Třinec – Sparta 4:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 3:4 (2:3 po s.n.) | Zlín – Vítkovice 4:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Plzeň 0:3 (kon.) | Kladno – Liberec 1:3 (kon.) | Olomouc – Motor ČB 3:4 (po pr.)
HC Olomouc
3:4 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 04.02.2022, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 49. kolo

Pro dnešek je to ode mne vše. S přáním pěkného víkendu při mnoho sportovních přenosech, se s Vámi loučí Adam Sedlák. Napočtenou. (20:58:43)

Nejlepší hráči utkání:

Rostislav Olesz (OLO)
    Lukáš Pech (CEB)

Dnešní utkání je u konce! Po vynikající přestřelce si nakonec odváží z Plecharény dva body za výhru v prodloužení hosté. V první periodě jsme byli svědky velmi svižné hry, a to z obou stran. Nejprve se dokázali prosadit hosté díky dorážce v přesilové hře. O tu se postaral čtvrtý nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy Lukáš Pech. Posléze se hra vyrovnala, za což byli odměněni Hanáci. Po střele Jana Káni tentokrát doklepl puk do odkryté svatyně Jakub Navrátil. Druhá třetina byla na branky ještě bohatější, než ta první. Ihned na začátku se prosadil z přesilové hry Jan Knotek. Posléze domácí začali na svého soupeře vyvíjet stále větší tlak, z čehož nakonec plynula branka Rostislava Olesze. Ta nakonec musela ještě být potvrzena na videu. Hosté se v dalších minutách trochu vzpamatovali, a proto skóre snížili díky střele Martina Bučka. Ve třetí periodě jsme již viděli jen srovnávací branku, o kterou se postaral střelou Martin Beránek. Následně si oba týmy dávali spíše pozor, aby utkání už pouze v klidu dohráli. Šlo se tedy do prodloužení. V tom byli úspěšnější hosté, a to díky brance Jana Štencela, a proto si tedy českobudějovičtí odváží cenné dva body. Konečný stav utkání 3:4pp.

64:47 Jan ŠTENCEL - 3:4

64:47
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté si přeci jen odvezou dva body za výhru v prodloužení! Lukáš Pech svým průnikem vylepšil pozici pro JANA ŠTENCELA, který pohotově zakončil do odkryté branky 3-4! Asistence: Lukáš Pech.

64:27
    Olomoučtí se dostali opravdu do série šancí, které ale nakonec nevyužili. Jan Strmeň se totiž činil výbornými zákroky.

63:58
    Hosté jdou aktuálně s pukem do poslední minuty prodložení. Budou se tedy snažit ho držet až do konce.

63:18
    Michal Vondrka se objevil ve fantastické příležitosti, ovšem v samostatném úniku trefil pouze hůl Jana Lukáše.

62:30
    SIlvester Kusko se snažil dostat puk za obranu soupeře, ovšem trefil pouze Miroslava Holce.

61:58
    Tomáš Dujsík se objevil se svými spoluhráči v přečíslení, které ale vyřešil střelou do betonu Jana Strmeně.

61:26
    O první šanci prodloužení se postaral Vilém Burian, který ale trefil pouze výstroj Jana Strmeně.

60:56
    Jiří Ondrušek se snažil o nějakou kloudnější akci, ovšem svým pohybem nakonec nebezpečí nevzbudil.

60:28
    V úvodu prodloužení jsou aktivnější domácí, kteří si drží útočné pásmo.

60:01

Ve třetí periodě jsme již viděli jen srovnávací branku, o kterou se postaral střelou Martin Beránek. Následně si oba týmy dávali spíše pozor, aby utkání už pouze v klidu dohráli. Po krátké pauze se tedy vrhneme na prodloužení třech proti třem.

60:00

59:58
    Poslední šanci základní hrací doby zlikvidoval Jan Lukáš. O jeho překonání se totiž snažil Jiří Novotný.

59:52
    Domácí si teď raději drží distanc od svého soka, jelikož jsou usazeni ve svém pásmu.

Adam Sedlák

Branky a nahrávky: 6. Navrátil (J. Káňa, Ondrušek), 22. J. Knotek (J. Doktor, Nahodil), 33. Olesz (Ondrušek, P. Kolouch) – 3. Pech (Šenkeřík), 38. Bučko (Koláček, J. Ondráček), 45. M. Beránek (M. Hanzl, Karabáček), 65. Štencel (Pech)

HC Olomouc: Lukáš (Mokry) – Ondrušek (C), Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek – J. Káňa, Nahodil, Klimek – Kusko, J. Knotek (A), J. Doktor – Olesz (A), P. Kolouch, Navrátil – Burian, Lichanec, Michal Kunc.
    Trenér: Zdeňek Moták a Jan Tomajko

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Maleček) – Vráblík, Štencel, Piskáček (A), Štich, Bindulis, Šenkeřík, Bučko – Vondrka, Koláček, Chlubna – Gulaš (C), Pech (A), Holec – J. Ondráček, J. Novotný, D. Voženílek – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek.
    Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Lhotský, Svoboda