Hannover – Mönchengladbach 3:0 (kon.) | RB Lipsko – Rostock 2:0 (kon.) | Hertha – Union Berlín 2:3 (kon.)
Hoffenheim – Freiburg 1:4 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
1:4 (0:2)
SC Freiburg
Středa 19.01.2022, 20:45 • PreZero Arena (Sinsheim) • Německý pohár • Osmifinále

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:10. (22:40:01)

Je konec! Freiburg poráží Hoffenheim vysoko 4:1 a postupuje do čtvrtfinále. Hosté přestáli aktivitu Hoffenheimu z úvodu duelu a v 11. minutě je do vedení poslal Vincenzo Grifo. Deset minut před přestávkou navíc zahrál ve vápně rukou Bebou a nařízenou penaltu opět proměnil Vincenzo Grifo. Po změně stran se domácí nešťastnou vlastní brankou Schlotterbecka vrátili do hry, ale o pět minut později dal hostům klid na kopačky Schade. Dvacet minut před koncem pak napsal gólovou tečku Demirovič.

90+4

90+2
    Sallai se ve vápně neohroženě vrhl za centrem z pravé strany, ale špičkou kopačky míč posunul jen mimo tři tyče.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!

90
    Branku Hoffenheimu řešil i VAR, ale zakončující hráč u zadní tyče stál skutečně v ofsajdu.

89
    Domácí sice po rohovém kopu dostali míč do sítě, ale sudí odmával ofsajd!

88
    Freiburh zahrával rohový kop, ale akce skončila jen centrem k obráncům v modrém. Hoffenheim brání dobře, ale potřebuje malý zázrak.

87
    Petersen je po příchodu na trávník hodně aktivní. Jeho centr z pravé strany skončil na hrudníku obránce.

86
    Střídající Petersen se z levé strany tlačil do pokutového území, ale důrazný obránce mu míč odkopl na rohový kop.

85
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Holer, přichází Petersen.
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Eggestein, přichází Keitel.

84
    Freiburg už se nikam nežene. Hosté si jsou vědomi svého náskoku a bez problémů kombinují s míčem na kopačkách.

83
    Rudy poslal centr do pokutového území, nicméně jeho pobídka opět skončila u obránců.

82
    Hoffenheim se dostal na polovinu soupeře, nicméně kombinace domácího celku skončila nákopem do zámezí.

81
    Žlutou kartu dostává Geiger (TSG 1899 Hoffenheim).

80
    Rudy zatáhl za dres rozběhnutého soupeře a zmařil rodící se akci Freiburgu. Domácí jsou hodně frustrovaní.

79
    Hoffenheim zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde s přehledem zakročila obrana Freiburgu.

78
    Richards se po levé straně dostal do pokutového území, kde se kličkou zbavil obránce, ale už nedokázal přesně přihrát.

Tomáš Kubečka

Branky: 53. Schlotterbeck (vla.) – 11. Grifo, 36. Grifo (pen.), 58. Schade, 69. Demirovič

Karty:   34. Richards (HOF), 81. Geiger (HOF) – 28. Schade (FRE)

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Posch, Vogt (77. Hubner), Richards – Akpoguma (46. Dabbur), Geiger, Stiller (Kramarič), Baumgartner (77. Rudy), Raum – Bebou, Rutter (71. Bruun Larsen)
    Náhradníci: Adamjan, Bischof, Bruun Larsen, Dabbur, Hubner, Kramarič, Nordtveit, Philipp, Rudy

SC Freiburg: Flekken – Kubler, Lienhart, Schlotterbeck, Gunter – Schade, Eggestein (85. Keitel), Hofler, Grifo – Demirovič (72. Sallai), Holer (85. Petersen)
    Náhradníci: Gulde, Haberer, Džong, Keitel, Sallai, Siquet, Uphoff, Weisshaupt