Královské Vinohrady – Sparta 1:11 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
1:11 (0:2, 0:5, 1:4)
ACEMA Sparta Praha
Pondělí 31.01.2022, 17:00 • TJ Sokol Vinohrady, Praha 2 • Livesport Superliga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

ACEMA i s dnešním zápasem musí odehrát do konce základní části ještě čtyři utkání. Momentálně drží pěti zápasovou sérii bez porážky. V tabulce jí patří čtvrtá příčka s 45 body. Ovšem na páté pozici je Chodov s 45 body a na šesté pak Bohemians. Sparta tedy bude muset ještě zabojovat, aby si udržela čtvrtou příčku. Na třetí Vítkovice pak ztrácí hned šest bodů.

Vinohrady už to mají před koncem základní části bohužel spočítané. Jsou prvním celkem, který si zahraje boj o udržení. Lípa za 24 zápasů nasbírala jen 12 bodů, které získala za čtyři výhry. V posledním zápase dokonce dostaly pořádný debakl od Mladé Boleslavi, která jim nasázela celkem 21 branek! Lípa již nyní může pilovat formu na zápasy o udržení a proti Spartě může hrát v poklidu.

TJ Sokol Královské Vinohrady: Musil (Šantora) – D. Ježek, Gold, Fiala, Čuda, O. Stuchlík, Máca – V. Kopecký, Kellenberger, Šolaja, P. Hartman, Pinkas, Gregor, P. Hájek, Švejda, Paštika, Pergler, V. Klápa, Procházka.

ACEMA Sparta Praha: Martin Beneš (Hejna) – Bartoš, Garčar, Zeman, Křenek, Pruner – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi, Zouzal, Košir, Pažák, Fišer, Šimek, Matěj Čermák, Kareš, Kuchynka, M. Krbec, Hurt.

Rozhodčí: Jiří Kropáček a Tomáš Novák.

00:01

00:32
    První rána Sparty na branku. Míček si našel cestu mimo levou tyčku!

00:57
    Sparta od úvodních minut je na míčku a pokouší se o druhou útočnou zteč.

01:37
    Domácí celek se snaží v útočné třetině. A nakonec musel Martin Beneš zasahovat. Při zákroku byl faulován a Sparta je nyní na míčku a pokouší se využít odložené vyloučení.

02:22
    Sparta v šesti hráčích hledá stále cestu k brance soupeře.

02:41
    Musil zkrotil nebezpečnou střelu od Juhy. Nyní přijde na řadu ono zmíněné vyloučení.

02:41
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Vojtěch Máca – 2 min., Hrubost).

02:49
    Sparta doposud využila v sezóně celkem dvanáct přesilových her. Uvidíme, jak se jim povede nyní.

03:35
    Krbec dostal přesnou přihrávku na pravou stranu, Musil se stihl přesunout ke své tyčce.

03:40
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta využila první přesilovku v zápase. LUKÁŠ UJHELYI byl dobře postavený na levé straně a přesnou ranou pod horní tyčku umístil míček. Asistence: Robert Košir.
    03:40 Lukáš UJHELYI - 0:1

03:48
    Vzápětí se do šance dostal Košir a ten nebyl daleko od slepené branky Sparty.

05:01
    Pruner při zakončení trefil Čudu do nohy. Následně se Pruner provinil v souboji útočným faulem.

05:47
    Hostující celek má hru od začátku utkání pod svou kontrolou. Vinohrady se do útočení dostávají sporadicky.

06:32
    Gold se mohl dostat do slibné šance. Pokud by lépe zpracoval míček, došlo by k přečíslení dvou na jednoho!

07:20
    Vinohrady se stále brání útočení Sparty. Vinohrady v průměru inkasují devět branek za zápas, což je poměrně hodně vysoké číslo.

08:09
    Hájek se po delší době dostal za domácí celek do šance a Beneš si připsal jeden z důležitých zákroků.

09:20
    Bartoš to zkusil hned po přihrávce, ale trefil úspěšný blok domácího hráče.

09:38
    Máca byl blízko k vyrovnání, ale minul branku Sparty!

10:23
    Domácí trenér, Kotlas, je zatím výsledkově spokojený. Lituje zbytečného faulu na brankáře hostí, který v danou chvíli nic neřešil. Dále dodal, že hráči musí hlavně trefovat bránu v šancích, které si dokážou vypracovat. Tak trenér hodnotil dosavadní průběh utkání.

10:57
    Musil so pohlídal zakončení hostujícího hráče a vysílá své spoluhráče do útoku.

12:13
    Vojtěch Klápa dostal pas, kdy mu chybělo jen několik pár centimetrů, aby míček zpracoval a mohl zakončovat na branku Beneše.

13:18
    Sparta opět delší dobu v kombinační hře. Musil zatím vše bedlivě sleduje.

13:46
    Bartoš dokázal rychle zablokovat zakončení soupeře ze střední vzdálenosti.

14:31
    Kopecký se dral dopředu, ale Pažák s Juhou jej odzbrojili od míčku.

15:37
    Musil si nyní pokryl branku a nenechal žádný prostor k možnému průniku děravého míčku.

16:13
    Paštika se zničehonic mohl dostat k zakončení, ale minul odražený míček na středu hrací plochy.

18:14
    Rána v podání Kolstrunka rozvlnila jen boční část branky. Vinohrady dnes hrají v defenzívě rozhodně lépe, než v posledním utkání s Boleslaví, kdy prohrály hrozivým výsledkem 21:0!

18:53
    Vinohrady v útoku selhaly na připraveném Benešovi. Ten následně rychle vyhodil míček na Krbce a ten v přečíslení dvou na jednoho k zakončené vybídl Slovince ROBERTA KOŠIRA. Asistence: Mikuláš Krbec.
    18:53 Robert KOŠIR - 0:2

19:30
    Sparta je i v poslední minutě hodně aktivní. Křížná přihrávka nebyla nyní přesná.

20:00

Sparta opanovala první třetinu, ve které dala celkem dvě branky. Vinohrady se dostávaly do šancí, ale zatím jim nejde finální koncovka. A když už dostanou míček mezi tři tyče, tak jej chytí sebejistý Martin Beneš.

20:01

22:30
    Velmi hezky sehraný rychlý protiútok přinesl třetí branku Sparty. Na konci celé akce byl MATĚJ PRUNER, který mohl oslavit svou devátou trefu v této sezóně. Asistence: Josef Juha.
    22:30 Matěj PRUNER - 0:3

24:05
    Na hře se oproti první třetině nic nezměnilo. Sparta drží míček a v poklidu kombinuje.

25:32
    Musil si šáhl na míček, ale nešlo o nikterak těžký zákrok. Vinohrady se následně v útoku k ničemu nedostaly.

26:25
    Kareš hledal před brankou Prunera, ale nakonec jej nedokázal přesně najít.

27:42
    Kolstrunk minul branku. Předtím ještě Ondřej Stuchlík reklamoval sekání, ale u rozhodčího nepochodil.

28:03
    Krbec se vložil do rány Hartmana a domácí celek stále čeká na svou dnešní premiérovou trefu.

29:12
    Marek Paštika byl u levé tyčky, ale prudkou přihrávku neměl šanci zpracovat.

30:10
    Musil pohotově vystrčil ruku proti zakončení Čermáka.

30:16
    Sparťanský trenér hodnotil dosavadní průběh utkání slovy s tím, že jeho celek musí hrát s míčkem a dalo se čekat, že Vinohrady budou hrát zataženě. Cílem jeho týmu je dnes zkrátka vyhrát za tři body, nikoliv útočit na nějaké brankové hody.

30:53
    Michal Zeman se dostal až do blízkosti brankáře Musila, ale překonat jej nedokázal!

32:11
    Sparta i ve druhé třetině drží své tempo hry a Vinohrady se do útočení dostávají ještě méně než v první třetině.

32:39
    Zničehonic se před Benešem objevil Hájek, ale další šance Vinohrad byla dnes promarněna.

33:53
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Vojtěch Klápa – 2 min., hra rukou).

34:23
    Tak tohle byla hezká přímá trefa! Autorem branky je RADIM KŘENEK, který vyslal ránu ze středu a překonal Musila. I druhou přesilovku Sparta dokázala využít. Asistence: Mikuláš Krbec.
    34:23 Radim KŘENEK - 0:4

34:48
    NO a i JAKUB KOLSTRUNK nyní zvolil rychlé přímočaré řešení a tvrdou ranou rozvlnil síť za Musilem. Asistence: Dominik Bartoš.
    34:48 Jakub KOLSTRUNK - 0:5

34:58
    Obrana Vinohrad má nyní kritické období. Autorem branky je LUKÁŠ UJHELYI, který dal další branku Sparty. Poslední tři branky hostí padly během 35 sekund. Asistence: Marek Zouzal.
    34:58 Lukáš UJHELYI - 0:6

34:58
    Oddechový čas pro domácí.

35:38
    Dlouhý výhoz Beneše nyní neznamenal šancí na branku Sparty.

35:59
    Gold nyní dvakrát v krátké době za sebou měl dvě dobré zakončení, ale Beneš má dnes branku začarovanou.

37:08
    Zeman si seběhl za branku a následně směřoval přihrávku na MATĚJE ČERMÁKA, který byl zcela osamocen a neměl problémy se zakončením. Asistence: Michal Zeman.
    37:08 Matěj ČERMÁK - 0:7

38:06
    Sparta u míčku a vypadá to, že chce tuto třetinu dohrát s míčkem na svých čepelích.

38:47
    180 diváků sleduje dnešní střetnutí!

39:07
    Čermák poslal míček na Košira, který ještě hledal Hurta. Celá akce nakonec nekončí osmou brankou Sparty.

40:00

Sparta ve druhé třetině dominovala ještě více a nasázela Vinohradům pět branek. Z toho tři branky v rozmezí 35 sekund. Vinohrady se k míčku moc nedostávaly a tím se nedostávaly do žádných šancí. Aktivní před Benešem byl Gold či Hájek, ale ani jeden z nich nevsítil první trefu SKV!

40:01

41:07
    Lukáš Ujhelyi se pokoušel o zakončení, ale na hattrick si musí nechat zajít chuť.

42:01
    Hartmann nyní váhal s rozehrávkou za svou brankou. Kareš na něj vyvinul tlak, získal míček, který předložil před branku na volného DOMINIKA BARTOŠE. Asistence: Michal Kareš.
    42:01 Dominik BARTOŠ - 0:8

43:20
    Krbec jako poslední hráč v defenzívě hezky zpracoval míček na hrudi a i přes napadání soupeře, celou situaci hravě zvládl.

44:05
    A je tu další branka. Vinohrady se blíží k dalšímu debaklu. MICHAL PAŽÁK z otočky dokázal přesně zamířit. Asistence: Marek Zouzal.
    44:05 Michal PAŽÁK - 0:9

45:45
    Matěj Čermák byl blízko ke trefě do poloodkryté branky. Ale prudký pas musel zpracovávat a neměl to na střelu z první.

46:41
    Autorem branky je MIKULÁŠ KRBEC, který si naběhl na přihrávku a sám před Musilem si dokázal poradit. Hosté zakulatili svůj gólový účet na dvouciferné číslo. Asistence: Michal Pažák.
    46:41 Mikuláš KRBEC - 0:10

48:24
    Čermák si nyní klestil cestu, nakonec jej soupeř vytlačil až do rohu palubovky. Odtud už se Sparta do šance nedostala.

49:13
    Máca v první šanci této třetiny. Beneš spíše instinktivně dokázal zasáhnout! Vinohrady ani nyní nezažijí brankovou radost! Z opakovaného záběru bylo patrně, že Beneš nakonec nezareagoval a míček skončil na tyčce!

50:32
    Posledních deset minut do konce zápasu, který už vyhraje Sparta. Otázkou bude, zda Beneš udrží své čisté konto.

52:30
    Kopecký útočil proti třem sparťanským hráčům a pochopitelně neměl šanci na nějaký větší úspěch.

53:59
    Sparta v posledních minutách ubrala na hře směrem dopředu. Vinohrady se tím dostávají častěji k míčku. Ovšem Beneš zatím práci moc nemá.

55:50
    Autorem branky je LUKÁŠ UJHELYI, který se dnes dočkal hattricku. Po zaváhání Vinohrad na půlce, sebral Ujhelyi míček a překonal Musila. Zároveň si připsal jubilejní dvacátou trefu v této sezóně. Bez asistence.
    55:50 Lukáš UJHELYI - 0:11

56:16
    Petr Hartman se rychle rozběhl a nahrnul míček na Beneše. Ten dokázal míček vyrazit svým tělem. Následně mu ještě Kareš pomohl k udržení čistého konta!

57:32
    Vinohrady nyní provádí útok za útokem. Ovšem těžko se prosazují přes bránící se Spartu, která chce pomoci svému brankáři, aby udržel čisté konto.

58:32
    Ondřej Stuchlík vypálil z leva a míček se opřel o rameno Beneše!

58:38
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Vinohrady měly volný úder a po hodně dlouhé době se SKV trefilo. ONDŘEJ STUCHLÍK trefil míček do levé tyčky, do které se odrazil do branky. Asistence: Viktor Kopecký.
    58:38 Ondřej STUCHLÍK - 1:11

59:43
    Domácí sympaticky nyní útočí a zkouší ještě podruhé překonat Beneše.

Vinohrady i dnešní utkání prohrály hodně vysoko! Beneš kapituloval až v posledních vteřinách zápasu. Každopádně Sparta si po celou dobu zápasu držela svou hru a svému soupeři toho celkově moc nedovolila.
    Sparta tedy útočí na co nejlepší umístění v horním patře tabulky, zatímco Vinohrady budou muset najít ofenzivní lék.

Jan Pinkas vyhlášen za nejlepšího domácího hráče, za Spartu vyhlášen Michal Kareš (0+1). (18:56:10)

Adam Dořák

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Více informací zde.

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 59. O. Stuchlík (V. Kopecký) – 4. Ujhelyi (Košir), 19. Košir (M. Krbec), 23. Pruner (Juha), 35. Křenek (M. Krbec), 35. Kolstrunk (Bartoš), 35. Ujhelyi (Zouzal), 38. Matěj Čermák (Zeman), 43. Bartoš (Kareš), 45. Pažák (Zouzal), 47. M. Krbec (Pažák), 56. Ujhelyi

Rozhodčí: Jiří Kropáček a Tomáš Novák