Slalom mužů, 1. kolo, Garmisch-Partenkirchen | Vítěz: L. Meillard (SUI) (kon.) | | | Sjezd žen, Crans-Montana | Vítěz: P. Nuferová (SUI) (kon.) |
Slalom mužů, 2. kolo, Garmisch-Partenkirchen | Vítěz: H. Kristoffersen (NOR) (kon.) |
Muži HS130, Lahti | Vítěz: R. Kobajaši (JPN) a H. Granerud (NOR) (kon.) |
Ženy 10 km klasicky, Lahti | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) | | | Muži 15 km klasicky, Lahti | Vítěz: I. Niskanen (FIN) (kon.) |
Skoky mužů HS130, Lahti | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) | | | Běh mužů 10 km, Lahti | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) |
Armen Petrosjan - Gregory Rodrigues | Vítěz: Petrosjan (kon.) | | | Arman Carukjan - Joel Álvarez | Vítěz: Carukjan (kon.) |
Kim Či-jon - Priscila Cachoeiraová | Vítěz: Cachoeiraová (kon.) | | | Misha Cirkunov - Wellington Turman | Vítěz: Turman (kon.) |
Islam Machačev - Bobby Green | Vítěz: Machačev (kon.) |
konec
SP - Ženy 10 km klasicky, Lahti
Vítěz: T. Johaugová (NOR)
Jan Vojkůvka
Konečné pořadí
1. Therese Johaugová (NOR) 24:28,4
2. Natalja Něprjajevová (RUS) +1,2
3. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +16,5
4. Kerttu Niskanenová (FIN) +37,7
5. Jonna Sundlingová (SWE) +40,7
6. Ebba Anderssonová (SWE) +57,2
7. Katharina Hennigová (GER) +59,9
8. Rosie Brennanová (USA) +1:02,8
9. Moa Olssonová (SWE) +1:11,0
10. Emma Ribomová (SWE) +1:11,8
11. Nadine Fähndrichová (SUI) +1:14,0
12. Teresa Stadloberová (AUT) +1:16,1
13. Taťjana Sorinová (RUS) +1:17,6
14. Anne Kyllönenová (FIN) +1:25,9
15. Anamarija Lampičová (SLO) +1:30,9
16. Frida Karlssonová (SWE) +1:32,8
17. Jasmi Joensuuová (FIN) +1:34,7
18. Silje Theodorsenová (NOR) +1:41,4
19. Heidi Wengová (NOR) +1:42,4
20. Jessie Digginsová (USA) +1:43,4
21. Caterina Ganzová (ITA) +1:44,8
22. Johanna Matintalová (FIN) +1:47,5
23. Jekatěrina Smirnovová (RUS) +1:48,8
24. Katri Lylynperäová (FIN) +1:49,5
25. Marija Istominová (RUS) +1:52,9
26. Victoria Carlová (GER) +1:55,2
27. Lotta Udnes Wengová (NOR) +1:58,3
28. Julia Kernová (USA) +2:03,2
29. Hailey Swirbulová (USA) +2:10,5
30. Katherine Stewartová-Jonesová (CAN) +2:10,7
...
42. Kateřina Janatová (CZE) +2:36,2
Tereza Beranová (CZE) DNS
Startovní listina
1. Vilma Nissinenová (FIN)
2. Lisa Unterwegerová (AUT)
3. Sofie Krehlová (GER)
4. Margrethe Berganeová (NOR)
5. Cendrine Browneová (CAN)
6. Jasmi Joensuuová (FIN)
7. Sin Li (CHN)
8. Katharine Ogdenová (USA)
9. Kateřina Janatová (CZE)
10. Eveliina Piippoová (FIN)
11. Desiree Steinerová (SUI)
12. Hedda Østberg Amundsenová (NOR)
13. Dahria Beattyová (CAN)
14. Anastasia Rygalinová (RUS)
15. Julia Kernová (USA)
16. Čchun-süe Čch' (CHN)
17. Laura Gimmlerová (GER)
18. Jekatěrina Smirnovová (RUS)
19. Marija Istominová (RUS)
20. Marte Skånesová (NOR)
21. Katherine Stewartová-Jonesová (CAN)
22. Anna Dyviková (SWE)
23. Lotta Udnes Wengová (NOR)
24. Silje Theodorsenová (NOR)
25. Emma Ribomová (SWE)
26. Hailey Swirbulová (USA)
27. Anne Kyllönenová (FIN)
28. Jonna Sundlingová (SWE)
29. Nadine Fähndrichová (SUI)
30. Anamarija Lampičová (SLO)
31. Laura Leclairová (CAN)
32. Frida Karlssonová (SWE)
33. Tiia Olkkonenová (FIN)
34. Ebba Anderssonová (SWE)
35. Coletta Rydzeková (GER)
36. Natalja Něprjajevová (RUS)
37. Hanna Karaljovová (BLR)
38. Katharina Hennigová (GER)
39. Katri Lylynperäová (FIN)
40. Jessie Digginsová (USA)
41. Čching-chua Ma (CHN)
42. Krista Pärmäkoskiová (FIN)
43. Emmi Lamsaová (FIN)
44. Kerttu Niskanenová (FIN)
45. Lea Fischerová (SUI)
46. Rosie Brennanová (USA)
47. Anni Kainulainenová (FIN)
48. Teresa Stadloberová (AUT)
49. Christina Macokinová (RUS)
50. Victoria Carlová (GER)
51. Caterina Ganzová (ITA)
52. Moa Olssonová (SWE)
53. Alina Meierová (SUI)
54. Johanna Matintalová (FIN)
55. Anastasija Kirillovová (BLR)
56. Taťjana Sorinová (RUS)
57. Martina Belliniová (ITA)
58. Heidi Wengová (NOR)
59. Olga Kučeruková (RUS)
60. Therese Johaugová (NOR)
61. Amanda Saariová (FIN)
62. Tereza Beranová (CZE)
Pořadí SP
1. Natalja Něprjajevová (RUS) 893
2. Jessie Digginsová (USA) 684
3. Ebba Anderssonová (SWE) 648
4. Heidi Wengová (NOR) 586
5. Maja Dahlqvistová (SWE) 529
6. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 520
7. Anamarija Lampičová (SLO) 507
8. Frida Karlssonová (SWE) 483
...
36. Kateřina Janatová (CZE) 112
76. Tereza Beranová (CZE) 19
89. Petra Hynčicová (CZE) 11
108. Petra Nováková (CZE) 2
1. Therese Johaugová (NOR) 24:28,4
2. Natalja Něprjajevová (RUS) +1,2
3. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +16,5
4. Kerttu Niskanenová (FIN) +37,7
5. Jonna Sundlingová (SWE) +40,7
6. Ebba Anderssonová (SWE) +57,2
7. Katharina Hennigová (GER) +59,9
8. Rosie Brennanová (USA) +1:02,8
9. Moa Olssonová (SWE) +1:11,0
10. Emma Ribomová (SWE) +1:11,8
11. Nadine Fähndrichová (SUI) +1:14,0
12. Teresa Stadloberová (AUT) +1:16,1
13. Taťjana Sorinová (RUS) +1:17,6
14. Anne Kyllönenová (FIN) +1:25,9
15. Anamarija Lampičová (SLO) +1:30,9
16. Frida Karlssonová (SWE) +1:32,8
17. Jasmi Joensuuová (FIN) +1:34,7
18. Silje Theodorsenová (NOR) +1:41,4
19. Heidi Wengová (NOR) +1:42,4
20. Jessie Digginsová (USA) +1:43,4
21. Caterina Ganzová (ITA) +1:44,8
22. Johanna Matintalová (FIN) +1:47,5
23. Jekatěrina Smirnovová (RUS) +1:48,8
24. Katri Lylynperäová (FIN) +1:49,5
25. Marija Istominová (RUS) +1:52,9
26. Victoria Carlová (GER) +1:55,2
27. Lotta Udnes Wengová (NOR) +1:58,3
28. Julia Kernová (USA) +2:03,2
29. Hailey Swirbulová (USA) +2:10,5
30. Katherine Stewartová-Jonesová (CAN) +2:10,7
...
42. Kateřina Janatová (CZE) +2:36,2
Tereza Beranová (CZE) DNS
Startovní listina
1. Vilma Nissinenová (FIN)
2. Lisa Unterwegerová (AUT)
3. Sofie Krehlová (GER)
4. Margrethe Berganeová (NOR)
5. Cendrine Browneová (CAN)
6. Jasmi Joensuuová (FIN)
7. Sin Li (CHN)
8. Katharine Ogdenová (USA)
9. Kateřina Janatová (CZE)
10. Eveliina Piippoová (FIN)
11. Desiree Steinerová (SUI)
12. Hedda Østberg Amundsenová (NOR)
13. Dahria Beattyová (CAN)
14. Anastasia Rygalinová (RUS)
15. Julia Kernová (USA)
16. Čchun-süe Čch' (CHN)
17. Laura Gimmlerová (GER)
18. Jekatěrina Smirnovová (RUS)
19. Marija Istominová (RUS)
20. Marte Skånesová (NOR)
21. Katherine Stewartová-Jonesová (CAN)
22. Anna Dyviková (SWE)
23. Lotta Udnes Wengová (NOR)
24. Silje Theodorsenová (NOR)
25. Emma Ribomová (SWE)
26. Hailey Swirbulová (USA)
27. Anne Kyllönenová (FIN)
28. Jonna Sundlingová (SWE)
29. Nadine Fähndrichová (SUI)
30. Anamarija Lampičová (SLO)
31. Laura Leclairová (CAN)
32. Frida Karlssonová (SWE)
33. Tiia Olkkonenová (FIN)
34. Ebba Anderssonová (SWE)
35. Coletta Rydzeková (GER)
36. Natalja Něprjajevová (RUS)
37. Hanna Karaljovová (BLR)
38. Katharina Hennigová (GER)
39. Katri Lylynperäová (FIN)
40. Jessie Digginsová (USA)
41. Čching-chua Ma (CHN)
42. Krista Pärmäkoskiová (FIN)
43. Emmi Lamsaová (FIN)
44. Kerttu Niskanenová (FIN)
45. Lea Fischerová (SUI)
46. Rosie Brennanová (USA)
47. Anni Kainulainenová (FIN)
48. Teresa Stadloberová (AUT)
49. Christina Macokinová (RUS)
50. Victoria Carlová (GER)
51. Caterina Ganzová (ITA)
52. Moa Olssonová (SWE)
53. Alina Meierová (SUI)
54. Johanna Matintalová (FIN)
55. Anastasija Kirillovová (BLR)
56. Taťjana Sorinová (RUS)
57. Martina Belliniová (ITA)
58. Heidi Wengová (NOR)
59. Olga Kučeruková (RUS)
60. Therese Johaugová (NOR)
61. Amanda Saariová (FIN)
62. Tereza Beranová (CZE)
Pořadí SP
1. Natalja Něprjajevová (RUS) 893
2. Jessie Digginsová (USA) 684
3. Ebba Anderssonová (SWE) 648
4. Heidi Wengová (NOR) 586
5. Maja Dahlqvistová (SWE) 529
6. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 520
7. Anamarija Lampičová (SLO) 507
8. Frida Karlssonová (SWE) 483
...
36. Kateřina Janatová (CZE) 112
76. Tereza Beranová (CZE) 19
89. Petra Hynčicová (CZE) 11
108. Petra Nováková (CZE) 2
1. Therese Johaugová (NOR) 24:28,4
2. Natalja Něprjajevová (RUS) +1,2
3. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +16,5
4. Kerttu Niskanenová (FIN) +37,7
5. Jonna Sundlingová (SWE) +40,7
6. Ebba Anderssonová (SWE) +57,2
7. Katharina Hennigová (GER) +59,9
8. Rosie Brennanová (USA) +1:02,8
9. Moa Olssonová (SWE) +1:11,0
10. Emma Ribomová (SWE) +1:11,8
11. Nadine Fähndrichová (SUI) +1:14,0
12. Teresa Stadloberová (AUT) +1:16,1
13. Taťjana Sorinová (RUS) +1:17,6
14. Anne Kyllönenová (FIN) +1:25,9
15. Anamarija Lampičová (SLO) +1:30,9
16. Frida Karlssonová (SWE) +1:32,8
17. Jasmi Joensuuová (FIN) +1:34,7
18. Silje Theodorsenová (NOR) +1:41,4
19. Heidi Wengová (NOR) +1:42,4
20. Jessie Digginsová (USA) +1:43,4
21. Caterina Ganzová (ITA) +1:44,8
22. Johanna Matintalová (FIN) +1:47,5
23. Jekatěrina Smirnovová (RUS) +1:48,8
24. Katri Lylynperäová (FIN) +1:49,5
25. Marija Istominová (RUS) +1:52,9
26. Victoria Carlová (GER) +1:55,2
27. Lotta Udnes Wengová (NOR) +1:58,3
28. Julia Kernová (USA) +2:03,2
29. Hailey Swirbulová (USA) +2:10,5
30. Katherine Stewartová-Jonesová (CAN) +2:10,7
...
42. Kateřina Janatová (CZE) +2:36,2
Tereza Beranová (CZE) DNS
O poznánmí smutnější je Něprjajevová, které hrozí, že kvůli válce na Ukrajině pro ni tato sezona končí. Norsko, které hostí další závody Světového poháru se totiž vyjádřilo v tom smyslu, že na svém území ruské závodníky nechce. Ale uvidíme, jak se situace ještě vyvine.
1. Therese Johaugová (NOR) 16:19,7
2. Natalja Něprjajevová (RUS) +5,6
3. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +18,2
4. Kerttu Niskanenová (FIN) +29,6
5. Jonna Sundlingová (SWE) +35,5
...
43. Kateřina Janatová (CZE) +1:51,1
1. Therese Johaugová (NOR) 9:01,4
2. Natalja Něprjajevová (RUS) +11,5
3. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +16,2
4. Kerttu Niskanenová (FIN) +17,5
5. Jonna Sundlingová (SWE) +20,3
...
40. Kateřina Janatová (CZE) +1:04,5
1. Vilma Nissinenová (FIN)
2. Lisa Unterwegerová (AUT)
3. Sofie Krehlová (GER)
4. Margrethe Berganeová (NOR)
5. Cendrine Browneová (CAN)
6. Jasmi Joensuuová (FIN)
7. Sin Li (CHN)
8. Katharine Ogdenová (USA)
9. Kateřina Janatová (CZE)
10. Eveliina Piippoová (FIN)
11. Desiree Steinerová (SUI)
12. Hedda Østberg Amundsenová (NOR)
13. Dahria Beattyová (CAN)
14. Anastasia Rygalinová (RUS)
15. Julia Kernová (USA)
16. Čchun-süe Čch' (CHN)
17. Laura Gimmlerová (GER)
18. Jekatěrina Smirnovová (RUS)
19. Marija Istominová (RUS)
20. Marte Skånesová (NOR)
21. Katherine Stewartová-Jonesová (CAN)
22. Anna Dyviková (SWE)
23. Lotta Udnes Wengová (NOR)
24. Silje Theodorsenová (NOR)
25. Emma Ribomová (SWE)
26. Hailey Swirbulová (USA)
27. Anne Kyllönenová (FIN)
28. Jonna Sundlingová (SWE)
29. Nadine Fähndrichová (SUI)
30. Anamarija Lampičová (SLO)
31. Laura Leclairová (CAN)
32. Frida Karlssonová (SWE)
33. Tiia Olkkonenová (FIN)
34. Ebba Anderssonová (SWE)
35. Coletta Rydzeková (GER)
36. Natalja Něprjajevová (RUS)
37. Hanna Karaljovová (BLR)
38. Katharina Hennigová (GER)
39. Katri Lylynperäová (FIN)
40. Jessie Digginsová (USA)
41. Čching-chua Ma (CHN)
42. Krista Pärmäkoskiová (FIN)
43. Emmi Lamsaová (FIN)
44. Kerttu Niskanenová (FIN)
45. Lea Fischerová (SUI)
46. Rosie Brennanová (USA)
47. Anni Kainulainenová (FIN)
48. Teresa Stadloberová (AUT)
49. Christina Macokinová (RUS)
50. Victoria Carlová (GER)
51. Caterina Ganzová (ITA)
52. Moa Olssonová (SWE)
53. Alina Meierová (SUI)
54. Johanna Matintalová (FIN)
55. Anastasija Kirillovová (BLR)
56. Taťjana Sorinová (RUS)
57. Martina Belliniová (ITA)
58. Heidi Wengová (NOR)
59. Olga Kučeruková (RUS)
60. Therese Johaugová (NOR)
61. Amanda Saariová (FIN)
62. Tereza Beranová (CZE)
1. Natalja Něprjajevová (RUS) 893
2. Jessie Digginsová (USA) 684
3. Ebba Anderssonová (SWE) 648
4. Heidi Wengová (NOR) 586
5. Maja Dahlqvistová (SWE) 529
6. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 520
7. Anamarija Lampičová (SLO) 507
8. Frida Karlssonová (SWE) 483
...
36. Kateřina Janatová (CZE) 112
76. Tereza Beranová (CZE) 19
89. Petra Hynčicová (CZE) 11
108. Petra Nováková (CZE) 2