Pátek 18.02.2022, 02:30Zimní olympijské hry

Švédsko – Velká Británie: 5:3
    Japonsko – Švýcarsko: 1:1 (13:52:57)

13:44
    Dvojbob – ženy

První kolo jízd vyhrála s traťovým rekordem 1:01,04 Němka Laura Nolteová, o šest setin před svou kolegyní Mariamou Jamankaovou. Třetí je Američanka Elana Meyersová Taylorová se ztrátou 22 setin a nejrychlejším startem (5,33 s).

13:35

Stavy po 2. endech:

Švédsko – Velká Británie: 4:3
    Japonsko – Švýcarsko: 0:1

13:30

Švédky začaly své semifinále opravdu ve stylu. V souboji dvou monarchií dali Britkám v prvním endu hned čtyřku.

Švédsko – Velká Británie: 4:0
    Japonsko – Švýcarsko: 0:0

13:07
    Krasobruslení – páry

Krasobruslařská dvojice Martin Bidař – Jelizaveta Žukovská už mají svůj krátký program za sebou. Aktuálně jsou sedmí s 54,64 body. Pro účast ve volné jízdě nesmějí být horší než šestnáctí.

10:50
    Biatlon – muži

Závod na 15 km ovládl dle očekávání Sever Evropy. Olympijským vítězem je Nor Johannes Boe, bronz pak bere jeho kolega Vetle Christiansen. Mezi ně se ještě vmístil Martin Ponsiluoma ze Švédska, který dojel se ztrátou 40 vteřin. Michal Krčmář skončil 21.

10:50
    Rychlobruslení – muži

V závodu na 1 000 zvítězil Nizozemec Thomas Krul o čtyři desetiny před Kanaďanem Laurentem Dubreuilem. Třetí místo pak obsadil Nor Haavard Lorentzen.

10:29

V mužském závodě na 15 km se Michal Krčmář před poslední střeleckou položkou oohybuje ve středu pole.

Biatlon ženy

Obrovská smůla pro Markétu Davidovou! Na posledních dvou kilometrech se Češce nepodařilo stáhnout náskok Marte Roeiselandové a končí těsně pod medailovými pozicemi! Zlato bere Francouzka Braisaz-Bouchetová, stříbro pak další Norka Tiril Eckhoffová.

8:35

Markéta Davidová na poslední střelbě dvakrát chybovala a poslední dva kilometry se pěkně potrápí, pokud se chce udržet na medailové hranici. Lucie Charvátová zapisuje pátou chybu a z chvostu startovního pole se asi nedostane.

8:30

4:5

8:28

Markéta je na mezičase 8,4 km třetí!

8:26

Na první střelbě vestoje obrovsky zachybovaly jak do té doby vedoucí Eckhoffová, tak i druhá Norka Roeiselandová a Francouzka Braisaz-Bouchetová, což otevírá cestu pro Markétu, která měla pouze jedinou chybu! To samé se nedá říct o Lucce Charvátové, která minula dvakrát.

8:23
    Konečné pořadí – Muži, Skikros:

Zlato a stříbro z mužského skikrosu poputují do Švýcarska! Velké finále ovládl Ryan Regez, který porazil svého kolegu Alexe Fivu, a to i přesto že Fiva byl celý den lepším jezdcem. Bronz putuje do Ruska se Sergejem Ridzikem.