Atalanta BC – Fiorentina 2:3 (kon.) | Juventus – Sassuolo 2:1 (kon.)
Atalanta Bergamo
2:3 (1:1)
ACF Fiorentina
Čtvrtek 10.02.2022, 18:00 • Gewiss Stadium, Bergamo • Italský pohár • Čtvrtfinále

ACF Fiorentina tedy opět dokázala husarský kousek. Po vyřazení SSC Neapol po prodloužení, dokázala překonat i Atalantu Bergamasca Calcio 3:2, dokonce v normální hrací době.

ACF Fiorentina slaví postup do semifinála poháru Coppa Italia. Atalanta Bergamo si musí vybojovat místenku do pohárové Evropy v ligové soutěži.

Čtenářům přeji hezký a pohodový zbytek večera. (20:10:46)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 11:9.

Po deseti minutách hry v druhém poločase skóroval Boga a zařídil otočení výsledku na 2:1!

Jenže v šedesátédeváté minutě Koopmeiners fauloval Maleha a Piatek z dorážky po neproměněné penaltě srovnal na 2:2!

Zappacosta o devět minut později skvělou střelu zatřásl břevnem. A v sedmdesátédeváté minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Quarta.

Paradoxně se však v nastaveném čase trefilo oslabené mužstvo Fiorentiny, když Bonaventura přiťukl míč pod sebe výborně zakončujícímu Milenkovićovi.

90+6

90+5
    Po dlouhém zkoumání všichni dospěli k tomu, že branka Fiorentiny byla regulérní a neporušila žádná fotbalová pravidla.

90+4
    VAR systém ještě řeší případný ofsajd nahrávajícího Bonaventury!
    90+3. Nikola MILENKOVIĆ - 2:3

90+3
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Centr z přímého kopu posunuil pod sebe Bonaventura a perfektní střela NIKOLY MILENKOVIĆE končí v síti – 2:3!

90+2
    Po centru zprava nepřesně hlavičkoval mimo branku soupeře Berat Djimsiti.

90+2
    Ani akce po levé straně nebyla úspěšná a nevedla ke vstřelení třetí branky modročerných.

90+1
    Odraženého míče od Demirala se ujali pouze hráči Fiorentiny.

90
    Rozhodčí nastaví 3 minuty!

89
    Sražený centr obráncem končí rohovým kopem pro Atalantu Bergamu.

87
    Hráči Atalanty Bergamo se zatím k ničemu zajímavému nedostali proti oslabenému soupeři.

86
    Ikoné při provádění kličky na hranici pokutového území velmi smolně podklouzl a padá k zemi.

85
    Odriozola se nedostal k chystanému centru, jelikož nezvládl osobní souboj.

84
    Sottil si dobře tělem pokryl míč a De Roonovi nezbývalo nic jiného než ho faulovat.

83
    Po podklouznutí Milenkoviće končí následný centr Muriela pouze v rukavicích brankáře Terraciana.

82
    Fiorentina zatím zcela jistě i v deseti hráčích hraje na své útočné polovině.

81
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Youssef Maleh, přichází Nikola Milenković.
    79. Červená karta po 2. žluté

79
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Lucas Martínez Quarta (ACF Fiorentina) za faul.

79
    Muriela u postranní čáry sestřelil nestíhající obránce Quarta a to znamená, že Fiorentina bude dohrávat utkání oslabená o jednoho hráče.
    78. Zappacosta napálil míč do břevna

78
    Další parádní střela Davide Zappacosty končí pouze na břevně branky soupeře!

76
    Muriel se snažil o šikovnou kličku, ale v souboji jeden na jendoho ztroskotal na hbitějším soupeři.

75
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Jonathan Ikoné.

74
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Matteo Pessina.
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskij, přichází Luis Muriel.

73
    Hráči Fiorentiny po vyrovnávací brance opět velmi ožili.
    71. Krzysztof PIATEK - 2:2

71
    Jenže odražený míč se znovu odrazil přímo na nohu KRZYSZTOFA PIATKA a ten snadnou dorážkou do odkryté branky srovnává na 2:2!

71
    Musso skvěle vystihl směr, kam penaltu kopne Piatek!
    69. Penaltový zákrok

69
    Po souboji Maleha s Koopmeinersem sudí bez váhání nařizuje již druhý pokutový kop pro Fiorentinu v tomto utkání!

68
    Na centr zprava nedosáhl v pokutovém území soupeře nikdo z hráčů Fiorentiny.

67
    S velkým zpoždněím byl odpískán ofsajd Davide Zappacosty.

66
    Malinovskij nedokázal udělat nic důležitého po vítězném, vzdušném souboji svého spoluhráče Hateboera.

64
    Centr zleva s předhledem odvrátila obrana v modročerných dresech mimo pokutové území.

63
    Sražená střela přeci jen po teči nakonec končí rohovým kopem Atalanty Bergamo.

61
    Akci čtyři na čtyři nakonec domácí hráči ukončili zpětnou přihrávkou do středu hřiště.

59
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Giacomo Bonaventura.
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Riccardo Sottil.

58
    ACF Fiorentina se po inkasování druhé branky snaží o tvoření hry, nic jiného ani tomuto týmu již nezbývá.
    56. Jérémie BOGA - 2:1

56
    Bergamo právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je JÉRÉMIE BOGA, který po drzém průniku, kdy doslova vymazal bránícího Quartu a posílá následným obstřelem brankáře Terraciana míč přímo do sítě – 2:1!

54
    Po centru z přímého kopu nejvýše vyskočil PIatek, ale jeho zakončení hlavou končí pouze nad břevnem domácí branky.

53
    Po odraženém míči se Saponara sám ujal vedení akce a získal faul na svou osobu ve velmi dobré pozici k ohrožení branky soupeře.

52
    Saponara vyzval svého kapitána Biraghiho k centru, jenže ten si vedl příliš neúspěšně.

50
    Odpískaný ofsajd předčasně ukončil útočnou akci Atalanty Bergamo.

49
    Po souboji s Beratem Djimsitim se stal opět ležícím hráčem na trávníku González.

48
    Přímý kop hostujících hráčů ve středu hřiště.

47
    Sražená střela pozornou obranou přinesla pouze nakrátko rozehraný rohový kop Fiorentiny.

Fauly: 4:5

V prvním poločase tohoto utkání opravdu nic nechybělo. Branky, penalta, žluté karty, zranění, emoce a velké nasazení všech na hřišti.

Již v deváté minutě z penalty otevřel gólový účet tohoto utkání Piatek. O čtyři minuty později byl González vychytán brankářem Mussou. Po dvacetipětiminutách hry se prezentoval nebezpečným pokusem těsně vedle branky soupeře zaskončující Ruslan Malinovskij.

O minutu později mohl přidat druhá gól Fiorentiny González, ale opět v tomto souboji zvítězil brankář Musso. Přesně po půl hodině hry nádhernou střelou pravačkou přímo do sibenice zařídil vyrovnání Davide Zappacosta – 1:1.

Poslední šanci první půle měl v nastaveném čase zakončující Boga, který umístil míč pouze na pravou tyč. Druhý poločas by měl začínat cca v 19:06 hodin.

45+3

45+2
    Žlutou kartu dostává Lucas Martínez Quarta (ACF Fiorentina) za faul.

45+2
    Zappacosta byl sestřelen u postranní čáry likvidačním zákrokem obráncem Quartou.
    45+1. Bogovo zakončení skončilo na tyči

45+1
    Malinovského centr velmi dobře pustil ve středu hřiště Boga, z čehož nalevo profitoval Zappacosta jeho cnetr končí po zakončení Jérémie Bogy pouze na pravé tyči!

45

44
    Velmi komplikovaně při své ofenzivní akci postupovali hráči z Fiorentiny.

43
    Ve vzduchu opět kraloval hráč v modročerném dresu, konkrétně Mario Pašalić.

42
    Centr kapitána Biraghiho z přímého kopu končí pouze nepřesným obstřelem levé tyče.

41
    Další souboj ve středu hřiště přinesl pouze faul vůči hráči ACF Fiorentiny.

40
    Ve vzdušném souboji ve středu hrací plochy kraloval kapitán Atalanty Remo Freuler.

39
    Sedící hráč Fiorentinu na trávníku dokázal udržet míč pro své spoluhráče.

38
    Žlutou kartu dostává Júlio Igor (ACF Fiorentina).

38
    Igor nebezpečným skluzem doslova sestřelil Koopmeionerse a sudí toto zcela správně trestá žlutou kartou.

37
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází José Luis Palomino, přichází Teun Kopmeiners.

36
    Boga opět velmi snadno přichází o míč v ofenzivní akci svého týmu.

35
    Jérémie Boga zcela pohořel na levé straně hřiště v souboji jeden proti jednomu.

33
    Na trávníku leží opět jeden z hráčů Fiorentiny, tentokráte jde o Gaetana Castrovilliho.

32
    Žlutou kartu dostává Mario Pašalić (Atalanta Bergamasca Calcio) za protesty.

31
    Tortreira se kácí k zemí po souboji s Merihem Demirelem.
    30. Davide ZAPPACOSTA - 1:1

30
    Remo Freuler posunul míč na svého spoluhráče DAVIDE ZAPPACOSTU, který ukázkouvou trefou pravačkou vymetl všechny pavučiny v horním pravém rohu – 1:1! Asistence: Remo Freuler.

29
    Nepřesný míč od Palomina sice dokázal zkrotit Pašalić, ale následně prohrál osobní souboj s obráncem.

28
    Toto čtvrtfinále Coppa Italia se hraje zatím ve velmi vysokém tempu.

27
    A opět velmi pohotové zakončení Gonzáleze musel brankář Musso pohotově vyrážet na rohový kop!

26
    Diagonální zakončení Ruslana Malinovského po zemi sice proskočilo mezi dolními končetinami hned dvou bránících hráčů, ale také o několik centimetrů mimo tyče!

24
    Po zablokované střele Zappacosty nemohl do rychlého brejku Piatek, jelikož byl zcela osamocený na polovině soupeře.

23
    Boga sice centrem našel zakončujícího Hateboera, ale jehož hlavička končí pouze mimo branku soupeře.

22
    Palomino neskutečně podcenil jasnou situaci a těží z toho opět s chutí hrající González.

21
    Boga sice dobře přesl přes bránícího hráče, ale následně nedokázal nebezpečně umístit balon přihrávkou před branku Terraciana.

20
    Centr Castrovilliho z rohového kopu snadno odvrátila obrana v modročerných dresech mimo své pokutové území.

19
    I změna družstva vhazujícího aut rozbouřila, jak hráče na hřišti, tak i diváky v hledišti.

18
    Tento souboj je zatím překvapivě velmi emotivní a sudí má od začátku plno ruce práce.

16
    Kapitán Biraghi vyletěl jak čert z krabičky na asistenta rozhodčího po odmávání faulu jeho spoluhráče Maleha. Opravdu to bylo velmi přísně posouzeno.

15
    Ani po čtvrthodině hry se nemohou do pořádného tempa dostat hráči nosící dres Bergama.

14
    Hráči Bergama si zahrají rohový kop z levé strany v podobě exekutora Ruslana Malinovského.

13
    Saponora vybojoval míč před pokutovým územím a těžil z toho velmi nebezpečnou střelou ze střední vzdálenosti González, proti ní ovšem velmi dobře zasáhl brankář Musso!

12
    Dlouhý nákop na Pašaliće ocenil aisstent hlavního rozhodčího jako ofsajdovou pozici.

12
    Větši aktivita je zejména po vstřelené brance třejmá u hráčů ACF Fiorentina.

11
    Centr po rohu byl sice odehrán mimo pokutové území, ale domácí obrana nepůsobí zatím vůbec jistě.

10
    Střela z voleje končí po sražení obráncme rohovým kopem pro Fiorentinu.
    9. Krzysztof PIATEK - 0:1

9
    Autorem branky z pokutového kopu je KRZYSZTOF PIATEK, který proměnil s velkou jistotou penaltu přízemní střelou – 0:1!

7
    Žlutou kartu dostává Marten De Roon (Atalanta Bergamasca Calcio).
    7. Penaltový zákrok

7
    A rozhodčí nařizuje pokutový kop pro Fiorentinu!

6
    Souboj mezi Gonzálezem a De Roonem bude zkoumat VAR systém. Nakonec se jde sudí sám kouknout na monitor!

5
    K velkému sólu se odhodlal obránce Álvaro Odriozola, ale ztroskotal na hranici pokutového území na přesile protihráčů.

4
    Pašalić výborně napadá rozehrávku soupeře, která má s tímto velké problémy.

3
    Nyní se svíjí na zeleném pažitu další hráč ACF Fiorentiny, konkrétně González.

2
    Vyhraný souboj ve středu hřiště posílá míč ovšem pouze do moci hráčů Fiorentiny.

1
    Hned v prvním souboji ve vzduchu tohoto utkání odeslal loket Hateboera k zemi protihráče Biraghiho.

1

Hráči Atalanty Bergamo budou hrát v pruhovaných modročerných dresech. ACF Fiorentina nastoupí k utkání v bílofialových dresech.

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Djimsiti, Demiral, Palomino – Hateboer, De Roon, Freuler (C), Zapapcosta – Malinovskij, Pašalić – Boga.
    Náhradníci: Rossi, Sportiello – Maehle, Scalvini, Renault, Koopmeiners, Pessina, Panada, Muriel, Mihaila, De Nipoti.
    Trenér: Gian Piero Gasperini

ACF Fiorentina: Terraciano – Biraghi (C), Igor, Quarta, Odriozola – Maleh, Torreira, Castrovilli – Saponara, González – Piatek.
    Náhradníci: Rosati, Andonov – Amrabat, Bonaventura, Callejón, Duncan, Ikoné, Kokorin, Cabral, Milenković, Nastasić, Terzić, Sottil, Venuti.
    Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Fabbri – Mondin, Colarossi.

Dvojice týmů, která se zúčastní semifinále soutěže Coppa Italia je již známá. Jedná se o oba milánské celky tedy Inter a AC. Dnes čtveřici týmů doplní vítězové ze zápasů Atalanta Bergamo/ACF Fiorentina a Juventus/Sassuolo.

Předpokládané absence:

Iličić (Covid-19)
    Mirančuk (nespecifikované zranění)
    Zapata (svalové zranění)

Atalanta Bergamo jokožto finalista minulého ročníku byl nasazen přímo do osmifinále kde uspěl doma proti Venezii (Benátkám).

Venezia 2:0

ACF Fiorentina odehrála velmi dobře již tři utkání v této soutěži, když v osmifinále vyřadila favorizovanou Neapol dokonce na jejím hřišti.

Cosenza 4:0
    Benevento 2:1
    SSC Neapol 5:2 po prodloužení

Atalanta Bergamo se honosí pouze jedním ziskem této trofeje v šedesátých letech 20. století.

Nicméně v minulém ročníku skončila až ve finále na štítu věhlasného Juventusu Turín. I v tomto ročníku má solidně našlápnuto, třeba i na zopakování tohoto úspěchu.

ACF Fiorentina šestkrát uspěla v soutěži Coppa Italia naposledy v roce 2001.

V minulém ročníku v této soutěži skončilo mezi šestnácti účastníky, tedy již v osmifinále. Tudíž v letošní sezóně zaznamenala progres.

Atalanta Bergamsca Calcio (5) se střetne ve čtvrtfinále Coppa Italia s dobře známým protivníkem ze Serie A ACF Fiorentinou (8). Oba soupeře dělí pouze sedm bodů.

Vzájemná utkání:

Atalanta Bergamo – ACF Fiorentina 1:2 (0:1) 11.9.2021

Branky: 65. (penalta) Zapata – 33. a 49. (obě penalty) Vlahović

V 10. minutě nebyl uznán gól Atalanty pro ofsajd.

ŽK: 31. Maehle, 45+2. Zapata, 76. Gosens, 86. Freuler, 90+2. Palomino – 45+2. Bonaventura, 56. Igor, 74. Milenković, 81. Odriozola

Před tímto utkáním třikrát ve vzájemných zápasech uspěla Atalanta Bergamo. Nicméně v posledním měření sil v Coppa Italia uspěla Fiorentina na svém hřišti v roce 2020 poměrem 2:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Rostislav Králik

Branky: 30. Zappacosta, 56. Boga – 9. Piatek (pen.), 71. Piatek, 90+3. MIlenković

Karty:   7. Roon (ABC), 32. Pašalić (ABC) – 38. Igor (FIO), 45+2. Quarta (FIO)   79. Quarta (FIO)

Neproměněná penalta: 71. Piatek (FIO), brankář Musso zneškodnil

Atalanta Bergamo: Musso – Djimsiti, Demiral, Palomino (37. Koopmeiners) – Hateboer, De Roon, Freuler (C), Zapapcosta – Malinovskij (74. Muriel), Pašalić (74. Pessina) – Boga.

ACF Fiorentina: Terraciano – Biraghi (C), Igor, Quarta, Odriozola – Maleh (81. Milenković), Torreira, Castrovilli (59. Bonaventura) – Saponara (75. Ikoné), González (59. Sottil) – Piatek.

Rozhodčí: Fabbri – Mondin, Colarossi