Znojmo – Bolzano 5:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
5:2 (0:0, 1:0, 4:2)
HC Bolzano
Neděle 30.01.2022, 17:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 43. kolo

Znojmo si v naprosto vyrovnaném zápase ponechává všechny body za vítězství 5:2. O výhře domácích rozhodl sváteční střelec David Stránský, kterému na rozhodující gól přihrával Filip Ahl. Znojmo má nyní před sebou dva venkovní duely na ledě Salcburku a Villachu. (20:10:11)

59:47
    Orli právě vstřelili branku!
    FILIP AHL pečetí druhou brankou v utkání vítězství Orlů v tomto nesmírně důležitém utkání. Švédský útočník dovezl puk do odkryté brány.
    Asistence: Radim Matuš

59:21
    Skvělý Kantor zamkl bránu na několik západů a Znojmo míří za výhrou!

Oddechový čas pro hosty.

58:35
    První pokus do odkryté klece míří mimo bránu, hra se stěhuje zpět před Pavla Kantora.

58:14
    Bolzano hraje bez brankáře

57:41
    Znojmo dělá důležitý krok k zisku všech bodů. SEBASTIAN GORČÍK při hře čtyři na čtyři využil skvělé přihrávky Radka Prokeše. Fazio se proti jeho pokusu nestihl přemístit.
    Asistence: Radek Prokeš

57:24
    Znojmo bude hrát přesilovku, Kantor je venku z brány.

56:13
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Younan – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání).
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Frank – 2 min., podrážení).

54:12
    Domácí si berou zpět vedení zásluhou DAVIDA STRÁNSKÉHO, který natáhl svoji hůl do přihrávky Filipa Ahla a umístil kotouč za záda Justina Fazia. Nic na verdiktu nezměnila ani trenérská výzva hostující střídačky.
    Asistence: Filip Ahl

53:15
    Zajímavě to zkoušel Luciani, jeho individuální akce ale ke třetí brance Orlů nevedla. Následně se neujala ani jeho střela příklepem.

52:24
    Jednoznačně lepším týmem je v těchto minutách Bolzano. Hostům se podařilo vrátit do zápasu dvěma slepenými góly a jsou to právě Lišky, kdo nyní udává tempo zápasu.

51:35
    Ofsajd hráčů Znojma, tento výrok se však domácí střídačce ani trochu nelíbí.

50:55
    Bolzano právě vstřelilo branku!
    Hosté rychle využívají početní výhodu. DANIEL CATENACCI tečoval střelu svého obránce do horní poloviny brány a srovnává stav utkání na 2:2.
    Asistence: Nicholas Plastino

50:40
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Gorčík – 2 min., vražení na mantinel).

49:43
    Lišky po vstřelené brance chytly druhý dech a posílají na Pavla Kantora jeden střelecký pokus za druhým.

48:47
    Tak přeci jen se Bolzano dočkalo. DUSTIN GAZLEY tečoval střelu od modré čáry, kterou vyslal Trivellato přímo mezi betony Pavla Kantora a snižuje stav utkání na 2:1.
    Asistence: Alex Trivellato

48:00
    Bolzano se snaží umazat něco ze své ztráty, Daniel Catenacci ale puk u pravé tyče za záda Pavla Kantora neprocedil.

47:05
    Nevoga Arena je ve varu, jejich miláčci drží zhruba v polovině třetí třetiny dvougólový náskok.

45:58
    FILIP AHL posílá Orly do dvoubrankového vedení! V prostoru mezi kruhy zachoval klidnou hlavu, počkal až Fazio poklekne na led a poté vymetl šibenici hostující svatyně.
    Asistence: Ryan Culkin, Radim Matuš

45:16
    Oba týmy ve třetí třetině přidaly viditelně na důrazu. Utkání je i přes jednobrankový náskok domácích vyrovnanou záležitostí.

43:41
    A další zblokovaná střela po obětavém zákroku znojemské pětice na ledě.

43:33
    Bolzano drží i nadále útočné pásmo a svírá domácí Orly hluboko v jejich třetině.

43:09
    Druhá tyč zazvonila v tomto utkání za Pavlem Kantorem. Bolzano ale ani tentokrát neskóruje.

42:04
    Immo hledal ve výhodné pozici Zubova, ruský snajpr byl ale tísněn hostujícími obránci, a tak z nadějné akce nic nebylo.

41:36
    Zakázané uvolnění domácích, kteří tak nemohou vystřídat.

40:33
    Luciani se prezentoval pohotovou střelou od levého mantinelu, jeho střelu Fazio dobře viděl a vyrazil.

40:01

Spokojenější odchází do kabin na druhou přestávku domácí Znojmo. Orly poslal do vedení obránce Alex Younan, který pohotově zareagoval na kotouč odražený od zadního mantinelu, vytáhl si jej před bránu a tam ho šikovně uklidil do sítě. Bolzano mělo rovněž velké šance skórovat. Naděje na plný bodový zisk ze znojemského pohledu drží skvěle chytající Pavel Kantor, který měl i tolik potřebné štěstí při střele Friga do horní tyče. Třetí třetina začne v 19:06.

40:00

39:30
    Obrovský tlak Znojma v poslední minutě, výbornou šanci na zvýšení skóre měl Ryan Culkin. Hosté ale kritický moment přečkali.

39:03
    Tak teď ani Pavel Kantor nevěděl, kdeže to puk vlastně skončil. Naštěstí pro domácí jej ale zkušený gólman vylovil z výstroje.

38:47
    Bolzano vyhazuje přes všechny čáry. Hra se stěhuje zpět před Justina Fazia.

37:33
    Na druhé straně pálil do boční sítě Filip Ahl. Hra má teď velký spád.

37:00
    Horní tyč pomohla Pavlu Kantorovi proti střele Friga.

35:52
    Josh Brittain skvěle vystihl rozehrávku hostů a pohotově pálil směr Justin Fazio. Ten jeho pokus v pohodě zkrotil v lapačce.

35:21

35:12
    Znojemská střídačka reklamovala hru Bolzana v šesti lidech, rozhodčí ale rozpažil.

34:04
    Pavel Kantor čaruje svoji rukavicí, střelu jednoho z útočníků Bolzana bravurně zneškodnil.

33:15
    Vyloučení v týmu Znojmo (Culkin – 2 min., nedovolené bránění).

32:45
    Velká šance hostujcího Alberga, který tak tak že nevyužil zaváhání v rozehrávce znojemských beků. Jeho pokus z prostoru mezi kruhy Pavel Kantor relativně v pohodě vyrazil.

31:26
    Znojmo je v těchto pasážích hry pod velkým tlakem Bolzana. Několikrát stálo při Pavlu Kantorovi štěstí.

30:47
    Rozhodčí přerušil hru kvůli posunuté bráně Pavla Kantora.

29:53
    Dlouhá pasáž bez přerušení přinesla více aktivity na hokejkách Bolzana, poslední střelu ale vyslali Znojemští, kteří tak zůstávají v útočném pásmu.

27:27
    Ofsajnd Znojma. Jan Bartko to s rychlostí přechodu do útočného pásma přehnal.

26:25
    Domácí jdou do zaslouženého vedení. Svoji šikovnost prokázal ALEX YOUNAN, který si stáhl kotouč z poza brány a zasunul jej za záda Justina Fazia.
    Asistence: Josh Brittain

25:34
    Obrovská příležitost Znojma, leč bez gólového vyústění. Střela kapitána Matuše poskakovala po brankové čáře, branka z toho však není. Hosté měli velkou porci štěstí!

24:28
    Sebastian Gorčík teď příkladně zabojoval o zdánlivě ztracený kotouč a Bolzano vyhazuje přes všechny čáry.

23:43
    Zakázané uvolnění Orlů, domácí se prozatím ve druhé periodě hledají.

22:32
    Luciani zkoušel najít před bránou svého spoluhráče, hostující obránci ale akci Orlů přečetli.

21:18
    Střela Tora Imma z ostrého úhlu mnoho šancí na úspěch neměla, a také to tak dopadlo.

20:51
    I druhou třetinu začali aktivněji hosté z Bolzana. Jejich snažení utnul až čárový rozhodčí, jenž signalizoval ofsajd.

20:01

V úvodní třetině jsme gól neviděli. Lépe do utkání vstoupilo Bolzano, Orli ale velmi rychle hru vyrovnali a měli i několik velice solidních příležitostí vstřelit gól. Poslední minuty ale přeci jen patřily hostům, ani jejich snaha však k otevření gólového účtu nevedla. Druhá třetina začne v 18:20.

20:00

19:04
    Angelo Miceli to teď vzal na sebe a dlouhý pobyt Bolzana v útočném pásmu zakončil střelou do náruče připraveného Kantora.

17:16
    Brett Findlay měl obrovskou příležitost otevřít skóre utkání. Pavel Kantor ovšem jeho úmysl zasunout kotouč z forhendové strany výborně vystihl a dál drží nulu.

16:45
    Hraje se dlouho bez přerušení, Znojmo je jednoznačně aktivnější.

14:22
    Josef Hrabal ukazuje, proč si jej Znojmo vybralo k posílení svých defenzivních řad. Jeho rozvaha a zkušenosti jsou na ledě cítit.

13:06
    Younan vyslal na golmana Bolzana štiplavý pokus, maskovaný muž italského celku si ale s nepříjemnou situací poradil výborně.

12:28

12:28
    Díky výborné práci Tomáše Svobody se do výhodné palebné pozice dostal Ryan Culkin, jeho střelu ale Fazio v pohodě kryje.

11:52
    Bolzano zatím hraje oslabení velmi slušně, Znojmo se během početní výhody dostalo k přímému ohrožení brány jen sporadicky.

11:29
    Znojemské snažení teď přerušila posunutá brána Justina Fazia.

10:20
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Catenacci – 2 min., sekání).

10:02

08:49
    Útočník Ciampini se ocitl před Pavlem Kantorem a svůj pokus zkoušel šikovně umístit bekhendem pod horní tyčku. Domácí strážce svatyně ale svůj tým podržel.

07:39
    Bolzano mělo nyní solidní příležitost otevřít skóre utkání. Díky výbornému zákroku obránce Hrabala se tak nestalo.

06:47
    Anthony Luciani teď pádil na Fazia úplně sám, mezeru mezi betony se mu ovšem najít nepodařilo a stav tak zůstává bezbrankový.

06:07
    Po dobré práci Zubova u hrazení pálil od modré Ryan Culkin, ani jeho pokus ale cíl nenašel.

04:45
    Utkání zatím plyne ve vysokém tempu, Pavel Kantor teď ale raději přikryl kotouč pod svou rukavicí a následuje vhazování po jeho pravici.

03:16
    Střela Catenacciho až ke Kantorovi nedoputovala díky dobrému bloku jednoho z obránců Znojma.

02:53
    Znojmo se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění poté, co Bolzano vyvíjelo aktivitu v útočném pásmu.

00:51
    Jako první se střelou od modré prezentoval hostující zadák Trivellato, Kantor jeho pokus vykopl špičkou betonu. Neuspěl po něm ani obránce Lowe.

00:01

Tesla Orli Znojmo: Kantor – Sedlák, Culkin, Hrabal, Bartko, Stránský, Younan, Haman – Svoboda T., Zubov, Neumann – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Matuš, Eriksson Immo – Brittain, Kvasnica.

HC Bolzano: Fazio – Maione, Plastino, Trivellato, Lowe, DeHaas, Parini, Mizzi – Frank, Findlay, Gazley – Halmo, Catenacci, Miceli – Frigo, Bernard, Insam – Ciampini, Alberga, Glück..

Orli Znojmo se po šestnácti dnech vrací na domácí led. Jejich dnešním soupeřem je aktuálně třetí celek neúplné tabulky ICEHL, italské Bolzano. Lišky nemají dobré vzpomínky na poslední vzájemný zápas. Právě v Nevoga Areně totiž utrpěli drtivou porážku 2:10, která stála místo tehdejšího kouče Masona.

Domácí se momentálně nachází na osmé příčce tabulky, kam se vyšvihli díky venkovní výhře na ledě Linze. Bolzano naopak v posledním utkání nestačilo na Fehérvár. Orlům bude dnes chybět obránce Dominik Tejnor a útočník Jakub Köver.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marek Hruška

Branky a nahrávky: 27. Younan, 46. Ahl (Culkin, Matuš), 55. Stránský (Ahl), 58. Gorčík (Prokeš), 60. Ahl (Matuš) – 49. Gazley (Trivellato), 51. Catenacci

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor – Sedlák, Culkin, Hrabal, Bartko, Stránský, Younan, Haman – Svoboda T., Zubov, Neumann – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Matuš, Eriksson Immo – Brittain, Kvasnica.