Písek – Řisuty 7:4 (kon.) | Cheb – Příbram 5:0 (kont.) | Havlíčkův Brod – Kobra 2:5 (kon.)
Opava – Vel. Meziříčí 2:1 (kon.) | Kopřivnice – Žďár n/S 3:2 (3:1 po s.n.) | SHK Hodonín – Nový Jičín 3:4 (po pr.)
Hronov – Děčín 10:3 (kon.) | Letňany – Jablonec n/N 8:0 (kon.) | Nová Paka – Bílina 9:2 (kon.)
Klatovy – Tábor 3:2 (kon.) | Mostečtí Lvi – Dvůr Králové n. L. 2:4 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
HC Kobra Praha
Sobota 26.02.2022, 17:00 • Zimní stadion Kotlina • 2. liga skupina Jih (ČR) • 42. kolo

Kobra zvládla třetí třetinu daleko lépe. Havlíčkův Brod ztratil tempo a hosté je potrestali ještě dalšími dvěma brankami. Kobra Praha tak nakonec vyhrála zaslouženě 5:2. (19:08:09)

59:59
    Kobra právě vstřelila branku!
    Dvě desetiny před koncem zápasu dává Kobra pátý gól. Ondřej Chaloupek nyní nebude mít čisté svědomí, jelikož mu mezi rukou a tělem prošla nepříliš důrazná střela z hole DOMINIKA NOVÁKA. Asistence: Kristián Ženíšek, Sebastian Janda.

59:40
    Domácí vyhazují kotouč.

59:05
    Trojice Tondr – Bříška – Šťastný znovu čaruje v přesilové hře. Po kombinaci na jeden dotek zakončoval z mezikruží Tomáš Šťastný, jemuž ale střela nesedla, a Chaloupek neměl žádný problém jí vyrazit.

58:39
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Mlynář – 2 min., sekání).

57:17
    Domácí nyní úplně odešli. Dvě a tři čtvrtě minuty před závěrečnou sirénou mají hosté zápas pevně ve svých rukách.

56:13
    Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení. Martin Petrák vyhrál vhazování v útočném pásmu a sám vystřelil. Chaloupek jeho pokus vyrazil před sebe, kde čekal připravený FILIP HLINKA, jenž dorazil puk do brány. Asistence: Martin Petrák.

56:08
    Po vyhraném vhazování zkusil z první vystřelit Daniel Čech. Jeho rána však byla sražená a skončila jen v ochranné síti.

55:41
    Václav Zídek vyskočil z trestné lavice a odzbrojil okolo projíždějícího Bruslaře. Kotouč se naštěstí pro domácí odrazil k havlíčkobrodskému obránci.

55:24
    Kobra se vyhozením osvobozuje.

54:55
    Bruslaři nyní ve středním pásmu ztratili kotouč. Hosté mohli odskočit na dva góly, provinili se ale postavením mimo hru.

54:11
    Ondřej Chaloupek míří na střídačku. Domácí to zkoušejí se šesti hráči v poli!

53:38
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Zídek – 2 min., podrážení).

53:28
    Daniel Kabelka málem skóroval, ale do vlastní brány! Havlíčkobrodský obránce srazil nahrávku hostů, odražený kotouč ale mířil přímo do brány a Ondřej Chaloupek na něj málem nedosáhl.

Dnešní utkání sleduje 310 diváků.

52:17
    Jakub Čejka dostal dobrou přihrávku na střed hřiště. Havlíčkobrodský útočník chvíli mířil, střelou zápěstím ale nepřekonal skvěle rozchytaného Matyáše Ondríka.

51:37
    Hosté se natlačili do brány domácích. Kotouč se odrazil ke z druhé vlny najíždějícímu Maximu Havrdovi, jehož dobrou střelu ale vychytal Ondřej Chaloupek.

51:05
    Od modré čáry nakonec vyslal ránu na bránu Daniel Kabelka. Ondrík ale na střelu viděl, a neměl tak problém jí zastavit.

50:52
    Domácí jsou zaparkování v útočném pásmu, nedaří se jim ale dostat ke střele.

49:39
    Hostům se podařilo znovu vyhodit. Havlíčkovu Brodu se přesilové hry ve třetí části moc nedaří.

49:01
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Zídek – 2 min., sekání).

48:58
    Dominik Novák si s kotoučem objel bránu domácích. Nakonec si vybruslil skoro až k modré čáře odkud vystřelil. Chaloupek měl zakrytý výhled, přesto dokázal kotouč zastavit.

47:44
    Již při hře pět na pět dostal na vnitřek levého kruhu přihrávku Vojtěch Holenda! Ten vystřelil z první, ale trefil jen přesouvajícího se brankáře.

47:09
    Bruslařům se nedaří usadit se v útočném pásmu. Znovu zakládají útok zpoza své brány.

46:23
    Hosté se dostali ke kotouči, který ihned míří za bránu domácích.

45:56
    Z ostrého úhlu zkusil vystřelit Luboš Voříšek. Ondrík ale u tyče nenechal žádnou mezírku.

45:35
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Holý – 2 min., podrážení).

44:04
    Domácí ale nyní úplně vypadli z tempa. Kobra je nyní na hřišti daleko lepší.

43:07
    Lukáš Tondr vystřelil z levého kruhu. Jeho rána byla ještě tečovaná a nakonec proklouzala snad jen pár milimetrů vedle Chaloupkovi brány.

42:30
    Kamil Bříška vybojoval v útočné třetině kotouč a vytočil se směrem k bráně. Pražská sedmasedmdesátka ještě vystřelila, s tímto pokusem ale brankář neměl problém.

41:37
    Dominik Novák vyslal jedovatou střelu, se kterou si ale Ondřej Chaloupek dokázal poradit.

40:14
    Bruslaři nastoupili do třetí třetiny s velkou vervou. Kobra ale dobře brání.

40:01

Úvod druhé třetiny vyšel lépe hostům. Bruslaři se nechávali často vylučovat, čehož Kobra využila k přebrání otěží zápasu. Při hře čtyři na čtyři Pražané vyrovnali. Kobra měla nadále herně navrch a díky tomu nakonec otočila.

Střely po druhé třetině: 14:25 (6:10, 8:15)

Třetí třetina začne přibližně v 18:35.

40:00

39:42
    V závěrečných sekundách jsou na kotouči hosté. Domácí obrana je ale dobře srovnaná a nedává soupeři možnost zaútočit.

39:02
    Miroslav Třetina zabojoval před bránou hostů, díky čemuž se dostal do zakončení. Z obrovské blízkosti ale jen trefil připraveného brankáře.

38:18
    Jaroslav Ludvík hledal před bránou najíždějící si spoluhráče. Kotouč ale proletěl až na zadní mantinel.

37:31
    Domácí se ve vlastním oslabení dostali do veliké šance! Luboš Voříšek v rohu kluziště vybojoval kotouč, jenž nahrál mezi kruhy na najíždějícího si Adama Dvořáka. Ten vyslal velice pěknou střelu na pravou tyč, Ondrík proti ní ale skvěle zasáhl!

36:45
    Po střele z levé strany se k dorážce dostal Tomáš Šťastný. Oba pokusy ale směřovaly přímo do náruče Ondřeje Chaloupka.

36:18
    Bruslařům se podařilo vyhodit kotouč za pražskou bránu.

35:32
    Hosté si v pokračující přesilové hře rozebrali havlíčkobrodskou obranu. Lukáš Tondr zleva zakončoval skoro do prázdné brány, jenž zakončoval skoro do prázdné brány. Trefil ale jen klečícího Martina Nepokoje, který se nyní jen velice těžce zvedá z ledu.

34:10
    Hosté využívají dlouhou přesilovou hru a jdou dnes poprvé do vedení. Lukáš Tondr nahrál na levou tyč Kamilu Bříškovi, jenž ještě prodloužil pas na pravou stranu, kde stál TOMÁŠ ŠŤASTNÝ, jenž nekompromisní střelou pod břevno zavěsil. Asistence: Kamil Bříška, Lukáš Tondr.

34:03
    Lukáš Tondr dostal nahrávku na levý kruh, odkud ale trefil jen obránce Havlíčkova Brodu.

33:03
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kuchta – 5 min. + OK, faul kolenem). Trest odpyká Pártl.

32:36
    Bruslaři se díky přesilovce dostali zpět do hry. Hosté po zisku kotouče pouze vyhodili na zakázané uvolnění.

32:15
    Jan Bulín dostal nahrávku k pravé tyči. Sice stál k bráně zády, šikovně se ale dokázal vytočit k Ondríkovi čelem. Jeho střelu na zadní tyč brankář vyrazil rukou.

31:34
    Domácí nyní hází kotouč na bránu ze všech stran. Obrana hostů ale většínu pokusů srazila mimo bránu.

30:55
    Adam Dvořák vystřelil od modré čáry. Ondrík kotouč chytil a již nepustil. Dvojice Bruslařů čekající na dorážku zůstala nevyužita.

30:46
    Miroslav Třetina našel krosovou nahrávkou na levé tyči Luboše Voříška. Ten už ale zakončoval z hodně velkého úhlu a trefil jen boční síť brány.

30:07
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Čech – 2 min., sekání).

29:22
    Dominik Novák se s kotoučem procpal skoro až do brány. Pod tlakem dvou bránících hráčů ale o kotouč přišel.

28:27
    Hosty přesilové hry a vyrovnání nakoplo. Nyní je Kobra lepší.

27:56
    Domácí zachytili přihrávku hostů. Na modré čáře byl připravený Jakub Čejka, jenž se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho pokus chytil Matyáš Ondrík do lapačky.

27:28
    Bruslaři vybojovali kotouč a vyhodili ho za bránu hostů.

27:04
    Střela od modré z hole Kristiána Ženíška skončila na zadním mantinelu.

26:27
    Pokračuje klasická přesilová hra pět na čtyři z pohledu Kobry.

26:12
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Krejčí – 2 min., krosček).

25:01
    Další kombinace produktivní dvojice Kobry vyšla. Kamil Bříška vybojoval na zadním mantinelu kotouč, jenž poslal na modrou čáru TOMÁŠI ŠŤASTNÉMU. Ten vyslal od modré čáry dělovkou, na kterou Chaloupek nedosáhl. Asistence: Kamil Bříška.

24:51
    Kamil Bříška nahodil puk před bránu na Tomáše Šťastného, jenž tečoval kotouč na bránu. Trefil jen připraveného Chaloupka.

24:27
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Šteiner – 2 min., držení).

24:20
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (T. Ludvík – 2 min., krosček).

23:56
    Jakub Čejka se zamotal do vlastních kliček, čímž se zdržel před modrou čárou. Následně se tak dostal do ofsajdu.

22:55
    Již při hře pět na pět se hosté dostali k další střele. Tentokrát to z pravého kruhu zkusil Tomáš Šťastný. Chaloupek ale předvedl další jistý zákrok.

22:40
    Ke střele z mezikruží se dostal Dominik Novák. Ondřej Chaloupek si našel letící kotouč lapačkou.

22:02
    Dominik Šteiner vystřelil do modré čáry. Jeho přízemní rána ovšem minula havlíčkobrodskou bránu.

21:07
    Domácí ubránili modrou čáru a poslali kotouč zpět k bráně Kobry.

20:42
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kabelka – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

20:23
    Tomáš Šťastný dostal puk do jízdy, se kterým se po pravé straně dostal do pásma. Pokus zápěstím skončil ve výstroji Ondřeje Chaloupka.

20:01

Domácí dobře chytli první desetiminutovku zápasu, ve které byli lepší a dali dva góly. Kobra ovšem vzápětí snížila. Hra se poté srovnala. Ve zbytku třetiny měly šance obě mužstva, výborně ale zachytali oba brankáři.

Střely na bránu po první třetině: 6:10

Druhá třetina začne přibližně v 17:43.

20:00

19:40
    V posledních sekundách jsou na kotouči domácí. Vypadá to ale, že se třetina již jen dohraje.

19:10
    Miroslav Třetina našel rozjetého Marka Tecla, jenž ovšem v obrovské blízkosti trefil jen připraveného Matyáše Ondríka.

18:57
    Havlíčkův Brod obléhal bránu hostů, ke střele se ovšem nedostal.

17:07
    Denis Heldák vyslal tvrdou střelu z pravého kruhu. Rány prošla skrz Ondřeje Chaloupka. Brankář Havlíčkova Brodu jí ale vychýlil z dráhy letu, a puk tak minul bránu.

16:40
    Nyní mají lehce navrch hosté. Nepříjemnou ránu po zemi k tyči vystřelil Dominik Novák. Chaloupek si poradil i s tímto nepříjemným pokusem.

16:23
    Ondřej Chaloupek skryl do své výstroje střelu Sebastiana Jandy, která mířila přesně doprostřed brány.

16:06
    Tomáš Šťastný se po rychlém útoku dostal ke střele z levého kruhu, kterou ještě tečoval Lukáš Tondr. Kotouč pomalu klouzal brankovištěm a až od tyčky se odrazil ven!

15:26
    Bruslaři znovu zachytili nepřesnou rozehrávku hostů. Tentokrát se ale puk odrazil zpět na hokejky Kobry.

14:47
    Hostí nedokázali rozvinout útok a jen odevzdali kotouč soupeři. Ani Havlíčkův Brod ale vzápětí s pukem nic moc nevymyslel.

13:27
    Luboš Voříšek zachytil rozehrávku hostů a spolu s Petrem Kuchtou ujížděl do přečíslení dva na jednoho! Havlíčkobrodský matador nahrál kapitánovi přesně na hokejku, ten ale přestřelil bránu!

12:43
    Ondřej Holý si udělal výlet až doprostřed levého kruhu, odkud vystřelil. Jeho rána ale mířila daleko před první tyč.

11:47
    Marek Tecl si nebral servítky a tvrdě narazil do jednoho ze soupeřů, jenž s sebou na led stáhl čárového rozhodčího. Vše bylo čisté, hraje se dál.

10:15
    Hosté rychle stahují. Lukáš Tondr z modré čáry našel rozjetého KAMILA BŘÍŠKU, jenž přesnou střelou z mezikruží k levé tyčce vsítil první branku svého týmu. Asistence: Lukáš Tondr, Ondřej Holý.

09:50
    Ihned po vhazování vystřelil Lukáš Tondr. Chaloupek si připisuje další úspěšný zákrok.

09:42
    Ondřej Chaloupek musel řešit první situaci. Lehká střela z levého mantinelu, kterou vyslal Filip Hlinka, však neměla šanci na úspěch.

09:07
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Havlíčkův Brod se dostává do dvoubrankového vedení! Petr Kuchta nahrál na pravou stranu TOMÁŠI MLYNÁŘOVI. Ten si udělal dva kroky směrem k bráně a nádherně umístěnou dělovkou překonal Matyáše Ondríka. Asistence: Petr Kuchta.

08:43
    Kamil Bříška nabil před bránu Tomáši Šťastnému, který ale netrefil skákající kotouč přesně. Kotouč tak letěl nad bránu.

07:24
    V pokračující hře mají stále mírnou převahu domácí. Hosté zatím čekají na první střelu na bránu.

06:25
    Domácí jdou do vedení! Luboš Voříšek se s kotoučem dostal k levé tyči Ondríkovi brány. Využil svoje zkušenosti a našel na levé tyči volného PETRA KUCHTU, jenž doklepl puk do prázdné brány. Asistence: Luboš Voříšek.

06:03
    Bruslaři si nyní vytvořili mírný tlak. Kobra pak sice získala kotouč, povedlo si jí ovšem pouze vyhodit na zakázané uvolnění.

05:24
    David Kalač zavezl kotouč do levého kruhu a na pravé straně si všiml volných spoluhráčů. Jeho nahrávka však adresáta nenašla.

05:04
    Na druhé straně se ke střele cpal Adam Dvořák. Jeden z hostů ale jeho pokus srazil do rohu kluziště.

04:27
    Hosté vyslali první střelecký pokus. Rána z levého kruhu z hokejky Daniila Petrova ovšem letěla nad Chaloupkovu bránu.

03:37
    Domácí svého soupeře napadají v jejich pásmu. Ke kotouči se dostal Tomáš Mlynář, jenž chtěl přihrát před bránu. Obrana hostů mu v tom ale na poslední chvíli zabránila.

03:07
    Domácí si teď nerozuměli. Píská se zakázané uvolnění.

02:52
    O minutu a kousek později se udála stejná věc. Hosté se dostali do útočného pásma a nahrávali před bránu, tam ovšem vládne obrana Bruslařů.

01:40
    První útok založili také hosté. Nahozený kotouč před bránu ale sebrala domácí obrana. Chaloupek je tak zatím bez práce.

00:58
    Odražený kotouč se dostal k osu hřiště, kam si sjel Matěj Krejčí. Ten měl dobrou střeleckou příležitost, brankář Kobry ale skvěle zasáhl.

00:39
    Napodruhé už to Bruslařům vyšlo. Od modré vyslal první ránu na bránu Martin Nepokoj. Matyáš Ondrík si připsal první zákrok.

00:27
    Jako první se dostali do útoku Bruslaři. Kotouči si na holi rovnal ke střele Daniel Kabelka, byl však včas dostoupen.

00:01

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Nepokoj, Kabelka, Krejčí, Benák, J. Ludvík, Dvořák – Mlynář, Voříšek, Kuchta (C) – Tecl, Třetina, Holenda – Čejka, T. Ludvík (A), Pártl – Bulín, Kalač
    Trenér: Richard Cachnín

HC Kobra Praha: Ondrík (Sochůrek) – Ženíšek, Janda, Šteiner, Svach, Zmeškal, Holý, Šesták – Tondr, Čech, Havrda, Bříška (C), Heldák, Petrov, Zídek, Novák, Šťastný, Petrák, Hlinka
    Trenér: Miloslav Šeba

Rozhodčí: František Held – Marek Čelechovský, Josef Zapletal.

Vzájemné zápasy

HC Kobra Praha – BK Havlíčkův Brod 5:2
    BK Havlíčkův Brod – HC Kobra Praha 3:6
    HC Kobra Praha – BK Havlíčkův Brod 3:2
    BK Havlíčkův Brod – HC Kobra Praha 3:2
    HC Kobra Praha – BK Havlíčkův Brod 8:3

Kobra, stejně tak jako Havlíčkův Brod, má své jisté. Na konci základní části skončí na třetím místě a ve vyřazovacích soubojích narazí na Příbram. Pražští hokejisté vybojovali z posledních čtyřech zápasů pouze pět bodů. Nejdříve velice překvapivě padli na ledu Písku, kde prohráli 3:5. Následně porazili Cheb 5:2, v generálce před play off ale padli s Příbramí 3:5. Poslední utkání s Klatovy dospělo až do prodloužení, ve kterém byla nakonec úspěšnější Kobra. Jak se hosté naladí na vyřazovací část sezony?

Bruslaři si v posledním odehraném kole vybojovali místo v play off, když využili zaváhání Klatov a sami porazili Příbram přesvědčivě 4:0. Byla to již třetí výhra v řadě, když předtím havlíčkobrodští hokejisté na vlastním ledě porazili Písek 6:4 a Cheb 3:2. Havlíčkův Brod tak pod staronovým trenérem Richardem Cachnínem zabránil katastrofě v podobě velice brzkého konce sezony. Borci z Vysočiny se v semifinále play off utkají s Táborem.

Přeji v této pohnuté době alespoň trochu dobré odpoledne a vítám vás u on-line přenosu zápasu z 2. hokejové ligy mezi týmy BK Havlíčkův Brod a HC Kobra Praha. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Sochor

Branky a nahrávky: 7. Kuchta (Voříšek), 10. Mlynář (Kuchta) – 11. Bříška (Tondr, Holý), 26. Šťastný (Bříška), 35. Šťastný (Bříška, Tondr), 57. Hlinka (Petrák), 60. Novák (Ženíšek, Janda)

Rozhodčí: František Held – Marek Čelechovský, Josef Zapletal