Florida – San Jose 5:4 (po pr.) | Tampa – Vegas 2:3 (3:4 po s.n.) | Carolina – New Jersey 2:1 (kon.)
Montreal – Edmonton 2:7 (kon.) | Detroit – Toronto 4:7 (kon.) | Arizona – Buffalo 1:3 (kon.)
Calgary – Vancouver 1:0 (po pr.) | NY Rangers – Seattle 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Los Angeles 3:4 (kon.)
Carolina – San Jose 2:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:4 (0:0, 1:3, 2:1)
Los Angeles Kings
Neděle 30.01.2022, 19:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

57:32
    Vzápětí Jake Guentzel (PIT) podrazil hostujícího hráče, čímž dává Los Angeles přesilovku!

49:55
    Rozhodčí vzápětí přerušují hru, protože Los Angeles hrálo v šesti hráčích, tudíž si domácí zahrají přesilovku.

33:10
    Síly na ledě se tak vyrovnají, protože Andreas Athanasiou (LAK) dostává za svou ruční brzdu dvě minuty.

32:40
    Aktivní Adrian Kempe si došel pro faul Johna Marina (PIT), takže domácí jdou znovu do čtyř!

27:07
    Quinton Byfield (LAK) už trestnou lavici dobře zná, míří na ni podruhé, tentokrát za sekyru proti domácímu hráči.

17:45
    Závar před Tristanem Jarrym domácí ustáli, ale musí se bránit, protože Brian Boyle (PIT) o chvíli dříve podrazil soupeře – dvě minutky pro domácího borce.

11:55
    Quinton Byfield (LAK) přehnal svou ofenzivní aktivitu, protože podrazil Kasperiho Kapanena – první přesilovka Pens.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 29. Crosby (Malkin, Letang), 47. Rust (Letang), 51. Rust (Crosby, Guentzel) – 22. Iafallo (Kopitar), 31. T. Moore (Moverare), 34. Doughty (Kopitar, A. Kempe), 54. T. Moore (B. Lizotte)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rodrigues, Malkin, B. McGinn – R. Zohorna, J. Carter, Aston-Reese – Kasperi Kapanen, Boyle, D. Simon.
    Trenér: M. Sullivan

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – Doughty (A), Strand, Moverare, O. Määttä, Durzi, Björnfot – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo – Arvidsson, Danault, T. Moore – D. Brown (A), Byfield, Athanasiou – Kaliyev, B. Lizotte, B. Lemieux.
    Trenér: T. McLellan

Rozhodčí: Nicholson, Blandina – Murchison, Galloway

Diváci: 18 237