Kanada – USA 3:2 (kon.)
Kanada
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
USA
Čtvrtek 17.02.2022, 05:10 • Cadillac Arena, Peking • Olympijské hry - ženy • Finále
Sledujte:

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (07:26:48)

Vyloučení: 3:2

Fantastické finále je u konce a Kanada získává zlatou medaili po výhře 3:2 nad USA.
    Ve 3. minutě mohly jít Američanky do vedení, ale střela Hannah Brandtové trefila tyč. Následně už v 8. minutě se prosadila Natalie Spoonerová, ale její branka nakonec neplatila díky ofsajdu. Po pětatřiceti vteřinách už přišel první gól, o který se postarala domácí Sarah Nurseová. V 16. minutě využila Marie-Philip Poulinová chybu soupeřek a zvýšila vedení Kanady na 2:0. Ve 30. minutě dokázala zvýšit vedení domácího celku Marie-Philip Poulinová. Spojené státy si ale vytvářely plno šancí a nakonec dokázaly vstřelit svou první branku, kterou daly v oslabení během 37. minuty, když se trefila Hilary Knightová. Třetí perioda nabídla tlak Američanek, ovšem také skvělou obranu Kanady. 13 vteřin před koncem dokázala snížit Amanda Kesselová, ale úplný závěr zápasu si už severnější stát pohlídal.
    Radost Kanaďanek ze zlaté medaile.
    Kanada má zlato!

59:53
    Američanky sice získaly buly, ale puk se dostal pouze do jejich pásma a je hotovo.

59:47
    Američanky samozřejmě zkouší buly ve středním pásmu bez brankářky a musí jej vyhrát.
    59:47 Amanda KESSELOVÁ - 3:2

59:47
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Američanky snižují na 2:3 třináct vteřin před koncem! Abby Roqueová to zkoušela z pravé strany a Ann-Renée Desbiensová neudržela kotouč, ke kterému se dostala AMANDA KESSELOVÁ a zakončila mezi betony. Asistence: Abby Roqueová a Alex Carpenterová.

59:30
    Dvakrát si USA vytvořilo velký tlak do brány, ale stále je to 36:1 pro Kanadu.

59:12
    Ann-Renée Desbiensová vyrazila pokus z pravé strany a Kanada se velmi dobře brání.

58:56
    Hostům utíká puk do středního pásma a USA musí ven z útočné třetiny.

58:35
    Zbývá nám necelých 90 vteřin a USA nyní bude hrát 6 na 4!

58:35
    Oddechový čas pro hosty.

58:35
    Vyloučení v týmu Kanada (Marie-Philip Poulinová – 2 min., podrážení).

58:25
    Kanada dokázala procpat puk do středního pásma.

58:00
    Lee Steckleinová poslala špatnou přihrávku a dostala svůj celek pryč z útočné třetiny.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 8. Nurseová (Thompsonová, Poulinová), 16. Poulinová, 30. Poulinová (Fillierová, Nurseová) – 37. Knightová (H. Brandtová), 60. Kesselová (Roqueová, Carpenterová)

Kanada: Desbiensová (Maschmeyerová) – Larocqueová, Fastová, Ambroseová, Thompsonová, Bellová, Zandeeová-Hartová, Sheltonová, Staceyová – Jennerová (A), Nurseová, Poulinová (C) – Fillierová, Daoustová, Spoonerová – Johnstonová, Clarková, Turnbullová (A) – Saulnierová, Maltaisová, Rattrayová.
    Trenér: Kristen Campbellová

USA: Cavalliniová (Rooneyová) – Barnesová, Steckleinová (A), Harmonová, Kellerová, Bozeková, Dunneová, Harveyová – Knightová (A), H. Brandtová, Coyneová-Schofieldová (C) – Kesselová, Roqueová, Carpenterová – Zumwinkleová, Panneková, Cameranesiová – Murphyová, Compherová, Scamurraová.
    Trenér: Joel Johnson

Rozhodčí: Cookeová, Wiegandová – Hammarová, Hanleyová