Přehled událostí na ZOH Peking 2022 - 5. den (kon.) | Přehled událostí na ZOH Peking 2022 - 6. den (kon.)

Čtvrtek 10.02.2022, 02:05Zimní olympijské hry
Sledujte:

Konečné výsledky ledního hokeje mužů:

USA – Čína 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)
    Branky a nahrávky: 11. Brisson (Knies), 26. N. Cates (Farrell, Meyers), 32. B. O'Neill (Miele, Faber), 39. Farrell (Abruzzese), 42. Farrell (Kampfer), 51. Meyers (Farrell), 52. Beniers (Abruzzese, Cooper), 59. Farrell (Abdelkader, Helleson).

Kanada – Německo 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 5. A. Grant (Johnson, Street), 10. Street (O'Dell, Johnson), 11. Winnik (Cracknell, Desharnais), 33. Noreau (O'Dell, E. Staal), 52. Weal (Tambellini, C. Knight) – 31. Rieder (Pföderl). (16:24:53)

USA – Čína 4:0
    Branky a nahrávky: 11. Brisson (Knies), 26. N. Cates (Farrell, Meyers), 32. B. O'Neill (Miele, Faber), 39. Farrell (Abruzzese).

Kanada – Německo 4:1
    Branky a nahrávky: 5. A. Grant (Johnson, Street), 10. Street (O'Dell, Johnson), 11. Winnik (Cracknell, Desharnais), 33. Noreau (O'Dell, E. Staal) – 31. Rieder (Pföderl).

15:40
    Konečné a průběžné výsledky curlingu žen:

Kanada – Jižní Korea 10:7 (po 9. endu)
    Čína – Švýcarsko 5:6 (po 9. endu)

15:36
    Zlaté olympijské medaile v Týmové štafetě sáňkařů získalo velmi těsně Německo, které o osm setin sekundy porazilo Rakousko. Na třetím místě nakonec skončili Lotyši. Další pořadí: 4. Olympijští sportovci z Ruska, 5. Itálie, 6. Kanada, 7. USA, 8. Polsko, 9. Rumunsko, 10. Česko, 11. Ukrajina, 12. Čína, 13. Korea. Slovensko bylo diskvalifikováno.

15:22
    V průběžném pořadí Týmové štafety sáňkařů vede Lotyšsko před Olympijskými sportovci z Ruska. Třetí je Itálie. Další pořadí: 3. Kanada, 4. USA, 5. Polsko, 6. Rumunsko, 7. Česko, 8. Ukrajina, 9. Čína, 10. Korea. Jízda ještě čeká Rakušany a Němce. Slovensko bylo diskvalifikováno.

Smíšená týmová štafeta se skládá z individuálních závodů mužů a žen a ze závodu dvojic mužů. Poprvé se v olympijském programu objevila na olympiádě v Soči 2014.

15:15
    Hokejový turnaj mužů po odehrání poloviny normální hrací doby:

USA – Čína 2:0
    Branky a nahrávky: 11. Brisson (Knies), 26. N. Cates (Farrell, Meyers).

Kanada – Německo 3:0
    Branky a nahrávky: 5. A. Grant (Johnson, Street), 10. Street (O'Dell, Johnson), 11. Winnik (Cracknell, Desharnais).

15:00
    Průběžné výsledky curlingu žen:

Kanada – Jižní Korea 9:6 (po 7. endu)
    USA – Dánsko 4:4 (po 7. endu)
    Čína – Švýcarsko 3:5 (po 7. endu)
    Švédsko – Velká Británie 2:6 (po 6. endu)

3. Martina Sáblíková (CZE) +6,58

Martina Sáblíková jela nejrychleji ze všech a jen těsně se nedostala pod čas 6:50:00. Po ní už jela jen čtveřice závodnic a nakonec jí překonala jen Kanaďanka Weidemannová a posléze v novém olympijském rekordu Nizozemka Schoutenová. Sáblíková tak získala medaili na čtyřech po sobě jdoucích hrách, celkem vybojovala na olympiádě sedm cenných kovů!

Rychlobruslení – ženy 5000 m

Martina Sáblíková přidává do své sbírky další olympijskou medaili. Na hrách v Pekingu si vyjela s časem 6:50,09 třetí místo!
    Vybojovala tak medaili na čtyřech po sobě jdoucích olympijských hrách, to je neskutečné.

14:10
    Lední hokej – muži

Ke svým prvním utkáním nastoupili hokejisté USA a Číny. V souběžně hraném utkání se proti sobě postaví Kanada a Německo.

13:55

Martina Sáblíková jde s časem 6:50,09 do průběžného vedení!
    Největší soupeřky ale pojedou až ve dvou zbývajících jízdách.

13:30

Po třech odjetých jízdách je prozatím na prvním místě Ruska Natalja Voroninová s časem 6:56,99. Druhá je Holanďanka Sanne in´t Hofová, která svůj čas také stlačila pod sedm minut, na Rusku ale ztrácí 2,79 vteřiny. Třetí místo okupuje Maryna Zujevová (BLR) s časem 7:02,91.

Akrobatické lyžování

Superfinále smíšených akrobatických týmů nakonec ovládl tým z USA!
    Po prvních skocích vedli domácí Číňané o 18 bodů, ale ve druhých skocích se vytáhl Christopher Lillis, který zapsal skok za 135 bodů. Ve třetí sérii skoků o zlato na dálku zabojovali američan Justin Schoenefeld a domácí Kuang-pchu Čchi. Číňan sice skočil lépe bodovaný skok, na celkové prvenství to ale nestačilo.

Curling – ženy

Svůj večerní program zahájily také ženské týmy v curlingu. Nastoupí proti sobě takto:

Kanada – Jižní Korea
    Švédsko – Velká Británie
    USA – Dánsko
    Čína – Švýcarsko

13:00

V národním rychlobruslařském oválu v čínském Pekingu odstartovala soutěž žen na 5000 metrů. Závod, ve kterém se jede šest jízd, má i českou stopu. Martina Sáblíková, držitelka stříbrné medaile z minulých her, zabojuje o medaili ve čtvrté jízdě.

12:50

Do superfinále smíšených akrobatických týmů se probojavaly Čína, USA, Kanada a Švýcarsko. Mírným favoritem je zřejmě domácí Čína.

12:07
    Skoky na lyžích

Také ve druhém tréninkovém skoku na velkém můstku se z českých skokanů nejlépe umístil Filip Sakala s 49,7 body. V těsném závěsu byli Roman Koudelka a Čestmír Kožíšek. Radek Rýdl si zapsal 33,1 bodů.

12:00

Právě nyní odstartovalo finále smíšených týmů v akrobatickém lyžování. Na startu vidíme celky Běloruska, Kanady, Ruského olympijského výboru, Švýcarska, USA a Číny.

11:50
    Lední hokej muži

Přestože Slovensko do zápasu proti Finům špatně nevstoupilo, z utkání nakonec odešlo poraženo poměrně jasně 2:6. Ve třetí třetině se potřetí v utkání prosadil útočník ruské Ufy Sakari Manninen, který se zároveň vyhoupl do čela tabulky střelců mužského turnaje. Razítko na vítězství Finska dodal Miro Aaltonen. Jeden z hlavních favoritů na zlato tedy začal úspěšně.

Konečný stav: 6:2

11:45

Máme za sebou první trénink skokanů na lyžích před zítřejší kvalifikací na velkém můstku. 81,3 bodů za svůj skok dostal Rakušan Stefan Kraft, jenž se tedy může radovat z prvenství. Nejlepším českým reprezentantem byl Filip Sakala na 31. příčce. Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek a Radek Rýdl obsadili 48. až 52. místo.

11:35
    Monobob

Na prvním tréninku se Slovenka Viktória Čerňanská umístila na čtrnácté příčce. Kralovala reprezentantka Austrálie Breeana Walkerová, která se blýskla časem 1:04,40.

11:12
    Rychlobruslení

Pro české příznivce nejočekávanější závod je na programu od 13:00, tedy už za necelé dvě hodiny. Martina Sáblíková bude bojovat o čtvrtou olympijskou medaili na pětikilometrové trati. Představí se v jízdě číslo 4 s Japonkou Misaki Ošigiriovou.

11:05

Mezi Finskem a Slovenskem zatím sledujeme nejgólovější utkání mužského turnaje v hokeji. Ve dvou třetinách padlo už celkem šest branek. Finové se přesně v polovině řádné hrací doby ujali vedení 4:1 po druhé brance Sakariho Manninena v zápase, ale posléze se prosadil podruhé i Juraj Slafkovský. Dočkáme se ve třetí třetině nějakého hattricku?

Skóre po druhé třetině: 4:2

10:55
    Monobob

Právě nám začal první trénink monobobu žen. Představí se v něm celkem 20 závodnic. Startovní číslo 8 má slovenská reprezentantka Viktória Čerňanská.

10:15

Slováci měli opravdu velmi dobrý vstup do utkání s favorizovaným Finskem, poněvadž už v 6. minutě se prosadil mladík Juraj Slafkovský. Hokejisté Suomi vyrovnali v 11. minutě, kdy Sakari Manninen proměnil svůj samostatný únik. Seveřané překlopili skóre na svou stranu v přesilovce, kterou po krásné akci zakončil doklepnutím do prázdné klece Harri Pesonen. Nesmírně produktivní Finové vstřelili i třetí branku ještě před koncem první třetiny, to se prosadil Miro Aaltonen. Slovensko tak po dvaceti minutách prohrává 1:3.

9:55

V 9:40 odstartovalo hokejové utkání Slovenska s Finskem. Slováci šli v polovině šesté minuty do vedení trefou Juraje Slafkovského, Finové ale v polovině třetiny srovnali díky Sakarimu Manninenovi.

9:55
    Curling muži:

Skončila taky prostřední čtveřice zápasů v curlingu. Američané prohráli se Švédy 4:7, Kanada v extra endu přehrála Nory 6:5, Rusko v devátém endu zapsalo čtyřku a zvítězilo 7:4 a Velká Británie si poradila s Italy poměrem 7:5.

Běh na lyžích na 10 km ženy:

Zlato z běžkařského závodu na 10 km žen poputuje do Norska zásluhou Therese Johaugové, která zajela čas 28:03,3. Stříbro i bronz neskončí příliš daleko, konkrétně je Kerrtu Niskanenová s Kristou Parmakoskiovou odvezou do Finska. Nejlepší Češkou nakonec byla Petra Nováková na 30. místě se ztrátou téměř tří minut.

9:44
    Dvojbob

Ve druhém tréninku zajel Dominik Dvořák čas 1:00,56, o 54 setin pomaleji než Frank Delduca. Aktuálně mu patří desáté místo.

9:00

I poslední Češka Petra Hynčicová, už dojela svou desítku, konkrétně jako jednačtyřicátá.

Dvojbob

V prvním tréninku dvojbobu Dominik Dvořák nakonec skončil devatenáctý. Na nejrychlejšího Justina Krippse z Kanady ztratil téměř 9 desetin.

8:50
    Curling muži po 6. endu:

USA – Švédsko 4:5
    Velká Británie – Itálie 3:4

8:37

Do cíle dojela i Petra Nováková, a to na šestém místě, o příčku nad Janatovou. Další Češka, Petra Hynčicová, je aktuálně na třetině trati.

8:30

V osm ráno nám začal běžkařský závod na 10 km žen. Na posledním mezičase byla z Češek nejlepší Kateřina Janatová, která ho v daný moment projela jako třetí, dokázala ji přeskočit ještě Petra Nováková, ale to už byl jen pátý nejlepší čas. Kateřina Janatová nakonec doběhla třetí a bude se modlit.

8:28
    Dvojbob

Dnešek je věnován i posledním tréninkům před závody dvojbobů. Český zástupce Dominik Dvořák v tréninku číslo jedna obsadil s časem 1:00,7 po odjetí půlky třicetimužného startu prozatímní 13. místo.

Snowboarcross muži

Až fotofiniš rozhodl o tom, že olympijským šampionem je Alessandro Haemmerle, který těsně porazil Eliota Grondina. Bronz jde do Itálie zásluhou Omara Visintina.

Alpské lyžování muži:

Olympijský vítězem alpského lyžování se pro tyto hry stal Rakušan Johannes Strolz, který byl v součtu o celých šest desetin sekundy rychlejší než druhý Nor Aleksander Kilde. Bronz pak poputuje do Kanady s Jamesem Crawfrodem. Čech Jan Zabystřan sice po nedojetí slalomu nefiguruje v pořadí, patřila by mu ale 18. příčka.

Leo le Ble Jaques (FRA)
    Omar Visintin (ITA), Umito Kirchwehm (GER)
    Yoshiki Takahara (JPN)
    Nick Baumgartner (USA)

7:31
    Alpské lyžování muži

Dalším, kdo se z Čechů dále nepodívá, je alpský lyžař Jan Zabystřan. Čech byl po sjezdu devátý, slalom ale nedokončil.

7:29

Ačkoliv se Lotyšům podařilo vstřelit ještě jednu branku, nakonec dvougólovou ztrátu nedohnali a prohráli se Švédskem 2:3. Další utkání začne v 9:40 a postaví se proti sobě Finsko a Slovensko.

7:20
    Snowboardcross mužů

Do boje o snowboardcrossové medaile česká vlajka nezasáhne. Radek Houser totiž nenastoupil ani do osmifinálové jízdy.

6:36

Ve druhé třetině se Švédové prosadili už půl minuty po začátku zásluhou kapitána Antona Landera, který doklepl do prázdné brány střelu Mathiase Bromého a potrestal tak špatnou rozehrávku gólmana Punnenovse. Poté následovaly dva góly z přesilovek. Nejprve už po čtrnácti vteřinách Lucas Wallmark nekompromisně přesně vymetl pravý růžek lotyšské brány, ve 37. minutě pak stejným stylem přišlo snížení Lotyšů z hokejky Renarse Krastenbergse.

6:30

Dlouho to vypadalo, že všechny tři medaile za volný program mužů poputují do Japonska, nakonec tam ale skončí jen stříbro Yumi Kagiyamata a bronz Shoma Una. Zlato si totiž poslední jízdou dneška vyjel bezkonkurenčním výkonem Američan Nathan Chen, který disciplínu vyhrál o bezmála sedmnáct bodů. Dvojnásobný olympijský vítěz a obhájce zlata z Jižní Koreje Yuzuru Hanyu bojoval o bronz, nakonec ale končí těsně pod stupni vítězů.

5:59

První třetina mezi Švédskem a Lotyšskem nabídla poměrně zajímavou podívanou z obou stran. Přeci jen je ale ve vedení favorit ze Skandinávského poloostrova. V 10. minutě se totiž dokázal prosadit, a to zásluhou přesilovkové trefy Lucase Wallmarka. Zatím je otázkou, jak se týmy popasují s nadcházející částí hry, neboť tempo je na úzkém kluzišti neúprosné.

Lední hokej Muži

Na olympijském turnaji se konečně rozběhla i skupina C, kde jsme svědky úvodního zápasu mezi Švédskem a Lotyšskem. Tři korunky jsou sice jednoznační favorité, ale jejich sok sloučený se hráči z Tipsport extraligy rozhodně umí překvapit.