NY Rangers – St. Louis 5:3 (kon.) | Toronto – Buffalo 1:5 (kon.) | Dallas – Los Angeles 4:3 (kon.)
Seattle – Nashville 4:3 (kon.)
Seattle Kraken
4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
Nashville Predators
Čtvrtek 03.03.2022, 04:25 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké čtvrteční ráno. (07:00:48)

Hity: 18:31

Zápas je u konce, domácí Seattle překvapil vítězstvím 4:3 proti Nashvillu. Hosté sice byli v první třetině mírně střelecky aktivnější, ale byl to Seattle, který si vypracoval větší šance. Přesto ale prohrává. Hosty totiž několikrát podržel brankář Saros. Třeba proti střele Linda, kde neměl hokejku ani vyrážečku nebo proti dorážce Wennberga. Nashville poslal ve 14. minutě do vedení střelou z předbrankového prostoru Philip Tomasino. Ve druhé třetině padlo hned pět branek. Přestřelku odšpuntoval gól Matta Duchena v přesilovce na 2:0 pro Nashville. Pak se povedlo domácím třemi góly během necelých tří minut skóre otočit na 3:2, postupně se prosadili Alexander Wennberg, Calle Järnkrok a Yanni Gourde. Hosté byli dosti rozhození, ale z těžké situace se dokázali dostat a ještě se jim povedlo i vyrovnat, podruhé v zápase se ze snadné dorážky trefil Matt Duchene. Ve třetí třetině byli jasně lepším týmem domácí, kteří soupeře přestříleli a vytvořili si také více šancí. Ta jediná, kterou využili, přišla v oslabení, kotouč díky velkému důrazu dotlačil za brankovou čáru Colin Blackwell.

Střely na branku ve 3. třetině: 15:3.

59:55
    Píská se ofsajd Predators a Nashville už nyní stojí proti téměř nemožné výzvě ještě v tomto utkání vyrovnat.

59:46
    Seattle se osvobozuje a tohle už pro domácí vypadá velmi dobře!

59:24
    Další Forsbergovu střela už mířila na branku, Chris Driedger ji však dokázal chytit a důležité bylo, že ji nevyrazil.

59:07
    Forsbergova střela byla zablokovaná, Nashville zůstává v útočném pásmu.

59:02
    Necelou minutu přes koncem třetí třetiny se bude vhazovat v obranném pásu Kraken.

58:49
    Nashville už hraje power play!

58:06
    Saros už se chystal odjet na střídačku, ale nakonec zase zacouval zpět do branky, hosté nemají puk pod kontrolou.

57:20
    Jordan Eberle střílel z velké rychlosti z pravého kruhu nepřesně. Na tahu bude nyní Nashville.

56:19
    Nepřesná rozehrávka Seattlu mířila na branku Sarose, takže se nebude pískat zakázané uvolnění.

55:17
    Kotouč se dotkl ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:53
    Seattle je blízko nečekanému vítězství, ale vůbec nepolevuje ve svých útočných choutkách. Nyní střílel z levého kruhu švédský útočník Calle Järnkrok.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 28. Wennberg (Marcus Johansson, Lind), 29. Järnkrok (Jordan Eberle, Geekie), 31. Gourde (Blackwell, Vince Dunn), 44. Blackwell (Gourde) – 14. Tomasino (McCarron, Josi), 27. Duchene (Josi, Johansen), 35. Duchene (Tolvanen, Fabbro)

Seattle Kraken: Driedger (Grubauer) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson (A), Oleksiak, Lauzon, Vince Dunn – Jordan Eberle, Järnkrok, Geekie – Blackwell, Gourde, Appleton – Donskoi, Sheahan, Donato – Lind, Wennberg, Marcus Johansson.
    Trenér: Hakstol

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), Benning, Ekholm (A), P. Myers, Borowiecki – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Kunin, Johansen, Jeannot – Luff, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Tolvanen.
    Trenér: Hynes

Rozhodčí: Pochmara, Walsh – Mills, Rody