Slovensko – Německo 4:0 (kon.) | Dánsko – Lotyšsko 3:2 (kon.) | Česko – Švýcarsko cz 2:4 (kon.)
Kanada – Čína 7:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 15.02.2022, 18:00 • ŠKOENERGO aréna • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu dohrávky z 10. kola nadstavby Extraligy dorostu. Utkání začíná v 18:00.

Sledovat budeme utkání skupiny A mezi týmy BK Mladá Boleslav a HC Energie Karlovy Vary.

Středočechům v tabulce skupiny A patří 2. místo za Spartou, kterou však v případě úspěchu z této dohrávky mohou předskočit. Svěřenci Václava Pletky mají za sebou zápas na ledě Sparty, kam vyrazili tuto sobotu. Bruslaři však v utkání nedokázali vstřelit gól a prohráli po brance Stepanchuka z 52. minuty.

Plzeň – Mladá Boleslav 3:4 po prodl.
    Mladá Boleslav – Sparta 3:2 po sam. náj.

To Energetici jsou v tabulce této skupiny na posledním 6. místě. Západočeši zatím nasbírali 9 bodů, navíc bodovali i ve svém posledním zápase. Konkrétně minulou středu, kdy na svém ledě dokázali po trefách Adámka, Csabiho, Pavelce a Pastora porazit Indiány s Plzně a to i s čistým kontem pro Ebenstreita.

Zdeněk Šmíd 5+6
    Tobiáš Pastor 3+6
    Petr Pavelec 3+5

Karlovy Vary – Plzeň 4:0
    Slavia - Karlovy Vary 4:2
    Sparta - Karlovy Vary 4:1

Oba celky spolu letos sehrají už čtvrté utkání, přičemž všechna tři předchozí zatím patřila Bruslařům. Podaří se v úterý Energetikům prolomit neúspěšnou sérii nebo Středočeši vyhrají i počtvrté ?

BK Mladá Boleslav: Vystrčil (Hora) – Skok, Sypecký, Křivánek, Hlinský "A", Halman, Kubíček Ri., Průšek – Šachl, Dobner, Hasman, Hradec "C", Steklý, Král, Vítek "A", Gron, Šindelář, Lisler

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Pavlovic) – Smýkal, Postl, Anton "A", Mähler, Kubíček Re. "C" – Mikeš, Zahejský, Šmíd, Váňa M. “A", Šilhan, Pavelec, Pastor, Holejšovský, Váňa V., Bálek

Rozhodčí: Valda – Zmeškal, Serbus.

00:01

00:30
    První formace Bruslařů se dostala do první šance. Karlovarští si situaci nekomplikovali a zahráli na icing.

01:10
    Králův pokus z pravé strany se na branku nedostal.

01:30
    Šilhan se s pukem dostal k pravé tyči, odkud však nezakončil.

02:10
    Matyáš Váňa se dostal dorážce střely, jenže svoji ránu umístil přesně do středu branky a Vystrčil tak v pohodě zasáhl.

02:50
    Hradec našel zpoza klece Lislera, jehož střelu po ledě Ebenstreit vyrazil.

03:22
    Mähler nemohl s pukem do útočné třetiny, protože v ní měl svého spoluhráče.

04:22
    Šindelář nahazuje kotouč do útočného pásma, Bruslaři zatím střídají.

04:39
    Do útoku se nyní hnal Vítek, jenž střílel z levého kruhu. Ebenstreit si na jeho pokus počíhal a sebral jej lapačkou.

05:30
    Průšek postrčil puk Steklému a ten jej drží v útočném pásmu.

05:33
    Ke střele se následně dostal Hasman, jenže Ebenstreit byl připraven.

05:44
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Kubíček Re. – 2 min., podrážení).

06:00
    Pavelec se s pukem po levé straně vydal až do útočné třetiny, kde střádá vteřinky.

06:28
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A je tu první gól zápasu. Nahození Hlinského se odrazilo o puk, což nejspíše Ebenstreit nečekal a vydal se pro kotouč za branku. Ten však skončil před jeho svatyní a DAVID ŠINDELÁŘ už měl lehkou práci – 1:0. Asistence: Hlinský.

07:40
    Bruslaře tento úspěch povzbudil a v útočné třetině nyní s pukem hraje Hasman.

08:30
    Během výhody se ke střele dostal René Kubíček, jehož střelu Vystrčil vyrazil lapačkou.

09:12
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Král – 2 min., podrážení).

09:18
    Šindelář se po vhazování dostal k puku a vyhodil.

09:28
    Matyáš Váňa nyní vjel s pukem do útočné třetiny, jenže v ní už jeden z jeho spoluhráčů byl, takže se píská ofsajd.

10:00
    Zahejského u červené čáry obral Šachl a hned vyhodil.

10:20
    Další vyhození zařídil opět Šachl.

11:12

11:21
    Bombu Pavelce z pravého kruhu vyrazil Vystrčil maskou.

11:31
    Halman nyní odvolal trest pro svého protihráče.

12:23
    Bruslaři dobře napadali a po ose Hradec, Lisler se dostal kotouč až k MIROSLAVU DOBNEROVI, jenž ze slotu prostřelil brankáře Ebenstreita. Asistence: Lisler a Hradec.

13:31
    Střelu Šmída z pravé strany si Vystrčil pohlídal.

13:45
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetici bleskově snižují. K dalšímu nahození se na modré čáře dostal Šmíd a jeho pokus dokázal do branky protečovat projíždějící TOBIÁŠ PASTOR. Asistence: Šmíd.

14:17
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Šilhan – 2 min., napadení).

14:23
    Sypecký hezkým manévrem udržel modrou čáru.

14:50
    Nyní však po mantinelu vyhazuje Smýkal.

15:04
    Útočnou akci domácích rozjíždí Hradec.

15:40
    Gron nedostal puk přes Pavelce a hosté uklidňují situaci.

16:17

16:50
    Šachl na sebe navázal dva protihráče, ale přihrát už nedokázal.

16:57
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Šachl – 2 min., nedovolené bránění).

17:04
    Matyáš Váňa udržel vyhození Steklého před modrou čarou a Energie kombinuje.

18:03
    Steklý se dostal u mantinelu ke kotouči a vyhazuje.

18:42
    Střela Pastora z ostrého úhlu Vystrčila nepřekvapila.

18:57

19:03
    Ofsajd Bruslařů.

19:40
    Bruslaři se snaží napadat rozehrávku soupeře, zatím neúspěšně.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:45.

Máme za sebou úvodní dějství, které lépe vyšlo domácímu celku. Skóre v 7. minutě otevřel Šindelář a na jeho úspěch ve 13. minutě navázal Dobner. Hosté však zabrali a už za minutku srovnali po přesné teči Pastora.

20:01

20:14
    Lisler se snažil obkroužit hostující klec, jenže v kaluži za brankou ztratil kotouč.

20:33
    Zakázané uvolnění domácích, kteří se nyní vrací před vlastní klec.

20:54
    Šilhan dokázal zpoza branky přistrčit puk Zahejskému, který však ze slotu nedokázal najít volné místo v postoji Vystrčila.

21:13
    Ofsajd hostů.

21:53

22:30
    Energetici zatím kombinují a chybí jim střelba.

22:41
    Domácí se osvobozují zásluhou Šachla.

23:07
    Domácí dokázali zdržet hosty u mantinelu a o mantinel pak vyhodil Hradec.

23:46
    Ke střele se na pravé straně dostal Smýkal.

23:53

24:17
    Šindelář zpoza branky přesně našel Hlinského, jehož střelu Ebenstreit vyrazil.

25:11
    Ve slotu do puku doslova plácl Král a Ebenstreit měl štěstí, že po teči jednoho z hostů puk těsně minul levou tyč.

26:05
    Král z rohu vyslal přesný pas před branku, kam si najížděl Dobner. Ebenstreit svoji klec uhájil.

27:00
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Šachl – 2 min., podrážení).

27:20
    Zahejský objel domácí branku a pak ztratil rovnováhu, puk však udržel.

27:40
    Bruslaři se však díky dobré práci Hradce dokázali dostat ze své třetiny.

27:56
    Pavelec nahodil puk ze středního pásma a Vystrčil jej podržel, takže se bude vhazovat.

28:20
    Kotouč nyní skončil mimo hrací plochu.

28:51
    Zahejský se u pravé tyčky dostal ke střele a trefil břevno, kde však byla rovněž připravena Vystrčilova vyrážečka.

29:00

29:32
    Do dobré šance se po přihrávce Dobnera dostával Steklý, jenž sám před brankářem neuspěl se svým bekhendovým blafákem.

30:00
    Vítek z mezikurží přestřelil.

30:28
    Bruslaři se dostávají do dvoubrankového vedení. Definici důrazu na brankovišti nám ukázal VOJTĚCH HRADEC, jenž nepolevil a před brankářem se dostal k několika dorážkám, přičemž jedna z nich končí v síti. Asistence: Lisler.

31:40
    Karlovarští po inkasované brance přidali.

32:04
    Mähler si chystal střelu, ale domácí obránce jej dokázal odzbrojit.

32:25
    Hosté podobně jako v první části opět snižují. Tentokrát se až před branku dostal DAVID ŠILHAN, jenž dokázal najít prostor mezi betony Vystrčila. Asistence: Zahejský a Smýkal.

32:47
    Ale máme tu další branku, která pro domácí znamená dvougólový náskok. Nyní to na sebe ve středním pásmu vzal OSKAR LISLER, jenž v plné rychlosti obkroužil hostující klec, kam následně zasunul kotouč – 4:2. Asistence: Gron.

34:07
    Bálek se snažil proniknout do útočného pásma, ale už za modrou čarou ho zastavil Král.

34:50
    Hlinský teď na modré zastavil Mikeše a Lisler si bere kotouč.

35:25
    Na kotouči se nyní více drží domácí tým, který nechce připustit branku Energetiků.

35:48
    Bruslaři odcházejí střídat, zatímco Vítek dostává kotouč před branku Ebenstreita.

36:19
    Ten nyní lapačkou sebral nahození Šachla od mantinelu.

36:39
    Na ledě nyní leží jeden z Bruslařů.

36:39
    Byl to Hlinský, jenž v útočném pásmu nejspíš schytal nějakou ránu. Domácí bek se však zvedl a odjíždí na střídačku.

37:06
    Z pravé strany se na bránu řítil Matyáš Váňa, jenže trefil jen boční síť.

37:18
    Icing Energie.

37:57
    Křivánek marně stíhal Šmída, který vyrazil na zteč. Vystrčil dokázal zasáhnout.

38:25
    Do dalšího úniku vyrazil Pavelec, jenž si znovu vylámal zuby na Vystrčilovi.

39:24
    Mikeš se po levé straně protlačil až na levý kruh, avšak tam jeho akce skončila.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:29.

Máme za sebou druhou dvacetiminutovku, která přinesla stejný počet gólu jako ta první. Nejprve se trefil Hradec, na jehož trefu na druhé straně zareagoval Šilhan. Poslední slovo měli opět Bruslaři a konkrétně Lisler, jenž zdvojnásobil vedení po krásné individuální akci.

40:01

40:08
    Lisler dostal puk do útočné třetiny a z levého kruhu nahodil kotouč na branku a ten možná po teči nadělal Ebenstreitovi problémy.

41:16
    Hasman bojuje o puk se Smýkalem.

41:45
    K Mikešovi se teď odrazil puk do slotu a jeho střelu musel likvidovat Vystrčil.

42:36
    Antonovu ránu z modré vyráží Vystrčil.

43:38
    Průšek skvěle napadal za hostující klecí, jenže jeho spoluhráči zrovna střídali, a tak neměl komu předat kotouč.

44:30
    Holejšovský vyvezl kotouč z vlastního pásma, jenže za modrou čarou jej ztratil.

45:32
    Pöstlovo nahození za brankou zastavuje Vystrčil.

46:00
    Šachl svoji střelou vyprášil Ebenstreitovy betony.

47:04
    Vítkovu šanci zmařil obranný zákrok Smýkala.

47:28
    Na nahození Steklého si počíhala lapačka hostujícího brankáře.

47:49
    Ebenstreit bleskově vyklepal kotouč, který získal po nahození Průška.

48:18
    Šmíd hledal při přečíslení hokejku Zahejského, jenž následně minul branku.

48:51
    Zakázané uvolnění Energie.

48:55
    Pokus Sypeckého od modré mířil mimo.

49:12
    Domácí bek nyní udržel pásmo před dvojicí napadajících hráčů.

50:12
    Kubíček hledal svým pasem Šmída, kterého však přihrávka zastihla v ofsajdu a jeho únik tak měl jepičí život.

50:44
    Šindelář našel Grona, kterému při střele ze slotu sjel puk a k dorážce se u pravé tyčky dostal Šachl. Ebenstreitův rychlý přesun zabránil jistému gólu.

51:06
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vítek – 2 min., podrážení).

51:14
    Steklý vyrazil z vlastního pásma s pukem a šetří cenné vteřinky.

52:50
    Matyáš Váňa minul branku a Sypecký vyváží puk ven z vlastní třetiny.

53:06

53:09
    Icing hostů.

53:14
    Bomba Skoka od modré trefila Vítka do helmy, domácí útočník však rychle vstal a míří na střídačku.

53:50
    Lislerovi se nepodařilo přihrát zpoza branky. Na jeho pas před hostující svatyní marně čekal Dobner.

54:53

55:18
    V útočném pásmu Energie se nyní srazili napadající Šilhan a Mikeš, oba hostující útočníci jsou v pořádku a pokračují ve hře.

56:12
    Hradcův pokus blokuje Smýkal hokejkou.

56:47
    Dobner protečoval střelu Smýkala do ochranné sítě.

57:40
    Hostům už zbývají jen dvě minuty na to, aby s dnešním zápasem něco udělali.

58:00
    S pukem však zejména na vlastní polovině hrají Bruslaři.

58:45
    Do útočného pásma dostal hosty Pavelec, jenže ke střele to nevedlo.

59:10
    Ebenstreit uhání na střídačku a hosté to zkusí v šesti!

59:39
    Hlinský však vyndal puk ven z vlastního pásma.

59:56
    Smýkalův pokus na branku nepustil jeden z domácích útočníků.

Dnešní utkání sledovalo 100 diváků.

Máme za sebou dohrávku 10. kola, ve které vítězí domácí Bruslaři. I čtvrté letošní střetnutí tak přineslo výhru Středočechů. Energetici jedou domů s prázdnou, avšak nemusí smutnit, protože už ve čtvrtek budou mít šanci k tomu, aby Bruslaře konečně porazili.

Já se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek dnešního večera. (19:58:01)

Tomáš Taybner

Branky a nahrávky: 7. Šindelář (Hlinský), 13. Dobner (Lisler, Hradec), 31. Hradec (Lisler), 33. Lisler (Gron) – 14. Pastor (Šmíd), 33. Šilhan (Zahejský, Smýkal)

Rozhodčí: Valda – Zmeškal, Serbus