Salzburg – Slavia 3:2 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
HC Slavia Praha
Neděle 30.01.2022, 11:30 • Zimní stadion Eden • DHL Extraliga juniorů • 33. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Salzburští hokejisté v uplynulém duelu zvítězili nad Kladnem 4:1. Salzburský celek vedl v utkání už o tři branky, které zaznamenal v první třetině. Kladenští hráči však ještě do konce úvodní části snížili, ale v dalších minutách salzburští mladíci znovu výrazně odskočili. Na výhře nic nezměnila ani druhá snižující kladenská branka. Vítěznou trefu si připsal na své konto útočník Maximilian Mackner.

Slavia má za sebou neúspěšné domácí utkání s Havířovem. Pražský celek sice vedl v první třetině 1:0, ale havířovští hokejisté v dalších minutách hry skóre otočili a v konečném součtu nasázeli šest branek. Slávisté skórovali v duelu třikrát, což na bodový zisk nestačilo. Svěřenci trenéra Macka prohráli 3:6 a o reputaci budou bojovat v duelu se Salzburgem.

Hezké nedělní dopoledne u sledování juniorské extraligy. Salzburg vyzve v rámci dohrávky 33. kola Slavii. Kdo si připíše důležité body do tabulky? Utkání startuje v 11.30 hodin, přeji všem příjemnou zábavu.

EC Red Bull Salzburg: Clara (Wolf) – Kauhanen, Rafalski, Schober, Hübner, Winkelmann – Wurzer, Jelavič, Stiegler, Bürgelt, Mackner, Ziesche, Vinzens, Ruckdäschel, Schreiner-
    Trenér: Pakarinen

HC Slavia Praha: Volevecký (Pittr) – Palát, Němeček, Serov, Kulinič, Švec, Brotánek – Štrombach, Strnad, Soukup, Matuška, Míšek, Labuzík, Tichý, Kvasnička, Šíma, Tomas, Jokl.
    Trenér: Kucharčík

Rozhodčí: Glanc, Květoň – Šimánek, Hlinka.

00:01

00:24
    První zásah brankáře Salzburgu, který vykopl puk betonem.

03:11
    Po závaru před brankou Slavie zasahuje Volevecký a hra je přerušena.

05:25
    Kotouč se dostal až k brankáři Salzburgu, který navíc pomohl svému týmu s rozehrávkou.

07:38
    Volevecký má puk mezi svými betony a hra je přerušena.

07:45
    Salzburg právě vstřelil branku!

Dnešní domácí se ujímají vedení. Vinzens našel volného BENEDIKTA BÜRGELTA, který prostřelil Voleveckého. Asistence: Paul Vinzens a Matthew Rafalski.

08:18
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Hübner – 2 min., podrážení).

10:18

12:42
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje před brankou Salzburgu.

13:18
    Clara kryje puk mezi betony. Vhazování před jeho bránou.

14:04
    Volevecký teď skvěle zasáhl lapačkou a vhazuje se před jeho bránou.

18:24
    Vhazování před brankou Salzburgu.

20:00

Je za námi úvodní třetina, která přinesla vedení Salzburgu, když se trefil Bürgelt. Jinak jsme žádnou další větší šanci neviděli. Druhá třetina začne zhruba ve 12:11.

20:01

20:53
    Slavia právě vstřelila branku!

A máme srovnáno! Štrombach nalezl DOMINIKA SOUKUPA, který se trefil přesně nad Clarův beton. Asistence: Filip Štrombach a Radek Tomas.

22:50
    Volevecký má puk v lapačce a vhazuje se před jeho bránou.

24:12
    Odpískán icing. Vhazování před brankou Slavie

24:30
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Serov – 2 min., faul kolenem).

Salzburg zatím v přesilovce nic moc nevymyslel.

26:30

26:53
    Zakázané uvolnění stěhuje hru před bránu Salzburgu.

27:25

Slávisté otáčí vývoj utkání. Tomas našel DOMINIKA SOUKUPA, který trefil odkrytou část branky. Asistence: Radek Tomas a Filip Štrombach.

31:39
    Vhazování před brankou Voleveckého.

33:13
    Po icingu se hea přesouvá před bránu Salzburgu.

34:52
    Clara má puk pod lapačkou a vhazuje se před jeho bránou.

35:12
    Další Clarův zásah.

36:01
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kulinič – 2 min., krosček).

36:29

Salzburg využívá přesilovku a srovnává. K puku se po nahrávce Sumpfa dostal PAUL VINZENS a střelou do odkryté části branky překonal přesouvajícího se Voleveckého. Asistence: Julius Sumpf a Matthew Rafalski.

37:45
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Míšek – 2 min., hrubost).

39:05
    Puk končí mimo hrací plochu a vhazuje se před brankou Slavie.

39:45

40:00

Druhá třetina přinesla celkem tři branky, které znamenají vyrovnané skóre 2:2. Salzburg už dokázal také využít přesilovku. Za Slavii hned dvakrát skóroval Soukup. Třetí třetina bude zcela jistě ještě zajímavá. Třetí třetina začne zhruba ve 12:57.

40:01

41:36
    Odpískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

43:30
    Tvrdá rána Serova sražena do ochranné sítě.

43:53
    Clara má puk v lapačce a vhazuje se před jeho bránou.

45:50

47:20
    Gólman Salzburgu teď raději přikryl puk pod lapačku a vhazuje se před jeho bránou.

49:35
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Hübner – 2 min., držení).

51:24
    Střelu Němečka od modré sbírá Clara do lapačky.

51:35

55:04
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Švec – 2 min., podrážení).

55:24

Další využitá přesilovka domácích. Vinzens našel MAXIMILIANA JELAVICE, který dostal puk do odkryté brány. Asistence: Paul Vinzens a Julius Sumpf.

56:45
    Další zásah pro gólmana Salzburgu, vhazování před jeho bránou.

57:03
    Po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.

57:37
    Další zákrok gólmana Salzburgu.

58:56
    Volevecký je na střídačce! Slavia to zkusí v šesti.

Oddechový čas pro hosty.

Slávisté nakonec těsně prohrávají, když rozhodující branku dostali v přesilovce. Ani jeden ze tří zápasů v tomto týdnu v Edenu jim nevyšel. Naopak Salzburg bere do tabulky tři body a navazuje tak na vítězství proti Kladnu. Děkuji za pozornost, loučím se s vámi. Na počtenou u dalších přenosů. Hezký zbytek víkendu. (13:32:30)

Mateo

Branky a nahrávky: 8. Bürgelt (Vinzens, Rafalski), 37. Vinzens (Sumpf, Rafalski), 56. Jelavic (Vinzens, Sumpf) – 21. Soukup (Štrombach, Tomas), 28. Soukup (Tomas, Štrombach)

EC Red Bull Salzburg: Wolf (Clara) – Kauhanen, Rafalski, Schober, Hübner, Winkelmann – Wurzer, Jelavič, Stiegler, Bürgelt, Mackner, Ziesche, Vinzens, Ruckdäschel, Schreiner-

Rozhodčí: Glanc, Květoň – Šimánek, Hlinka