Colorado – Minnesota 4:3 (1:0 po s.n.) | San Jose – Los Angeles 6:2 (kon.) | Arizona – Montreal 5:2 (kon.)
Seattle – Chicago 3:2 (2:0 po s.n.) | NY Islanders – Philadelphia 4:1 (kon.) | St. Louis – Nashville 5:3 (kon.)
Vegas – Pittsburgh 3:5 (kon.)
St. Louis Blues
5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Nashville Predators
Úterý 18.01.2022, 02:40 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:28:31)

Trestné minuty: 13:9

Je dobojováno a domácí si svůj náskok o dvě branky dokázali udržet. Ve třetí třetině ale čelili obrovskému náporu Nashvillu, gólman Husso měl plno práce a v 52. minutě jej dokonce z dorážky překonal pohotový Jakov Trenin. Další pokusy hostů už ale dokázal pokrýt a když se po rychlém protiútoku trefil na opačné straně Brayden Schenn, mohli hráči St. Louis dohrát závěr ve větším klidu. Zápas skončil výsledkem 5:3, oslava vyřazení čísla 44, které nosil Chris Pronger se tak vydařila a St. Louis se bodově dotáhlo na Nashville. Oba týmy mají 51 bodů, St. Louis je v Centrální divizi druhé, Nashvillu patří třetí příčka.

59:45
    O'Reilly vyhodil šikovně do středního pásma, tohle už domácí tým udrží.

59:38
    Granlundova střela od levého mantinelu skončila u Hussa, ten ještě jednou přerušil hru.

58:51
    Domácí vysokým obloučkem vyhazují ven z vlastního pásma, tohle jim v současné době bohatě stačí.

58:45
    Nashville si bere oddechový čas.

58:15
    Zprava se do útočného pásma dral Barbašev, od mantinelu se mu ale vystřelit nepovedlo.

57:41
    Hosté to zkouší v šesti, Saros je na střídačce.
    57:25 Brayden SCHENN - 5:3

57:25
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Nashville ale u puku moc dlouho nezůstal, domácí se dostali do rychlého přečíslení, Barbašev přihrál na BRAYDENA SCHENNA a ten tvrdou ranou z první překonal přemisťujícího se Sarose – 5:3. Asistence: Ivan Barbašev, Ryan O'Reilly.

57:10
    Borowiecki pospíchal za vyhozeným pukem, zakázané uvolnění se nepískalo.

56:22
    Thomas se ale vydal na útočný výlet a pokoušel se po rychlé kličce i o zakončení. To mu bylo zablokováno a dopředu jde zase hostující tým.

55:57
    Nashville stupňuje svůj tlak, domácí už pouze vyhazují puky ven z pásma.

55:03
    Výsledkem nakonec byla prudká rána od modré čáry, Tomasinův dělový pokus ale Husso našel v lapačce a přerušil hru.

54:37
    Brown bránil McCarrona, hostům se přesto povedlo se uvolnit a rozvinout akci.

53:30
    St. Louis na chvíli v útočném pásmu, nic ale, co by mělo Sarose ohrozit.

52:45
    Nashville pokračuje ve snaze o srovnání, Husso měl teď i trochu štěstí, když střela z mezikruží šla těsně nad.
    51:33 Jakov TRENIN - 4:3

51:33
    Nashville právě vstřelil branku!
    Tlak hostů pokračovat, ti se opětovně dostali do útočného pásma, Husso čelil dalším střeleckým pokusům, vyrazil Myesrsův tvrdý pokus i dorážku Jeannota, puk se pak odrazil na hůl JAKOVA TRENINA a ten jej zblízka dotlačil za brankovou čáru – 4:3. Asistence: Tanner Jeannot, Philippe Myers.

50:44
    St. Louis se ubránilo, Schenn je opět na ledové ploše a hraje se v pěti na obou stranách.

50:05
    Neuspěl ani Forsberg, domácí poté vyhodili puk přes všechny čáry.

49:46
    Husso vyrazil střelu z levé strany, Duchene se pak už k dorážce nedostal, puk mu přeskočil hůl.

48:44
    Přesilovka pro Nashville, dvě minuty za podrážení dostal Brayden Schenn.

48:05
    Zakázané uvolnění domácích, po krátké pauze se tak vše vrátí před Hussa.

47:08
    Rázem tu ale byl Barbašev a jeho střela, útok na hattrick mu však v tuto chvíli nevyšel.

46:42
    St. Louis je ve třetí třetině pod tlakem, už několik minut se prakticky nedostalo na dostřel Sarosovy branky.

46:18
    Borowieckiho švih z levé strany šel zcela mimo, Husso puk pouze sledoval pohledem.

45:25
    Jeannot to zkoušel z pravé strany, Husso byl ale u své levé tyče připraven a zachytil i tento trochu skrytý švih.

44:14
    Další dva Hussovy zákroky, oba v rozkleku, chytil tak pokusy z bezprostřední blízkosti.

43:51
    Po přechodu modré čáry se puk vrátil na modrou čáru, odkud vystřelil Borowiecki a Husso měl co dělat, aby tuto bombu pokryl.

42:53
    St. Louis vyhodilo puk po mantinelu, Josi za ním pospíchá a chce co nejrychleji hru vrátit před Hussa.

41:58
    Domácí se vymanili z vlastního pásma a výsledkem byla protiakce a střela z ostrého úhlu. Saros puk pokryl u své levé tyčky.

40:45
    Úvod třetí třetiny se nese v lehce opatrném duchu.

Trestné minuty: 11:9

Čtyřicet minut hry je za námi a domácí tým je v dvoubrankovém vedení. St. Louis vstoupilo do druhé třetiny jako velká voda a hned na konci první minuty se po rychlém přechodu do útoku prosadil prudkou ranou Brayden Schenn. Podobnou akci pak domácí vystřihli i ve 26. minutě a svou dnes druhou branku dal Ivan Barbašev. Až poté se hosté probrali, dokázali zastavit nápor St. Louis, jenže se jim už nepovedlo ztrátu umazat. Všechny pokusy pochytal Ville Husso, případně mu pomohla obrana. Výsledkem je tedy stav 4:2 a skvělá výchozí pozice pro St. Louis do třetí třetiny.

40:00

39:58
    Ještě se nám hra přesunula k druhé brance, Krugovu dělovku od modré čáry však zblokovala obrana Nashvillu.

39:26
    Granlund se neprokličkoval do zakončení, Mikkola jej vytlačil k mantinelu a poslal k ledu.

38:12
    Do dalšího zakončení se cpal Saad, jenže byl u toho těsně bráněn a byl vytlačen z ideální pozice. A ránu z úhlu mu Saros hravě pokryl.

37:23
    Na druhé straně musel Saros zasahovat, dvakrát jej vyzkoušel Sundqvist a zejména druhý pokus byl pro brankáře Nashvillu nepříjemný. Puk ale vykopl pravým betonem.

36:52
    Z dálky to zkoušel hostující Carrier, Hussovu branku ale o velký kus minul.

35:06
    Tarasenko se objevil před brankou, okamžitě na něj mířila přihrávka z rohu, puk mu ale přeskočil hůl a on jen naprázdno promáchl.

34:21
    A už jsou oba celky v plném počtu.

34:14
    Další vyhození domácích, přesilovka Nashvillu se chýlí ke svému konci.

32:38
    Blízko snížení byl při závaru u brankoviště Johansen, z dorážky neuspěl ani Duchene. Domácí poté vyhodili přes všechny čáry.

32:21
    Další vyloučení, tentokrát si přesilovku zahrají hosté. Dvě minuty za držení dostal David Perron.

30:59
    Domácí se dostali do rychlého protiútoku, na pravé straně měl prostor pro zakončení Kyrou, Saros mu ale vyjetím zmenšil úhel a povedlo se mu puk lapit.

29:59
    Forsbergovo nahození z dálky zastavil Mikkola, Husso zasahovat nemusel.

29:37
    Hraje se teď hokej nahoru a dolů, oba gólmani si musí dávat velký pozor na případný brejk.

28:19
    Přesilovka je u konce, oba celky jsou již v plném počtu.
    28:01 Šance hostů v oslabení

28:01
    V oslabení se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho, vše vzal na sebe Trenin, jeho střelu ke vzdálenější tyčce vyrazil Husso svým betonem.

27:10
    Vzápětí ale Tarasenko chybně přihrával a jeho bekhend vylétl z útočného pásma.

26:48
    Po dlouhé kombinaci si v pravém kruhu našel prostor pro střelu Tarasenko, jeho švih šel ale nad branku.

26:19
    Navíc je tu přesilovka pro St. Louis, dvě minuty za podrážení dostal Matt Benning.
    25:19 Ivan BARBAŠEV - 4:2

25:19
    Domácí unikají do dvoubrankového náskoku, když předvedli další rychlý přechod do útoku, po překročení modré útočné čáry dostal přihrávku na levou stranu IVAN BARBAŠEV a prudkým švihem vymetl Sarosovu šibenici – 4:2. Asistence: Justin Faulk, Brayden Schenn.

24:43
    Kyrou byl s pukem v rohu a hledal najíždějícího Schenna. Povedlo se mu dát přihrávku, zakončení už ale bylo sraženo.

23:29
    Z ostrého úhlu to zkoušel Kostin, Saros tentokrát puk vytěsnil svou vyrážečkou.

22:05
    Saros pro jistotu přerušuje po dalším pokusu hru, hosté si mohou na chvilku vydechnout.

21:45
    St. Louis je v laufu, další výpad neskončil střelou zblízka jen proto, že finální přihrávka žabičkou přeskočila zakončujícímu hůl.
    20:59 Brayden SCHENN - 3:2

20:59
    Další výpad domácích už ale znamená gól! Rychlou akci po levé straně jednoduše zakončil BRAYDEN SCHENN, když předvedl prudký švih a vymetl vzdálenější horní roh Sarosovy branky – 3:2! Asistence: Ivan Barbašev, Colton Parayko.

20:24
    Hned v úvodu druhé třetiny se dopředu dral Tarasenko, pěknou stahovačkou se dostal do zakončení, jeho pokus ale Saros dokázal eliminovat.

Trestné minuty: 9:7

Je za námi první třetina, která přinesla opravdu zajímavý a rušný hokej. Vstup měli lepší hosté, ti se natlačili do útočného pásma a už na začátku páté minuty otevřeli skóre po trefě Ryana Johansena. Nashville pak sice nevyužil dlouhou přesilovku pět na tři, přesto pak přidal druhý gól po povedeném průniku Filipa Forsberga. Poté se konečně ke slovu dostalo i St. Louis a prakticky vzápětí snížil Ivan Barbašev. To ale nebylo vše, neboť domácí dostali výhodu přesilovky, tu v 18. minutě využil Ryan O'Reilly a srovnal na současných 2:2.

20:00

19:35
    Ještě jedno vhazování před Sarosem, hosté ale vyhodili tak šikovně, že z toho není ani zakázané uvolnění.

18:45
    Rázem jsou domácí na koni a převaha Nashvillu je pryč. St. Louis by rádo ještě do konce třetiny otočilo výsledek.
    17:47 Ryan O'REILLY - 2:2

17:47
    Přesilovka je využitá a domácí srovnávají skóre! Po vyhraném buly se puk dostal na modrou čáru, Tarasenkovu tečovanou střelu Saros vyrazil pouze před sebe, puku se chopil RYAN O'REILLY a bekhendovou kličkou srovnal na 2:2. Asistence: Vladimir Tarasenko, Torey Krug.

17:01
    Je tu navíc přesilovka pro St. Louis, dvě minuty za hákování dostal Mark Borowiecki.
    16:09 Ivan BARBAŠEV - 1:2

16:09
    Přichází ale blesková odpověď domácích. Za Sarosovou brankou hráči v modrém vybojovali puk, ten se dostal k pravému kruhu, odkud Schenn našel zcela volného IVANA BARBAŠEVA a ten zblízka upravil na 1:2. Asistence: Brayden Schenn, Ryan O'Reilly.
    15:50 Filip FORSBERG - 0:2

15:50
    A už je to o dvě branky! Po levé straně se okolo mantinelu prosmýkl FILIP FORSBERG, tělem si pokryl puk, nezastavil jej ani Faulk a zblízka pak rychlým manévrem zakončil k levé tyčce – 0:2. Asistence: Roman Josi.

15:19
    Odražený puk se dostal k Tarasenkovi a ten ihned zakončoval. Saros si po dlouhé době zachytal, zkrotil ránu z pravého kruhu.

15:08
    Levou stranou si do útočného pásma najížděl Brandon Saad, před střelou byl ale dostižen a zase zablokován. Saros byl tedy opět bez práce.

14:27
    Trochu divočejší střídání hostů, chvíli to vypadalo, že jsou na ledě v šesti, pokračuje se však bez přerušení.

13:32
    Nashville zatím skvěle brání, spousta puků se k brankáři vůbec nedostane přes vynikající bloky.

12:37
    Neuspěl ani Tarasenko po svém výjezdu zpoza branky, prudký puk pouze prolétl před brankovištěm.

11:53
    Kostin se dostal do útočného pásma z mezikruží se snažil o střelu. Ta mu ale byla zablokována a puk se k Sarosovi nedostal.

11:17
    Saros skryl puk mezi svými chrániči, na nahození od modré čár měl dobrý výhled a zákrok tak patřil k těm snažším.

10:46
    Před brankou Nashvillu se nám odehrála krátká šarvátka mezi domácím Robertem Bortuzzem a hostujícím Benem Harpurem, oba za to dostali pětiminutové tresty za bitku.

10:18
    Forsberg skvěle přihrával před branku na Benninga, jeho sklepnutí šlo ale těsně vedle Hussovy branky.

09:04
    A domácí jsou již v plném počtu!

08:22
    St. Louis je už ve čtyřech, vypadá to, že to nejhorší je za nimi.

08:03
    Josiho bomba skončila na Hussovi, ten je teď v ohni střel.

07:31
    Domácí se zatím skvěle brání a opět vyhazují ven z pásma.

07:04
    Po Hussově zásahu proti střele z kruhu se Scandellovi povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.

06:51
    No a pozor, domácí tým jde do tří! Další dvě minuty dostal Robert Bortuzzo, a to za faul kolenem.

06:22
    Je tu první přesilovka utkání, zahrají si ji hosté. Dvě minuty za podrážení dostal Brayden Schenn.

05:58
    Do pozice na zakončení se nedostal ani Ryan O'Reilly, pouze si o mantinel obhodil obránce. Víc ovšem nezvládl a kousek za modrou o puk přišel.

05:08
    Saadovi odskočil puk od hokejky, bylo tak po rozvíjející se akci pravým křídlem.
    04:05 Ryan JOHANSEN - 0:1

04:05
    Hosté jdou do vedení. Za vlastní brankou upadl a o puk přišel Mikkola, Duchene okamžitě vyjel do lepší pozice přihrál na najíždějícího RYANA JOHANSENA a ten už měl snadnou práci – trefil odkrytou část Hussovy branky a je to 0:1. Asistence: Matt Duchene.

03:10
    Akce dva na dva, hostující Tomasino se snažil projít levou stranou, byl ovšem vytlačen do rohu.

02:14
    Nashville v tlaku, před Hussem vznikl menší závar, brankáři na chvíli dokonce vypadl puk a ležel volně v brankovišti. Nakonec mu pomohla obrana a puk dostala do středního pásma.

01:19
    Za domácí předvedl rychlý průnik Parayko, zprava se natlačil před Sarose, byl ale už natolik blízko, že nedokázal puk zvednou a najít nějakou mezírku.

00:34
    Hosté zahrozili jako první, Husso musel čelit zakončení z pravé strany.

00:01

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko, Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, M. Scandella – B. Schenn (A), R. O'Reilly (C), I. Barbašev – Tarasenko (A), R. Thomas, Kyrou – Perron, L. Brown, Saad – Sundqvist, Bozak, K. Kostin.
    Trenér: Craig Berube

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Josi (C), A. Carrier, Benning, P. Myers, Borowiecki, Harpur – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Kunin, Johansen (A), Cousins – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Tolvanen.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Luxmore, Brenk – Deschamps, Galloway.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Dnešní zápas má posunutý začátek, důvodem je vyzvednutí praporu s číslem skvělého bývalého hráče St. Louis, Chrise Prongera.

Utkání v Enterprise Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

David Rittich (NSH) úspěšnost 88,36%, průměr 3,02

Lídři kanadského bodování

Roman Josi 39 (13+26)
    Matt Duchene 34 (17+17)
    Mikael Granlund 33 (5+28)

Hosté jsou tedy lídrem Centrální divize s 51 body, nicméně forma se teď někam ztratila. Po domácí porážce s Buffalem se týmu nevedlo ani na ledě Bostonu, tam však Nashville vybojoval alespoň bod za porážku 3:4 po prodloužení. Gólově se v tomto duelu prosadili Sissons, Kunin a Josi, na dva body to však těsně nestačilo.

Vladimir Tarasenko 33 (14+19)

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě Centrální divize se ziskem 49 bodů, což znamená pouze dvoubodovou ztrátu na vedoucí tým, kterým je právě Nashville. Dnešní zápas bude posledním z pětizápasové domácí série, ve které St. Louis třikrát vyhrálo, ale naposledy ve velké přestřelce s Torontem padlo 5:6. Dvěma góly se blýskl O'Reilly, trefili se i Saad, Thomas a Mikkola.

Pittsburgh – St. Louis 5:3
    St. Louis – Washington 5:1
    St. Louis – Dallas 2:1
    St. Louis – Seattle 2:1
    St. Louis – Toronto 5:6

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy St. Louis Blues a Nashville Predators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 17. I. Barbašev (B. Schenn, R. O'Reilly), 18. R. O'Reilly (Tarasenko, Krug), 21. B. Schenn (I. Barbašev, Parayko), 26. I. Barbašev (Faulk, B. Schenn), 58. B. Schenn (I. Barbašev, R. O'Reilly) – 5. Johansen (Duchene), 16. F. Forsberg (Josi), 52. Trenin (Jeannot, P. Myers)

Rozhodčí: Luxmore, Brenk – Deschamps, Galloway

Diváci: 18 096