Vancouver – Toronto 3:2 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:5 (kon.) | St. Louis – Chicago 5:1 (kon.)
Minnesota – Carolina 3:2 (kon.) | Calgary – NY Islanders 5:2 (kon.) | Washington – Ottawa 1:4 (kon.)
Montreal – Buffalo 3:5 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Dallas – Colorado 0:4 (kon.)
Calgary Flames
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
New York Islanders
Neděle 13.02.2022, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Calgary Flames vyhrává zaslouženě tento zápas, bylo střelecky aktivnější, z 29 střel dalo pět branek, Islanders z jednadvaceti pokusů se trefili pouze dvakrát. (06:44:47)

59:33
    Už se pravděpodobně nic nestane, domácí tento mač vyhrají.

59:17
    Další nepřesná rána.

58:35
    Nikita Zadorov pálil z dobré pozice před brankou, ale jeho rána končí mimo branku.

58:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Do zajímavé šance se dostali hosté, ale Jacob Markström kryje kotouč. Bude se vhazovat.

56:46
    Hostující brankář přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.
    55:13 Elias LINDHOLM - 5:2

55:13
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Krásně to nyní sehráli domácí hokejisté, kteří navyšují své vedení. Tkachuk našel před brankou volného spoluhráče, kterým byl ELIAS LINDHOLM. Jeho rychlá rána zapadla přesně do branky. Asistence: Matthew Tkachuk a Johnny Gaudreau.

54:16
    Komerční přestávka.

54:00
    Ilja Sorokin měl hodně práce, ale komplikovanou situaci zvládl a své spoluhráče podržel. Následně zvládl přerušit hru.

53:26
    Jean-Gabriel Pageau se dostal do útočného pásma a rozhodl se pro střelu, jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě nad brankou.

52:20
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Více ze hry mají domácí hokejisté, kteří navýšili své vedení.

51:52
    Matthew Tkachuk hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Islanders si dobře dokázala poradit.

51:38

50:25
    Mathew Barzal se po pěkné individuální akci dostal do střelecké pozice, s jeho pokusem si brankář snadno poradit. Pak se směr hry otočil.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek se dostal do dvoubrankového vedení.

49:14
    Sledujeme rychlý hokej, hostující celek se pokouší s výsledkem něco udělat, ale nedaří se mu se usadit stabilněji před brankou soupeře.
    48:00 Erik GUDBRANSON - 4:2

48:00
    Domácí celek nakonec navyšuje své vedení, platnost branky potvrdilo video, po střele ERIKA GUDBRANSONA se puk tak tak dostal za brankovou čáru, pak zasáhl brankář. Asistence: Milan Lucic a Trevor Lewis.

48:00
    Erik Gudbranson sice dostal puk do branky, ale sudí ukazují, že branka platit nebude.

47:25
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí rána od modré čáry byla zblokovaná.

47:15

46:19
    Johnny Gaudreau si sjel do dobré pozice před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradil.

45:58
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou New Yorku. Domácí celek vyhrál buly, následná rána končí vedle branky.

44:25
    Ilja Sorokin raději přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Následně pálil Mikael Backlund, Hostující brankář byl připravený.

43:10
    Islanders se nyní usadili v útočném pásmu, Mathew Barzal byl volný před brankou, ale puk se k němu nedostal.

42:33
    Andy Greene se musel vrátit za svou branku, ale špatně rozehrál. Následně musel Ilja Sorokin přerušit hru.

42:00
    Milan Lucic to zkoušel individuálně, ale nedokázal přesněji vypálit. Jeho rána přes obránce postrádala přesnost.

41:00
    Anthony Beauvillier se po rychlé akci dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí vysoko nad. Blake Coleman na druhé straně o něco později minul branku.

40:17
    Utkání pokračuje dál třetí třetinou, aktivněji do ní vstoupili domácí. Jejich rána byla však zblokovaná.

40:01

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině, domácí se dostali do vedení 3:1, za hosty pak rychle korigoval Jean-Gabriel Pageau. Uvidíme, co přinese poslední třetina.

40:00

39:54

39:30
    Josh Bailey to zkoušel individuálně, udržel útočné pásmo a následně vypálil. Jacob Markström byl připravený.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:30
    Marně se pokouší hosté něco vymyslet v útočném pásmu.

37:52
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Blake Coleman – 2 min., podrážení).

37:27
    Hostující celek prohrál buly v útočném pásmu, a tak mohou Flames otočit směr hry.
    36:50 Jean-Gabriel PAGEAU - 3:2

36:50
    Islanders právě vstřelili branku!
    Šestou branku v sezoně a důležitou dává hostuící JEAN-GABRIEL PAGEAU. Bleskově dokázali Islanders vyrovnat, prosazuje se po dobré Pariseho přihrávce. Asistence: Zach Parise a Oliver Wahlstrom.
    35:32 Andrew MANGIAPANE - 3:1

35:32
    Domácí celek po rychlé kombinaci navyšuje své vedení, do dobré pozice se dostal ANDREW MANGIAPANE. Ten dokázal tečovat přihrávku spoluhráče přesně do brankky. Asistence: Adam Ružička a Nikita Zadorov.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Ilja Sorokin vyrazil ránu soupeře z ostré pozice.

34:39
    Vhazovat se nyní bude před brankou domácích. Hosté se usadili v útočném pásmu, rána byla zblokovaná. Následně se směr hry rychle přesunul.

33:46
    Na nějakou výraznější šanci čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry. Souboje o puk se odehrávají převážně ve středním pásmu.

32:54
    Christopher Tanev přišel ve středním pásmu o puk, a tak mohou hrát hosté. Ryan Pulock to zkoušel od modré čáry, ale nedokázal se prosadit.

32:01
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Erik Gudbranson – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 5 min., bitka).

31:36
    Matthew Tkachuk mohl přihrávat, ale rozhodl se pro přímou střelu na branku. Jeho pokus nebyl špatný, ale puk byl zblokovaný.

31:10
    Utkání pokračuje dál, dostali jsme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Domácí celek vede o jednu branku.

30:55
    Noah Hanifin pálil z mezikruží, jeho pokus našel brankář v rukavici. Komerční přestávka.

30:33
    4:0, tak vypadá statistika střel na branku v této třetině.

30:01
    Nikita Zadorov hledal spoluhráče před brankou, Mikael Backlund se k volnému puku dostat nedokázal.

29:16
    Ilja Sorokin vytáhl velmi dobrý zákrok proti střele soupeře, dobrou práci odvedl Matthew Tkachuk, ale brankáře nepřekonal blafákem.

28:48
    Máme zde informaci pro novináře, dnešnímu utkání přihlíží 9 639 platících diváků.

27:26
    Hraje se rychlý hokej, který musí fanoušky a fanynky bavit. Aktuálně vede domácí celek o jednu branku.

27:01
    Utkání pokračuje po krátké přestávce dál. Domácí celek se dostal do útočného pásma, ale Milan Lucic minul branku.

26:19
    Brock Nelson se dostal do výborné střelecké pozice, ale nedokázal překonat brankáře. Jacob Markström předvedl velmi dobrý zákrok. Komerční přestávka.

25:41
    Anders Lee se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná, brankář zasahovat nemusel.

25:09
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější šance. Hraje se spíše ve středním pásmu.

23:27
    Jean-Gabriel Pageau se pokoušel dostat do útočného pásma, ale přes dobrou hru obrany nedokázal přesněji zakončit.

22:12
    Matthew Tkachuk se dostal ke střele z dobré pozice, s jeho ránou si brankář dokázal poradit poměrně snadno.

22:00
    Přesilovka končí, domácí hráči se prosadit nedokázali.

21:00
    Jacob Markström musel být pozorný, do šance se dostali při vlastním oslabení hosté, ale Zach Parise nedokázal přesněji vypálit.

20:32
    Domácí celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu, následně pálil Matthew Tkachuk, ale minul branku. Přesněji trefil horní tyč.

20:01

20:00

19:55
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., držení).

19:10
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, který musí bavit.
    18:08 Christopher TANEV - 2:1

18:08
    Vyrovnaný stav ovšem netrval dlouho, po chybě obrany Islanders se prosazuje střelou z mezikruží CHRISTOPHER TANEV. Jeho pokus možná ještěš tečoval jeden z obránců hostujícího celku, brankář na puk nedosáhl. Ilja Sorokin situaci možná i podcenil. Asistence: Johnny Gaudreau a Oliver Kylington.
    17:07 Noah DOBSON - 1:1

17:07
    A máme vyrovnáno, gól v přesilovce. Po dobré Barzalově přihrávce se ránou od modré čáry prosazuje NOAH DOBSON. Rána byla možná ještě tečovaná, ale zatím má gól tento hráč. Asistence: Mathew Barzal a Jean-Gabriel Pageau.

16:55
    Jean-Gabriel Pageau udržel útočné pásmo.

16:14
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dillon Dubé – 2 min., podrážení).

16:00
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, hostující celek hraje aktivněji, a tak se domácí musí bránit.

14:57
    Jacob Markström raději přerušuje hru, do zakončení se dostal hostující Matt Martin, který se následně pustil také do šarvátky.

14:34
    Konec vyloučení, komerční přestávka.

14:34
    Jacob Markström vůbec nevěděl, kde má kotouč, ale s pomocí obránců jej udržel před brankovou čárou.

14:15
    Početní výhoda Islanders se blíží ke konci, na nějako výraznější šanci hosté marně čekají.

13:42
    Zach Parise byl volný před brankou, jeho rána byla zblokovaná, následně zasáhl brankář. Pak dokázali domácí vyhodit přes všechny čáry.

13:00
    Hostující celek hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

12:33

12:33
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Christopher Tanev – 2 min., podrážení).

12:10
    6:4, tak vypadá statistika střel na branku, další domácí ránu si připsal Adam Ružička.

11:30
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, další velkou domácí šanci měl Sean Monahan. Jeho pokus zblokoval Ryan Pulock.
    09:58 Adam RUŽIČKA - 1:0

09:58
    Domácí celek se po rychlé akci dostává do vedení, po dobré přihrávce se prosazuje před brankou zcela nebosazený ADAM RUŽIČKA. Asistence: Rasmus Andersson a Noah Hanifin.

09:13
    Ryan Pulock autorem další dobré střely od modré čáry, s jeho pokusem neměl brankář problém. Hra je přerušená.

07:37
    Ilja Sorokin přerušuje hru, pálil Noah Hanifin od modré čáry, bude se vhazovat.

07:05
    Adam Pelech hledal spoluhráče před brankou, ale obrana byla připravená, následně pálil jeho spoluhráč. Minul branku.

06:22
    Hra je přerušená, komerční přestávka.

05:43
    Casey Cizikas se následně propracoval do střelecké pozice, ale jeho rána z ostrého úhlu nebyla přesná.

05:21
    Johnny Gaudreau na druhé straně pálil z dobré pozice, Casey Cizikas jeho pokus dokázal zblokovat.

04:47
    Mathew Barzal to vzal na sebe, jeho projektil končí vedle branky.

04:02
    Anders Lee pálil po rychlé akci od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě nad brankou.

03:26
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu zápasu, ani jeden celek se zatím nedostal do výraznější šance.

03:20
    Adam Pelech pálil od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal brankář Jacob Markström poradit.

01:44
    Ryan Pulock rozehrává od vlastní branky, následně ale Erik Gudbranson zastavil akci Islanders.

01:17
    Flames měli možnost buly v útočném pásmu, ale do výraznější šance se propracovat nedokázali.

00:01
    Úvodní buly pro domácí, zápas právě začal.

00:01

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk – Mangiapane, Backlund, Coleman – D. Dubé, Monahan, B. Ritchie – Lucic, Adam Ružička, T. Lewis.

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Pelech, Mayfield, Chára, Dobson, Greene, Pulock – A. Lee, Barzal, Clutterbuck – Ross Johnston, Nelson, Bailey – Parise, Pageau, Wahlstrom – M. Martin, Cizikas, Beauvillier..

Calgary Flames odehrálo 44 zápasů s bilancí 21-4-6-13 a ziskem 56 bodů. V tabulce Západní konference je tým na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů Flames všechny vyhráli. Poradili si s Vancouverem Canucks 1:0 v prodloužení, Dallasem Stars 4:3, Arizonou Coyotes 4:2, Vegas 6:0 a Torontem 5:2.

New York Islanders odehrál 41 zápasů s bilancí 15-2-6-18 a ziskem 40 bodů. V tabulce Východní konference je tým na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Poradil si s Ottawou Senators 4:1 a Vancouverem Canucks 6:3. Tým nestačil na Minnesotu Wild 3:4,Seattle Kraken 0:3 a na Edmonton Oilers 1:3.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a New York Islanders
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Adam Ružička (R. Andersson, Hanifin), 19. Ch. Tanev (J. Gaudreau, Kylington), 36. Mangiapane (Adam Ružička, Zadorov), 48. Gudbranson (Lucic, T. Lewis), 56. E. Lindholm (M. Tkachuk, J. Gaudreau) – 18. Dobson (Barzal, Pageau), 37. Pageau (Parise, Wahlstrom)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Mangiapane, Backlund (A), Coleman – D. Dubé, Monahan (A), B. Ritchie – Lucic, Adam Ružička, T. Lewis.
    Trenér: Darryl Sutter

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Pelech, Mayfield, Chára, Dobson, Greene, Pulock – A. Lee (C), Barzal, Clutterbuck (A) – Ross Johnston, Nelson, Bailey (A) – Parise, Pageau, Wahlstrom – M. Martin, Cizikas, Beauvillier.
    Trenér: Barry Trotz

Rozhodčí: Hebert, Pochmara – Brisebois, Flemington

Diváci: 9 639