitá chvilka v podání Pavla Francouze! Nejprve v závěrečných vteřinách pokryl střelu Kevina Fialy, načež se puk vrátil do brankoviště, kde ho neúspěšně dorážel Jordan Greenway. Uf, to je mazec!

39:34
    Obrovský tlak Minnesoty pokračuje, jenže Wild nemohou trefit branku Pavla Francouze. Obránci skvěle pracují a střely blokují.

38:54
    Ryan Hartman pálí jen mimo brankovou konstrukci, načež kotouč vyletěl na jednu ze střídaček – hra je přerušena.

38:36
    Jack Johnson (COL) si podržel soupeře, za což dostává dvě minuty a dává Minnesotě přesilovou hru.

38:30
    Matt Dumba od modré čáry prověřil Pavla Francouze, který si připsal pohodlný zákrok.

37:45
    Minnesota je v posledních desítkách minut velmi aktivní a tlačí se do zakončení. Uvidíme, zda dokáže vyrovnat.

37:11
    Jon Merill pálí od levého mantinelu, načež si Pavel Francouz připisuje další zákrok.

36:29
    Nebezpečná však dokáže být také Minnesota, protože krátce po Kirillu Kaprizovovi měl zajímavou šanci také Viktor Rask.

36:18
    Oba týmy se střídají v držení kotouče, ačkoliv aktivnějším a nebezpečnějším jsou stále domácí, kteří se tlačí za třetím gólem.

35:46
    Kirill Kaprizov vypálil od modré čáry, odkud vyslal jedovatou střelu tahem, kterou český brankář úspěšně vyráží.

35:26
    Kaapo Kähkönen skvěle pokryl střelu Andrého Burakovského, čímž přerušuje hru a drží svůj tým ve hře.

34:46
    Zajímavá střela Andrého Burakovského je zablokovaná do ochranné sítě. Minnesota si může oddechnout – zaslouženě.

34:19
    Frederick Gaudreau od pravého mantinelu prověřil Pavla Francouze, ale český brankář lapil snadný puk do lapačky a rozehrává.

33:57
    Ve velmi dobré pozici se ocitl Nazem Kadri, ale z prostoru před brankou pouze minul brankovou konstrukci!

33:35
    Colorado vybojoval útočné pásmo a drží Minnesotu pod obrovským tlakem. Finský brankář se se svými parťáky musí pořádně ohánět!

33:17
    Ryan Hartman (MNS) zřejmě přikryl puk rukavicí, za což dostává dvě minuty za zdržování hry, ale vůbec se mu to nelíbí.

33:10
    Obrovský závar před brankou Wild gólem nekončí, protože když už Avs vystřelí, obětavá defenziva Minnesota odvrací puky.

32:36
    Colorado svého soupeře nepříjemně tlačí, ale hosté i díky jistému Kaapu Kähkönenovi odolávají.

32:03
    Cale Makar se na modré čáře parádně opřel do kotouče, který zaplul jen do pohotové Kähkönenovy lapačky!

31:35
    Pohotový zákrok finského brankáře proti slabší střele přerušuje hru, tudíž se vhazuje po jeho levici.

30:49
    Minnesota se marně snaží rozjet útočné akce, protože Colorado pracuje v defenzivě velmi dobře a útoky odráží.

30:17
    Kotouč se stěhuje od pásma do pásma, jenže na další výraznější šance čekáme. Jde cítit, že proti sobě hrají přední týmy NHL.

29:35
    J. T. Compher prověřil finského brankáře jedovatou střelou z pravého kruhu, po které se Minnesota vydala do neúspěšného brejku – ofsajd.

29:26
    Zdá se, že Darcy Kuemper nemůže pokračovat ve hře! Vypadá to na nějaké zranění, takže se do hry dostává Pavel Francouz.

28:53
    A pozor! Jordan Greenway (MNS) v brankovišti podrazil domácího brankáře, za což Kurtis MacDermid (COL) pěstně vyčinil. Pěkná nálož, za kterou padají desítky minut.

Oba borci dostávají klasickou pětku, domácí hráč ještě dvě minuty za vyvolání bitky a desítku za nesportovní chování, zatímco jeho soupeř obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

28:51
    Callen Addison se svou ránou od modré čáry neuspěl, protože minul domácí branku.

28:06
    Kevin Fiala se znovu protlačil mezi kruhy, kde se pokoušel zakončit z mezikruží, ale neuspěl.

27:36
    Kotouč opustil hrací plochu, tudíž je hra přerušena. Čeká nás komerční přestávka.

27:22
    Connor Dewar z velkého úhlu minul, načež jsou na tahu domácí hráči, kteří pokračují v ofenzivní aktivitě.

26:50
    Pokud Nathana MacKinnona byla zablokovaný obráncem. Ačkoliv se léta ze strany na stranu, obránci jsou v tomhle ohledu kvalitní na obou stranách.

26:30
    Kirill Kaprizov se natlačil před branku, kam dostal přihrávku za obránce, jenže bekhendem nedokázal zasunout kotouč do branky.

25:52
    Kirill Kaprizov pálí mimo tři tyčky, přesto se Wild drží u puku, jenže Colorado je nebezpečné z brejkových situací.

25:25
    Colorado se dobře brání, vyhazuje kotouč, a když už se hosté dostanou ke střele, většinou je zablokovaná.

24:49
    Minnesota se drží na kotouči, dostává domácí do úzkých, ale zatím si nedokázala vytvořit zajímavou střeleckou pozici.

24:03
    Obrovská šance Matta Boldyho, který byl sám před domácím brankářem, jenže přihrávku z levé strany nevyužil.

23:45
    U mantinelu byl tvrdě dohrán jeden z hostů, nakonec jede na trestnou Nicolas Aube-Kubel (COL) za hru vysokou holí.

23:22
    Individuální průnik domácího útočníka z levé strany před branku nakonec zakončením neskončil, Minnesota vyváží kotouč.

22:53
    Minnesota se musela znovu bránit, ale úspěšně vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

22:35
    Colorado však hraje ve velké pohodě, snadno se dostalo do útočného pásma, kde pálil z levé strany Nazem Kadri, ale finský brankář jeho prudkou a povedenou střelu dobře viděl!

22:15
    Minnesota si může oddechnout, protože pár vteřin po vhazování vyhazuje puk přes všechny čáry.

22:06
    Colorado se vzápětí natlačilo do branky, ale v brankovišti kotouč do branky nedotlačilo – finský brankář kryje.

21:50
    Skvělá přesilovka Colorada! Brankář Wild se nestíhal ohánět, na štěstí pro něj pálil Mikko Rantanen z pravého kruhu nad branku!

20:52
    Vzápětí ale Marcus Foligno (MNS) zbytečně podrážel za brankou soupeře, tudíž si Avs zahrají přesilovou hru.
    20:33 Kevin FIALA - 2:1

20:33
    Ale pozor, máme sníženo! Na konci povedeného brejku Minnesoty stál KEVIN FIALA, který v úvodu druhého dějství skvělým průnikem před branku snižuje na rozdíl jediné trefy. Asistence: Matt Boldy.

20:17
    Colorado vstupuje do druhé třetiny aktivně, čímž navazuje na povedenou první část. Střela Andrého Burakovského však končí na Kähkönenově levém betonu.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 16 – 8

Minnesota byla Coloradu vyrovnaným soupeřem jen v úvodu, zhruba pěti minutách. Postupem času začaly Laviny dominovaly, třikrát trefily tyč. Následně v šestnácté minutě faulovali Divočáci ve dvou případech během šestnácti sekund a tu potrestal Rantanen odrazem o záda Kähkönena a potom Newhook bez přípravy z levého kruhu. V závěru ještě mohl zvýraznit vedení Colorada Landeskog při brejku dva na jednoho, ale nezasunul kotouč mezi nohama hostujícího brankáře.

20:00

19:50
    Kadri si hodil puk zprava na střed, poté zasáhl brankář.

18:53
    Při brejku dva na jednoho přihrával Mikko Rantanen křížem zleva na opačnou tyč a Landeskog chtěl zasunout bekhendem mezi nohama gólmana, to se mu nepovedlo.
    17:39 Alex NEWHOOK - 2:0

17:39
    Girard posunul zleva pod sebe na ALEXE NEWHOOKA a ten bez přípravy propálil gólmana. Asistence: Samuel Girard, André Burakovsky.

17:11
    Colorado zmáčklo soupeře, ale potom nevyšla Newhookovi střela zleva na druhou tyč.
    15:57 Mikko RANTANEN - 1:0

15:57
    MacKinnova střela se odrazila od zadního mantinelu na pravou stranu a MIKKO RANTANEN využil odrazem o záda Kähkönena přesilovku pět na čtyři. Asistence: Nathan MacKinnon, Cale Makar.

15:47
    Domácí to sehráli z pravého kruhuz na Makara, jeho pokus zleva schoval Kähkönen do lapačky.

15:37
    Navíc Laviny vyhrály buly.

15:35
    Colorado bude hrát 1:44 pět na tři, Hartman hákoval MacKinnona.

15:31
    Kadri tečoval střelu od modré čáry do nohy Kähkönena.

15:19
    Duhaime vyloučen za vysokou hůl proti Rantanenovi, první přesilovka duelu.

14:56
    Makar měl další loženku Colorada, když dorážel puk odražneý od Landeskoga a vypadalo to, že hostům pomohlo břevno.

14:48
    Rask pokryt při nahrávce od levého mantinelu pod sebe, pak se O´Connor postaral o buly před hostující bránou.

14:08
    Kähkönen zasáhl lapačkou proti střele Newhooka z pravé strany na kratší tyči.

13:31
    Addison našel zprava jen lapačku Kuempera, komerční pauza.

13:08
    Burakovsky byl zastavený na útočné modré čáře, pak Johnson dostoupil na pravé straně Kaprizova.

12:33
    Po sklepnutí zleva pod sebe přišel golfák Toewse, ten vyrazil Kähkönen na přední tyči.

12:13
    Giroud založil útok z pravé strany, ten ale neměl dlouhého trvání.

11:42
    MacDermid zakončoval z levého obránce, pak spálil dorážku Comphier.

11:11
    Na nastřelené tyče tak vede Colorado 2:0, zatím je jednoznačně lepším mužstvem.

10:13
    Toews objel bránu z levé strany, přitom zprvu byl sám proti Kähkönenovi, pak trefil Rantanen tyčku.

09:35
    Colorado kombinovalo až vystřelil Landeskog na středu mimo branku v době, kdy clonil O´Connor.

09:11
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

08:20
    Nejprve pálil MacKinnon z pravého kruhu z prvního doteku, pak přišla rána od modré čáry do horní tyče.

07:41
    Coloardo napadalo rozehrávku, pak zakončila Minnesota z levého křídla výrazně mimo tři tyče.

06:58
    Newhook vjel do ofsajdu.

06:27
    Minnesota vysunula forčekink, ale negbyla úspěšná, pak si nerozuměl na levé straně Kadri s O´Connorem.

05:53
    Sturm dorážel nadvakrát střelu Dewara zprava na přední tyč, pak ještě Duhaime hledal bekendem místo mezi nohama Kuempera.

05:37
    Toews posunul na levé straně rozjetému MacKinnonovi, ten křížem trefil lapačku Kähkönena.

05:16
    Pokusem zprava přes obránce do lapačky Kuempera získal Kaprizov vhazování před domácí bránou.

04:44
    Addison zaváhal na útočné modré čáře a Colorado kontrovalo, nicméně nezakončilo svou akci.

04:19
    Nepovedená rozehrávka Goligoskiho skončila zakázaným uvolněním.

03:37
    Kuemper povyjel z levé strany a zneškodnil vyloženou šanci Minnesoty.

03:09
    Gaudreau se nedostal na pravé straně přes obránce, Colorado se pak rychle přesunulo do útočného pásma.

00:22
    Burakovsky ujel po pravé straně a střílel zápěstím na bližší tyč.

00:01

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Rantanen, MacKinnon, Landeskog – Ničuškin, Kadri, Burakovsky – Aube-Kubel, Newhook, L. O'Connor – Compher, M. Malcev, Jost.
    Trenér: Jared Bednar

Minnesota Wild: Kähkönen (A. Hammond) – Dumba, Jordie Benn, D. Kulikov, Goligoski, Addison, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – M. Foligno, V. Rask, Greenway – Dewar, N. Sturm, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Schrader, Chmielewski – MacPherson, Rody.

Československá stopa soupiskách
    Pavel Francouz (COL)
    Martin Kaut (COL)

Vzájemné zápasy
    Oba celky se utkají v letošní sezoně již počtvrté. V daném zápase zvítězil vždy ten, který měl výhodu domácího prostředí, naposledy podruhé Colorado poměrem 4:1 díky dvěma gólům Landeskoga.

Z Minnesoty byla po loňské sezoně vyplacena dvojice Parise – Suter. Bývalé hvězdy New Jersey, respektive Nashvillu úplně nenaplnily očekávání. Naopak zůstal Rus Kirill Kaprizov prodloužil smlouvu a nadále tak obléká zelený dres, ačkoliv se spekulovalo o jeho návratu do Ruska. I se střelcem vítězného gólu olympijského finále v Koreji se Wild daří. Hosté momentálně okupují v Západní konferenci pátou příčku, když ve čtyřiatřiceti duelech nasbírali na své konto celkem šestačtyřicet bodů. V uplynulých třech zápasech ani jednou nezaváhali. Naposledy deklasovali doma Anaheim 7:3, když poslali gólmana Stolarze na střídačku a nastoupil tak Lukáš Dostál.

Colorado momentálně vede tabulku Západní konference, když má stejně bodů jako druhý Nashville, ale oproti Preds hned čtyři zápasy k dobru. Předevčírem porazilo Arizonu a jejím ledě 5:0, když tři kanadské body zapsali MacKinnon i Rantanen. V letošní sezoně odehrálo Colorado doma osmnáct duelů a prohrálo jen ve třech případech. Do jeho sestavy se po loňské vynechané sezoně vrátil Pavel Francouz, aktuálně jeden ze sedmi českých brankářů v nejslavnější lize planety. Ve zmiňovaném souboji s Arizonou, za kterou chytal Karel Vejmelka, ovšem účastník posledních olympijských her nenastoupil. Dodejme, že vedení Avalanche nedávno prodloužilo smlouvu s trenérem Bednarem do roku 2024.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu National Hockey League, ve kterém se střetnou Colorado Avalanche a Minnesota Wild. Začínáme ve 21:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 16. Rantanen (MacKinnon, Makar), 18. Newhook (Girard, Burakovsky), 57. MacKinnon (Landeskog, Rantanen), rozh. náj. Rantanen – 21. K. Fiala (Boldy), 47. Kaprizov (Zuccarello, Dumba), 58. Kaprizov (Zuccarello)