Slovensko – Lotyšsko 5:2 (kon.) | Finsko – Švédsko 4:3 (po pr.) | Čína – Kanada 0:5 (kon.)
USA – Německo 3:2 (kon.)
Čína
0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Kanada
Neděle 13.02.2022, 14:10 • National Indoor Stadium, Peking • Olympijské hry - muži • Skupina A
Sledujte:

59:35
    A aby těch vyloučení nebylo málo, tak následuje i jedno na straně Kanady. Dvě minuty za hákování obdržel Jordan Weal.

59:23
    Přesilovka Kanady bude o dva muže, dvě minuty za hákování totiž dostal Denis Osipov.

57:52
    Teď se už ale vylučovat bude, dvě minuty za podrážení dostal Jake Chelios. Kanada si zahraje přesilovku.

49:42
    Čína si teď zahraje přesilovku, dvě minuty za hrubost dostal Eric O'Dell.
    46:23 Corban KNIGHT - 0:5

46:23
    Kanada právě vstřelila branku!
    Přesilovka je nakonec využitá a je to o pět branek. Power u modré čáry nejprve naznačil střelu, tím se uvolnil a před branku poslal nahození, které CORBAN KNIGHT tečoval mimo O'Brienův dosah – 0:5. Asistence: Owen Power, Josh Ho-Sang.

44:25
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Cory Kane.
    38:03 Kent JOHNSON - 0:4

38:03
    Tak se Kanada nakonec gólu ve druhé třetině dočkala. Po krátkém působení u puku přihrál skrz pásmo Demers na KENTA JOHNSONA a ten ranou z levé strany zamířil přesně mezi O'Brienovy betony – 0:4. Asistence: Jason Demers, Jordan Weal.

34:27
    Už se pískalo a na trestnou lavici zamířil s dvouminutovým trestem za krosček Mark Barberio.

24:33
    Vylučuje se na straně Číny, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Ethan Werek.

22:37
    Vylučuje se na straně Kanady, ti hráli v šesti a za příliš mnoho hráčů odsedí trest Joshua Ho-Sang.

15:30
    První vyloučení na straně Číny, dvě minuty za podrážení dostal Tyler Wong.
    10:06 Eric O'DELL - 0:3

10:06
    Další úspěch kanadského celku, ten utíká do tříbrankového náskoku. Velký kus práce zde odvedl Joshua Ho-Sang, v útočném pásmu předložil perfektní přihrávku na ERICA O'DELLA a tomu už před odkrytou brankou stačilo zamést puk za brankovou čáru – 0:3. Asistence: Joshua Ho-Sang, Tyler Wotherspoon.
    06:44 Adam TAMBELLINI - 0:2

06:44
    A už je to o dvě branky. Grant vysunul na levou stranu ADAMA TAMBELLINIHO, ten na kousku ledu přebruslil obránce, dostal se před O'Briena a střelou mezi jeho betony upravil na 0:2. Asistence: Alex Grant, Tyler Wotherspoon.

03:28
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Čína. Dvě minuty za podrážení dostal Alex Grant.
    02:09 Ben STREET - 0:1

02:09
    Je tu první gól utkání, Kanada jde do vedení. Od levého mantinelu si před branku nabruslil Johnson, sám ještě nezakončil, nicméně puk se od jeho hole dostal ke BENU STREETOVI a ten pohotově zblízka uklidl puk k tyčce – 0:1. Asistence: Kent Johnson, Eric O'Dell.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Street (Johnson, O'Dell), 7. Tambellini (A. Grant, Wotherspoon), 11. O'Dell (Ho-Sang, Wotherspoon), 39. Johnson (Demers, Weal), 47. C. Knight (Power, Ho-Sang)

Čína: P. O'Brien (Chan) – D. Osipov, Sproul, Chelios, T. Schultz (A), Yuen, Fram, Čchen, Jen – P. Foo, Lockhart, S. Foo – Werek, C. Kane, Jen – Yip (C), Tyler Wong (A), C. Čang – Siang, Ying, Čung.
    Trenér: Ivano Zanatta

Kanada: Tomkins (Levi) – Power, M. Robinson, Wotherspoon, Noreau (A), Barberio, Demers, A. Grant – McTavish, E. Staal (C), Jack McBain – Weal, Tambellini, C. Knight – Street, O'Dell, Johnson – Ho-Sang, Winnik, Desharnais (A) – Cracknell.
    Trenér: Claude Julien

Rozhodčí: Ansons (LAT), Bruggeman (USA) – Hynek (CZE), Lazarev (RUS)